Urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu, czy też po prostu drukarka laserowa z dodatkowymi funkcjami, to całkiem trafny wybór. Wiele zależy jednak od okoliczności, częstotliwości drukowania i tego, jak często to robimy. Może się bowiem okazać, że w naszym przypadku tradycyjna drukarka atramentowa będzie lepsza. Warto to przeanalizować, a by w pełni świadomie podjąć decyzję, musimy wiedzieć, na czym polegają oba rozwiązania i czym się różnią w praktyce.

Przygotowaliśmy więc dla Was poniższy poradnik zakupowy. Podpowiadamy, jakie urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu jest najlepsze. Wskazujemy, na co zwrócić uwagę i czym się kierować przy zakupie, a także czym ono się różni od innych rozwiązań.

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu Ranking
Jakie Urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu?

Na początek jesteśmy Wam winni szybkie wyjaśnienie, co to jest urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu. Chodzi oczywiście o drukarkę laserową, która świetnie nada się do domu. Poza drukowaniem dokumentów, ma ona także inne funkcje. Najczęściej obejmuje skaner, chociaż zdarza się, że jest wyposażona również w kserokopiarkę oraz faks. Warto więc na początek odpowiedzieć sobie, których z tych funkcji potrzebujemy i na tej podstawie dokonać wstępnej selekcji dostępnych urządzeń.

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu / Opinie, ranking najlepszych i cena

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu a drukarka atramentowa

Nie uprzedzajmy jednak faktów. Zanim zdecydujemy o typie urządzenia wielofunkcyjnego laserowego do domu, najpierw upewnijmy się, że jest to dla nas dobry wybór. Warto zacząć od tego, jak właściwie działa taki sprzęt. Jest to model wykorzystujący promieniowanie lasera, a także zjawisko elektrostatyczności. Laser odwzorowuje obraz na bębnie światłoczułym, a cząsteczki tonera, czyli mieszaniny żywicy, pigmentu oraz żelaza, przyklejają się w odpowiednich miejscach. Następnie druk jest utrwalany za pomocą wysokiej temperatury.

Zobacz też: Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe

Główne zalety urządzenia wielofunkcyjnego laserowego do domu to przede wszystkim niskie koszty druku w przeliczeniu na jedną stronę. Tonery wystarczają na znacznie dłużej niż atrament w drukarce. Sam druk następuje szybciej, jest też trwalszy i po latach będzie wyglądał równie dobrze, jak obecnie. Dobre urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu świetnie sprawdzi się w domach, gdzie dużo się drukuje – dzięki temu zakup może nam się zwrócić. Najlepiej nadaje się do dokumentów, jednak z obrazami także sobie poradzi – zwłaszcza model kolorowy. W porównaniu do drukarki atramentowej, urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu jest jednak droższe w zakupie i zajmuje więcej miejsca.

Jakie urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu wybrać i kupić?

Pora odpowiedzieć na najważniejsze pytania i wybrać najlepsze urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu. Wiele zależy oczywiście od tego, czego właściwie wymagamy, jaki mamy budżet, jak również od naszych indywidualnych potrzeb. Skoro nie ma jednego, uniwersalnego modelu, który sprawdzi się w każdym mieszkaniu, na co konkretnie zwrócić uwagę? Kwestie, które polecamy rozważyć, to przede wszystkim:

  • Kolor druku,
  • Rozdzielczość,
  • Komunikacja,
  • Format.

Sprawdź także: Urządzenie wielofunkcyjne

Jakie urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu – kolorowe czy czarno-białe?

Na pierwszy rzut oka kolorowe urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu różni się od czarno-białego przede wszystkim wyższą ceną. Oznacza to jednak także większe możliwości. Jak łatwo się domyślić, drukarka czarno-biała drukuje wyłącznie w odcieniach szarości. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli posiada ona skaner, to w większości przypadków jest w stanie zeskanować również kolorowy dokument, tyle że zapisujemy go w takiej formie w pamięci komputera. Drukarka laserowa kolorowa charakteryzuje się droższymi tonerami, dlatego polecamy ją przede wszystkim do zdjęć i obrazów.

Jakie urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu
Jakie urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu wybrać i kupić?

Rozdzielczość urządzenia wielofunkcyjnego laserowego do domu

Jak ocenić jakość druku, by zdecydować, jakie urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu jest najlepsze? Najłatwiej zwrócić uwagę na rozdzielczość. Mówi nam ona o tym, jak szczegółowy będzie wydruk, a więc jaki ostateczny efekt możemy osiągnąć. Im większa rozdzielczość, podawana przez producentów w dpi, tym więcej „pikseli”, małych punktów, z których składa się obraz, drukarka jest w stanie wygenerować. Jak łatwo się domyślić, im więcej, tym lepiej, jednak w domowych warunkach z powodzeniem wystarczy nam 600 na 600 dpi. W podobny sposób określa się rozdzielczość skanera.

Może Cię zainteresować: Urządzenie wielofunkcyjne do 500 zł

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu a komunikacja

Żeby urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu wydrukowało wybrany przez nas plik lub przesłało skan na dysk, musi być połączone z innym sprzętem. Najczęściej w tej roli wykorzystujemy komputer stacjonarny. Po prostu podłączamy odpowiednie przewody i już, możemy cieszyć się drukowaniem. Jednak najlepsze urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu współpracuje nawet z telefonami, laptopami czy tabletami. Posiada bowiem moduł Bluetooth lub Wi-Fi i łączy się z mobilnymi sprzętami bezprzewodowo. Zdarza się też, że może drukować bezpośrednio z karty pamięci czy pamięci USB.

Jakie urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu jest najlepsze? Format

Czas odpowiedzieć na ostatnie pytanie, jakie często zadają potencjalni użytkownicy: w jakim formacie powinno drukować najlepsze urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu? Raczej nie zdarza się, by tego typu urządzenie schodziło poniżej formatu A4, czyli standardowej dużej kartki. Może się jednak zdarzyć, że będziemy potrzebowali wydruków i skanów w formacie A3, czyli dwa razy większym.

Zobacz również: Drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem

W domowych warunkach ma to sens, jeśli studiujemy specjalistyczne kierunki czy zajmujemy się dorywczo różnego rodzaju planowaniem. W praktyce w zwykłej rodzinie takie duże urządzenie jest niepotrzebne. Pamiętajmy, że najlepsze urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu daje nam możliwość dostosowania formatu do potrzeb. Umożliwia to drukowanie na niestandardowych kartkach, a także na kopertach, zaproszeniach i innych.

Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu
Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu

Gdzie kupić urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu?

W jakich sklepach kupić dobre urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu? Najlepiej odwiedzić profesjonalny sklep komputerowy, duży market z elektroniką i innym sprzętem, a także sklepy internetowe. Producenci, których można rozważyć, to na przykład Brother, Epson, Canon, HP i inni.

Cena urządzenia wielofunkcyjnego laserowego do domu

Ile kosztuje urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu? Cena zależy od jego parametrów i naszych potrzeb, jest ono jednak droższe od drukarek atramentowych. Musimy się liczyć z kosztem co najmniej 500 zł. Najdroższe modele tego typu kosztują nawet 4000 zł.

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu – opinie

Jesteśmy ciekawi, czy spotkaliście się już z podobnym sprzętem w domu. A może sami z niego korzystaliście, tylko niedawno odmówiło posłuszeństwa? Trzeba przyznać, że jest to zakup na wiele lat, dlatego bardzo pomocne okażą się Wasze rekomendacje. Czekamy zatem na opinie o urządzeniach wielofunkcyjnych laserowych do domu.

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domu / Ranking najlepszych

A co z naszymi typami? Zebraliśmy je w ranking najlepszych urządzeń wielofunkcyjnych laserowych do domu. Mamy nadzieję, że pośród polecanych, sprawdzonych i doskonale ocenianych modeli znajdziecie ten idealny dla siebie.

1.
Xerox WorkCentre 3025NI (3025V_NI)
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe Xerox
2.
Brother DCP-B7520DW (DCPB7520DWYJ1)
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe Brother
3.
Brother DCP-1623WE (DCP1623WE)
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe Brother
4.
Brother DCP-B7500D
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe Brother
5.
Konica Minolta C3320i
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe Konica Minolta
6.
Brother DCP-1512E (DCP1512EAP1)
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe Brother
7.
Konica Minolta Bizhub c558e
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe Konica Minolta
8.
OKI MC563dn (46357132)
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe OKI
9.
OKI MC883dnct (09006108)
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe OKI
10.
Konica Minolta Bizhub C450i
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe Konica Minolta

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję