Telewizor do 3500 zł

Telewizor do 3500 zł można zaliczyć do średniej półki cenowej. Oznacza to, że nie wydrenuje on nadmiernie naszego portfela, zwłaszcza że możemy go kupić na raty. Z drugiej strony, taka kwota daje nam dostęp do wielu ciekawych funkcji i rozwiązań, które nie są dostępne w tańszych telewizorach. Wybór okazuje się więc znacznie większy i bardziej różnorodny, co z jednej strony ułatwia dopasowanie telewizora do siebie, z drugiej jednak może sprawić, że nie wiemy, na co zwracać uwagę i czym się kierować. Od czego jednak macie nas?

Zapraszamy więc do lektury poniższego poradnika zakupowego! Podpowiadamy w nim, jaki telewizor do 3500 zł jest najlepszy, nie ograniczamy się jednak wyłącznie do zaprezentowania konkretnych modeli. Wręcz przeciwnie, skupiamy się na tym, by omówić różne funkcje i parametry, byście to Wy mogli sami zdecydować, co Wam najbardziej odpowiada.

Telewizor do 3500 zł Ranking
Jaki Telewizor do 3500 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić telewizor do 3500 zł?

Chociaż powoli wypierany przez komputery i laptopy, to dobry telewizor do 3500 zł wciąż może stanowić domowe centrum rozrywki. Służy przede wszystkim do oglądania filmów, seriali, programów. Na tym jednak jego rola się nie ogranicza. Możemy na nim także przeglądać strony internetowe, kanały społecznościowe czy Youtube, a także nagrania ze swojego aparatu lub telefonu. Nie ma problemu również z podłączeniem konsoli do gier i komputera, tak by cieszyć się ulubioną rozgrywką na dużym ekranie. Nieważne, czy mamy ochotę na trochę rozrywki, relaksu, czy też organizujemy wieczór filmowy lub sportowy dla większej grupy osób, warto zainwestować w najlepszy telewizor do 3500 zł do naszych potrzeb.

Telewizor do 3500 zł
Telewizor do 3500 zł / Ranking najlepszych i opinie

Jaki telewizor do 3500 zł wybrać i kupić?

Jak już wspomnieliśmy, występuje tu całkiem spora różnorodność. Jakie cechy pozwolą nam wybrać najlepszy telewizor do 3500 zł? Polecamy zwrócić uwagę przede wszystkim na takie kwestie, jak:

 • Rozmiar,
 • Jakość obrazu,
 • Smart TV,
 • Inne funkcje.

Zobacz też: Telewizor do xbox

Rozmiar telewizora do 3500 zł

We wszelkich poradnikach utarło się, że im większy telewizor do 3500 zł uda nam się kupić, tym lepiej. My jednak polecamy nie rezygnować z innych funkcji na poczet jak największego ekranu. Okazuje się bowiem, że urządzenie musi być przede wszystkim praktyczne. Nie ma sensu kupować TV, który będzie zbyt duży, by komfortowo oglądać go w pomieszczeniu. Pod uwagę musimy wziąć odległość osoby oglądającej od ekranu. W niewielkich pokojach – małym salonie, pokoju dziecięcym, kawalerce, kuchni czy sypialni – sprawdzi się ekran do 55 cali. Z kolei do większych pomieszczeń znajdziemy modele liczące sobie nawet do 75 cali.

Jakość obrazu w telewizorze do 3500 zł

Ekran telewizora do 3500 zł to jego najważniejszy element, gdyż to właśnie on odpowiada za wyświetlane treści. Jakość dźwięku możemy zmienić, kupując zestaw do nagłośnienia, funkcje rozszerzyć za pomocą specjalnej skrzynki podłączanej do telewizora, tymczasem z ekranem nie mamy zbyt dużego pola do manewru. Jednym z najważniejszych parametrów obrazu jest rozdzielczość. Określa ona liczbę pikseli, które składają się na ekran. Kiedy jest ich dużo, nie są widoczne gołym okiem, a obraz wydaje się ostry, szczegółowy i żywy. Dlatego właśnie przyjmujemy, że najlepszy telewizor do 3500 zł oferuje rozdzielczość 4K, czyli 3940 na 2160 pikseli.

Sprawdź także: Telewizor do salonu

Kolejna sprawa związana z jakością to rodzaj matrycy. Jeszcze dwie dekady temu przyjmowało się, że matryca LED to udogodnienie kompletnie rewolucjonizujące jakość obrazu. Dziś wiemy, że o wiele lepiej sprawdza się technologia kropki kwantowej, czyli QLED, a także diody organicznej, czyli OLED. Oferują one lepszy kontrast, żywsze kolory i wyższą klasę energetyczną (mniejsze zużycie energii).

Jaki telewizor do 3500 zł
Jaki telewizor do 3500 zł wybrać i kupić?

Podczas oglądania telewizji ważne jest także podświetlenie. Standardowo jest to podświetlenie krawędziowe, jednak najlepszy telewizor do 3500 zł posiada oświetlenie punktowe, które sprawia, że cały ekran jest równomiernie podświetlony. Możemy się spotkać także z podświetleniem inteligentnym, nawet takim, które oświetla ścianę za telewizorem, optycznie powiększają obraz. Z kolei gracze powinni zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania ekranu, która powinna być większa niż standardowe 120 herców.

Może Cię zainteresować: Telewizor do gier do 3000 zł

Telewizor do 3500 zł ze Smart T

v
Nie wyobrażamy sobie oglądania telewizji bez funkcji Smart TV, która zrewolucjonizowała tę gałąź rozrywki. Najlepszy telewizor do 3500 zł ma bowiem system operacyjny, na przykład Android TV, Google TV czy systemy autorskie producentów. Dzięki temu możemy łączyć się z Internetem i instalować różne aplikacje, zwłaszcza platformy VOD. Jest to tak zwane wideo na życzenie, które oznacza, że po opłaceniu subskrypcji możemy oglądać, co chcemy i kiedy chcemy. To my decydujemy, kiedy mamy czas, a także na jaki film, serial czy program mamy ochotę. Możemy na przykład odpalić cały maraton serialu w środku nocy czy przerwać odtwarzanie, gdy musimy sobie zrobić przerwę. Smart TV pozwala też oglądać treści na YouTube i w przeglądarkach internetowych.

Jaki telewizor do 3500 zł jest najlepszy? Dodatkowe funkcje

Czym jeszcze warto się kierować, kupując najlepszy telewizor do 3500 zł? Funkcje, które nie mieszczą się w żadnej z powyższych kategorii, to przede wszystkim:

 1. Funkcje upłynniające obraz podczas gry i oglądania sportu,
 2. Możliwość nagrywania ulubionych programów na pamięć USB,
 3. Odtwarzanie z pamięci USB,
 4. Wbudowane tunery,
 5. Oglądanie dwóch kanałów jednocześnie,
 6. Możliwość powieszenia na ścianie,
 7. Zakrzywiony, bardziej trójwymiarowy obraz,
 8. Możliwość oglądania w 3D.

Zobacz również: Telewizor do pokoju dziecka

Gdzie kupić telewizor do 3500 zł?

W jakich sklepach możemy kupić dobre i tanie TV? Telewizor do 3500 zł dostępny jest przede wszystkim w dużych marketach ze sprzętem radiowo-telewizyjnym. Polecamy też renomowanych sprzedawców w sklepach internetowych, gdzie często znajdziemy atrakcyjne oferty. Producenci, jakich tam znajdziemy, to na przykład Samsung, LG, TCL, Sharp, Manta, Hisense i wielu innych.

Najlepszy telewizor do 3500 zł
Najlepszy telewizor do 3500 zł

Telewizor do 3500 zł – opinie

Czy Waszym zdaniem w tym budżecie można trafić na prawdziwe perełki? A może Wam się to udało i jesteście w stanie polecić lub odradzić coś konkretnego? Jest to nieodłączna pomoc, dlatego czekamy na Wasze opinie o telewizorach do 3500 zł w sekcji komentarzy!

Telewizor do 3500 zł / Ranking najlepszych

My także zamierzamy ułatwić Wam zakup. Poniżej znajdziecie ranking najlepszych telewizorów do 3500 zł. Dzięki temu nie musicie prowadzić zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań sprawdzonych i polecanych modeli. Wszystko zebraliśmy w przystępnej formie w jednym miejscu.

1.
HISENSE 55U6KQ MiniLED 4K
Telewizor do 3500 zł Hisense
2.
Sony KD-50X85K
Telewizor do 3500 zł Sony
5.
LG 65NANO763QA
Telewizor do 3500 zł LG
7.
PHILIPS 43PUS8818 43" LED
Telewizor do 3500 zł Philips
9.
Samsung QE55Q80CATXXH
Telewizor do 3500 zł Samsung
10.
Samsung QE65Q67BAU
Telewizor do 3500 zł Samsung

Telewizor do 3500 zł - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję