Niszczarka do papieru bez kosza

Niszczarka do papieru bez kosza to bardzo mały gazet domowy lub biurowy. Charakteryzuje się tym, że posiada ostre noże, które tną papier na drobne kawałeczki. A wszystko dlatego, by chronić naszą prywatność oraz dane, by nie wyciekły w niepowołane ręce przez przypadek. Bowiem wiele jest osób bezdomnych, które szukają choćby jedzenia w koszu na śmieci i mogą natknąć się na nasze dokumenty. Lub co gorsza na dokumenty jakieś firmy. Lepiej nie kusić losu. Warto zaopatrzyć się w bardzo przydatny gadżet. A jaki? O tym więcej informacji znajdziecie poniżej.

Jaka niszczarka do papieru bez kosza będzie dla nas odpowiednia? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Czym się wyróżnia? Co dla nas robi? Tu właśnie odpowiadamy na takie nurtujące pytania. Po prostu pomagamy wybrać odpowiedni model do własnych potrzeb, podając niezbędne informacje. Zobaczcie sami, co dla Was mamy. Serdecznie zapraszamy do lektury oraz do komentowania w sekcji komentarzy!

Jaką niszczarkę do papieru bez kosza wybrać i kupić?

Zastanawiacie się, jaką niszczarkę do papieru bez kosza kupić? Z pewnością jest to sprzęt, który nam się przyda, jednak warto dopasować go do własnych potrzeb. Przede wszystkim zastanówmy się, czego oczekujemy, co się będzie dla nas liczyć najbardziej. A wszystkie ważniejsze szczegóły możemy doprecyzować podczas zakupu, zwracając szczególną uwagą na takie elementy, jak:

  1. liczba kartek i ich format,
  2. rodzaj cięcia,
  3. funkcja cofania,
  4. poziom hałasu,
  5. bezpieczeństwo.
Niszczarka do papieru bez kosza
Niszczarka do papieru bez kosza / Ranking, opinie i cena

Liczba kartek i ich format niszczonych przez niszczarkę do papieru bez kosza

Dobra niszczarka do papieru bez kosza, nawet w wersji domowej nie musi być słaba. Bowiem wszystko zależy od tego, ile kartek chcemy niszczyć w ciągu dnia. Ale oczywiście nie spodziewajmy się, że tak mały sprzęt od razu pościna dla nas nie wiadomo jaki pik dokumentów na raz. Jednak, jeśli ma być ich dość dużo to polecamy wybrać taki sprzęt, który spokojnie poradzi sobie z około 6 kartkami na raz formatu A4. Z większymi może być problem, ponieważ to mały gadżet. I ma zajmować mało miejsca i zwykle w domach także nie mamy koszy o dużej średnicy, tylko właśnie tak, że zmieści się format A4.

Rodzaj cięcia przez niszczarkę do papieru bez kosza

Niszczarka do papieru bez kosza może nam zaoferować dwa rodzaje niszczenia papieru. Zwykle w wersji domowej kupujemy z rodzajem cięcia w paski. Wtedy nie ma małych kawałeczków, ani drobnych pyłków, które unoszą się w powietrzu. Tym bardziej, że nie ma kosza, to musimy uważać, by nic nam nie spadło spoza tego zamontowanego kosza na śmieci ogólne lub worka. Zwykle w przypadku ciecia na paski, możemy liczyć na ścięcie o szerokości 8 mm, co pozwala nam zachowanie bezpieczeństwa domowego na poziomie P-1.

Sprawdź: Niszczarka do papieru domowa

W przypadku małych form, gdzie dokumenty niszczone są rzadko, można wybrać niszczarkę z cięciem ścinkowym. Te występują głównie w formach, gdzie wyciek danych jest bardzo niebezpieczny, zwłaszcza, jeśli to nie są tylko dane firmy, ale też jej klientów. I mogłoby się to wiązać z dużymi nieprzyjemnościami oraz niepożądanymi konsekwencjami.

Funkcja cofania w niszczarce do papieru bez kosza

Bardzo przydatną funkcją jest ta zawarta często w niszczarce do papieru bez kosza, czyli funkcja cofania. Czasem może się przecież zdarzyć tak, że dokumenty zostają ciągnięte w niewłaściwy sposób. Całość zacina się wtedy np gdy na raz włożymy jednak za dużo kartek albo coś się zagnie. Wtedy możemy użyć tej funkcji i cofnąć wałki noży tnących, a wtedy to już łatwo wyjąć zablokowane elementy.

Jaka niszczarka do papieru bez kosza
Jaka niszczarka do papieru bez kosza? – Cena, ranking, opinie

Poziom hałasu niszczarki do papieru bez kosza

Ne zapomnijmy o tym, że w dzisiejszych czasach ze wszystkich stron bombardują nas jakieś dźwięki. Oznacza to, że lubimy, kiedy jest spokój. Warto więc zwrócić uwagę, jaki poziom hałasu oferuje nam nowy sprzęt, czyli nowa niszczarka do papieru bez kosza. Musimy tez wziąć pod uwagę czy jesteśmy w domy czy w pracy, ile jest osób dookoła, czy z nami jest dziecko w domu, itp. Przy odpowiednim poziomie takie użytkowanie nie będzie dla nas nawet słyszalne jako hałas. Zwykle zalecane jest wybrać gadżet do maksymalnego poziomu hałasu w okolicach 70 dB.

Bezpieczeństwo a niszczarka do papieru bez kosza

Nie możemy pominąć kroku jakim jest bezpieczeństwo, kiedy to niszczarka do papieru bez kosza posiada tnące ostrza. Na szczęście teraz wiele sprzętów elektrycznych posiada odpowiednie zabezpieczenia np. czujnik, który chroni ją przed uszkodzeniem wskutek nagrzania, czy też posiada specjalną osłonkę na odpady, by nic nie wpadło nam do oka. Co ważne regulowane ramię pozwala nam na stabilne zamocowanie niszczarki nawet na koszach okrągłych czy prostokątnych oraz kwadratowych. Zwykle jest to regulacja między 25-35 cm.

Zobacz także: Niszczarka do papieru biurowa

Najlepsza niszczarka do papieru bez kosza

Najlepsza niszczarka do papieru bez kosza to taka, która cechuje się świetną jakością, pozwala nam czuć się bezpiecznie, podczas usuwania niechcianych już dokumentów. Jednak są one na tyle ważne, że nie możemy ich od tak wyrzucić do kosza, a muszą zostać dobrze rozdrobnione. By nikt nie zobaczył co tam było napisane. A do tego także liczy się szybkość wydruku czy ile kartek zmieści na raz do zniszczenia, jakiego powinny być formatu. Warto wybrać modele, które obcinają także grubsze kartki wraz z zszywkami.

Gdzie kupić niszczarkę do papieru bez kosza?

Dobra niszczarka do papieru bez kosza jest dostępna w różnych sklepach. Jeśli chodzi o stacjonarne, gdzie możemy dokładnie sprawdzić dostępne modele, porównać je czy skorzystać z porad doradcy klienta, to są to sklepy głównie papiernicze, księgarnie, sklepy wielobranżowe, markety i inne. Oczywiście bardzo duży wybór jest także w sklepach internetowych. Do często wybieranych producentów zaliczamy chociażby: Activejet, Hama, Omega, Monolith oraz inni.

Najlepsza niszczarka do papieru bez kosza
Najlepsza niszczarka do papieru bez kosza

Cena niszczarki do papieru bez kosza

Czy niszczarka do papieru bez kosza jest droga? Z pewnością nie jest to sprzęt, który zrujnuje nasz portfel, ale na pewno nie zajmie wiele miejsca, czy to w domu czy w pracy. A mamy pewność, że ważne dokumenty zostały zniszczone. Zaczynając od tańszych modeli, kosztują one jakieś 50 zł – 60 zł. Z kolei te droższe to koszt rzędu 100 zł.

Polecamy: Szybki skaner do dokumentów

Niszczarka do papieru bez kosza – opinie

A teraz mamy pytanie do Was, jak sądzicie, jaka niszczarka do papieru bez kosza będzie najlepsza? A może macie taką, której nie polecacie nikomu? Czym się one wyróżniają? Co według Was nam dają? Dlaczego uważacie, że warto je kupić? Na co wtedy zwrócić szczególną uwagę? Czy jakaś cena daje pewną jakość? Lub jakiś producent? Co o tym wszystkim sądzicie? Dajcie nam znać, czekamy na Wasze opinie w komentarzach!

Niszczarka do papieru bez kosza / Ranking najlepszych

Żyjemy w niepewnych czasach, gdzie często każdy sam musi dbać o swoje bezpieczeństwo, zwłaszcza to związane z ochroną danych osobowych. Jeśli boimy się, że ktoś będzie grzebać nam w śmietniku i wyszuka nasze tajne informacje, warto kupić odpowiedni sprzęt, który na to nie pozwoli. Wiele polecanych przykładów znajdziecie w rankingu najlepszych niszczarek do papieru bez kosza. Wiele z nich jest sprawdzonych, każdy zawiera pełen opis oraz dokładną cenę. Zobaczcie sami, zanim inni Was wyprzedzą!

Dodaj opinie lub recenzję