Mini głośnik do telefonu

Mini głośnik do telefonu jest obecnie niezwykle popularnym rozwiązaniem. Sięga po niego młodzież, ale nie tylko. Taki mały, niepozorny i niedrogi sprzęt jest nam bowiem w stanie zagwarantować dźwięk o wiele lepszy niż ten w oryginalnych głośnikach smartfona. Tymczasem muzyka, podcasty, audiobooki i inne treści do słuchania towarzyszą nam w wielu codziennych sytuacjach. Nie zawsze możemy lub chcemy zamienić głośne słuchanie na słuchawki

Jeśli i Wy zastanawiacie się nad takim zakupem, serdecznie zapraszamy do lektury naszego poradnika. Podpowiadamy, jaki mini głośnik do telefonu jest najlepszy. Wskazujemy najciekawsze rozwiązania i kwestie, którymi warto się kierować przy zakupie. Dzięki temu sam wybór stanie się o wiele łatwiejszy.

Mini głośnik do telefonu Ranking
Jaki Mini głośnik do telefonu?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia mini głośnik do telefonu?

Na początek warto wyjaśnić, że mini głośnik do telefonu należy do szerokiej grupy sprzętów audio. To oznacza, że jego główną rolą jest odtwarzanie dźwięków, których źródło stanowi nasz smartfon i jego odtwarzacz. Oprócz tego, podobny sprzęt możemy też podłączyć do tabletów, laptopów czy odtwarzaczy. Daje nam to o wiele lepszy, przyjemniejszy dla ucha efekt niż małe, trzeszczące głośniki wbudowane w smartfony i inne urządzenia. Mini głośnik do telefonu jest też znacznie mniejszy od standardowych modeli.

Mini głośnik do telefonu
Mini głośnik do telefonu / Ranking najlepszych, opinie i cena

Dlaczego warto kupić mini głośnik do telefonu?

Jak wynika z naszego doświadczenia, w dzisiejszych czasach telefon jest jednym z najczęściej używanych odtwarzaczy dźwięku. Możemy na nim zainstalować Youtube, Spotify, inne aplikacje muzyczne, podcastowe czy też służące do słuchania audiobooków. To właśnie dlatego szukamy lepszych źródeł dźwięku właśnie do smartfona. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, mini głośnik do telefonu jest równie mały i lekki, co słuchawki. Bez trudu umieścimy go zarówno w torebce i plecaku, jak i nawet w kieszeni. Co więcej, daje on całkiem przyzwoitą jakość dźwięku.

Zobacz też: Mały głośnik przenośny

Pozwala słuchać audio wtedy, gdy nie mamy możliwości założenia słuchawek: kiedy są niewygodne, ograniczają nasze ruchy lub chcemy, by tej samej ścieżki dźwiękowej słuchała więcej niż jedna osoba. Dobry mini głośnik do telefonu sprawdzi się podczas wypoczynku na plaży czy w parku, uprawiania sportu, prac w ogródku, odtwarzania muzyki przy grillu, do pracy i wielu innych czynności. Możemy go używać także w pracy, na przykład do przeprowadzania prezentacji multimedialnych przed niewielką grupą odbiorców.

Jaki mini głośnik do telefonu wybrać i kupić?

Jaki mini głośnik do telefonu jest najlepszy? To właśnie pytanie, które zadaje sobie wielu przyszłych użytkowników. Problem polega na tym, że nie istnieje jeden, jedyny słuszny model, który można polecić wszystkim użytkownikom. Wiele zależy bowiem od budżetu, ale i od potrzeb potencjalnego słuchacza. Dlatego, aby wybrać najlepszy mini głośnik do telefonu, zwróćmy uwagę na takie kwestie, jak:

  • Zasilanie,
  • Źródło dźwięku,
  • Jakość dźwięku,
  • Dodatkowe funkcje i atuty.

Sprawdź także: Głośnik do smartfona

Zasilanie mini głośnika do telefonu

Chociaż mini głośnik do telefonu jest niewielki, może nam on oferować całkiem spore możliwości. Jedną z nich jest całkiem spora moc, wpływająca pozytywnie na jakość i głośność dźwięku. O tym jednak porozmawiamy za chwilę – tyle że im większa moc, tym więcej prądu do zasilania urządzenia jest potrzebne. Obecnie na rynku dominują modele bezprzewodowe, które mają własne źródło energii.

Jaki mini głośnik do telefonu
Jaki mini głośnik do telefonu wybrać i kupić?

Dobry mini głośnik do telefonu powinien być zasilany dedykowanym akumulatorem. Takie źródło energii umożliwia częste ładowanie i jest wykorzystywane wielokrotnie. To pozytywnie wpływa na ekologię, ale nie tylko. Na zasilaniu jednorazowymi bateriami cierpi nie tylko środowisko, lecz także nasz portfel, za kilka godzin słuchania musimy bowiem zapłacić parę złotych. Chociaż mini głośniki do telefonu z własnym akumulatorem są minimalnie droższe, to przy częstym słuchaniu wydamy na nie więcej.

Może Cię zainteresować: Głośnik przenośny Bluetooth

Mini głośnik do telefonu a źródło dźwięku

Jak już wspomnieliśmy, mini głośnik do telefonu najczęściej jest zasilany bezprzewodowo. Podobnie sprawa wygląda z przesyłaniem danych i plików muzycznych, które mają być odtwarzane. Na naszym rynku dominują niewielkie głośniczki korzystające z transmisji Bluetooth. Ma ona zasięg nawet do 20 metrów, nie wymaga przewodów, a do tego nie ogranicza nas w żaden sposób. Jednak znajdziemy także kilka modeli mini głośników do telefonu, które wymagają połączenia przewodowego. Służy do tego mini jack z wejściem 3,5 mm. Jeśli decydujemy się na to rozwiązanie, musimy się upewnić, że nasz telefon w ogóle posiada takie gniazdo. Oprócz tego, niektóre głośniczki pozwalają także na umieszczenie karty SD i odtwarzanie plików bezpośrednio z niej. Dzięki temu mogą być używane także bez smartfona.

Jakość dźwięku z mini głośnika do telefonu

Co jeszcze wyróżnia najlepszy mini głośnik do telefonu? Kluczem do dobrego zakupu jest także odpowiednia jakość dźwięku. Wybierzmy model, który pokrywa jak najszersze pasmo przenoszenia, czyli częstotliwości odtwarzanych dźwięków. Chociaż ludzkie ucho rozróżnia głównie dźwięki o częstotliwości od 20 do 20 tysięcy herców, to jednak niższe i wyższe pasma przenoszenia też są wskazane. Odczuwamy je jako głębię dźwięku. Jeśli zaś chodzi o moc oraz dynamikę, podawaną w decybelach, to tu obowiązuje jedna podstawowa zasada: im więcej, tym lepszy mini głośnik do telefonu.

Zobacz również: Głośnik do telefonu

Jaki mini głośnik do telefonu jest najlepszy?

Nie bójmy się zwracać uwagi na dodatkowe funkcje i atuty, w końcu często to one decydują o wygodzie użytkowania. Najlepszy mini głośnik do telefonu powinien oferować możliwość sterowania głosem, najlepiej w języku polskim. W tym celu oczywiście musi posiadać mikrofon. Niebagatelnym atutem będzie także solidna obudowa. Chroni ona delikatne wnętrze przed wstrząsami podczas użytkowania czy transportu. Bywa, że najlepszy mini głośnik do telefonu jest całkowicie wodoszczelny, co bardzo przedłuża czas jego sprawności. Na co dzień przydaje się także ergonomiczny uchwyt w formie breloka do kluczy czy paska na nadgarstek.

Najlepszy mini głośnik do telefonu
Najlepszy mini głośnik do telefonu

Gdzie kupić mini głośnik do telefonu?

W jakich sklepach możemy kupić mini głośnik do telefonu? W celu dokonania takiego zakupu najlepiej odwiedzić popularne markety z elektroniką użytkową, jakich mnóstwo w galeriach handlowych, mniejszych i większych miastach. Dobrym wyborem będą też sklepy internetowe, salony operatorów sieci komórkowych, a nawet okoliczne dyskonty. Podobne sprzęty mają w ofercie takie firmy, jak na przykład JBL, Sony, Esperanza, AEG i inne.

Cena mini głośnika do telefonu

Ile kosztuje mini głośnik do telefonu? Cena zależy przede wszystkim od jakości zastosowanych technologii. Najtańsze modele kupimy już za 20 zł, jednak mogą one pozostawiać wiele do życzenia, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Najdroższe kosztują nawet 400 zł, na szczęście pomiędzy tymi kwotami mamy jeszcze sporo pośrednich możliwości.

Mini głośnik do telefonu – opinie

W jakich sytuacjach Wy korzystacie lub zamierzacie korzystać z takiego rozwiązania? Czym przede wszystkim polecacie kierować się przy zakupie? A może jesteście w stanie polecić lub odradzić konkretną firmę? Czekamy na Wasze opinie o mini głośnikach do telefonu w sekcji komentarzy!

Mini głośnik do telefonu / Ranking najlepszych

Jak zawsze w takich sytuacjach nieocenioną pomocą są konkretne wskazówki. Byście nie musieli przekopywać się przez fora i grupy dyskusyjne, zebraliśmy dla Was szczególnie polecane i sprawdzone modele. Na tej podstawie stworzyliśmy poniższy ranking najlepszych mini głośników do telefonu.

1.
JBL Clip 3 Czarny
Mini głośnik do telefonu JBL
3.
POKEMON POKEBALL czerwono-biały
Mini głośnik do telefonu Bigben
4.
Peaq PPA 102-B Czarny
Mini głośnik do telefonu Peaq
5.
Blaupunkt BT04BL
Mini głośnik do telefonu Blaupunkt
6.
Home Appliances ZS45E
Mini głośnik do telefonu ATL
7.
Extreme Extreme XP101K Czarny
Mini głośnik do telefonu Extreme
8.
Oppo OBMC03 Różowy
Mini głośnik do telefonu Oppo
9.
Mobility On Board Dancing Animals Dog DA-04
Mini głośnik do telefonu Mobility On Board
10.
Esperanza Viola Czarny
Mini głośnik do telefonu Esperanza

Mini głośnik do telefonu - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję