Słuchawki Bluetooth do telefonu

Słuchawki Bluetooth do telefonu to chyba najpopularniejsze urządzenie, jeśli chodzi o odtwarzanie ścieżki audio ze smartfona – i nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady. Dawniej mieliśmy discmany, odtwarzacze kasetowe, a później tak zwane „empetrójki”, obecnie wszystkie te funkcje zamykają się w małym telefonie, który zawsze nosimy przy sobie. Muzyka, podcasty czy audiobooki to bardzo popularny sposób, żeby odciąć się trochę od rzeczywistości, nie zawsze możemy lub chcemy słuchać ich głośno.

Wy też zaliczacie się do tej grupy? W takim razie trafiliście w odpowiednie miejsce! Podpowiadamy, jakie słuchawki Bluetooth do telefonu są najlepsze. Wskazujemy, na co zwrócić uwagę i jakie możliwości rozpościera przed nami rynek. Zapraszamy do lektury.

Słuchawki Bluetooth do telefonu Ranking
Jakie Słuchawki Bluetooth do telefonu?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia słuchawki Bluetooth do telefonu?

Jak się pewnie domyślacie, wszystkie słuchawki Bluetooth to modele bezprzewodowe. Może dzielić je wiele cech, od wielkości aż po parametry dźwięku, ale łączy je system przesyłania danych. Wykorzystują do tego transmisję radiową o określonej częstotliwości, czyli właśnie popularne Bluetooth. Pozwala ono na przesyłanie danych na odległość nawet 20 metrów, choć oczywiście zasięg ten w dużej mierze zależy od jakości urządzenia, jak i od przeszkód, które sygnał radiowy napotka na swojej drodze. Dość jednak powiedzieć, że żadne słuchawki kablowe nie są w stanie równać się z nimi pod względem zasięgu.

Słuchawki Bluetooth do telefonu
Słuchawki Bluetooth do telefonu / Cena, ranking najlepszych, opinie

Jak to wygląda w praktyce? Musimy włączyć transmisję Bluetooth w swoim telefonie. Bez obaw, każdy nowoczesny smartfon wyposażony jest w ten system. Dawniej mówiło się, że bezprzewodowe przesyłanie danych wiąże się z niższą jakością dźwięku, jednak przy obecnych, nowoczesnych technologiach efekt ten został praktycznie wyeliminowany. Teraz już tylko odtwarzamy dźwięk ze swojego smartfona tak samo, jak byśmy to robili, gdybyśmy używali wbudowanego w telefon głośnika. Najlepsze słuchawki Bluetooth do telefonu do swojego zasilania wykorzystują wbudowany akumulator. Ładujemy je tak samo, jak telefon czy inne urządzenia elektroniczne.

Zobacz też: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

Dlaczego warto kupić słuchawki Bluetooth do telefonu?

Powodów, dla których warto wybrać najlepsze słuchawki Bluetooth do telefonu, jest całkiem sporo. Najbardziej do większości użytkowników przemawia ich mobilność. Tego typu urządzenie może być używane w dowolnym miejscu – w domu, ale także w szkole, pracy, na siłowni, w ogrodzie, parku, autobusie i na rowerze. Jak widać, są bardzo wszechstronne i sprawiają, że monotonne, fizyczne czynności, przy których nie musimy myśleć, możemy spożytkować na coś kreatywnego. Pozwalają nam też odciąć się od otoczenia. Dzięki bezprzewodowej transmisji danych, nie musimy się martwić prowadzeniem przewodu i możliwością jego zerwania, nie krępuje nam on ruchów. Po prostu włączamy odtwarzanie, wkładamy telefon do dowolnej kieszeni, plecaka czy torebki i cieszymy się doskonałą jakością dźwięku.

Jakie słuchawki Bluetooth do telefonu wybrać i kupić?

Żeby ustalić, jakie słuchawki Bluetooth do telefonu są najlepsze, musimy przyjrzeć się różnym typom. To pozwoli nam zdecydować, który z nich sprawdzi się w naszym przypadku. Pierwszym i najpopularniejszym rozwiązaniem okazują się modele nauszne. To duże słuchawki Bluetooth do telefonu, które mają muszle obejmujące całą małżowinę uszną. Można spotkać się z głosami, że oferują one lepszą jakość dźwięku. Nie musimy umieszczać ich w małżowinie usznej, a kiedy chcemy je zdjąć, wystarczy zawiesić je na szyi. Dobrze wygłuszają otoczenie, jednak ich wymiary sprawiają, że raczej nie zmieścimy ich w kieszeni.

Sprawdź także: Słuchawki do muzyki

Kolejna opcja to douszne, lub też znacznie popularniejsze dokanałowe słuchawki Bluetooth. Jak sama nazwa mówi, umieszczamy je w przewodzie słuchowym. Są niewielkie, dzięki czemu nie rzucają się w oczy. Mogą być połączone ze sobą za pomocą przewodu lub pałąka – dotyczy to zwłaszcza słuchawek sportowych. Dużą popularność zyskują też tak zwane słuchawki True Wireless. Nie są połączone ze sobą w żaden sposób, prawa i lewa słuchawka mogą być używane niezależnie lub razem. Często posiadają wygodne etui, które chroni je przed zgubieniem i pełni rolę powerbanka.

Jakie słuchawki Bluetooth do telefonu
Jakie słuchawki Bluetooth do telefonu wybrać i kupić?

Ostatnim typem są słuchawki Bluetooth do telefonu, których możemy używać w trakcie jazdy. Do ucha wkładamy tylko jedną słuchawkę, posiadającą też mikrofon na wysięgniku. Dzięki temu znajduje się on bliżej naszej twarzy, a rozmówca słyszy czystszy, lepszej jakości dźwięk. Jedno wolne ucho pozwala nam kontrolować sytuację, na przykład usłyszeć ostrzegawcze klaksony czy sygnały pojazdów uprzywilejowanych. Takie słuchawki Bluetooth do telefonu przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

Może Cię zainteresować: Słuchawki do telefonu

Jakie słuchawki Bluetooth do telefonu są najlepsze?

Co jeszcze powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając najlepsze słuchawki Bluetooth do telefonu? Ważne kwestie, które polecamy rozważyć, to przede wszystkim:

  • Pojemność akumulatora – zależy to od mocy i głośności słuchania, jednak powinien on wystarczyć przynajmniej na kilka godzin nieprzerwanej pracy,
  • Sterowanie – najlepiej, by w połączeniu z fizycznymi przyciskami lub panelem dotykowym istniała także możliwość sterowania głosowego,
  • Mikrofon – umożliwia nam prowadzenie rozmów, nie musimy odłączać słuchawek, gdy ktoś do nas zadzwoni,
  • Inne atuty – na przykład wbudowany odtwarzacz i slot na kartę SD, radioodbiornik czy ciekawy, nowoczesny design: te właśnie kwestie wpływają nie tylko na cenę słuchawek, ale i na użytkowanie ich.

Zobacz również: Mini głośnik do telefonu

Gdzie kupić słuchawki Bluetooth do telefonu?

Na szczęście dobre słuchawki Bluetooth do telefonu są na tyle popularne, że znajdziemy je w większości sklepów. Mowa tu przede wszystkim o marketach z elektroniką, sklepach internetowych, salonach operatorów sieci komórkowych, ale i niektórych dyskontach oraz hipermarketach. Popularni producenci takich urządzeń to na przykład JBL, Xiaomi, Lenovo, Jabra, Tracer, QCY i wielu innych.

Najlepsze słuchawki Bluetooth do telefonu
Najlepsze słuchawki Bluetooth do telefonu

Cena słuchawek Bluetooth do telefonu

Ile kosztują słuchawki Bluetooth do telefonu? To zależy, jaką klasę urządzenia mamy na myśli. Topowe modele znanych marek mogą kosztować nawet 500 zł, jednak w ich przypadku płacimy nie tylko za jakość odtwarzania, ale i za logo. Jeśli nie zależy nam na markowych produktach, swój zakup możemy zmieścić w zakresie nawet od 40 do 200 zł.

Słuchawki Bluetooth do telefonu – opinie

W jakich sytuacjach zdarza się Wam słuchać dźwięku ze swojego smartfona i co najczęściej na nim odtwarzacie? Dlaczego w Waszym przypadku zastąpienie tych niepozornych urządzeń przenośnym głośnikiem nie zda egzaminu? Koniecznie napiszcie o swoich doświadczeniach w sekcji komentarzy – czekamy na opinie o słuchawkach Bluetooth do telefonu.

Słuchawki Bluetooth do telefonu / Ranking najlepszych

Jak każda kategoria sprzętów, tak i ta pełna jest drogich bubli oraz ukrytych perełek. By pomóc Wam wyeliminować te pierwsze oraz znaleźć te drugie, przygotowaliśmy poniższy ranking najlepszych słuchawek Bluetooth do telefonu. Znajdziecie w nim szczególnie polecane, sprawdzone przez wielu użytkowników opcje.

1.
Plantronics Voyager Legend Czarny
Słuchawki Bluetooth do telefonu Plantronics
2.
Jabra Talk 45 Czarna (100-99800902-60)
Słuchawki Bluetooth do telefonu Jabra
3.
Plantronics M90
Słuchawki Bluetooth do telefonu Plantronics
4.
HUAWEI Eyewear 2 - Czarne
Słuchawki Bluetooth do telefonu Huawei
5.
Jabra Talk 25 SE 100-92310901-60
Słuchawki Bluetooth do telefonu Jabra
7.
Jabra Talk 5 Czarny
Słuchawki Bluetooth do telefonu Jabra
8.
Jabra Talk 15 100-92200901-60
Słuchawki Bluetooth do telefonu Jabra
10.
Jabra Talk 45 Szara (100-99800900-60)
Słuchawki Bluetooth do telefonu Jabra

Słuchawki Bluetooth do telefonu - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję