Mały telewizor do pokoju dziecka

Mały telewizor do pokoju dziecka to rozwiązanie idealne do niewielkiego pomieszczenia. Zresztą, nawet gdy lokum naszego malucha można zaliczyć do dużych, lepiej sprawdzi się taki właśnie ekran. Jest mniejsze prawdopodobieństwo jego uszkodzenia, nie zachęca on też dziecka aż tak do przesiadywania całego dnia przed komputerem. W praktyce taki TV znajduje wiele zastosowań oraz sprawia, że unikamy ciągłych kłótni o to, kto powinien teraz użytkować telewizor – rodzic czy dziecko?

Pozostaje tylko odpowiedni zakup. Z jednej strony nie chcemy wydać na niego kroci, z drugiej zależy nam na jakości, by zadowolić naszą pociechę. Przygotowaliśmy zatem poradnik, w którym pomagamy Wam to wypośrodkować. Podpowiadamy, jaki mały telewizor do pokoju dziecka jest najlepszy. Nie tylko wskazujemy konkretne modele, lecz także omawiamy dla Was funkcje i cechy, którymi warto się kierować.

Mały telewizor do pokoju dziecka Ranking
Jaki Mały telewizor do pokoju dziecka?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia mały telewizor do pokoju dziecka?

Na początek skrótowe informacje na temat wszystkich podobnych sprzętów. Co właściwie oznacza mały telewizor do pokoju dziecka? Jako że największe modele na rynku sięgają nawet 90 cali, musimy ustalić pewne widełki. My polecamy przyjąć, że mały TV ma nie więcej niż 55 cali. Chociaż w praktyce może się okazać, ze dla naszej pociechy w pełni wystarczy telewizor 32-calowy. Pamiętajmy, że im mniejszy ekran, tym łatwiej się go ogląda w niewielkim pomieszczeniu. Piksele nie są bowiem widoczne gołym okiem, a nasza pociecha obejmuje cały ekran swoim polem widzenia.

Mały telewizor do pokoju dziecka
Mały telewizor do pokoju dziecka / Ranking najlepszych, opinie i cena

Dlaczego warto kupić mały telewizor do pokoju dziecka?

Sprzeczacie się ze swoją pociechą o TV? Wy chcecie oglądać ulubione programy, filmy czy seriale, a ona ma inne plany? To znak, że najwyższy czas kupić mały telewizor do pokoju dziecka. Takiego akcesorium powinniśmy jednak unikać w pokojach dzieci młodszych niż 5 lat. Pracujący w tle TV może u nich powodować przebodźcowanie, nadmierną ekspozycję na światło niebieskie, które zaburza produkcję melatoniny, problemy ze snem, a także opóźnienie osiągnięcia kolejnych kamieni milowych w rozwoju. Natomiast później jest to całkiem dobry pomysł.

Zobacz też: Telewizor 50 cali do 3500 zł

Dlaczego? Najlepszy mały telewizor do pokoju dziecka umożliwia oglądanie ulubionych bajek, programów edukacyjnych i innych treści. Dzięki temu dostarczamy dziecku nie tylko rozrywki, ale i wiedzy o świecie, a nawet okazji do nauki języków obcych. Co więcej, dziecko może też wykorzystywać TV zamiast ekranu do komputera czy konsoli. Odpowiednio dobrany model zastępuje monitor, umożliwia nie tylko grę, lecz także przeglądanie stron internetowych i różnych kanałów społecznościowych. Oczywiście jesteśmy odpowiedzialni za działania naszej pociechy, nawet gdy telewizor ma ona w swoim pokoju, dlatego warto zwrócić uwagę na odpowiednie narzędzia.

Jaki mały telewizor do pokoju dziecka wybrać i kupić?

Na co zwrócić uwagę, żeby wybrać najlepszy mały telewizor do pokoju dziecka? Jest to pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć jeszcze przed wizytą w sklepie. Dzięki temu nie skusimy się na nachalnie reklamowany produkt, który nie odpowiada na nasze potrzeby. Najważniejsze kwestie, które warto rozważyć, to przede wszystkim:

  • Ekran,
  • Smart TV,
  • Inne funkcje i atuty,

Sprawdź także: Telewizor do xbox

Ekran małego telewizora do pokoju dziecka

Wiecie już, jakie wymiary ma mały telewizor do pokoju dziecka. A co z innymi parametrami ekranu? Im większa rozdzielczość, tym lepiej się ogląda, bo ekran wydaje się wyrazisty, ostry i wysokiej jakości. Jednak przy tak małej przekątnej zupełnie wystarczy Full HD, nie musimy inwestować w 4K. Natomiast warto wybrać model z HDR i matrycą OLED lub QLED. Cechują się one lepszym odwzorowaniem kolorów oraz kontrastu. Ważne jest także odpowiednie podświetlenie, a jeśli dziecko gra w gry – możliwie wysoka częstotliwość odświeżania obrazu.

Jaki mały telewizor do pokoju dziecka
Jaki mały telewizor do pokoju dziecka wybrać i kupić?

Mały telewizor do pokoju dziecka ze Smart T

v
O ile w przypadku dziecka możemy zrezygnować z najnowszych parametrów i funkcji, o tyle polecamy wybrać dobry mały telewizor do pokoju dziecka ze Smart TV. Jest to funkcja, która ułatwi życie obu stronom. Taki telewizor ma system operacyjny, na którym możemy używać wielu aplikacji, na przykład platform VOD, YouTube i innych. Dzięki temu my decydujemy, co ogląda nasze dziecko, a nie ramówka telewizora. Smart TV umożliwia też zainstalowanie kontroli rodzicielskiej. Ogranicza ona treści niedozwolone dla małego widza, a także blokuje płatności, by dziecko nie wyczyściło nam konta. Smart TV łączy się z Internetem, dzięki czemu mały telewizor do pokoju dziecka zyskuje wiele dodatkowych opcji.

Może Cię zainteresować: Telewizor do pokoju dziecka

Jaki mały telewizor do pokoju dziecka jest najlepszy?

Na tym jednak zakup się nie kończy. Najlepszy mały telewizor do pokoju dziecka powinien być wygodny w obsłudze. Dobrze, jeśli ma odpowiedni, dopasowany do dziecięcych rączek pilot, a także opcję sterowania głosem. Dzięki temu poradzi z nim sobie nawet maluch, któremu słabo jeszcze idzie czytanie. Warto też wybrać odbiornik, który możemy powiesić na ścianie. Jest wtedy mniej narażony na zniszczenia.

Co więcej, dobry mały telewizor do pokoju dziecka powinien mieć opcję odtwarzania z USB i nagrywania programów na takim nośniku. Dzięki temu maluch nie będzie się martwił, że przegapił ulubiony program, może też pokazywać innym filmiki i zdjęcia z ważnych dla siebie wydarzeń. Dobrze, jeśli odbiornik posiada wejście umożliwiające podłączenie konsoli, najczęściej HDMI. Nawet jeśli nasza pociecha jeszcze nie gra w gry wideo, nigdy nie wiemy, czy w najbliższym czasie się to nie zmieni.

Zobacz również: Telewizor do gier do 3000 zł

Gdzie kupić mały telewizor do pokoju dziecka?

Jeśli chodzi o najlepsze miejsce do takiego zakupu, liczne sklepy aż obfitują od podobnych ofert. Dobry mały telewizor do pokoju dziecka znajdziemy przede wszystkim w dużych marketach RTV, a także w hipermarketach posiadających dział z elektroniką. Warto też szukać promocji i wyprzedaży w sklepach internetowych. Producenci to na przykład Hisense, Manta, Sharp, Samsung, LG i wielu innych.

Najlepszy mały telewizor do pokoju dziecka
Najlepszy mały telewizor do pokoju dziecka

Cena małego telewizora do pokoju dziecka

Ile kosztuje mały telewizor do pokoju dziecka? To zależy od parametrów, na jakie się zdecydujemy. Chociaż najdroższe modele to koszt nawet 10 tysięcy złotych, dla dzieci taki drogi zakup nie ma sensu. Tylko będziemy się stresować, że go zniszczą. Znacznie rozsądniejszym budżetem zdają się widełki między 800 a 3000 zł.

Mały telewizor do pokoju dziecka – opinie

Czy Wasze pociechy korzystają już z telewizora? Uważacie, że posiadanie własnego odbiornika w pokoju utrudnia sprawowanie kontroli nad tym, co i ile ogląda dziecko? A może jest wręcz przeciwnie, bo nie musimy martwić się, że przełączy kanał na „nasze” seriale i filmy? Dajcie znać w sekcji komentarzy, czekamy na opinie o małych telewizorach do pokoju dziecka.

Mały telewizor do pokoju dziecka / Ranking najlepszych

Wierzymy, że przygotowany przez nas ranking najlepszych małych telewizorów do pokoju dziecka dodatkowo ułatwi Wam zakup. Nie znajdziecie w nim przypadkowych modeli, lecz starannie wyselekcjonowane propozycje, cieszące się doskonałymi opiniami. A wszystko po to, by Wasza pociecha mogła korzystać ze sprawdzonych i polecanych opcji!

1.
SAMSUNG UE32T4302AE LED DVB-T2 HEVC
Mały telewizor do pokoju dziecka Samsung
2.
Panasonic TX-32MS350E LED HD Android TV
Mały telewizor do pokoju dziecka Panasonic
3.
Sony KD-32W800
Mały telewizor do pokoju dziecka Sony
4.
OK. OTV 32GH-5023C 32'' HD 60Hz Google TV
Mały telewizor do pokoju dziecka OK.
5.
Panasonic TX-32MSW504S Android TV LED HD 32"
Mały telewizor do pokoju dziecka Panasonic
6.
Samsung QE32LS03C
Mały telewizor do pokoju dziecka Samsung
7.
Xiaomi TV 32" A2 ELA4805EU
Mały telewizor do pokoju dziecka Xiaomi
8.
SHARP LC-32CFE6242E
Mały telewizor do pokoju dziecka Sharp
9.
HISENSE 32A4K 32" LED
Mały telewizor do pokoju dziecka Hisense
10.
PHILIPS 32PHS5527
Mały telewizor do pokoju dziecka Philips

Mały telewizor do pokoju dziecka - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję