Urządzenie wielofunkcyjne do domu

Urządzenie wielofunkcyjne do domu pozwala nam zarówno na drukowanie, jak i skanowanie dokumentów. Wcale nie musi cechować się wyjątkowo dużą wydajnością, gdyż domowe potrzeby zazwyczaj wiążą się z ograniczoną liczbą przetwarzanych w ten sposób dokumentów. To, co powinno być dla nas najważniejsze, to koszty nie tylko zakupu, ale i eksploatacji, oraz oczywiście wygoda użytkowania. Zapewniamy, że kiedy posiadamy taki sprzęt w domu, życie staje się o wiele łatwiejsze.

Jeśli doszliście do tego samego wniosku, cieszymy się, że tu jesteście! Mamy bowiem zamiar podpowiedzieć Wam, jakie urządzenie wielofunkcyjne do domu jest najlepsze. Znajdziecie tu garść porad na temat tego, czym się kierować przy zakupie, na jakie funkcje i parametry zwrócić uwagę, a także podsumowanie w formie listy konkretnych modeli, wartych Waszej uwagi.

Urządzenie wielofunkcyjne do domu Ranking
Jakie Urządzenie wielofunkcyjne do domu?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest urządzenie wielofunkcyjne do domu?

Zacznijmy od wyjaśnienia, że urządzenie wielofunkcyjne do domu to sprzęt peryferyjny dla naszego komputera, ale nie tylko. Większość nowoczesnych urządzeń pozwala bowiem na większą mobilność, a więc drukowanie i skanowanie z poziomu telefonu komórkowego, tabletu czy laptopa – ale o tym za chwilę. Ważne jest to, że urządzenie wielofunkcyjne do domu bywa także nazywane drukarką 2w1. Jest tak, bowiem nie tylko przelewa dokumenty cyfrowe na papier w formie wydruku, ale także w odwrotną stronę, pozwala przeskanować dokumenty papierowe do wersji cyfrowej, by na przykład mieć ich kopie zapasowe na dysku albo przesłać je pocztą elektroniczną. Możemy też w ten sposób skanować zdjęcia, by następnie je poprawić albo zamieścić w Internecie.

Urządzenie wielofunkcyjne do domu
Urządzenie wielofunkcyjne do domu / Opinie, cena, ranking najlepszych

Zobacz też: Urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu

Dlaczego warto wybrać urządzenie wielofunkcyjne do domu?

To, że najlepsze urządzenie wielofunkcyjne do domu pozwala nam na niemałą oszczędność, to sprawa oczywista. Nie musimy bowiem wydawać pieniędzy na skaner i drukarkę osobno. Oszczędzamy też miejsce, gdyż zazwyczaj taki sprzęt 2w1 jest mniejszy od oddzielnych urządzeń. A przecież każdy z nas ma coś czasem do wydrukowania: a to kolorowankę dla dziecka, a to ważne dokumenty do pracy, różnych instytucji, dla rodziny. Dobre urządzenie wielofunkcyjne do domu sprawdza się zwłaszcza w przypadku:

 • Uczniów i studentów – do drukowania ćwiczeń, prac domowych, przesyłania swoich prac do nauczycieli i wykładowców, powielania książek bez konieczności ich zakupu, dzielenia się różnymi materiałami;
 • Osób prowadzących działalność gospodarczą w domu – nie musimy mieć dużej firmy, żeby pracować na licznych dokumentach. Posiadanie odpowiedniego urządzenia w domu wiele ułatwia;
 • Nauczycieli i szkoleniowców – możemy przygotować się do zajęć, drukując skrypty, scenariusze i inne materiały,
 • Rodziców – maluch chętnie wykonuje ćwiczenia, na przykład kolorowanki, działania matematyczne, zagadki, labirynty. Oszczędzimy sporo pieniędzy, drukując je w domu zamiast kupując.

Sprawdź także: Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe

Jakie urządzenie wielofunkcyjne do domu wybrać i kupić?

Żeby jednak w pełni cieszyć się z jego możliwości, musimy wybrać najlepsze urządzenie wielofunkcyjne do domu. Najważniejszą funkcję stanowi tutaj drukowanie. Zadajmy więc sobie pytanie, które z rozwiązań lepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Do wyboru mamy bowiem urządzenia:

 1. Atramentowe – najbardziej podstawowe, w których drukarka po prostu nakłada na papier warstwę atramentu. Są dość tanie i proste w obsłudze. Świetnie nadają się do zdjęć, obrazków, a także dokumentów. Sprawdzają się zwłaszcza wtedy, gdy drukujemy w niewielkich ilościach.
 2. Laserowe – taka drukarka korzysta z zaawansowanych technik z wykorzystaniem lasera. Potrzebujemy specjalnych tonerów, które wydają się drogie, ale są na tyle wydajne, że wystarczają na bardzo długo. Urządzenie wielofunkcyjne do domu laserowe jest droższe w zakupie, ale tańsze w eksploatacji i bardziej wydajne. Jego zakup może się opłacać, gdy codziennie drukujemy bardzo duże ilości dokumentów. W domu jest to jednak rzadkość. Laserowa drukarka nie sprawdza się natomiast do zdjęć.
Jakie urządzenie wielofunkcyjne do domu
Jakie urządzenie wielofunkcyjne do domu wybrać i kupić?

Urządzenie wielofunkcyjne do domu – kolorowe czy czarno-białe?

Nie będziemy oszukiwać. Monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne do domu jest znacznie tańsze. Taki druk wymaga tylko jednego tuszu lub tonera (czarnego) i otrzymujemy efekt w skali szarości. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko na zakupie, ale także na materiałach eksploatacyjnych. Nie jest to jednak dobry pomysł, jeśli zamierzamy drukować zdjęcia do rodzinnego albumu, czy nawet na ścianę, a także inne kolorowe rzeczy, jak wykresy, materiały dla dzieci, plakaty, ulotki. Dlatego polecamy jednak zakup drukarki kolorowej, która poradzi sobie z każdym zadaniem.

Może Cię zainteresować: Urządzenie wielofunkcyjne

Jakie urządzenie wielofunkcyjne do domu jest najlepsze?

To jednak nie koniec cech, które pozwolą nam wybrać najlepsze urządzenie wielofunkcyjne do domu. Musimy zwrócić uwagę także na inne cechy skanera i drukarki. Należą do nich:

 • Rozdzielczość – czyli szczegółowość i dokładność zarówno skanu, jak i wydruku. Im wyższa, tym lepszy efekt uzyskamy. W dzisiejszych czasach minimum to 300dpi.
 • Prędkość drukowania – jeśli mamy do wydrukowania duże partie plików na raz, na przykład całą książkę, może mieć ogromne znaczenie, ile stron na minutę zadrukowuje urządzenie wielofunkcyjne do domu. Jeśli natomiast mają to być pojedyncze wydruki, nie zaprzątajmy sobie tym głowy.
 • Format – najlepsze urządzenie wielofunkcyjne do domu skanuje i drukuje przynajmniej na formacie A4 lub mniejszym. Jeśli potrzebujemy większego formatu, prawdopodobnie trzeba będzie kupić urządzenie profesjonalne.
 • Łączność – jak już wspomnieliśmy, najlepsze urządzenie wielofunkcyjne do domu wspiera mobilność. Możemy je podłączyć za pomocą przewodu, ale także poprzez Bluetooth lub Wi-Fi. Dzięki temu szybko drukujemy z telefonu czy laptopa.
 • USB – najlepsze urządzenie wielofunkcyjne do domu posiada taki port. Może wydrukować pliki z dysku zewnętrznego, a także zapisać na nim skany.
 • Sterowanie – standardowo są to przyciski fizyczne i niewielki ekranik, jednak najlepsze urządzenie wielofunkcyjne do domu ma panel dotykowy z dużym wyświetlaczem.

Zobacz też: Urządzenie wielofunkcyjne do 500 zł

Gdzie kupić urządzenie wielofunkcyjne do domu?

W jakich sklepach znajdziemy dobre urządzenie wielofunkcyjne do domu? Polecamy odwiedzić zwłaszcza markety z elektroniką i akcesoriami komputerowymi, a także sklepy internetowe. Popularni producenci takich rozwiązań to na przykład Canon, Brother, Epson, HP i inni.

Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne do domu
Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne do domu

Cena urządzenia wielofunkcyjnego do domu

Ile kosztuje urządzenie wielofunkcyjne do domu? Cena zależy od jakości urządzenia i jego możliwości. Im wyższe parametry, tym wyższy koszt. Chociaż najtańsze propozycje znajdziemy już za około 200 zł, sprawdźmy, czy czasem zakup materiałów eksploatacyjnych nie przekroczy naszych możliwości. Z kolei najdroższe urządzenia przekraczają nawet 5000 zł.

Urządzenie wielofunkcyjne do domu – opinie

Nie bez powodu takie drukarki 2w1 wypierają osobne drukarki i skanery. Skoro w podobnym budżecie możemy mieć dwa urządzenia zamiast jednego, czemu z tego nie skorzystać? A do jakich celów Wy planujecie taki zakup? Czekamy na opinie o urządzeniach wielofunkcyjnych do domu pod tym poradnikiem!

Urządzenie wielofunkcyjne do domu / Ranking najlepszych

Jesteście ciekawi, co wybierali inni użytkownicy i jak się u nich sprawdziło? Nie musicie poświęcać czasu na przekopywanie opinii i grup dyskusyjnych. Poniżej znajdziecie ranking najlepszych urządzeń wielofunkcyjnych do domu, a w nim wyłącznie polecane i sprawdzone modele.

1.
Canon Pixma TS3450 (4463C006)
Urządzenie wielofunkcyjne do domu Canon
2.
Drukarka Skaner Epson Xp-4200 Kolor Wi-Fi Duplex
Urządzenie wielofunkcyjne do domu Epson
3.
Epson XP-2200 WiFi Czarny
Urządzenie wielofunkcyjne do domu Epson
4.
Konica Minolta Bizhub 450i
Urządzenie wielofunkcyjne do domu Konica Minolta
6.
HP Color LaserJet Pro MFP M283fdw (7KW75A)
Urządzenie wielofunkcyjne do domu HP
7.
Konica Minolta C3320i
Urządzenie wielofunkcyjne do domu Konica Minolta
8.
Brother MFC-T920DW (MFCT920DWYJ1)
Urządzenie wielofunkcyjne do domu Brother
9.
Konica Minolta bizhub 225i
Urządzenie wielofunkcyjne do domu Konica Minolta
10.
Canon Pixma MG2550 (8330B006AA)
Urządzenie wielofunkcyjne do domu Canon

Urządzenie wielofunkcyjne do domu - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję