Mały laptop do pracy biurowej

Mały laptop do pracy biurowej to urządzenie, które świetnie sprawdza się na co dzień. Możemy zabrać je właściwie wszędzie. Często nawet nie musimy używać specjalnej torby na laptopa – wystarczy torebka lub plecak. Urządzenie jest lekkie i poręczne nawet dla osób, które dużo chodzą piechotą lub podróżują komunikacją publiczną. Możemy korzystać z niego przy biurku, ale i na kanapie, w łóżku, a nawet w ogrodzie, parku, u klienta, w kawiarni czy gdziekolwiek tylko chcemy. Jest to ogromny poziom wygody.

Zapraszamy do lektury poradnika, w którym wspólnie wybierzemy urządzenie oferujące wszystkie te możliwości. Podpowiadamy, jaki mały laptop do pracy biurowej jest najlepszy, ale też czym się kierować, by jak najlepiej dobrać go do swoich potrzeb.

Mały laptop do pracy biurowej Ranking
Jaki Mały laptop do pracy biurowej?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić mały laptop do pracy biurowej?

Dziś większość czynności w pracy biurowej wykonujemy przy użyciu komputera. Dzięki temu unikamy wypełniania stosów papierów. Nawet jeśli musimy je później wydrukować, to nie jest to tak uciążliwe, gdy wszystkie potrzebne dokumenty mamy w jednym miejscu – na dysku. Dużo łatwiej też poprawić ewentualne błędy, które na pewno zdarzą się podczas pracy. Jako że mały laptop do pracy biurowej jest lekki i poręczny, dużo łatwiej pracować nam w terenie. Nie tylko tam, gdzie sprawia nam to przyjemność, ale też w miejscach, gdzie łatwiej spotkać się z klientem czy współpracownikiem. Jednocześnie zachowujemy wszystkie te funkcje, które oferuje normalny komputer.

Mały laptop do pracy biurowej
Mały laptop do pracy biurowej / Cena, ranking najlepszych i opinie

Jaki mały laptop do pracy biurowej wybrać i kupić?

Na początek wyjaśnijmy, czym właściwie wyróżnia się mały laptop do pracy biurowej. Jako że największe komputery przenośne mają przekątną nawet do 17 cali, możemy przyjąć, że małym nazwiemy urządzenie mające 14 cali lub poniżej. Najmniejsze laptopy liczą sobie nawet 10 cali, liczone po przekątnej ekranu. Pamiętajmy, że mniejszy ekran wpływa nie tylko na rozmiary, ale także komfort pracy, na przykład z arkuszami kalkulacyjnymi. Musimy to więc wypośrodkować.

Zobacz też: Laptop dla nauczyciela

Oprócz przekątnej ekranu, która definiuje wymiary całego komputera, musimy zwrócić uwagę także na inne kwestie. Na rozmiar wpływa także grubość konstrukcji, a także jej waga. Najlepszy mały laptop do pracy biurowej jest lekki, dzięki czemu tylko zyskuje na poręczności. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych kompozytów, które łączą niewielką wagę i dużą wytrzymałość. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na takie cechy, jak:

  • System operacyjny,
  • Matryca,
  • Klawiatura,
  • Zasilanie i połączenia,
  • Inne funkcje.

System operacyjny w małym laptopie do pracy biurowej

Jedną z najważniejszych cech dla pracy z laptopem jest jego system operacyjny. Stanowi on środowisko pracy, nadrzędne oprogramowanie, które umożliwia obsługę wszystkich innych programów. Jeśli nie mamy licencji na odpowiedni system ani wiedzy informatycznej potrzebnej do jego zainstalowania, zakup urządzeń bez niego się nie opłaca; to tylko pozorna oszczędność. Jeśli chodzi o najpopularniejsze systemy w naszych komputerach przenośnych, możemy tu wymienić:

  1. Windows – najlepiej w jak najnowszej wersji, ulepszonej i stabilnej. Oferuje mnóstwo możliwości, w tym popularnych programów. Dzięki temu, że jest najbardziej rozpowszechnionym w naszym kraju systemem, nie będzie problemu z kompatybilnością oprogramowania między nami, klientem czy pracodawcą.
  2. macOS – laptopy firmy Apple z tym systemem mogą pochwalić się wysokim poziomem bezpieczeństwa, intuicyjną obsługa i wysoką stabilnością.
  3. Chrome – jest to system stosowany w tak zwanych chromebookach, czyli laptopach o możliwościach przypominających raczej tablet z klawiaturą niż pełnoprawny komputer. Taki mały laptop do pracy biurowej sprawdzi się do podstawowych zastosowań, jednak z zaawansowanymi programami może być problem.

Sprawdź także: Laptop różowy 15 cali

Mały laptop do pracy biurowej a matryca i klawiatura

Najważniejszym elementem laptopa jest oczywiście ekran. Kwestie jego rozmiarów mamy już załatwioną. Przyjmuje się, że najlepszy mały laptop do pracy biurowej posiada matrycę IPS. Jest ona może nieco wolniejsza, ale za to oferuje wyraźny, kontrastowy, dobrze widoczny obraz. Rozdzielczość w przypadku pracy biurowej nie gra pierwszych skrzypiec. Jeśli natomiast często pracujemy w słońcu, które odbija się od ekranu i utrudnia odczytanie wyświetlanych treści, warto przemyśleć zakup laptopa z matrycą matową, która redukuje ten problem.

Jaki mały laptop do pracy biurowej
Jaki mały laptop do pracy biurowej wybrać i kupić?

Za to najlepszy mały laptop do pracy biurowej powinien być wyposażony w jak największą klawiaturę. Będzie nam ona bardzo potrzebna, niezależnie od tego, czy pracujemy na tekście, czy na liczbach. Powinna mieć odpowiedni skok, duże klawisze o intuicyjnym rozmieszczeniu, a najlepiej także wydzieloną klawiaturę numeryczną. Pracę po zmroku ułatwi funkcja jej podświetlania. Oprócz tego dobry mały laptop do pracy biurowej może mieć dotykowy ekran, który wspomaga nas podczas sterowania.

Może Cię zainteresować: Cienki laptop 15 cali

Jaki mały laptop do pracy biurowej jest najlepszy? Zasilanie, połączenia i inne funkcje

Co jeszcze pozwoli nam wybrać mały laptop do pracy biurowej? Powinien on posiadać jak najbardziej pojemną baterię. Najlepiej, żeby pozwalała ona przynajmniej na 8 godzin nieprzerwanej pracy. Dzięki temu nie będziemy uzależnieni od dostępu do gniazdka. Nasze wymarzone urządzenie powinno posiadać potrzebne nam złącza. W wersji najbardziej podstawowej znajdziemy tylko gniazdo USB i słuchawkowe, natomiast może być też potrzebne HDMI, na przykład do podłączenia rzutnika. Jeśli chodzi o połączenia bezprzewodowe, przydaje się Wi-Fi do łączności z Internetem, a także Bluetooth, który umożliwia przesyłanie plików, podłączenie myszki, głośnika, słuchawek i innych elementów.

Czym jeszcze się kierować, wybierając najlepszy mały laptop do pracy biurowej? Możemy zdecydować się na urządzenie, które posiada czytnik linii papilarnych, chroniący nasze dane. Czasami przydaje się też dobra kamera i mikrofon, umożliwiające udział w różnego rodzaju zdalnych programach. Dla osób wyjątkowo mobilnych dodatkową zaletą może być solidna obudowa i odporność na zachlapania.

Zobacz również: Laptop dla seniora

Gdzie kupić mały laptop do pracy biurowej?

W jakich sklepach kupimy mały laptop do pracy biurowej? Możemy znaleźć go w sklepach komputerowych, dużych marketach z elektroniką, salonach niektórych operatorów sieci komórkowych, a także w sklepach internetowych i u niektórych producentów. Jeśli chodzi o popularne marki, możemy wymienić Samsung, Acer, Asus, Dell, Lenovo, Huawei, Xiaomi i wiele innych.

Najlepszy mały laptop do pracy biurowej
Najlepszy mały laptop do pracy biurowej

Cena małego laptopa do pracy biurowej

Ile kosztuje mały laptop do pracy biurowej? Niska cena nie zawsze idzie w parze z niewielkimi rozmiarami. Owszem, najtańsze egzemplarze kupimy już za mniej niż 1200 zł. Jeśli jednak mamy wysokie wymagania, przygotujmy się na wydatek od 2 do nawet 7 tysięcy złotych.

Mały laptop do pracy biurowej – opinie

Macie już doświadczenia z podobnymi urządzeniami? Jeśli tak, to jakie rozwiązania możecie polecić, a jakie odradzić? Co jest dla Was najważniejsze podczas zakupu? Zapraszamy do dyskusji w sekcji komentarzy – czekamy na Wasze opinie o małych laptopach do pracy biurowej.

Mały laptop do pracy biurowej / Ranking najlepszych

Wierzymy, że sekcja komentarzy, a także przygotowany przez nas ranking najlepszych małych laptopów do pracy biurowej pomogą Wam w zakupie. Dzięki nim możecie bowiem sięgnąć po sprawdzone, polecane rozwiązania. Deklaracje producentów to jedno, a czymś zupełnie innym jest doświadczenie prawdziwych użytkowników.

9.
Asus ROG Strix G15 (G513RC-HN007W-960SSD )
Mały laptop do pracy biurowej Asus
10.
Dell Latitude E5570
Mały laptop do pracy biurowej Dell

Mały laptop do pracy biurowej - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję