Telewizor do 5000 zł

Telewizor do 5000 zł nie należy do najtańszych. Dzięki temu możemy liczyć, że znajdziemy w tym budżecie całkiem ciekawe, pełne przydatnych funkcji opcje. Trzeba tylko umieć ich szukać oraz oczywiście dopasować je do swoich oczekiwań i możliwości. Nie ma bowiem większego sensu przepłacać za opcje, z których i tak nie zamierzamy korzystać. Udany zakup to więc przede wszystkim kwestia zastanowienia się i poznania różnych możliwości.

Nasz poradnik zakupowy został przygotowany w taki sposób, by Wam w tym pomóc. Podpowiadamy, jaki telewizor do 5000 zł jest najlepszy, ale ograniczamy się nie tylko do wskazania konkretnych modeli. Przede wszystkim omawiamy różne funkcje i oznaczenia, jakie znajdziecie w specyfikacji telewizorów. Zapraszamy.

Telewizor do 5000 zł Ranking
Jaki Telewizor do 5000 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia telewizor do 5000 zł?

Tak naprawdę trudno znaleźć wspólne cechy, które wyróżniają wszystkie telewizory do 5000 zł. Jedyną pewną jest tu cena, którą jak na nasze warunki można określić jako średnią. Owszem, są znacznie droższe, jak i znacznie tańsze modele, jednak budżet na tym poziomie sprawia, że możemy przebierać w przeróżnych opcjach. To optymalna kwota, dająca dostęp do nowoczesnych rozwiązań, a jednocześnie nie drenująca portfela. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak przyjrzeć się poszczególnym rozwiązaniom i zastanowić, czy sprawdzą się akurat w naszym domu.

Telewizor do 5000 zł
Telewizor do 5000 zł / Ranking najlepszych i opinie

Jaki telewizor do 5000 zł wybrać i kupić?

A skoro wybieramy najlepszy telewizor do 5000 zł, zacznijmy od zastanowienia się, na jakie rzeczy powinniśmy przy tym zwrócić uwagę. Najważniejsze cechy, które pozwolą nam dobrać urządzenie do siebie, to przede wszystkim:

  • Rozmiar i rozdzielczość,
  • Matryca,
  • Smart TV i platformy VOD,
  • Łączność,
  • Pozostałe funkcje.

Zobacz też: Telewizor 65 cali do 3000 zł

Rozmiar i rozdzielczość telewizora do 5000 zł

Zaczynamy oczywiście od ekranu, w końcu to właśnie on stanowi największą i zarazem najważniejszą część naszego nowego sprzętu. Telewizor do 5000 zł właśnie za jego pomocą prezentuje nam obraz, dlatego ekran powinien być odpowiednio duży, by zapewnić nam iście kinowe wrażenia. To jednak nie do końca tak, że im więcej cali mamy do dyspozycji, tym lepiej. Chociaż największe modele w tym budżecie mogą mieć nawet do 80 cali, nie ma co przesadzać. Telewizor nie ma być wyznacznikiem naszego statusu materialnego, lecz zapewniać przede wszystkim wygodne oglądanie.

Dlatego właśnie warto dopasować go do wielkości pomieszczenia. Im większy telewizor do 5000 zł kupimy, tym dalej osoba oglądająca musi się od niego znaleźć. Na przykład dla ekranu 55 cali są to tylko 1,8-2,5 metra, podczas gdy ekran 75 cali wymaga nawet do 5 metrów odległości od kanapy. Zależy to też od rozdzielczości, czyli liczby pikseli składających się na obraz. Im jest ich więcej, tym bardziej komfortowo się ogląda, a wizja jest wyraźna, ostra i bardzo szczegółowa. Z tego powodu uznaje się, że najlepszy telewizor do 5000 zł to ten o rozdzielczości 4K lub nawet 8K.

Sprawdź także: Telewizor 55 cali do 3000 zł

Matryca w telewizorze do 5000 zł

Co jeszcze jest ważne, jeśli chodzi o ekran? Najlepszy telewizor do 5000 zł jest wyposażony w odpowiednią matrycę. Nie jest to standardowe LED, lecz nowoczesne diody z kropką kwantową, oznaczane jako QLED lub diody organiczne, oznaczone jako OLED. Daje to przede wszystkim głębszy kontrast, a także bardziej żywe, realistyczne kolory. Tym samym wzrasta komfort oglądania. W tym temacie zwróćmy też uwagę na podświetlenie – najlepiej nie tylko krawędziowe, lecz na całą matrycę – oraz na funkcje dla graczy: jak najwyższą częstotliwość odświeżania ekranu oraz czas reakcji plamki.

Jaki telewizor do 5000 zł
Jaki telewizor do 5000 zł wybrać i kupić?

Telewizor do 5000 zł ze Smart T

v
Dzisiaj nie wyobrażamy sobie dobrego telewizora do 5000 zł bez Smart TV. Jest to system operacyjny, czyli funkcja umożliwiająca korzystanie z przeróżnych aplikacji. Przeglądanie stron internetowych? Nie ma sprawy. YouTube na dużym ekranie? Żaden problem? Nie mówiąc już o licznych platformach VOD, czyli telewizji na życzenie. Wystarczy wykupić stosunkowo niedrogi abonament, by oglądać, co tylko chcemy i to o dowolnej porze. Nie jesteśmy już uzależnieni od ramówki poszczególnych kanałów telewizyjnych!

Może Cię zainteresować: Lekki laptop 15 cali

Łączność w telewizorze do 5000 zł

Żeby platformy VOD, jak i inne funkcje działały poprawnie, najlepszy telewizor do 5000 zł musi posiadać odpowiednie systemy łączności. Bardzo przydaje się łączność bezprzewodowa, dzięki której nie musimy używać kabli. I tak na przykład Internet podłączamy poprzez Wi-Fi, zamiast przez przewód Ethernet, a inne urządzenia możemy połączyć z telewizorem za pośrednictwem Bluetooth. Umożliwia to na przykład podłączenie zestawu audio, telefonu, tabletu, laptopa, aparatu fotograficznego, słuchawek bezprzewodowych.

Jaki telewizor do 5000 zł jest najlepszy? Dodatkowe funkcje

To jednak nie koniec możliwości, jakimi zaskakują nas producenci. Ciekawą funkcją dodatkową jest na przykład inteligentne podświetlenie, które oświetla ścianę za telewizorem kolorami zbliżonymi do tych na ekranie. Dzięki temu telewizor wydaje się większy. Druga sprawa to możliwość nagrywania, najlepiej nie tylko w pamięci urządzenia, ale także na USB. Również możliwość odtwarzania z takiego nośnika będzie sporym atutem.

Zobacz również: Urządzenie wielofunkcyjne do domu

Najlepszy telewizor do 5000 zł oferuje nam także możliwość zawieszenia na ścianie. Świetnie sprawdza się to zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, w których stolik pod telewizor tylko zagraciłby pokój. Oprócz tego zwróćmy uwagę na jak najwęższą ramkę. Jeśli wybieramy większy ekran, możemy zdecydować się na telewizor zakrzywiony, który robi wrażenie 3D. Możemy też wybrać urządzenie z funkcją sterowania głosowego, najlepiej w języku polskim.

Najlepszy telewizor do 5000 zł
Najlepszy telewizor do 5000 zł

Gdzie kupić telewizor do 5000 zł?

W jakich sklepach znajdziemy nasz najlepszy, wymarzony telewizor do 5000 zł? polecamy odwiedzić przede wszystkim duże markety z elektroniką i sprzętem RTV, a także sklepy internetowe. To tam czekają na nas najciekawsze propozycje w niewygórowanych cenach. Możemy przebierać wśród producentów, na przykład Xiaomi, Samsung, Sony, LG, Hisense, Philips i innych.

Telewizor do 5000 zł – opinie

Jak pokazuje doświadczenie użytkowników, taki budżet jest w pełni wystarczający, by kupić dobre urządzenie, służące nam za główny telewizor w domu. Świetnie sprawdzi się ono zarówno w salonie, jak i w sypialni. Pozwoli oglądać ulubione programy, seriale i filmy, a także grać w gry wideo czy urządzić wieczorek sportowy. A dla jakich zastosowań Wy się na nie decydujecie? Czekamy na opinie o telewizorach do 5000 zł.\

Telewizor do 5000 zł / Ranking najlepszych

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie przygotowali konkretnych rekomendacji. Poniżej znajdziecie więc ranking najlepszych telewizorów do 5000 zł. Jego podstawą były opinie i oceny użytkowników, a nie tylko deklaracje producentów. Dzięki temu macie pewność, że sięgacie po sprawdzony produkt.

2.
PHILIPS 65PUS8818 65" LED 4K
Telewizor do 5000 zł Philips
4.
Samsung QLED QE65Q80CAT - 65"
Telewizor do 5000 zł Samsung
5.
Sony KD-75X75WL - 75"
Telewizor do 5000 zł Sony
6.
HISENSE 75E7KQ Pro 75" QLED
Telewizor do 5000 zł Hisense
8.
LG OLED42C31LA - 42"
Telewizor do 5000 zł LG
9.
LG 55QNED873QB
Telewizor do 5000 zł LG
10.
SONY KD-65X80L 65"
Telewizor do 5000 zł Sony

Telewizor do 5000 zł - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję