Niszczarka do papieru biurowa

Niszczarka do papieru biurowa to dość sporych rozmiarów gadżet, który oferuje nam wiele ciekawych możliwości, które sprawdzają się właśnie w pracy biurowej. Jego głównym zadaniem jest tworzenie strzępków z papieru z dokumentów, które chcemy zniszczyć. A w biurze jest wiele dokumentów, których nie chcemy, by inni zobaczyli. Bezpieczniej jest pociąć je na kawałki, co utrudnia odczytanie treści dokumentów. A takie ręczne niszczenie zajmowałoby zbyt wiele czasu. Dlatego też wiele biur decyduje się na zakup tego oto gadżetu, który znacznie ułatwia i przyspiesza pracę a do tego nie jest trudny w obsłudze.

Zanim jednak dokonamy zakupu, warto rozejrzeć się wśród dostępnych modeli. Jaka niszczarka do papieru biurowa będzie najlepsza? Czym się kierować? Na co zwrócić uwagę? Czym powinna się wyróżniać ta dobra? Jaka cena? Wiele pytań bez odpowiedzi? Znajdziecie je u nas! Zobaczcie, jakie porady dla Was przygotowaliśmy w poniższym artykule. Wszystko co ważne, znajdziecie w jednym miejscu! Na końcu zajrzyjcie do rankingu najlepszych!

Niszczarka do papieru biurowa Ranking
Jaka Niszczarka do papieru biurowa?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Jaką niszczarkę do papieru biurową wybrać i kupić?

Jaka niszczarka do papieru biurowa okaże się dla nas najlepsza? Tu trzeba nieco przystanąć i przemyśleć. Nie decydujmy się na pierwszy lepszy model, bo może się to okazać wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Warto zwrócić uwagę na kilka dość istotnych elementów:

  1. liczba kartek,
  2. pojemność kosza,
  3. prędkość niszczenia,
  4. sposób niszczenia,
  5. poziom hałasu,
  6. bezpieczeństwo.
Niszczarka do papieru biurowa
Niszczarka do papieru biurowa
/ Ranking, cena, opinie

Liczba kartek niszczonych w niszczarce do papieru biurowej

Dobra niszczarka do papieru biurowa oferuje nam bardzo dużą ilość kartek niszczonych jednorazowo, przy okazji w szybkim tempie i bez zacinania. Oczywiście musimy pamiętać, że wszystko zależy też od rodzaju kartek. W przypadku cieńszych, wejście ich na raz więcej, niż grubszych. To samo dotyczy też pojemności koszta, ile podartych papierów zmieści, bo gdy będzie już zapełniony to i prędkość zwolni.

Najnowsze modele radzą sobie nawet z koło 20 kartkami na raz, normalnej grubości, jak kartki A4 do druku. Sprawdźmy też czy model w niszczenie wlicza kartki laminowane albo zszywacze.

Polecamy: Drukarka dla architekta

Pojemność kosza w niszczarce do papieru biurowej

Kolejnym ważnym elementem, który nie sposób pominąć jest pojemność kosza w niszczarce do papieru biurowej. Łatwość opróżniania ścinek to ważny punkt, który znacznie przyspiesza pracę. Jeśli są one w koszu, to mamy chwilowy punkt na ich przechowywanie. Sprawdźmy więc jego pojemność. Zwykle mieści się od 3 litrów do 8 litrów ścinek. Wszystko zależy od ilości codziennej ilości niszczonych dokumentów.

Prędkość niszczenia niszczarki do papieru biurowej

Każda niszczarka do papieru biurowa oferuje nam różny poziom prędkości niszczenia papieru, w zależności od jej rodzaju czy jakości, itd. Jeśli mowa o cyklu pracy bez przerwy to w bardziej zaawansowanych modelach czeka nas nawet 45 minut ciągłego niszczenia papieru.

Także niszczarka do papieru biurowa może nam zaoferować funkcję, jaką jest cofanie papieru. To bardzo przydatna funkcja, która daje nam możliwość natychmiastowego wyciągnięcia kartki np. która źle się wciągnęła i hamuje niszczenie reszty.

Prędkość można też ustawić indywidualnie poprzez włączenie zabezpieczeń np. gdy mamy wiele dokumentów na biurku i nie chcemy się pomylić i zniszczyć ten niewłaściwy.

Sposób niszczenia przez niszczarkę do papieru biurową

Nawet niszczarka do papieru biurowa może nas zaskoczyć tym, że nie ścina papieru w ten sam sposób. Tu do wyboru mamy dwie opcje, w zależności od rodzaju ścinanych dokumentów, czy są bardzo ważne i musimy je doszczętnie zniszczyć, czy też nie. Oferowane modele ścinają papier albo na paski albo na ścinki. Czyli w drobny mak. Także wiele modeli posiada specjalną klapkę, która chroni nasze oczy przed małymi odpryskami nawet kartek papieru czy pyłków od nich, które mogłyby wpaść do oczu.

Jaka niszczarka do papieru biurowa
Jaka niszczarka do papieru biurowa? – opinie, cena, ranking

Poziom hałasu niszczarki do papieru biurowej

Ważne, aby niszczarka do papieru biurowa nie generowała zbyt dużego hałasu. Patrząc też na to, że często w firmach już jest hałas spowodowany telefonami, użytkowaniem dużej ilości komputerów, rozmów, itd. Warto wiec wybrać gadżet o niskim poziomie generowanego hałasu.

Zobacz: Skaner do laptopa

Bezpieczeństwo a niszczarka do papieru biurowa

To, co jest bardzo ważne, to bezpieczeństwo, jakie może nam zapewnić niszczarka do papieru biurowa. I nie chodzi tu tylko o zabezpieczenie naszego zdrowia od urazów, jak wpadnięcie coś do oka. Ale też zabezpieczenie danych. Niszczarka głównie jest używana do niszczenia danych, zatem ważne jest aby ścinki były dobrze zabezpieczone.

Tu mamy kilka poziomów m. in.: P-1 oraz P-2, które są niszczone dokumenty ogólnego użytku, o przeciętnym formacie A4. Poziom P-3 oraz P-4 odpowiada za dokumenty poufne, a P-5 oraz P-6 za dokumenty ściśle tajne.

Najlepsza niszczarka do papieru biurowa

Najlepsza niszczarka do papieru biurowa to ta, która jest dopasowana do liczy dziennych zapotrzebowań na niszczenie papieru, ale też jest dopasowana wielkością i designem. Powinna pasować do wnętrza biura i cechować się dużą bezawaryjnością. Przede wszystkim mowa tu o dobrze działających ząbkach, pojemnym koszu oraz dobrze działających klawiszach. Oznacza to także dobrą moc, która poradzi sobie z różnymi kartkami, różnej grubości i różnej wielkości.

Gdzie kupić niszczarkę do papieru biurową?

Dobra niszczarka do papieru biurowa jest do kupienia w wielu miejscach, ale przede wszystkim w sklepie internetowym, jak i sklepach stacjonarnych z akcesoriami biurowymi oraz w marketach z RTV. Tu możemy na żywo porównać modele, skorzystać z pomocy doradców, itd.

Do znanych producentów można zaliczyć: Activejet, Rexel, Followers, HSM, HP, Verotech i inni.

Najlepsza niszczarka do papieru biurowa
Najlepsza niszczarka do papieru biurowa

Cena niszczarki do papieru biurowej

Jeśli zależy nam na niszczarce do papieru biurowej o dobrej jakości, to z pewnością nie decydujmy się na najtańsze modele, które kosztują w okolicach 100 zł. Pewnie mogą być też dobre, ale zdecydowanie bardziej pasują do domu, gdzie nie niszczy się, aż tyle papierów. Z kolei w formach potrzebujemy je duże i solidne. Takie, które poradzą sobie z wieloma papierami o różnej wielkości oraz grubości. Te są dobre w cenie 300 zł do nawe ponad 400 zł. Choć są i takie za ponad 600 zł.

Sprawdź: Drukarka do 250 zł

Niszczarka do papieru biurowa – opinie

Teraz mamy pytanie do Was. Jaka niszczarka do papieru biurowa jest najlepsza? Która z nich świetnie nada się do firmy? Jak duża musi być? Na co szczególnie zwrócić uwagę? A co wy wybieracie dla swoich pracowników? Dlaczego akurat taki, a nie inny model? Czym się kierujecie? Czy w biurach w ogóle jest potrzebny taki gadżet? Czekamy na Wasze opinie! Dajcie znać, co na ten temat sądzicie!

Niszczarka do papieru biurowa / Ranking najlepszych

Wielu z nas pracuje w biurze, powstało wiele firm czy korporacji, gdzie zajmujemy się dokumentacją. Ale czasem dana dokumentacja została źle wydrukowana, jest przestarzała czy jeszcze inne, więc stworzyliśmy dla Was ranking najlepszych niszczarek do papieru biurowych, gdzie znajdziecie tylko polecane modele. Z pewnością wykorzystacie je w swoich firmach, gdzie zbędne papiery to już nie będzie dla Was problem. Zobaczcie sami, co warto kupić i wybierzcie dla siebie jeden z najlepszych modeli!

1.
Fellowes 53C
Niszczarka do papieru biurowa Fellowes
2.
Opus OS 2210 CD
Niszczarka do papieru biurowa Opus
3.
Fellowes LX25
Niszczarka do papieru biurowa Fellowes
4.
Rexel Secure Whisper-Shred MC6
Niszczarka do papieru biurowa Rexel
5.
HSM Securio B26 HSL6 (1x5 mm)
Niszczarka do papieru biurowa HSM
6.
Hama Premium Auto M120 czarna
Niszczarka do papieru biurowa HAMA
7.
HP ONESHRED 8CC | 5x18mm
Niszczarka do papieru biurowa HP
8.
HSM Securio C14 C (4x25 mm)
Niszczarka do papieru biurowa HSM
9.
HSM ShredStar X15
Niszczarka do papieru biurowa HSM
10.
HSM Professional 450.2
Niszczarka do papieru biurowa HSM

Niszczarka do papieru biurowa - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję