Zabawka aparat fotograficzny dla dzieci

Zabawka aparat fotograficzny dla dzieci jest popularnym pomysłem na prezent dla malucha. To rozwiązanie dla tych pociech, które interesują się już robieniem zdjęć i chcą naśladować rodziców, a jednocześnie utrwalać otaczające je ciekawe rzeczy, a jednocześnie są za małe na pełnoprawny aparat. Śmiało możemy więc zaryzykować twierdzenie, że to dobry pomysł na prezent dla dziecka, zwłaszcza że łatwo go dopasować i do gustu małego użytkownika, i do zasobności naszego portfela.

Chcecie dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury poniższego poradnika. Podpowiadamy, jaka zabawka aparat fotograficzny dla dzieci jest najlepsza. Wskazujemy najbardziej godne uwagi możliwości i kwestie, którym warto się przyjrzeć przed zakupem.

Zabawka aparat fotograficzny dla dzieci Ranking
Jaki Zabawka aparat fotograficzny dla dzieci?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić zabawkę aparat fotograficzny dla dzieci?

Jest kilka powodów, dla których warto zdecydować się na zabawkę aparat fotograficzny dla dzieci. Przede wszystkim, jest ona bardziej dopasowana do anatomii dziecka. Producenci dopasowali ją do małych paluszków, nie trzeba umieć czytać czy zapamiętywać skomplikowanych funkcji, żeby ją obsłużyć. Jednocześnie dziecko może naśladować rodziców. Uczy się utrwalania ciekawych chwil i wydarzeń, kadrowania, rozwija swoje zdolności manualne oraz wyobraźnię. Chętnie spędza czas na tradycyjnej zabawie, zamiast z tabletem lub telefonem w ręku.

Zabawka aparat fotograficzny dla dzieci
Zabawka aparat fotograficzny dla dzieci / Ranking najlepszych, opinie i cena

Zabawka aparat fotograficzny dla dzieci – od jakiego wieku?

Kiedy warto kupić zabawkę aparat fotograficzny dla dzieci? To częsty dylemat rodziców. Pamiętajmy, że na tego typu akcesoria nigdy nie jest za wcześnie! Nawet jeśli na razie dziecko się nimi nie zainteresuje, to zabawki te spokojnie poczekają, aż osiągnie odpowiedni wiek. Druga ważna sprawa to deklaracja producenta co do minimalnego wieku, od jakiego dziecko może używać zabawki. Nie dajmy jej dzieciom młodszym – to kwestia nie tyle poziomu rozwoju, co bezpieczeństwa.

Zobacz też: Aparat fotograficzny dla dziecka 8 lat

W praktyce zabawką aparatem fotograficznym dla dzieci mogą się bawić już maluchy 12-miesięczne. Największe zainteresowanie aparatami występuje około 4-5 roku życia, natomiast w przypadku dzieci starszych niż 7 lat warto już pomyśleć o tradycyjnym aparacie w miejsce zabawki.

Jaką zabawkę aparat fotograficzny dla dzieci wybrać i kupić?

Przejdźmy do najważniejszej części naszego poradnika, czyli samego zakupu. Okazuje się, że jeśli chodzi o zabawkę aparat fotograficzny dla dzieci, mamy tak naprawdę dwie możliwości. To znaczy, samych modeli i ofert jest znacznie więcej, jednak dla porządku warto je podzielić na dwie grupy i zastanowić się, która z nich bardziej nam odpowiada. Chodzi o aparaty:

  • Służące tylko do zabawy – to modele, które faktycznie nie robią zdjęć. Mogą wydawać dźwięki i emitować kolorowe światełka, mogą pełnić charakter edukacyjny. Zdarza się, że po naciśnięciu przycisku migawki, wychodzi z nich „zdjęcie”, to znaczy element z jakimś interesującym dla dzieci motywem. Niektóre działają jak kalejdoskop. Dziecko spogląda przez wizjer i widzi różne ciekawe obrazy, na przykład zwierzęta, postacie z bajek. Po naciśnięciu przycisku migawki, obraz może się zmienić.
  • Służące do robienia zdjęć – chociaż to zabawki, faktycznie mogą robić zdjęcia. To dla dzieci niesamowita frajda, dlatego to właśnie na tej opcji skupimy się w dalszej części poradnika. Okazuje się nawet, że wcale nie musi ona kosztować więcej od poprzedniej.

Sprawdź także: Dobry aparat fotograficzny dla amatora

Jaka zabawka aparat fotograficzny dla dzieci jest najlepsza?

Idąc tym tropem, musimy przyjrzeć się szczegółowo zabawkom aparatom fotograficznym dla dzieci, by wybrać tę najlepszą. Powinna ona być niewielka i dość lekka, by poradziły sobie z nią małe rączki. Dodatkowym atutem będzie także podgumowany uchwyt, a najlepiej cały korpus aparatu. To rozwiązanie pełni dwie funkcje: aparat nie ślizga się w dłoniach, a w razie upuszczenia, guma przejmuje na siebie część siły i nie dochodzi do poważnych uszkodzeń.

Jaka zabawka aparat fotograficzny dla dzieci
Jaka zabawka aparat fotograficzny dla dzieci jest najlepsza?

Po drugie, dobra zabawka aparat fotograficzny dla dzieci powinna być łatwa w obsłudze. Nie ma tu miejsca na liczne funkcje czy tryby. Wystarczy jeden porządny tryb automatyczny z autofokusem. Dzięki temu wszystkie ustawienia dobiera automat, dziecko nie musi się nimi martwić. Liczba przycisków powinna być ograniczona, natomiast te funkcje, które już są, muszą być opisane piktogramami. To sprawia, że poradzi sobie nawet nieczytające jeszcze dziecko. Co więcej, najlepsza zabawka aparat fotograficzny dla dzieci powinna się cechować przyjaznym wyglądem. Mogą to być atrakcyjne kolory, wesołe akcenty czy postaci z ulubionych bajek. Niewątpliwym atutem będzie także pasek, który dziecko może założyć na szyję lub na nadgarstek.

Może Cię zainteresować: Mały aparat fotograficzny

Zabawka aparat fotograficzny dla dzieci a jakość zdjęć

Trzeba przyznać, że zdjęcia zrobione przez nasze pociechy to niesamowita pamiątka. Dzieci patrzą na świat z zupełnie innej perspektywy, zwracają uwagę na szczegóły, które normalnie nam unikają. To ogromna duma, móc włożyć takie ujęcia do rodzinnego albumu czy opublikować je w sieci. Żeby jednak spełniły swoją rolę, zdjęcia muszą mieć odpowiednią jakość. Dlatego właśnie najlepsza zabawka aparat fotograficzny dla dzieci powinna mieć jak największą rozdzielczość, podawaną w megapikselach. 8 Mpx to absolutne minimum. Kolejna sprawa to jasność obiektywu – im mniejsza wartość liczbowa, a więc otwór przesłony, tym lepiej.

Warto zauważyć, że zabawka aparat fotograficzny dla dzieci może zapisywać fotografie na dwa sposoby. Dostępne na rynku urządzenia warto więc podzielić na aparaty:

  1. Cyfrowe – zapisują zdjęcie w formie pliku, najczęściej na karcie pamięci. Dzięki temu wykonanie fotografii właściwie nic nie kosztuje, a my możemy ją zarówno wydrukować, jak i skopiować na telefon, komputer lub inne urządzenie.
  2. Natychmiastowe – nieco droższe są zabawki aparaty fotograficzne dla dzieci, które od razu drukują zrobione zdjęcie. Dochodzi do tego też koszt specjalnego papieru oraz kwestia związana z dużymi rozmiarami i wagą urządzenia. niemniej jednak wydrukowanie fotki natychmiast po zrobieniu to dla naszych pociech wielka frajda.

Zobacz również: Aparat fotograficzny dla początkujących

Gdzie kupić zabawkę aparat fotograficzny dla dzieci?

W jakich sklepach kupimy dobrą zabawkę aparat fotograficzny dla dzieci? Warto odwiedzić przede wszystkim sklepy z zabawkami oraz niektóre markety z elektroniką i sprzętem radiowo-telewizyjnym. Kolejnym świetnym miejscem na zakupy są także sklepy internetowe. Producenci takich akcesoriów to na przykład Fuji Film, Fisher Price, Janod, Little Lens i inni.

Najlepsza zabawka aparat fotograficzny dla dzieci
Najlepsza zabawka aparat fotograficzny dla dzieci

Cena zabawki aparatu fotograficznego dla dzieci

Ile kosztuje zabawka aparat fotograficzny dla dzieci? Cena tego akcesorium zależy od jego rodzaju. Zabawki, które tylko udają aparaty, kupimy już od 10 zł w górę. Natomiast pełnoprawny sprzęt robiący zdjęcia to koszt od 40 do nawet 400 zł.

Zabawka aparat fotograficzny dla dzieci – opinie

Czy Waszym zdaniem rozwijanie dziecka w tę stronę to dobry pomysł? A może stoicie na stanowisku, że na takie aktywności jeszcze przyjdzie czas? Jeśli należycie do tej pierwszej grupy, to jakiego sprzętu używa Wasze dziecko i czy możecie go polecić? Sekcja komentarzy otwarta jest na Wasze opinie o zabawkach aparatach fotograficznych dla dzieci.

Zabawka aparat fotograficzny dla dzieci / Ranking najlepszych

Przygotowaliśmy dla Was także ranking najlepszych zabawek aparatów fotograficznych dla dzieci. To zestawienie powstało na podstawie najlepiej opiniowanych, najbardziej polecanych modeli i rozwiązań. Dzięki temu macie pewność, że zabawka, którą kupujecie dla swojego maluszka, jest sprawdzona i bezpieczna.

1.
Aparat Cyfrowy Dla Dzieci Z Grami Kamera Gry Kotek
Zabawka aparat fotograficzny dla dzieci
8.
Mój pierwszy aparat mix - Goki
Zabawka aparat fotograficzny dla dzieci Goki

Zabawka aparat fotograficzny dla dzieci - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję