Laptop 17 cali do 3000 zł

Laptop 17 cali do 3000 zł pozwoli cieszyć się wszystkimi zaletami dużego ekranu, jednocześnie nie rujnując domowego budżetu. Chociaż w takiej kwocie nie możemy spodziewać się najnowszych technologii i parametrów, to dzięki temu, że sprzęty elektroniczne stale tanieją, z powodzeniem upolujemy całkiem funkcjonalne urządzenie. Nada się przede wszystkim do podstawowych zastosowań, oferując wysoki komfort i płynność pracy. Musimy tylko odpowiednio dopasować go do swoich potrzeb, jasno ustalając, co jest dla nas najważniejsze, a z czego możemy zrezygnować.

Jak to dokładnie zrobić? Polecamy przede wszystkim zapoznać się z naszym poradnikiem, w którym podpowiadamy, jaki laptop 17 cali do 3000 zł jest najlepszy. Omawiamy jego najważniejsze parametry i wskazujemy, na co powinniście zwrócić uwagę.

Laptop 17 cali do 3000 zł Ranking
Jaki Laptop 17 cali do 3000 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia laptop 17 cali do 3000 zł?

Oczywiście jednym z głównych powodów, dla których sięgamy po najlepszy laptop 17 cali do 3000 zł, jest jego niska cena. Biorąc pod uwagę, że modele o tej przekątnej ekranu mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych, cena jest naprawdę przystępna. Jednak to nie koniec. Kolejnym argumentem, który przemawia za takim zakupem, jest duży ekran. Zazwyczaj laptopy mieszczą się w przedziale od 11 do 15 cali, a laptop 17-calowy to jeden z największych modeli na rynku. W rzeczywistości jego przekątna wynosi około 17,2 cala.

Laptop 17 cali do 3000 zł
Laptop 17 cali do 3000 zł / Opinie, ranking najlepszych / Gdzie kupić?

Laptop 17 cali do 3000 zł – wady i zalety

Dlaczego warto kupić laptop 17 cali do 3000 zł? Duża matryca sprawia, że obraz jest bardzo dobrze widoczny. Możemy powiększyć zdjęcie czy litery i wciąż duże partie materiału mogą być wyświetlane. Taki model świetnie sprawdza się do pisania, wypełniania arkuszy kalkulacyjnych czy przygotowywania różnego rodzaju prezentacji. Jeśli chodzi o rozrywkę, możemy nie tylko przeglądać strony internetowe i media społecznościowe, lecz także wygodnie oglądać filmy, również z osobą towarzyszącą, a nawet w dużej grupie.

Zobacz też: Lekki laptop 15 cali

Czy laptop 17 cali do 3000 zł ma jakieś wady lub ograniczenia? To zależy, czego dokładnie oczekujemy. Przede wszystkim liczmy się z tym, że duży ekran laptopa przekłada się także na duże rozmiary całego urządzenia i jego wagę. Zwłaszcza że mówimy tu o dość niskim budżecie, który nie zawsze pozwala na miniaturyzację czy użycie nowoczesnych – lekkich, lecz przy tym wytrzymałych materiałów. Dlatego laptop 17 cali do 3000 zł nie nadaje się dla osób, które ze swoim komputerem dużo chodzą lub jeżdżą komunikacją publiczną. Taki spory ekran szybciej też rozładowuje baterię. Za to laptop świetnie sprawdzi się w domu, w pracy czy innych miejscach, gdzie mamy dostęp do gniazdka i nie musimy nosić komputera z miejsca na miejsce.

Jaki laptop 17 cali do 3000 zł wybrać i kupić?

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wybrać najlepszy laptop 17 cali do 3000 zł. Jak dokładnie to zrobić? Polecamy kilka kroków, a właściwie cech, na które warto zwrócić uwagę i dopasować je pod swoje oczekiwania, tak by uzyskać najbardziej zadowalający wybór. Należą do nich:

  • System operacyjny,
  • Ekran,
  • Procesor i RAM,
  • Dysk,
  • Inne funkcje.

Sprawdź także: Mały laptop gamingowy

System operacyjny laptopa 17 cali do 3000 zł

System operacyjny to inaczej środowisko pracy. Można powiedzieć, że to nadrzędny program, który pozwala nam obsługiwać i instalować wszystkie inne. To dobrze oddaje, jak ważny jest dla użytkowania naszego nowego komputera. Jeśli chodzi o laptop 17 cali do 3000 zł, budżet jest na tyle niski, że najlepszą opcją okazuje się jak najnowsza wersja systemu Windows. Jest on jednocześnie uniwersalny i chętnie wykorzystywany w naszym kraju, a także często uaktualniany. Nie kupujmy laptopa bez systemu – czeka nas dodatkowy wydatek na oprogramowanie, a do tego do jego zainstalowania potrzeba odpowiednich umiejętności.

Jaki laptop 17 cali do 3000 zł
Jaki laptop 17 cali do 3000 zł wybrać?

Ekran laptopa 17 cali do 3000 zł

Nie tylko rozmiary ekranu są ważne, ale także jego jakość. Najlepszy laptop 17 cali do 3000 zł posiada jak największą rozdzielczość, nawet na poziomie 4K. Jest to liczba pikseli składających się na obraz, dlatego odpowiadają one za ostrość, wyrazistość i szczegółowość wyświetlanych treści. Zwróćmy uwagę także na matrycę. Budżet sprawia, że najbardziej rozsądną opcją okazuje się stosunkowo szybki, a przy tym wyrazisty i kontrastowy IPS. Jeśli często pracujemy w miejscach, gdzie nie mamy wpływu na oświetlenie, wybierzmy model o matrycy matowej. Natomiast w pomieszczeniach błyszcząca matryca da nam lepszą jakość obrazu.

Może Cię zainteresować: Mały tani laptop

Procesor, pamięć RAM i dysk w laptopie 17 cali do 3000 zł

Te trzy rzeczy istotnie wpływają na szybkość działania komputera. Najlepszy laptop 17 cali do 3000 zł powinien więc posiadać nowoczesny dysk SSD w miejsce starego HDD. Jego pojemność to drugoplanowa sprawa, gdyż zawsze możemy poszerzyć ją o dysk zewnętrzny. Natomiast warto zainwestować w dobry, co najmniej ośmiordzeniowy procesor, który synchronizuje pracę wszystkich innych podzespołów. Pamięć RAM, przechowująca aktualnie wykorzystywane dane, również powinna być jak największa – na poziomie 8 GB lub wyższym.

Jaki laptop 17 cali do 3000 zł jest najlepszy?

Czas na ostatnie wskazówki! Chociaż w tym budżecie nie możemy oczekiwać cudów, to najlepszy laptop 17 cali do 3000 zł jest wyposażony w pojemną baterie, która wystarcza mu nawet na kilka godzin pracy. Ważna jest również kamera, zwłaszcza jeśli bierzemy udział w zdalnych spotkaniach czy zajęciach. Jeśli pracujemy na liczbach, sporym atutem będzie wydzielona klawiatura numeryczna. Gdy dużo piszemy – odpowiedni jej skok, a kiedy pracujemy w nocy, przyda się bardzo opcja podświetlenia klawiatury. Zwróćmy też uwagę, czy laptop 17 cali do 3000 zł posiada wszystkie potrzebne nam złącza.

Zobacz również: Mały laptop do pracy biurowej

Gdzie kupić laptop 17 cali do 3000 zł?

W jakich sklepach kupimy laptop 17 cali do 3000 zł? Jak się pewnie domyślacie, świetnym wyborem będą sklepy komputerowe i popularne markety z elektroniką. Polecamy również odwiedzić sklepy internetowe, zwłaszcza te, gdzie znajdziemy ofertę outletową. A w niej lepsze modele w naszym budżecie. Jeśli chodzi o producentów, warto tu wymienić na przykład ASUS, Acer, Lenovo, Huawei, Xiaomi i innych.

Najlepszy laptop 17 cali do 3000 zł
Najlepszy laptop 17 cali do 3000 zł

Laptop 17 cali do 3000 zł – opinie

Chociaż w tym budżecie nie możemy mieć najnowocześniejszego modelu gamingowego, to i tak zaspokoi on większość potrzeb przeciętnego użytkownika. Daje bowiem takie same możliwości, jak komputer stacjonarny, tyle że jest mniejszy, przenośny i tańszy. A jak Wy się na to zapatrujecie? Czekamy na opinie o laptopach 17 cali do 3000 zł.

Laptop 17 cali do 3000 zł / Ranking najlepszych

Zastanawiacie się, jakie dokładnie modele cieszą się największą popularnością i doskonałą renomą? Zebraliśmy dla Was te, które zyskują najlepsze opinie. Poniżej na tej podstawie znajdziecie ranking najlepszych laptopów 17 cali do 3000 zł.

2.
Lenovo Ideapad 3-17ITL 82H900DAPB
Laptop 17 cali do 3000 zł Lenovo

Laptop 17 cali do 3000 zł - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję