Fotel biurowy do 150 zł

Fotel biurowy do 150 zł to bardzo popularny wybór. Coraz częściej gościmy go nie tylko w biurach, ale także w domowych gabinetach, salonach, w których ustawiamy komputery, a nawet w pokojach dzieci i nastolatków. Na szczęście świadomość społeczeństwa na temat prawidłowej postawy podczas korzystania z komputera stale rośnie, a wraz z nią rośnie też popularność siedzisk przeznaczonych do tego celu.

Zastanawiacie się, jaki konkretnie model wybrać i jaki fotel biurowy do 150 zł jest najlepszy? A może oczekujecie tylko wskazówek, na co warto zwrócić uwagę w sklepie? W każdym z tych przypadków zapraszamy do lektury poniższego poradnika, stanowiącego kompendium wiedzy na ten temat.

Fotel biurowy do 150 zł Ranking
Jaki Fotel biurowy do 150 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić fotel biurowy do 150 zł?

Jak już wspomnieliśmy, ergonomiczna pozycja podczas korzystania z komputera jest bardzo ważna, a dobry fotel biurowy do 150 zł pomaga nam ją uzyskać. Umożliwia ustawienie oczu na wysokości monitora, komfortowe oparcie stóp o podłogę, wygodne dosunięcie się do biurka, podpiera też wszystkie kluczowe przy takiej pracy części ciała.

Fotel biurowy do 150 zł
Fotel biurowy do 150 zł / Opinie, cena, ranking najlepszych

Dzięki temu rzadziej cierpimy na ból kręgosłupa i karku, nie ryzykujemy takich dolegliwości, jak łokieć tenisisty czy zespół cieśni nadgarstka. W dłużej perspektywie możemy uniknąć także poważniejszych skutków, jak skolioza, dyskopatia i inne poważne schorzenia. Prawidłowa pozycja jest szczególnie ważna w przypadku dzieci i nastolatków, których ciało wciąż jeszcze się kształtuje, a także u osób dorosłych, spędzających przed komputerem dużą część swojego czasu.

Zobacz też: Fotel biurowy do 400 zł

Fotel biurowy do 150 zł a krzesło gamingowe

Wiele osób stosuje oba te pojęcia osobno, trzeba je jednak rozgraniczyć. Jakie są różnice, poza nazwą (a także ceną, gdyż krzesło gamingowe zwykle kosztuje znacznie więcej)? W przypadku modeli gamingowych producenci zwykle mają na myśli przede wszystkim dobro graczy. Taki model jest ciężki, ale niezwykle stabilny, daje też szerszy zakres różnego rodzaju regulacji. Z kolei fotel biurowy do 150 zł zakłada, że robimy „przepisowe” przerwy w korzystaniu z komputera, daje nieco mniej opcji, ale jest lżejszy i łatwiej dopasować go do różnych stylów wnętrza. Możemy używać krzesła gamingowego jako fotela biurowego, jednak w drugą stronę może to już nie zadziałać.

Jaki fotel biurowy do 150 zł wybrać i kupić?

Przed nami jednak niebagatelne wyzwanie – musimy wybrać najlepszy fotel biurowy do 150 zł. Żeby to zrobić, zwróćmy uwagę na takie cechy mebla, jak:

  • Regulacje,
  • Podłokietniki,
  • Siedzisko i oparcie,
  • System jezdny.

Sprawdź także: Fotel biurowy

Regulacje fotela biurowego do 150 zł

Cała funkcjonalność fotela biurowego do 150 zł opiera się właśnie na regulacjach. To one pozwalają dopasować nasze siedzisko do wzrostu użytkownika, wysokości biurka czy monitora. Warto sprawdzić na specjalnych infografikach, jak powinna wyglądać odpowiednia pozycja przed komputerem, by możliwie zbliżyć się do ideału. Zwykle krzesło biurowe posiada możliwość regulacji wysokości za pomocą specjalnej pompki. Bardziej zaawansowane modele pozwalają też regulować wypukłość odcinka lędźwiowego.

Jaki fotel biurowy do 150 zł
Jaki fotel biurowy do 150 zł wybrać i kupić?

Podłokietniki w fotelu biurowym do 150 zł

Niektóre projekty foteli biurowych do 150 zł obejmują tylko siedzisko. My jednak polecamy upewnić się, że są dostępne także podłokietniki. Wydaje się, że to drobiazg, jednak wpływają one pozytywnie na naszą wygodę czy zdrowie. Podłokietniki zapewniają optymalne podparcie dla łokci, dzięki czemu odciążamy piersiowy odcinek kręgosłupa, a także łokcie i nadgarstki. Najlepszy fotel biurowy do 150 zł pozwala nawet regulować ich rozstaw, czy też wysunięcie do przodu lub do tyłu.

Może Cię zainteresować: Fotel biurowy do 1000 zł

Siedzisko i oparcie w fotelu biurowym do 150 zł

Większość foteli biurowych do 150 zł posiada siateczkowe oparcie oraz siedzisko wypełnione gąbką. To rozwiązanie polecane szczególnie wtedy, gdy pojawiają się upały. Pamiętajmy jednak, że nie jest ono zbyt trwałe ani wygodne. Najlepszy fotel biurowy do 150 zł powinien być stworzony z oddychającej tkaniny, która jednak nie pochłania wody. Dzięki temu ewentualne zabrudzenia łatwo będzie wyczyścić wilgotną szmatką. Świetnym pomysłem jest także wypełnienie ze specjalnej, trwałej pianki, która zapewnia miękkość i nie odkształca się z czasem. Najlepszy fotel biurowy do 150 zł zapewnia odpowiednie podparcie dla lordozy w lędźwiowym odcinku kręgosłupa, a czasem nawet dla jego szyjnego odcinka.

Jaki fotel biurowy do 150 zł jest najlepszy? System jezdny

Dlaczego najczęściej wybieramy najlepszy fotel biurowy do 150 zł? Większością osób wcale nie kieruje ergonomia czy wybitna świadomość zagadnień z zakresu fizjoterapii. Wybieramy je do prac biurowych, gdyż w przeciwieństwie do tradycyjnego krzesła, umożliwiają nam poruszanie się bez ciągłego wstawania. Możemy łatwo sięgnąć po kawę, skorzystać z drukarki czy sprawdzić coś w dokumentach leżących na półce.

Zobacz również: Fotel biurowy do 500 zł

Dobry fotel biurowy do 150 zł musi więc mieć sprawny system jezdny. Zwykle jest oparty na kilku małych kółeczkach. Upewnijmy się, że są one solidne. Sprawdźmy też, czy nie piszczą podczas jazdy po parkiecie, czy nie rysują i nie odbarwiają podłogi.

Najlepszy fotel biurowy do 150 zł
Najlepszy fotel biurowy do 150 zł

Gdzie kupić fotel biurowy do 150 zł?

Żeby wybrać najlepszy fotel biurowy do 150 zł, możemy udać się do popularnych marketów meblowych, salonów meblowych i sprzedawców wyposażenia do domu. Dobrym pomysłem będzie również sprawdzenie oferty sklepów internetowych. Producenci takich mebli to na przykład Jysk, Jumi, Ikea, HJH, Sandberg i inni.

Fotel biurowy do 150 zł – opinie

Koniecznie dajcie znać, czy korzystacie z takiego mebla, a jeśli tak – to gdzie? Wyposażyliście w niego domowe biuro, kącik nastolatka, a może szef sprawił Wam podobne krzesło, by zapewnić komfort pracownikom? Jesteśmy ciekawi Waszych doświadczeń i czekamy na opinie o fotelach biurowych do 150 zł.

Fotel biurowy do 150 zł / Ranking najlepszych

A może jeszcze nie macie doświadczenia lub od Waszego ostatniego zakupu minęło sporo czasu? W takim razie to my przychodzimy z konkretnymi propozycjami! Zebraliśmy dla Was szczególnie polecane modele, cieszące się dużą popularnością i dobrą opinią, dlatego poniżej prezentujemy ranking najlepszych foteli biurowych do 150 zł.


Fotel biurowy do 150 zł - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję