Agregat prądotwórczy 3kW

Agregat prądotwórczy 3kW nie jest w naszym kraju zbyt popularny, jednak powoli zaczyna się to zmieniać. Zdobywa on bowiem ogromną popularność w krajach dotkniętych częstymi przerwami w dostawach prądu, na przykład w niektórych rejonach Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej czy Azji. Są takie rejony świata, gdzie ma go niemal każde nowoczesne gospodarstwo domowe, zwłaszcza że brak prądu w dzisiejszych czasach jest ogromnym problemem i może znacząco wpływać na naszą codzienność.

Jeśli i Wy chcecie być w pełni przygotowani na każdą sytuację, zapraszamy Was do lektury. W naszym poradniku wskazujemy, jaki agregat prądotwórczy 3kW jest najlepszy. Nie ograniczamy się jednak do konkretnych modeli, choć i to tu oczywiście znajdziecie. Podpowiadamy też, na co zwrócić uwagę i jakimi parametrami kierować się przy zakupie.

Agregat prądotwórczy 3kW Ranking
Jaki Agregat prądotwórczy 3kW?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Czym jest agregat prądotwórczy 3kW?

Ale zanim do tego przejdziemy, wyjaśnijmy szybko, co to jest agregat prądotwórczy 3kW i jak działa. Chodzi o urządzenie, zwane także generatorem energii. Jak sama nazwa wskazuje, taki agregat jest w stanie stworzyć energię elektryczną, kiedy nie mamy do niej dostępu z innego źródła. Jednak oczywiście nie tworzy jej z niczego. Wykorzystuje zjawisko spalania paliwa, przekształcając obroty silnika spalinowego na energię elektryczną i zasilając różne urządzenia.

Agregat prądotwórczy 3kW
Agregat prądotwórczy 3kW / Cena, ranking najlepszych, opinie

Dlaczego warto kupić agregat prądotwórczy 3kW?

Na zakup agregatu prądotwórczego 3kW decydują się przede wszystkim właściciele różnych działalności gospodarczych. Przydaje się on na przykład na budowie, gdy budynek nie został jeszcze przyłączony do sieci elektrycznej, podczas różnego rodzaju wydarzeń plenerowych, na przykład do podłączenia nagłośnienia czy oświetlenia, a także przy działalności gastronomicznej o charakterze niestacjonarnym, czyli przy tak zwanych foodtruckach. Na jego zakup decydują się także właściciele działek, na których nie ma sieci elektrycznej, a także osoby potrzebujące na stałe prądu elektrycznego do zasilania urządzeń medycznych, na przykład respiratorów. W ich przypadku przerwa w dostawie prądu mogłaby być realnym zagrożeniem zdrowia i życia.

Zobacz też: Telewizor 65 cali do 5000 zł

My jednak zaryzykujemy twierdzenie, że dobry agregat prądotwórczy 3kW to sprzęt, który powinien posiadać każdy dom. Nawet jeśli brak prądu nie naraża nas na śmierć, to jest bardzo uciążliwy. Bez energii często nie możemy oświetlić domu, pracować, gotować, sprzątać, prać, a nawet ogrzać mieszkania. Dlatego warto być przygotowanym i na drobne awarie, i na przedłużający się blackout, który – jak alarmują naukowcy – staje się scenariuszem nie tylko rodem z filmów katastroficznych.

Jaki agregat prądotwórczy 3kW wybrać i kupić?

3kW, czyli 3000W to całkiem optymalna wartość, by podłączyć 2-3 podstawowe, potrzebne nam urządzenia. Jednak poza kwestią mocy, warto wziąć pod uwagę także inne cechy urządzenia. Najlepszy agregat prądotwórczy 3kW pozwolą nam wybrać takie funkcje i parametry, jak:

  • Liczba faz,
  • Rodzaj paliwa,
  • Zbiornik,
  • Inne atuty.

Sprawdź także: Telewizor do 5000 zł

Agregat prądotwórczy 3kW a liczba faz

Zacznijmy od tego, że agregaty prądotwórcze 3kW możemy podzielić na dwie grupy: jednofazowe i trójfazowe. Podobnie zresztą jak prąd z sieci elektrycznej, którego używamy w domu. To, jakiego typu urządzenia potrzebujemy, zależy od tego, jakie sprzęty będziemy do niego podłączać. Fazy wpływają bowiem na napięcie. Jednofazowy model wytwarza 270V, które wykorzystuje większość urządzeń, podłączanych do zwykłego gniazdka. Natomiast agregat trójfazowy prądotwórczy 3kW o napięciu 400V zasila urządzenia, które normalnie podłączylibyśmy do tak zwanej siły.

Jaki agregat prądotwórczy 3kW
Jaki agregat prądotwórczy 3kW wybrać i kupić?

Agregat prądotwórczy 3kW a rodzaj paliwa

Silnik agregatu prądotwórczego 3kW do złudzenia przypomina ten w samochodzie. Podobnie jak on, może być zasilany różnymi rodzajami paliwa. Agregaty benzynowe są nieco mniej wydajne i trwałe, choć zwykle oferują niższy koszt wytworzenia energii. Sprawdzają się więc do pracy sporadycznej, raczej awaryjnej. Z kolei agregat prądotwórczy 3kW z silnikiem diesla może pracować bez przerwy i nie ma takiego ryzyka uszkodzeń w silniku, przez co świetnie nadaje się do pracy stałej, na przykład przy działalności gospodarczej.

Może Cię zainteresować: Lekki laptop 15 cali

Zbiornik w agregacie prądotwórczym 3kW

Nie odkryjemy Ameryki, jeśli podpowiemy, że im większy zbiornik, tym rzadziej trzeba go uzupełniać. Jest to niezwykle cenne zwłaszcza wtedy, gdy agregat pracuje często i przez dłuższy czas. Nie marnujemy w ten sposób ani czasu, ani wysiłku. Jednak musimy pamiętać, że w niektórych sytuacjach ogromne znaczenie mają wymiary i waga urządzenia. Tymczasem duży zbiornik na paliwo znacznie je obciąża. Kiedy musimy przenieść agregat w inne miejsce, tworzy się poważny problem. Na szczęście producenci wychodzą nam naprzeciw, łącząc te potrzeby i znajdując rozwiązanie, jakim są kółka transportowe. Nie trzeba przenosić urządzenia, wystarczy po prostu pochylić je i przewieźć w potrzebne miejsce.

Jaki agregat prądotwórczy 3kW jest najlepszy?

Co jeszcze może wyróżniać najlepszy agregat prądotwórczy 3kW? To już zależy od naszych oczekiwań i upodobań. Na pewno ogromny atut stanowi cicha praca, zwłaszcza jeśli poszukujemy urządzenia do domu. Nie możemy wymagać, by było całkowicie bezszelestne, jednak czasem nawet kilkanaście decybeli robi ogromną różnicę. Kolejna sprawa to miedziane uzwojenie prądnicy, system liczący motogodziny, a także automatycznie dostosowujący napięcie.

Zobacz także: Urządzenie wielofunkcyjne do domu

Dobry generator energii powinien mieć także wszelkie zabezpieczenia, na przykład przed przegrzaniem czy uszkodzeniem motoru. Dzięki temu nawet jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia z podobnym sprzętem, możemy liczyć na wysoki poziom bezpieczeństwa. Warto sprawdzić także elementy zestawu, jakie dołącza producent, na przykład lejek do oleju czy stosowne klucze, oraz długość gwarancji. Sprawia to, że czeka nas bezproblemowe użytkowanie za każdym razem, gdy urządzenie będzie potrzebne.

Gdzie kupić agregat prądotwórczy 3kW?

W jakich sklepach kupimy najlepszy agregat prądotwórczy 3kW? Użytkownicy polecają odwiedzić przede wszystkim markety budowlane. Nie jest to jednak sprzęt, który przed zakupem musimy obejrzeć osobiście, dlatego dobrym wyborem będzie także sprawdzenie oferty sklepów internetowych. Producenci, jakich przy tym poznamy, to na przykład Rato, Tagred, Vinco, Fogo i inni.

Najlepszy agregat prądotwórczy 3kW
Najlepszy agregat prądotwórczy 3kW

Cena agregatu prądotwórczego 3kW

Ile kosztuje agregat prądotwórczy 3kW? Cena tego urządzenia zależy od typu paliwa, samej konstrukcji, a nawet renomy producenta. Możemy zdecydować się na model już od około 800 zł, zwłaszcza do sporadycznego zastosowania. Jeśli jednak potrzebujemy bardziej niezawodnej maszyny, przygotujmy się na wydatek od 2000 do nawet 4000 zł.

Agregat prądotwórczy 3kW – opinie

Czy zgadzacie się z nami, jeśli chodzi o konieczność posiadania takiego sprzętu? A może jesteście zdania, że w dwudziestym pierwszym wieku jest on potrzebny tylko w niewielu, ściśle określonych sytuacjach i w razie czego poradzicie sobie bez prądu? Każde przemyślenie jest dla nas cenne, dlatego czekamy na opinie o agregatach prądotwórczych 3kW.

Agregat prądotwórczy 3kW / Ranking najlepszych

Jeśli jednak planujecie zakup, mamy dla Was nie lada pomoc. I nie chodzi tylko o powyższy poradnik. Znajdziecie u nas także ranking najlepszych agregatów prądotwórczych 3kW. A w nim? Tylko sprawdzone i polecane modele!

1.
KIANO Agregat prądotwórczy PG 3000
Agregat prądotwórczy 3kW Kiano
4.
Könner & Söhnen Agregat benzynowy KS3000E
Agregat prądotwórczy 3kW Könner & Söhnen
5.
Agregat prądotwórczy KONNER & SOHNEN KSB 30I S
Agregat prądotwórczy 3kW KONNER&SOHEN
6.
Adler Generator Prądotwórczy Ad3000S
Agregat prądotwórczy 3kW Adler
7.
KÖNNER & SÖHNEN AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY KS 3000 G
Agregat prądotwórczy 3kW Könner & Söhnen
8.
Zipper Agregat Prądu Zi-Ste3000Iv
Agregat prądotwórczy 3kW ZIPPER
9.
Dynamo Agregat prądotwórczy DY-2600-B
Agregat prądotwórczy 3kW Dynamo
10.
GENEA Agregat prądotwórczy KGE 3500
Agregat prądotwórczy 3kW GENEA

Agregat prądotwórczy 3kW - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję