Telewizor dla seniora

Telewizor dla seniora często jest oknem na świat starszej osoby. Chociaż staramy się odejść od wszelkich stereotypów, również tych dotyczących emerytek i emerytów, wciąż jest to rzeczywistość. Zwłaszcza gdy mowa o osobach z ograniczoną ruchomością, rzadko wychodzących z domu, choć nie tylko. Dobry TV może stanowić bowiem jedynie uzupełnienie mieszkania, dodatek, podobnie jak w wielu domach, gdzie zamieszkują tylko osoby młode. To w zależności od takich właśnie uwarunkowań powinniśmy podjąć odpowiednią decyzję o zakupie.

Jesteście ciekawi, jaki jest najlepszy telewizor dla seniora? Choć nie ma uniwersalnego przepisu, który sprawdziłby się u wszystkich, mamy dla Was całkiem konkretne podpowiedzi. Omawiamy najważniejsze cechy i atuty, dzięki czemu samodzielnie zdecydujecie, które urządzenie odpowiada Waszym potrzebom.

Telewizor dla seniora Ranking
Jaki Telewizor dla seniora?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto kupić telewizor dla seniora?

Chociaż utarło się, że starsze osoby nie potrzebują nowinek technologicznych, i często one same o tym zapewniają, my polecamy jak najlepszy zakup. Dlaczego? Jak już wspomnieliśmy, telewizor dla seniora to często jego jedyne okno na świat. Starsza osoba potrzebuje sprzętu, który zapewniałby wygodę obsługi, był wielozadaniowy, intuicyjny i niezawodny. Często nie posiada ona komputera czy tabletu, więc dobrze, jeśli wybrany przez nas model zastąpi przynajmniej część ich funkcji. Jest to świetny prezent dla rodziców, dziadków i innych starszych osób w naszym otoczeniu. Wcale nie musi być drogi, by spełnił swoje zadanie.

Telewizor dla seniora
Telewizor dla seniora / Cena, ranking najlepszych, opinie

Jaki telewizor dla seniora wybrać i kupić?

Przejdźmy jednak do konkretów. Musimy wybrać najlepszy telewizor dla seniora, biorąc pod uwagę warunki i potrzeby przyszłego użytkownika. Najłatwiej je określić, przyglądając się poszczególnym funkcjom oraz ich znaczeniu. Dzięki temu ocenimy, co jest dla nas najważniejsze, a z czego możemy zrezygnować. Szczególnie istotne kwestie to:

  • Rozmiar,
  • Rozdzielczość i matryca,
  • Smart TV,
  • Łączność,
  • Inne funkcje.

Zobacz też: Telewizor 50 cali do 3500 zł

Rozmiar telewizora dla seniora

Jak duży telewizor dla seniora wybrać? Zwykle nasi dziadkowie i rodzice do tej pory nie korzystali ze zbyt dużych odbiorników, dlatego nie są wskazane zbyt drastyczne zmiany. Kolejną kwestią jest to, że im większy ekran, tym dalej powinna siedzieć osoba oglądająca, by zachować pełen komfort. W małym mieszkaniu sprawdzi się najlepiej model do 55 cali. Łączy on w sobie wyraźny ekran, odpowiednio duży, by wszystko było widoczne nawet przy wadzie wzroku z łatwością dopasowania do każdego wnętrza. Oczywiście, jeśli przyszły właściciel się na to zgadza, ma do dyspozycji duży salon lub pokój dzienny, świetnie sprawdzi się większy ekran. Rozwiązaniem godnym uwagi może się okazać telewizor montowany na ścianie, dzięki czemu odsunie się od kanapy tyle, ile się da, nie zagraca pomieszczenia i nie wymaga szafki RTV.

Rozdzielczość i matryca telewizora dla seniora

Nie tylko rozmiary fizyczne są ważne. Powinniśmy wybrać najlepszy telewizor dla seniora, który oferuje obraz wysokiej jakości. Jednym z takich wyznaczników jest rozdzielczość ekranu. To liczba pikseli, które składają się na obraz. Im jest ich więcej, tym wyraźniejsza, bardziej szczegółowa wydaje się wizja. Dlatego właśnie polecamy telewizor dla seniora o rozdzielczości 4K. Ma on do zaoferowania 3940 na 2160 pikseli. Jeśli chodzi o technologię wyświetlania obrazu, najlepsza będzie matryca OLED lub QLED, a także funkcja HDR i punktowe podświetlenie ekranu zamiast krawędziowego.

Sprawdź także: Telewizor 65 cali do 3500 zł

Telewizor dla seniora ze Smart T

v
Okazuje się, że seniorzy są całkiem otwarci na nowinki technologiczne, zwłaszcza jeśli poświęcimy im czas na przeszkolenie w obsłudze nowego gadżetu. W takim przypadku dobrym wyborem może być telewizor dla seniora ze Smart TV. Jest to funkcja, która upodabnia nasz telewizor do smartfonu czy tabletu, gdyż tak jak one posiada on system operacyjny, łączność z Internetem i szereg aplikacji. Mamy dostęp do przeglądarki internetowej, a także platform VOD, czyli telewizji na życzenie. Dzięki temu starsza osoba sama wybiera, co chce oglądać i kiedy, a nie jest zdana na ramówkę poszczególnych stacji.

Jaki telewizor dla seniora
Jaki telewizor dla seniora wybrać i kupić?

Łączność w telewizorze dla seniora

Korzystanie z funkcji Smart TV umożliwia między innymi łączność z Internetem. Tkwi tu jednak pewna pułapka. Większość dostępnych na rynku modeli dysponuje tylko Wi-Fi, czyli formą łączności bezprzewodowej. Jest ona bardzo wygodna, gdyż nie trzeba prowadzić przewodów, ani nic podłączać. Problem polega na tym, że wiele starszych osób nie posiada odpowiedniego routera, by korzystać z Wi-Fi. W takim przypadku rozwiązaniem może się okazać model z wejściem Ethernet, pozwalający podłączyć Internet poprzez przewód. Oprócz tego bardzo przydaje się łączność Bluetooth, na przykład do podłączenia słuchawek, czy też przesłania na duży ekran zdjęć i filmów ze smartfonu dzieci, wnuków czy tego należącego do seniora.

Może Cię zainteresować: Telewizor 55 cali do 3500 zł

Jaki telewizor dla seniora jest najlepszy?

To nie koniec cech, które pozwolą nam wybrać najlepszy telewizor dla seniora. Powinniśmy zainwestować w model, który posiada dobre nagłośnienie lub dokupić je osobno. Jeśli senior ma problemy ze słuchem, by nie przeszkadzał sąsiadom i domownikom, a jednocześnie bez problemu odbierał przekazywane treści, rozwiązaniem okazują się odpowiednie słuchawki. Oprócz tego dobry telewizor dla seniora powinien mieć funkcję sterowania głosem, pilot z klawiaturą QWERTY, a także możliwość nagrywania programów, by ich nie przegapić.

Gdzie kupić telewizor dla seniora?

Modele dla starszych osób wcale nie są jakoś specjalnie oznaczone, to produkty znajdujące się w regularnej sprzedaży także dla innych użytkowników. Dzięki temu dobry telewizor dla seniora znajdziemy w praktycznie każdym markecie z RTV i sklepie internetowym. Producenci to na przykład Samsung, LG, Manta, Sharp, LIN, Philips, Toshiba i inni.

Zobacz również: Telewizor do 3500 zł

Cena telewizora dla seniora

Ile kosztuje telewizor dla seniora? Wcale nie musi być drogi! Najtańszy model znajdziemy już za około 600 zł. Oczywiście wiele zależy od naszych wymagań – im większy ekran, lepsze parametry i funkcje, tym większy budżet musimy na to przeznaczyć. Dlatego niektóre modele przekraczają nawet 5000 zł.

Najlepszy telewizor dla seniora
Najlepszy telewizor dla seniora

Telewizor dla seniora – opinie

Jest wiele funkcji, z których osoby młode praktycznie nie korzystają, natomiast dla starszych okazują się one wybawieniem, zwłaszcza wsparcie dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. A na co Wy polecacie zwrócić uwagę przy zakupie takiego urządzenia dla rodziców bądź dziadków? Czekamy na opinie o telewizorach dla seniora.

Telewizor dla seniora / Ranking najlepszych

Co jeszcze pomoże Wam w zakupie? Może zestawienie konkretnych modeli, wśród których wystarczy poszukać tego, którego funkcje i parametry najbardziej nam odpowiadają? Wszystkie propozycje cechują się doskonałymi opiniami i wysokim stosunkiem jakości do ceny. Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych telewizorów dla seniorów.

2.
TCL 55C645 55"
Telewizor dla seniora TCL
3.
SAMSUNG QE55S90C 55"
Telewizor dla seniora Samsung
4.
Toshiba 32W2863DG
Telewizor dla seniora Toshiba
5.
Sony OLED XR-55A80L - 55"
Telewizor dla seniora Sony
7.
Hisense 50E7KQ 50" QLED 4K
Telewizor dla seniora Hisense
8.
HISENSE 65UXKQ 65"
Telewizor dla seniora Hisense
10.
Sony KD-50X85K
Telewizor dla seniora Sony

Telewizor dla seniora - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję