Telewizor do pokoju 20m2

Telewizor do pokoju 20m2 nie stanowi co prawda osobnej grupy produktów, nie znajdziemy go więc w tej kategorii w żadnym sklepie, jednak taki sprzęt charakteryzuje się kilkoma istotnymi szczegółami. Warto więc wiedzieć, na co zwracać uwagę i jakie warunki powinien spełniać odbiornik, by nadawać się do małych oraz średnich pomieszczeń. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że liczy się nie tyle sam metraż pomieszczenia, co raczej jego dokładne wymiary i ustawność.

Nim jednak na tym się skupimy, zapraszamy do lektury poniższego poradnika. Wskazujemy w nim, co wziąć pod uwagę, wybierając najlepszy telewizor do pokoju 20m2. Omawiamy także najważniejsze funkcje i parametry, co pozwoli dobrać model nie tylko odpowiedni do metrażu, lecz także funkcjonalny i oferujący najwyższą jakość treści.

Telewizor do pokoju 20m2 Ranking
Jaki Telewizor do pokoju 20m2?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia telewizor do pokoju 20m2?

Można uznać, że pokój o powierzchni dwudziestu metrów kwadratowych jest raczej niewielki, choć w bloku wciąż może on stanowić największe pomieszczenie w całym mieszkaniu. Może to być na przykład salon, sypialnia, gabinet, pokój dziecięcy czy nastolatka. Każde z tych pomieszczeń stawia przed nami nieco inne wymagania. Jednak ogólnie można przyjąć, że telewizor do pokoju 20m2 należy raczej do średniej wielkości modeli. Nieważne, czy ma stanowić główne centrum domowej rozrywki, czy jest tylko uzupełnieniem, powinien oferować nam wysoką jakość i pozostawać niezawodny.

Telewizor do pokoju 20m2
Telewizor do pokoju 20m2 / Cena, ranking najlepszych, opinie

Jaki telewizor do pokoju 20m2 wybrać i kupić?

Na pierwszy ogień bierzemy parametry związane właśnie z metrażem pokoju. To pozwoli nam zawęzić poszukiwania – choć nadal będziemy brali pod uwagę setki modeli. Jakim cechom powinniśmy się przyjrzeć, by dobrać najlepszy telewizor do pokoju 20m2? Ważne są przede wszystkim:

  • Wielkość telewizora,
  • Rozdzielczość,
  • Sposób mocowania.

Zobacz tez: Telewizor do pokoju

Wielkość telewizora do pokoju 20m2

Na początek skupmy się na tym, co widać już na pierwszy rzut oka. Najlepszy telewizor do pokoju 20m2 musi mieć odpowiednią przekątną ekranu. Podajemy ją w calach i nie wliczamy do tego ramki telewizora. Chociaż utarło się, że duży TV jest lepszy i stanowi deklarację naszego statusu materialnego, dziś nie patrzymy na to w ten sposób. Najważniejsza jest wygoda użytkownika – duży ekran w połączeniu z bliską odległością sprawia, że trzeba zadzierać głowę i poruszać gałkami ocznymi, by nie przegapić żadnego szczegółu. Przez to przy dłuższym oglądaniu czujemy się obolali, zmęczeni, nie obejmujemy całego obrazu swoim polem widzenia. Najlepszy telewizor do pokoju 20m2 ma przekątną od 40 do 55 cali, w zależności od odległości, na jaką może odsunąć się widz. Warto poszukać kalkulatora, który uwzględni dokładną wartość, a także rozdzielczość odbiornika.

Rozdzielczość i sposób mocowania telewizora do pokoju 20m2

A skoro już o tym mowa, rozdzielczość także ma znaczenie. Jeśli będzie zbyt niska, z bliskiej odległości będziemy widzieli pojedyncze piksele. Chociaż wydaje się, że nie jest to poważny problem, na dłuższą metę taki efekt bywa uciążliwy i nieestetyczny. Jednak nigdy nie możemy rozpatrywać rozdzielczości bez oparcia się o przekątną ekranu. Bo na przykład na telewizorze 32-calowym rozdzielczość Full HD, czyli 1920 na 1080 pikseli, będzie wyglądać bardzo dobrze, a na 55-calowym już nie do końca. Wtedy lepiej sprawdzi się 4K, liczące 3940 na 2160 pikseli. Jeśli natomiast chodzi o sposób mocowania, telewizor do pokoju 20m2 możemy ustawić na szafce RTV, ale też powiesić na ścianie. Sprawdźmy tę drugą możliwość, zwłaszcza jeśli chcemy oszczędzić miejsce w pomieszczeniu i wydaje nam się ono zagracone.

Sprawdź także: Telewizor 55 cali do 4000 zł

Telewizor do pokoju 20m2 ze Smart T

v
Opuszczamy kwestie najważniejsze dla metrażu mieszkania, pora na ogólne wskazówki. Czy wiecie, co powinien mieć każdy najlepszy telewizor do pokoju 20m2? Funkcję Smart TV! Podobnie jak nie wyobrażamy sobie dziś życia bez smartfonu, inteligentny telewizor jest niezwykłym ułatwieniem. Jego system operacyjny pozwala nam zainstalować liczne aplikacje, zwłaszcza platformy VOD. Są to platformy, gdzie w zamian za z góry ustaloną opłatę abonamentową, możemy oglądać co chcemy i kiedy chcemy.

Jaki telewizor do pokoju 20m2
Jaki telewizor do pokoju 20m2 wybrać?

Nie wiąże nas ramówka konkretnej stacji. Musimy zrobić sobie przerwę? Po prostu zatrzymujemy odtwarzanie. Mamy ochotę na długi maraton ulubionego serialu? Włączamy odcinek za odcinkiem. Wybieramy, co nas interesuje i nie marnujemy czasu. Oprócz tego telewizor do pokoju 20m2 pozwala przeglądać strony internetowe, media społecznościowe, a także odtwarzać pliki wideo z pamięci USB, telefonu, tabletu, laptopa czy kamery.

Może Cię zainteresować: Telewizor do 4000 zł

Jaki telewizor do pokoju 20m2 jest najlepszy?

Jeśli chodzi o inne funkcje i atuty, na które warto zwrócić uwagę, by wybrać najlepszy telewizor do pokoju 20m2, możemy wymienić tutaj:

  1. Nagłośnienie – w tak małym pomieszczeniu nie jest potrzebny głośnik o zbyt dużej mocy, ale dobrze, by telewizor do pokoju 20m2 dysponował dźwiękiem stereo. W przeciwnym razie warto dokupić soundbar lub głośniki.
  2. Matryca – najlepiej QLED, a nawet OLED. Taka matryca sprawia, że kontrast jest głębszy, a kolory bardziej nasycone.
  3. Klasa energetyczna – określa, ile energii zużywa nasz telewizor do pokoju 20m2. Najlepsze modele należą oczywiście do klasy A+++.
  4. Podświetlenie – standardowo jest to krawędziowe, ale wtedy krawędzie obrazu są jaśniejsze, a centrum, gdzie często odbywa się najważniejsza akcja ciemne. Dlatego zadbajmy o jednolite podświetlenie obrazu.
  5. HDR – dzisiaj właściwie jest to standard. Taka funkcja wydobywa szczegóły z najjaśniejszych i najciemniejszych partii obrazu, a jednocześnie nie pogarsza kontrastu. Sprawia, że wygląda on żywo i realistycznie. Najlepiej, aby było to DolbyVision.

Zobacz również: Telewizor 4K

Gdzie kupić telewizor do pokoju 20m2?

W jakich sklepach najłatwiej jest kupić dobry telewizor do pokoju 20m2? Są to bardzo popularnie modele, dlatego znajdziemy je w praktycznie wszystkich marketach ze sprzętem radiowo-telewizyjnym, a także w sklepach internetowych. Również mamy do dyspozycji szeroki wachlarz producentów, na przykład Hisense, Xiaomi, TCL, Sony, Samsung, LG i innych.

Najlepszy telewizor do pokoju 20m2
Najlepszy telewizor do pokoju 20m2

Cena telewizora do pokoju 20m2

Ile kosztuje telewizor do pokoju 20m2? Cena może być niewygórowana, a to ze względu na niewielkie wymiary takiego sprzętu. Najtańsze modele bez problemu znajdziemy w kwocie około 800 zł. Jednak najdroższe propozycje opiewają nawet na kilka tysięcy złotych, a to za sprawą dodatkowych funkcji i nowoczesnych technologii.

Telewizor do pokoju 20m2 – opinie

Do jakiego dokładnie pomieszczenia szukacie odbiornika i do czego zamierzacie go wykorzystywać? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych doświadczeń, rozczarowań, a także najważniejszych cech i funkcji, bez których nie wyobrażacie sobie dobrego TV. W sekcji komentarzy możecie zostawić swoje opinie o telewizorach do pokoju 20m2.

Telewizor do pokoju 20m2 / Ranking najlepszych

Zdajemy sobie sprawę, że zakup wydaje się trudny, zwłaszcza jeśli dawno nie kupowaliśmy TV i nie znamy aktualnych trendów. Przychodzimy więc z pomocą. Zebraliśmy nie tylko najpopularniejsze, lecz także najbardziej polecane i dobrze oceniane modele. Na tej podstawie powstał poniższy ranking najlepszych telewizorów do pokoju 20m2.

1.
Sony KD-50X85K
Telewizor do pokoju 20m2 Sony
3.
Hisense 50E7KQ 50" QLED 4K
Telewizor do pokoju 20m2 Hisense
4.
SHARP 50FP1EA 50'' 4K Android TV
Telewizor do pokoju 20m2 Sharp
5.
Philips 50PUS7406
Telewizor do pokoju 20m2 Philips
7.
Samsung UE50ES6710
Telewizor do pokoju 20m2 Samsung

Telewizor do pokoju 20m2 - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję