Agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW

Agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW to świetne rozwiązanie, jeśli chodzi o model do domu. Musimy zaryzykować twierdzenie, że w perspektywie grożącego blackoutu każdu powinien zainwestować w takie urządzenie i posiadać je w swoim gospodarstwie domowym. Wielu codziennych czynności nie wyobrażamy sobie bez prądu, zapotrzebowanie na niego wzrasta, dlatego w razie awarii sieci elektrycznej może pojawić się problem. Jest też kilka szczególnych sytuacji, gdy takie urządzenie sprawdzi się doskonale – o tym jednak w dalszej części poradnika.

Co jeszcze możecie znaleźć w naszym artykule? Podpowiadamy w nim, jaki agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW jest najlepszy, czym się wyróżnia i jakie mamy możliwości przy jego zakupie. Słowem – wszystko, co musicie wiedzieć, nim wybierzecie się do sklepu.

Agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW Ranking
Jaki Agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW?

Jak pewnie wiecie, agregat, czy też generator prądu to urządzenie, które posiada silnik spalinowy i mechanizm zdolny wyprodukować prąd elektryczny. Dzięki temu mamy pewność, że nawet w razie awarii nie pozostaniemy bez elektryczności. To ważne, ponieważ na prąd działają kuchenki, na których gotujemy obiad, pralki, komputery, telefony i inne urządzenia codziennego użytku. Z wieloma czynnościami byśmy sobie nie poradzili, gdyby nie odpowiedni sprzęt. Dlatego właśnie uważamy, że wzorem Stanów Zjednoczonych, w większości domów powinien się znaleźć taki sprzęt.

Agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW
Agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW / Ranking najlepszych, cena i opinie

Istnieje jednak kilka powodów, kiedy zakup takiego sprzętu staje się o wiele ważniejszy. Agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW kupujemy szczególnie wtedy, gdy:

  • W domu jest osoba korzystająca z elektrycznych urządzeń medycznych, na przykład respiratora domowego, sprzętu do odciągania wydzieliny z dróg oddechowych i innych.
  • Konieczne są prace na budowie, a na działce nie ma jeszcze sieci elektrycznej.
  • Prowadzimy interes wymagający zasilania, na przykład foodtrucki, ale też aptekę, lokal gastronomiczny, mały sklep i inne.
  • Szukamy zasilania na działkę rekreacyjną albo na kemping.

Zobacz też: Agregat prądotwórczy 3kW

Moc agregatu prądotwórczego inwertorowego 3kW

Moc – wynosi 3kW, czyli 3000 watów. W teorii więc jest w stanie „uciągnąć” urządzenia o takiej właśnie mocy znamionowej. W praktyce jednak warto pozostawić pewien margines bezpieczeństwa, wynoszący 200-500 watów. Możemy podłączyć do niego na przykład dwa urządzenia o mocy 1000W i jedno o mocy 800W. Wydaje się niewiele, ale do normalnego funkcjonowania w awaryjnej sytuacji w zupełności wystarczy, a przynajmniej nie zużyje zbyt dużych ilości paliwa. Choć używamy wielu urządzeń elektrycznych, nie zawsze musimy robić to jednocześnie.

Co wyróżnia agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW?

Warto jeszcze wyróżnić, czym wyróżnia się agregat inwertorowy 3kW spośród innych, poza oczywiście mocą. Jest to rodzaj urządzenia wyposażonego w silnik inwerterowy. W przeciwieństwie do modelu ramowego, zapewnia on bardzo stabilną pracę. Redukuje ryzyko uszkodzenia urządzeń elektrycznych, gdyż utrzymuje stałe napięcie prądu. Co więcej, silnik inwerterowy w przeciwieństwie do zwykłego zużywa mniej energii, ponieważ dopasowuje zużycie do aktualnych potrzeb podłączonych urządzeń. Nie mówiąc już o tym, że jest cichy i łatwiejszy w przenoszeniu ze względu na dość skromne wymiary. Jedyne, co przemawia na jego niekorzyść, to wyższa cena, jednak za jakość i bezproblemową pracę warto dopłacić.

Sprawdź także: Laptop gamingowy do 5000 17 cali

Jaki agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW
Jaki agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW wybrać i kupić?

Jaki agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW wybrać i kupić?

Wiemy już, że jest to dobry wybór, jednak pora wybrać najlepszy agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW. Żeby to zrobić, w pierwszej kolejności musimy wybrać rodzaj paliwa. Możliwości jest całkiem sporo – do mniej standardowych należą na przykład biopaliwo czy propan. Jednak dostępne na rynku urządzenia zazwyczaj mieszczą się w jednej z trzech grup:

  1. Benzynowe – tankujemy do nich benzynę bezołowiową. Są tańsze w użytkowaniu i lepsze do doraźnych zastosowań,
  2. Diesla – na olej napędowy, z silnikiem wysokoprężnym; nieco głośniejsze, ale lepsze do długotrwałego użytkowania, na przykład przez kilkanaście godzin,
  3. Gazowe – na gaz ziemny. W porównaniu z innymi rodzajami, paliwo do nich jest nieco tańsze.

Może Cię zainteresować: Telewizor do xbox

Jaki agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW jest najlepszy?

Czym jeszcze warto się kierować, by wybrać najlepszy agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW? Ważne są także takie cechy, jak fazowość. Możemy zdecydować się na model jednofazowy lub trójfazowy. W większości przypadków wystarczy pierwszy z typów. Oferuje on napięcie 230V, czyli standardowe dla urządzeń, jakich na co dzień używamy w domu. Wyjątkiem są niektóre specjalistyczne narzędzia, zasilane tak zwaną siłą, czyli 400V – wtedy może być potrzeby agregat trójfazowy. Możemy też wybrać model, w którym przełączamy się między fazami. Trzeba się jednak liczyć z tym, że korzystając z opcji jednofazowej, mamy do dyspozycji tylko 1/3 mocy naszego agregatu.

Poza tym bardzo ważna jest konstrukcja. Cichy agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW może generować hałas nie większy niż 65 decybeli, a więc zbliżony do zwykłej rozmowy. Musi być tylko obudowany materiałami wyciszającymi. Powinien posiadać też funkcję zabezpieczenia przed przegrzaniem i automatycznej redukcji napięcia. Dużym atutem będzie spory zbiornik na paliwo, dzięki czemu nie trzeba będzie uzupełniać go zbyt często. Jeżeli natomiast zależy nam na lekkim urządzeniu, upewnijmy się, czy waga wybranego modelu nie przekracza 30 kilogramów. Dostępne są modele na kółkach lub specjalne wózki ułatwiające przenoszenie.

Zobacz również: Głośnik bezprzewodowy do telefonu

Gdzie kupić agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW?

W jakich sklepach możemy kupić agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW? Z pomocą przychodzą nam przede wszystkim duże markety z artykułami gospodarstwa domowego i wielkopowierzchniowe sklepy budowlane. Znajdziemy go także w sklepach internetowych. Dostępni na rynku producenci to na przykład Honda, Tagred, CGM, Genmac, Pezal i inni.

Najlepszy agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW
Najlepszy agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW

Cena agregatu prądotwórczego inwertorowego 3kW

Ile kosztuje agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW? Cena urządzenia jest wyższa niż standardowa, jednak pamiętajmy, że to inwestycja w nasze bezpieczeństwo energetyczne, która posłuży nam przez lata. Kwoty zaczynają się do 1500 zł w górę, choć najdroższe modele dochodzą nawet do 8000 zł.

Agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW – opinie

Niezależnie od tego, czy chcecie sobie zapewnić stabilny home office w razie problemów, czy działanie urządzeń medycznych, czy też szykujecie się na apokalipsę, może to być doskonałe rozwiązanie. Moc jest nie za duża, a więc i spalanie będzie przyzwoite, a sprzęt z powodzeniem zasili najpotrzebniejsze urządzenia. A jakie są Wasze opinie o agregatach prądotwórczych inwertorowych 3kW? Czekamy na komentarze i przemyślenia!

Agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW / Ranking najlepszych

W ramach podsumowania prezentujemy konkretne modele, które spełniają Wasze wymagania. Znajdziecie wśród nich tylko polecane i sprawdzone propozycje. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych agregatów prądotwórczych inwertorowych 3kW.

1.
Agregat prądotwórczy KONNER & SOHNEN KSB 30I S
Agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW KONNER&SOHEN

Agregat prądotwórczy inwertorowy 3kW - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję