Fotel ergonomiczny do 500 zł

Fotel ergonomiczny do 500 zł to coraz popularniejszy widok w biurach, a nawet naszych domach. Nie bez powodu. Jest to mebel, który w teorii ma przynieść ulgę dla naszego ciała i odpowiednią pozycję podczas korzystania z komputera. Jest to o tyle ważne, że przed ekranem monitora spędzamy relatywnie coraz więcej czasu. W ten sposób pracujemy, kontaktujemy się z bliskimi, dostarczamy sobie rozrywki, realizujemy się. To wszystko bardzo ważne funkcje, jednak warto zadbać, żebyśmy przy okazji nie zrobili krzywdy swojemu organizmowi, zwłaszcza takiej, która będzie rzutować na nasze samopoczucie przez wiele lat.

Jeżeli i Wy jesteście ciekawi tego pasjonującego zagadnienia, a może właśnie urządzacie kącik biurowy, zapraszamy do lektury. Z naszego poradnika dowiecie się nie tylko, jaki fotel ergonomiczny do 500 zł jest najlepszy, ale także czym się kierować, by go wybrać.

Co wyróżnia fotel ergonomiczny do 500 zł?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, fotel ergonomiczny do 500 zł jest elementem wyposażenia biura. To specjalny rodzaj krzesła biurowego, dedykowany przede wszystkim dla użytkowników komputerów i laptopów, ale nie tylko. Jeśli spędzamy przy biurku dużą część dnia, zdecydowanie warto w niego zainwestować. Ergonomia jest bowiem dziedziną nauką zajmującą się przystosowaniem narzędzi i środowiska pracy do możliwości fizycznych i psychicznych człowieka.

Fotel ergonomiczny do 500 zł
Fotel ergonomiczny do 500 zł / Ranking najlepszych i opinie

Dlaczego warto kupić fotel ergonomiczny do 500 zł?

To wszystko brzmi bardzo zawile, ale sprawa jest niezwykle prosta. Dobry fotel ergonomiczny do 500 zł, odpowiednio ustawiony, gwarantuje nam prawidłową pozycję podczas korzystania z komputera. Wszystkie partie ciała mają optymalne podparcie, nie dochodzi do nadmiernego napięcia mięśni, asymetrii czy innych problemów. Oczy znajdują się na optymalnej wysokości względem monitora, nogi znajdują podparcie na podłodze. Taki fotel stanowi świetne uzupełnienie każdego biurka.

Zobacz też: Fotel biurowy do 130 kg

Kto powinien zainwestować w fotel ergonomiczny do 500 zł?

Zastanawiacie się, czy fotel ergonomiczny do 500 zł jest w ogóle dla Was? Jeśli tylko spędzacie przed komputerem choćby parę godzin dziennie, odpowiedź brzmi: TAK! Jednak jest kilka grup, którym szczególnie polecamy takie rozwiązanie:

  • Gracze – często tak wciągają się w rozgrywkę, że zapominają o robieniu prawidłowych przerw,
  • Pracownicy biurowi – spędzają przed komputerem po kilka godzin dziennie,
  • Graficy, fotografowie, osoby zajmujące się obróbką zdjęć, dźwięku i wideo – jak wyżej,
  • Dzieci i młodzież – również dużo czasu spędzają przy biurku na grach, nauce i innych czynnościach, a w dodatku ich organizm stale się kształtuje. Są więc bardziej narażeni na ewentualne problemy,
  • Osoby z problemami zdrowotnymi – bólem kręgosłupa, barków, łokciem tenisisty, zespołem cieśni nadgarstka, nadmiernym napięciem mięśniowym. Najlepszy fotel ergonomiczny do 500 zł może nam przynieść całkiem sporą ulgę podczas wykonywania czynności, które dotychczas wywoływały ból.

Sprawdź także: Fotel biurowy do 150 zł

Jaki fotel ergonomiczny do 500 zł wybrać i kupić?

Żeby znaleźć najlepszy fotel ergonomiczny do 500 zł, wcale nie musimy przymierzać wszystkich modeli dostępnych w sklepie. Wystarczy nieco wiedzy, by wybrać modele, które nas interesują. Pierwszym wyznacznikiem jest oczywiście to, czy dany egzemplarz mieści się w budżecie. 500 zł to jednak całkiem przyzwoita kwota, w której znajdziemy spory wybór różnych mebli. Wtedy warto przejść do kolejnego kryterium, jakim jest możliwość regulacji.

Jaki fotel ergonomiczny do 500 zł
Jaki fotel ergonomiczny do 500 zł wybrać i kupić?

Ilość pokręteł, dźwigni i innych systemów regulacji z początku może nas przytłoczyć, ale od czego są instrukcje obsługi? Pamiętajmy, że im więcej opcji mamy do dyspozycji, tym lepiej dla naszego organizmu. Każde ciało jest bowiem inne, a regulowany fotel ergonomiczny do 500 zł dopasowuje się do użytkownika, nie odwrotnie. Dlatego powinien pozwalać nie tylko na regulację wysokości siedziska, ale tez wypukłości na kręgosłup lędźwiowy i szyjny, odległości podłokietników, ich położenia przód-tył i wysokości, pochylenia oparcia, położenia podnóżka. Raz ustawiony fotel nie będzie wymagał zbyt częstych ingerencji, nie bójmy się więc o marnowanie czasu.

Może Cię zainteresować: Fotel biurowy do 400 zł

Jaki fotel ergonomiczny do 500 zł jest najlepszy?

Chcecie znać inne kryteria, które pozwolą wybrać najlepszy fotel ergonomiczny do 500 zł? My polecamy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

  1. Stabilność – podczas korzystania z komputera, a zwłaszcza grania, wykonujemy gwałtowne ruchy, odchylamy się do tyłu. Fotel nie powinien ulec upadkowi, który naraziłby nas na poważne urazy.
  2. Maksymalne obciążenie – trzymajmy się zaleceń producenta.
  3. Wypełnienie – to ono odpowiada za wygodę i miękkość. Powinno się nie odkształcać, a jednocześnie dopasowywać do kształtu ciała.
  4. Materiał wierzchni – chociaż skóra naturalna i ekologiczna świetnie wyglądają, to jednak nie oddychają. Z tego powodu w ciepłe dni mogą powodować nadmierne pocenie się i przyklejanie do ciała. Jeśli nas to denerwuje, wybierzmy fotel ergonomiczny do 500 zł pokryty tkaniną lub cienką siateczką. On oddycha, jednak okazuje się nieco trudniejszy w czyszczeniu.
  5. System jezdny – pozwala na poruszanie się po pomieszczeniu bez wstawania. Powinien działać płynnie, nie piszczeć i nie rysować podłogi.

Zobacz również: Fotel biurowy

Gdzie kupić fotel ergonomiczny do 500 zł?

W jakich sklepach kupimy najlepszy fotel ergonomiczny do 500 zł? To zależy od naszych wymagań. Jeśli koniecznie chcemy przymierzyć mebel przed zakupem, możemy odwiedzić sklepy meblowe i markety z szeroko pojętymi akcesoriami do komputerów. Jednak ze względu na ograniczony budżet najlepsze będą sklepy internetowe, gdzie znajdziemy modele z wyższej półki za podobną cenę. Przykładem marek, których ofertę warto sprawdzić, są na przykład Diablo, Gamvis, Sense7, Huzaro i inne.

Najlepszy fotel ergonomiczny do 500 zł
Najlepszy fotel ergonomiczny do 500 zł

Fotel ergonomiczny do 500 zł – opinie

Jesteśmy ciekawi, jakie dolegliwości najczęściej dotykają Was podczas długiego korzystania z komputera. Czy stosujecie zasady prawidłowej pozycji podczas tej czynności? A może dopiero ten poradnik natchnął Was do tego, by sprawdzić szczegóły na ten temat? Zachęcamy do zapoznania się z zaleceniami, a także z sekcją komentarzy, gdzie możecie zamieszczać opinie o fotelach ergonomicznych do 500 zł.

Fotel ergonomiczny do 500 zł / Ranking najlepszych

Wobec tego przyszedł czas, by wybrać konkretny model. Wciąż nie wiecie, który właściwie zasługuje na Waszą uwagę? Na pewno znajdziecie idealną propozycję dla siebie pośród tych, które najlepiej sprawdziły się u innych użytkowników. Dlatego właśnie poniżej zamieszczamy ranking najlepszych foteli ergonomicznych do 500 zł.

Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję