Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne

Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne to jeden z najpopularniejszych wyborów, jeśli chodzi o sprzęt audio do różnego rodzaju urządzeń. Trzeba przyznać, że dźwięk z głośników wbudowanych w smartfony, tablety, laptopy, komputery i inne sprzęty pozostawia wiele do życzenia, jeśli chodzi o odwzorowanie dźwięku, jego bogactwo i głębię, a zwłaszcza duże poziomy głośności. Z drugiej strony, jeśli nie jesteśmy wyjątkowymi audiofilami, wydanie połowy wypłaty na słuchawki może nam się nie kalkulować. Na szczęście przyzwoita jakość nie musi być droga.

Zapraszamy więc do lektury poradnika, w którym podpowiadamy, jakie tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne są najlepsze. Wskazujemy też, na które cechy należy zwracać szczególną uwagę, a nawet podsuwamy konkretne modele, które sprawdziły się u innych użytkowników.

Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne Ranking
Jakie Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne?

Zacznijmy od krótkiego przedstawienia sprzętu, jakim będziemy się dziś zajmować. Na potrzeby tego poradnika musimy ustalić, że tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne nie powinny przekraczać budżetu 100-150 zł. Jest to kwota, na którą niemal każdy może sobie pozwolić, choć są na rynku i tańsze sprzęty. Warto wiedzieć, że dobrą jakość dźwięku możemy otrzymać już za około 40 zł.

Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne
Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne / Opinie, cena, ranking najlepszych

Idąc dalej, budowa słuchawek bezprzewodowych nausznych sprawia, że jest to dość spora konstrukcja. Muszą one przykryć całe małżowiny uszne. Składają się więc z dwóch stosunkowo dużych muszli, połączonych ze sobą pałąkiem. Jeśli natomiast chodzi o zasilanie, posiadają własny, wielorazowy akumulator, który ładujemy dokładnie tak samo, jak telefon czy inne urządzenie. Dane także przesyłają bezprzewodowo.

Zobacz też: Słuchawki Bluetooth do telefonu

Jakie tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne wybrać? Źródło dźwięku

To, jakie tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne będą najlepsze w naszym przypadku, często zależy od tego, do jakiego urządzenia mamy zamiar je podłączyć. Przeważająca większość modeli posiada moduł Bluetooth – najlepiej, by był on na poziomie co najmniej 5.0 lub nowszym. To oznacza zasięg nawet do 20 metrów i możliwość podłączenia do różnego rodzaju urządzeń, od odtwarzacza mp3, poprzez telefon, inne sprzęty mobilne, aż po komputer stacjonarny wyposażony w ten moduł.

Jednak to nie wszystko. Niektóre tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne posiadają także miejsce na kartę pamięci. To oznacza, że są wyposażone we własny odtwarzacz plików muzycznych. Wybieramy się w podróż, a może idziemy na siłownię lub pobiegać? To świetnie się składa! Nie musimy marnować baterii innego urządzenia, ani nawet go ze sobą zabierać, możemy używać słuchawek niezależnie. Czasem posiadają one też możliwość odbierania stacji radiowych, dostępnych w naszym regionie. Po prostu musimy się zastanowić, czego właściwie potrzebujemy.

Sprawdź także: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

Zupełnie inną grupą są tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne do telewizora. Najczęściej sięgają po nie seniorzy, a także inne osoby mające problem ze słuchem (choć nie tylko). Może się zdarzyć, że w tej roli sprawdzą się zwykłe słuchawki Bluetooth, jednak nie każdy telewizor jest wyposażony w ten moduł. Wtedy będą nam potrzebne słuchawki wraz z przekaźnikiem, małą anteną, którą podpinamy do telewizora. Korzystają one z komunikacji radiowej.

Jakie tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne
Jakie tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne są najlepsze?

Jakie tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne są najlepsze?

Żeby ustalić, jakie są najlepsze tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne, musimy wziąć pod uwagę kilka innych kwestii. Należą do nich na przykład:

  • Ergonomia – takie modele muszą być niezwykle wygodne, ponieważ w przeciwnym razie będą powodowały ucisk, dyskomfort, a nawet ból przy długotrwałym słuchaniu. Zwróćmy uwagę, czy poduszki na muszlach są miękkie, ale też czy nie będą się odkształcać. Najlepiej przymierzyć wybrany model przed zakupem.
  • Regulacje – każdy posiada nieco inny obwód głowy, nie mówiąc już o jej proporcjach. Najlepsze tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne posiadają szeroki zakres regulacji. Możemy dowolnie wydłużać i poszerzać pałąk, a także go skracać. Dzięki temu pasuje zarówno na filigranową nastolatkę, jak i na postawnego mężczyznę.
  • Przenoszenie – jak wiemy, tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne są bardziej kłopotliwe pod względem przenoszenia od dousznych. Producenci wiele nam ułatwiają, produkując składany pałąk. „Łamie” się on w dwóch miejscach, tak że możemy złożyć sprzęt i łatwo wsunąć go do torebki, plecaka czy większej kieszeni.
  • Mikrofon – służy do prowadzenia rozmów. Najlepiej, jeśli znajduje się na wysięgniku. Dzięki temu możemy łatwo ułożyć go w okolicy ust.
  • Sterowanie – może to być panel dotykowy, system przycisków, a także moduł sterowania głosem. Pozwala to nie tylko włączyć i wyłączyć urządzenie, wstrzymać lub wznowić odtwarzanie, ale także przewinąć utwór czy zmienić głośność.
  • Jakość dźwięku – najważniejszy jest jak najszerszy zakres pasma przenoszenia (najlepiej, by pokrywał wartości od 20 Hz do 20 kHz), a także jak najwyższa wartość dynamiki. Dzięki temu to my wybieramy, jak głośno słuchamy, a niezależnie od głośności cieszymy się czystym, głębokim dźwiękiem.

Może Cię zainteresować: Słuchawki do muzyki

Dlaczego warto kupić tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne?

Na koniec kilka powodów, dla których warto się zdecydować na dobre tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne! Po pierwsze, izolują nas one od otoczenia. To sprzyja odpoczynkowi i skupieniu się. Po drugie, sprawiają, że możemy cieszyć się ulubionym audio w sytuacjach, gdy puszczanie go na głos wiązałoby się z przeszkadzaniem osobom w swoim otoczeniu, na przykład w autobusie czy na ulicy. Z powodzeniem możemy uprawiać multitasking, na przykład zmywać czy prasować i zarazem uczyć się nowych rzeczy. Polecamy tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne nie tylko do muzyki, lecz także słuchania podcastów, audiobooków czy oglądania filmów. Nikt nie będzie nam przy tym przeszkadzał, a my jesteśmy w stanie docenić wszelkie brzmieniowe niuanse.

Najlepsze tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne
Najlepsze tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne

Gdzie kupić tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne?

Jak już wspomnieliśmy, najlepsze tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne cieszą się dużym powodzeniem. Czy to przekłada się na ich dostępność? Oczywiście! Znajdziemy je nie tylko w marketach z elektroniką i sklepach z akcesoriami do telefonu. Często możemy na nie natrafić nawet w popularnych dyskontach czy salonach operatorów komórkowych. Ogromny wybór znajdziemy też w sklepach internetowych. Producenci takich słuchawek to na przykład Philips, Sony, JBL, Thomson, JVC i inni.

Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne – opinie

Jest to najlepszy dowód na twierdzenie, że jakość nie zawsze zależy od ceny urządzenia. czasem okazuje się, że płacimy w dużej mierze za logo. Oczywiście, drogie słuchawki bywają lepsze, jednak laik tak naprawdę nie jest w stanie wyłapać różnicy. Do codziennych zastosowań opisywany przez nas produkt nada się więc doskonale. A co Wy sądzicie na ten temat? Czekamy na opinie o tanich słuchawkach bezprzewodowych nausznych!

Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne / Ranking najlepszych

A skoro część, która ma pomóc Wam w wyborze, mamy już za sobą, pora przejść do samego zakupu. Żeby go sobie ułatwić, warto na początek wytypować kilka konkretnych modeli, cieszących się doskonałymi opiniami i dużą popularnością. Zrobiliśmy to za Was i przygotowaliśmy ranking najlepszych tanich słuchawek bezprzewodowych nausznych.

1.
JBL Tune 720BT Niebieski
Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne JBL
2.
SteelSeries Arctis 7+ czarne
Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne SteelSeries
3.
JBL Tune 720BT Czarny
Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne JBL
4.
Sony WH-1000XM4 Czarne
Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony
5.
JBL Tune 525BT Czarny
Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne JBL
6.
Audio-Technica ATH-M50X czarne
Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne Audio-Technica
7.
JBL Tune 770NC czarny
Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne JBL
8.
Marshall Major IV Bluetooth Brązowe
Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne Marshall
9.
Marshall Major IV Bluetooth Czarny
Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne Marshall
10.
Bose QuietComfort niebieskie
Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne Bose

Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję