Niszczarka do papieru domowa

Niszczarka do papieru domowa to niedużych rozmiarów gadżet domowy, a właściwie gadżet biura domowego. Bowiem jest to sprzęt, który oferuje nam wiele, chociażby dobre zniszczenie ważnych dokumentów, których już nie potrzebujemy. Ale nie chcemy ich wyrzucać do kosza w obawie przed tym, że ko znajdzie nasze poufna dane. Bezpieczniej dla nas jest wyrzucić drobne kawałki, z których nikt nic nie odczyta. Wtedy to mamy pewność, że nasze dane są bezpieczne. Dlatego nie tylko w pracy, ale też w domu znajdziemy często właśnie niszczarkę do dokumentów. Przed zakupem warto sprawdzić dostępne opcje.

Jaka domowa niszczarka do papieru jest godna naszej uwagi? Zapewne nie od razu będziemy wiedzieć, co wybrać. A jeśli macie pytani w tym temacie, to koniecznie zajrzyjcie do nas, do naszego artykułu. Znajdziecie tu wiele porad, informacji i ciekawostek. Na końcu czeka na Was ranking najlepszych oraz sekcja komentarzy, gdzie możecie pozostawiać własne opinie w tym temacie!

Niszczarka do papieru domowa Ranking
Jaka Niszczarka do papieru domowa?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Serdecznie zapraszamy do lektury już teraz!

Jaką domową niszczarkę do papieru wybrać i kupić?

Jaka niszczarka do papieru domowa będzie najlepsza? Przede wszystkim musimy nasz wybór przemyśleć. I to w taki sposób, by kupić coś, co nam się sprawdzi. Co będzie dla nas przydatne. Dlatego warto zajrzeć do dostępnych opcji i podczas zakupu przyjrzeć się paru dość istotnym elementom, takim jak:

  • pojemność kosza,
  • liczba kartek,
  • prędkość niszczenia,
  • sposób niszczenia,
  • poziom hałasu,
  • bezpieczeństwo.
Niszczarka do papieru domowa
Niszczarka do papieru domowa / Ranking, cena, opinie

Pojemność kosza niszczarki do papieru domowej

Mała domowa niszczarka do papieru zwykle wyposażone jest w kosz, a czasem nie i wtedy warto i tak się w niego zaopatrzyć. Przez co uwagę musi zwrócić na jego pojemność. Tak jest po prostu łatwiej, niszczyć dokumenty, które od razu wpadają do worka, bez rozprzestrzeniania się po cały domu, wygodnie i czysto. To znacznie ułatwi nam prace. Pojemność zwykle w przypadku małych koszy, to jakieś 5 do 10 litrów.

Liczba kartek w domowej niszczarce do papieru

Zwykle w domu używamy kartki A4, zwykłe białe, to na nich drukuje się pliki, dostaje listy, itd. Dlatego niszczarka do papieru domowa zwykle nie wymaga od nas nie wiadomo jakiej wielkości. Bo pozbywamy się niedużych kartek i każdy mały sprzęt sobie z nimi poradzi. Przy dobrym wyborze, może to być nawet 5-10 kartek na raz. Oczywiście uważajmy na kartki zalaminowane lub z zszywką, sprawdźmy, czy nasz model radzi sobie z takimi dodatkami.

Zobacz: Niszczarka do papieru biurowa

Prędkość niszczenia małej domowej niszczarka do papieru

Oczywiście domowa niszczarka do papieru oferuje nam jakiś poziom jakości. A dokładniej mówiąc prędkość niszczenia dokumentów. Choć jest to mały sprzęt, cechować się może dość dużą mocą, jak na swój wygląd. Jeśli założymy że nasza niszczarka mieści 5 kartek, to zwykle osiąga prędkość niszczenia do 2 m/min. I co ważne, wiele modeli oferuje funkcję cofania papieru, aby zapobiegać zacinaniu się go między ostrzami.

Sposób niszczenia niszczarką do papieru domową

Dobra domowa niszczarka do papieru oferuje nam dwa sposoby niszczenia dokumentów. Wszystko zależy od tego, jak bardzo chcemy zniszczyć papier, jak ważne dane na nim są. Choć w wersji domowej znaczni częściej znajdziemy papier cięty na paski. Zwykle o podobnej szerokości 5-7 mm. Z kolei drugi sposób to ścieranie papieru na „drobny mak”, czyli doszczętne niszczenie w postaci drobnych ścinek. Ta wersja jednak częściej jest spotykana w biurach, gdzie możemy sobie pozwolić na to. W domu jednak częściej mógłby powstać bałagan. Drobinki mogłyby się wysypać i chować pod meblami, itd.

Jaka niszczarka do papieru domowa
Jaka niszczarka do papieru domowa? – Sprawdź!

Warto też zwrócić uwagę, czy nasza niszczarka do papieru domowa posiada specjalną klapkę ochronną, która chroni głównie oczy i usta, przed małymi odpryskami, które mogą się pojawić. Drobne pyłki z kawałkiem malutkiej kartki mogłaby wpaść nam do oku i je podrażniać.

Poziom hałasu domowej niszczarki do papieru

Oczywiście sprzęt domowy, w tym mała domowa niszczarka do papieru powinna cechować się niezawodnością oraz niskim poziome hałasu. W końcu, gdy wracamy z pracy, chcemy czuć w domu komfort, spokój oraz ciszę. Także, gdy decydujemy się na niszczenie dokumentów, mały sprzęt nie powinien zbyt mocno dawać o sobie znać. Zwykle jest to w takich małych urządzeniach do 72 dB.

Polecamy: Fotel ergonomiczny do 1000 zł

Bezpieczeństwo a niszczarka do papieru domowa

Niewielki rozmiar oraz elegancki wygląd to nie tylko zalety dla niszczarki do papieru biurowej, ale także domowej niszczarka do papieru. Choć dla wielu wygląd / design ma znaczenie, jednak znacznie ważniejsze jest bezpieczeństwo. Gadżet nie powinien zajmować nam zbyt wiele miejsca, aby się o niego nie potykać. Warto by stał obok lub pod biurkiem. Nie używany nie powinie być podłączony do prądu. A mimo to zawsze będziemy mieć go pod ręką, jednak mamy wtedy pewność, że nie zadziała przez przypadek.

Poziom bezpieczeństwa DIN w tego typu gadżetach w wersji domowej zwykle wynosi P-1, czyli niszczenie dokumentów ogólnego użytku o formacie A4.

Najlepsza niszczarka do papieru domowa

Najlepsza mała domowa niszczarka do papieru to taka, która zapewni nam ochronę, w postaci dobrego zniszczenia ważnych dla nas dokumentów. A dokładniej zniszczy te papiery, które dla nas już są nie ważne, niepotrzebne, ale na przykład są tam nasze dane wrażliwe, adres, pesel, itd i nie chcemy, aby ktoś je znalazł. Zatem musi mieć dobre ostrza, które zniszczą papier doszczętnie, pojemnik na śmieci (na te trociny) lub odpowiedni sposób montażu nad koszem, łatwy i wytrzymały. Ten sprzęt musi być dopasowany do potrzeb.

Gdzie kupić domową niszczarkę do papieru?

Dobra niszczarka do papieru domowa jest dostępna w różnych sklepach. Oczywiście największy wybór mamy w internecie i różnorodność cenową. Ale również w sklepach stacjonarnych można je zakupić. Głównie z akcesoriami biurowymi, w marketach meblowych oraz z RTV. Możemy je na żywo porównać i zobaczyć, co nam przypasuje.

Do często wybieranych producentów można zaliczyć np.: Fellowers, Esperanza, Activejet, Media-Tech oraz inni.

Najlepsza niszczarka do papieru domowa
Najlepsza niszczarka do papieru domowa

Cena małej domowej niszczarki do papieru

Cena domowej niszczarki do papieru zależna jest od kilku ważnych czynników, chociażby jakość, wielkość, producent, itp. Wszystko zależy też, co dla nas jest ważne, czego my potrzebujemy. Zatem patrząc na najtańsze modele, zaczynają się one od 60 zł. A najdroższe nawet ponad 200 zł.

Sprawdź też: Drukarka dla domu

Niszczarka do papieru domowa – opinie

A Wy jak sądzicie, jaka domowa niszczarka do papieru jest najlepsza? Co Was skłoniło do zakupu? Po co Wam ona w domu? Czym się wyróżnia? Na co warto zwrócić uwagę? Jaki model chętnie kupiliście? Czy rzeczywiście to nie duży gadżet, który się sprawdza? Jakie cechy są według Was ważne? Jakość i cena mają znaczenie? Na Wasze opinie czekamy w sekcji komentarzy!

Niszczarka do papieru domowa / Ranking najlepszych

W dzisiejszych czasach każdy chce jak najlepiej chronić swoją prywatność. Nawet w domu, gdzie wydawać by się mogło, że jesteśmy bezpieczni. Dlatego wiele osób decyduje się na dodatkową ochronę. A kilka przykładów znajdziecie w naszym najnowszym rankingu najlepszych niszczarek do papieru domowych. Zobaczcie, co warto kupić i dlaczego! Spieszcie się, zanim inni Was wyprzedzą!

3.
Fellowes 53C
Niszczarka do papieru domowa Fellowes
6.
B2B Partner AT-66C | 4x25 mm
Niszczarka do papieru domowa B2B Partner
8.
HSM StoreEx HDS 230 ( 11,5 x 26 mm )
Niszczarka do papieru domowa HSM
9.
Opus OS 2210 CD
Niszczarka do papieru domowa Opus
10.
Fellowes LX25
Niszczarka do papieru domowa Fellowes

Niszczarka do papieru domowa - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję