Drukarka dla domu

Drukarka dla domu to często wybierany gadżet przez domowników. Nie każdy bowiem ma przy sobie, w okolicy drukarnie lub zwyczajnie nie chce przepłacać. A niekiedy potrzebujemy coś wydrukować czy to na już czy po prostu mamy tego dużo. Taką drukarkę mogą używać wszyscy domownicy choćby uczniowie projekty szkolne, czy studenci notatki do zaliczeń, albo jakieś ważne dokumenty do pracy. Dokumenty do wydrukowania mogą być różne, jednak domowa drukarka powinna sobie z tymi zwyczajnymi poradzić. I z pewnością z czasem nam się zwróci, zwłaszcza, gdy postawimy na nieduży, tradycyjny model, łatwy w obsłudze.

Zatem warto zastanowić się, jaka drukarka dla domu będzie odpowiednia, skoro w sklepach jest ich tak wiele. Dostępne są różne modele. A każdy z nas może mieć inne potrzeby, inne oczekiwania i zaplanować inny budżet. Dlatego, gdy planujecie zakup tego gadżetu, ale nie wiecie jak się za to zabrać, na co zwrócić uwagę czy też gdzie dokonać zakupu, zapraszamy Was do zapoznania się z naszym najnowszym artykułem, gdzie mamy dla Was wiele porad w jednym miejscu. Zobaczcie sami, co dla Was przygotowaliśmy!

Drukarka dla domu Ranking
Jaka Drukarka dla domu?
Ranking najlepszych >>>

Jaką drukarkę dla domu wybrać i kupić?

Zapewne zastanawiacie się, jaka drukarka dla domu byłaby dla Was odpowiednia? Jak już wspominaliśmy jest wiele modeli, zatem można ją dobrze dopasować do własnych potrzeb. Każdy z nas może oczekiwać nieco innej, więc dobrze jest przemyśleć zakup i sprawdzić dokładnie kilka ważnych elementów:

  1. rodzaj,
  2. materiały,
  3. papier,
  4. szybkość drukowania,
  5. wielofunkcyjność.
Drukarka dla domu
Drukarka dla domu / Ranking, opinie, cena

Rodzaj drukarki dla domu

Dobra drukarka dla domu to podstawa bycia najlepszym gadżetem, jaki mogliśmy wybrać. Jednak jeśli ma się sprawdzać, to powinna spełniać nasze oczekiwania. Swój wybór zacznijmy więc od rodzaju drukarki. To ważny punkt, od którego zaczynami a następnie idziemy dalej. Pierwszym przykładem jest klasyczna drukarka atramentowa. Powstała jako pierwsza, na wzór maszyny do pisania. Wykorzystuje się w niej atrament, jak sama nazwa na to wskazuje. Polecana jest do wydruków czarno-białych, kolorowych, a nawet poradzi sobie z grafikami. Choć jej tusze mogą być nieco droższe.

Z kolei druga to drukarka laserowa, nowsza technologia. Choć także zyskuje coraz większą popularność. Używamy w niej lasera lub diody led, by nanosić toner na kartkę papieru. Świetnie radzi sobie szczególnie z wydrukiem tekstów.

Polecamy: Drukarka dla fotografa

Materiały w drukarce dla domu

Drukarka dla domu, w zależności od rodzaju, wykorzystuje różne materiały do wydruku. Zanim jednak zdecydujemy się na któryś z rodzajów, warto sprawdzić ich dostępność w swojej okolicy w sklepach, jak również w internecie. Sprawdźmy też cenę, rodzaje, wielkości zestawów, itd. Warto też dowiedzieć się, czy dostępne są tańsze zamienniki do naszego gadżetu, bowiem nie każdy zawsze pasuje do każdej drukarki. Zwykle działają one tak samo, są tylko tańsze, bo nie oferuje ich nam znana firma, a skoro można zaoszczędzić parę groszy nie tracąc na jakości, to dlaczego by nie skorzystać.

Papier do drukarki dla domu

Zwykle drukarka dla domu jest niewielka, zatem oferuje nam wydruki w rozmiarze kartki A4. A my zwykle używamy zwykły, biały papier. Choć mogą też zdarzyć się modele oferujące na wydruki na innym papierze np. kopercie, fotograficznym, technicznym, itd, czy nawet różne rozmiary np. A3 i A5. Jednak pamiętajmy, że zwykle te modele są nieco droższe.

Sprawdźmy też cenę kartek. Zwykle są pakowane po ileś sztuk w zestawie. Jeśli mowa o zwykłym papierze ksero A4 to dostępne są mniejsze paczki 80 g za cenę 15 zł – 30 zł. I zwykle do domu taki paper nam wystarcza na długo.

Jaka drukarka dla domu
Jaka drukarka dla domu? – Cena, ranking i opinie

Szybkość wydruku drukarki dla domu

Dobra drukarka dla domu powinna cechować się odpowiednim poziomem szybkości wydruku. W końcu to od tej cechy zależy jakość naszego wydruku. Oczywiście nie zawsze zależy nam na świetnej jakości, ale na pewno zależy, gdy musimy oddać ważne dokumenty szefowi, czy drukujemy kod kreskowy do wysyłki i musi on być wyraźny czy też dajemy pracę zaliczeniową do sprawdzenia.

Oczywiście warto też wspomnieć, że szybkość będzie zależna od modelu i parametrów, jakie posiada. W przypadku tradycyjnych, nie drogich urządzeń mamy zwykle 30 karetek do wydruku na minutę, jeśli chodzi o laserowy model i 15-20 w modelu atramentowym. Jednak warto do tego podejść bardziej indywidualnie.

Wielofunkcyjność drukarki dla domu

Na czym polega wielofunkcyjność drukarki dla domu? Choćby na tym, że nie jest to tylko drukarka, ale urządzenie 2 a nawet 3 w 1. Oznacza to, że posiada też inne przydatne funkcje, które oczywiście sprawiają, że nasz gadżet staje się droższy, ale mogą nam ułatwić funkcjonowanie. Przykładem jest wbudowany skaner, który pozwala nam zeskanować wydrukowane dokumenty i mieć je np. wersji pdf na komputerze do przechowywania czy wysyłki pocztą e-mail. A także możliwość kopiowania już wydrukowanych dokumentów i powielanie ich, bez konieczności ponownego pisania.

Zobacz też: Drukarka dla architekta

Najlepsza drukarka dla domu

Najlepsza drukarka dla domu to ta, która została dopasowana do naszych potrzeb, bowiem każdy może mieć nieco inne oczekiwania. Wpływa na to cena, jakość, wielkość, itp. Dlatego też warto zwrócić uwagę na elementy, które są nam potrzebne, jak i na jej wszystkie parametry. Mowa tu oczywiście o rodzaju, potrzebnych funkcjach, dodatkach. Wybierzmy taką, która się nie psuje. Taką, która będzie działać sprawnie, będzie łatwa w obsłudze. Najlepsza, czyli ma dla nas najlepsze parametry.

Gdzie kupić drukarkę dla domu?

Dobra drukarka dla domu jest do kupienia w wielu sklepach stacjonarnych, a są nimi np. sklepy z akcesoriami elektronicznymi, komputerowymi, ale tez markety RTV czy duże dyskonty. Jeśli nie lubimy wychodzi z domu, możemy także skorzystać z zakupów przez internet, gdzie czeka nas na prawdę duży wybór.

Do chętnie wybieranych producentów można zaliczyć: Canon, HP, Epson, Brother i inni.

Najlepsza drukarka dla domu
Najlepsza drukarka dla domu

Cena drukarki dla domu

Ciekawi Was ile może kosztować drukarka dla domu? Oczywiście jej cena będzie zależeć od wielu czynników, jak choćby producent, jakość, wielkość, dodatkowe funkcje, itd. Dlatego uważnie zwracajmy na to uwagę. Najtańsze modele kosztują w okolicy 100 zł – 200 zł, jeśli nie potrzebujemy wiele. Im więcej dodatków, lepszych parametrów, tym jest ona droższa, nawet 300 zł, 450 zł, 600 zł, 740 zł. Raczej droższej do domu nie potrzebujemy.

Sprawdź: Drukarka dla elektryka

Drukarka dla domu – opinie

Co sądzicie, jaka drukarka dla domu jest godna polecenia? Na co Wy się zdecydowaliście? I dlaczego? Co skłoniło Was do zakupu akurat tego rodzaju i tego modelu? Czy możecie polecić go innym? A może jesteście zawiedzeni z poprzedniego zakupu? Na co Waszym zdaniem warto zwrócić uwagę? Czy powinna wyróżniać się drukarka dla domu? Jakie powinna posiadać funkcje? Zapraszamy Was do komentowania i czekamy z niecierpliwością na Wasze opinie!

Drukarka dla domu / Ranking najlepszych

Aby wybrać odpowiedni gadżet, potrzeba trochę czasu. Jednak nie każdy go ma lub nie każdy zna się na technologii. Dlatego przychodzimy z małą pomocą w postaci rankingu najlepszych drukarek dla domu. W zestawieniu znajdziecie wiele ciekawych rozwiązań, sprawdzonych i polecanych przez innych. Dlatego już teraz i Wy wybierzcie dla siebie to, co najlepsze! W najlepszej dla siebie cenie!

4.
Konica-Minolta bizhub C3100i AE1X021
Drukarka dla domu Konica Minolta
5.
OKI B512dn (45762022)
Drukarka dla domu OKI
6.
Konica Minolta Bizhub 3300P
Drukarka dla domu Konica Minolta
7.
Epson L8050 EcoTank
Drukarka dla domu Epson
8.
Epson L1300
Drukarka dla domu Epson
9.
Brother PJ-763
Drukarka dla domu Brother

Drukarka dla domu - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję