Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat

Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat to świetny pomysł na prezent. Dzieci w tym wieku są już bardzo inteligentne, swobodnie posługują się nowoczesnymi technologiami i jednocześnie bardzo zwracają uwagę na otaczający je świat. Możemy to przekuć w coś dobrego! Wystarczy wybrać odpowiednie urządzenie, które zmotywuje dziecko do utrwalania ciekawych kawałków rzeczywistości. Daje to mnóstwo zabawy, ale także rozwija i uczy nowych rzeczy.

Jesteście zainteresowani takim rozwiązaniem? W takim razie nie zapomnijcie o lekturze poniższego poradnika! Podpowiadamy w nim, jaki aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat jest najlepszy. Wskazujemy rozwiązania cieszące się doskonałymi opiniami, a także omawiamy najważniejsze cechy i funkcje, na które warto zwrócić uwagę.

Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat Ranking
Jaki Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat?

Dzieci w wieku pięciu lat to już aktywne przedszkolaki. Całkiem chętnie naśladują one rodziców. Tymczasem my często robimy zdjęcia – czy to im, czy sobie, czy też innym rzeczom z naszego otoczenia. Naturalnym jest, że mały człowiek także chętnie sięga po ten rodzaj twórczości. Z klasycznym, pełnoprawnym sprzętem może sobie jednak nie poradzić; na smartfona też jest za mały. Właśnie dlatego warto kupić najlepszy aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat.

Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat
Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat / Cena, ranking najlepszych, opinie

Sprawia on, że dziecko chętniej wychodzi i uczestniczy w różnych wydarzeniach, aż pali się też do wycieczek czy spacerów. Paradoksalnie pozwala oderwać naszą pociechę od ekranu. Umożliwia naukę kadrowania i dobierania przedmiotów, które dziecko chciałoby utrwalić w formie zdjęć. Najlepszy aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat rozwija zdolności manualne, myślenie abstrakcyjne i przestrzenne, kreatywność, umiejętności techniczne. Może nam też zapewnić trochę spokoju. Jeśli nasza pociecha otrzyma taki elektroniczny gadżet, raczej nie będzie się upominała o tablet czy telefon, które wciągnęłyby ją na długie godziny i nie przyniosły nic pozytywnego dla rozwoju.

Zobacz też: Aparat fotograficzny dla dziecka 6 lat

Jaki aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat wybrać i kupić?

Na początek warto ustalić, jaki typ urządzenia nas interesuje. Najlepszy aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat może reprezentować dwie grupy:

 • Zwykły aparat kompaktowy – jest to model dla dorosłych, tyle że dość niewielki. Nie posiada wymiennej optyki, dużego korpusu ani długiego obiektywu. Najważniejsze jest bowiem, żeby dziecko mogło wygodnie pochwycić sprzęt. Jako że sterowanie także dostosowane jest do osoby dorosłej, może ono sprawiać dziecku trudności. W zamian otrzymujemy jednak dużo lepszą jakość fotografii, które stanowią bezcenną pamiątkę w naszym rodzinnym albumie.
 • Aparat dla dzieci – jest to model dedykowany małym rączkom. Rozpoznamy go już na pierwszy rzut oka, gdyż zwykle jest intensywnie kolorowy, ozdobiony postaciami z bajek, atrakcyjny dla małych ludzi. Posiada różne funkcje, które sprawdzają się u przedszkolaków: filtry na zdjęcia, gdy. Charakteryzuje się prostym interfejsem i intuicyjnym sterowaniem, jednak najczęściej ma dość marną jakość zdjęć.

Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat a sposób utrwalania zdjęcia

Najbardziej typowy dobry aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat to urządzenie cyfrowe. Posiada ono matrycę cyfrową, która zapisuje obraz w formie pliku. Ten zostaje umieszczony na dysku aparatu lub karcie pamięci. Możemy go wydrukować, możemy też umieścić w mediach społecznościowych czy innym miejscu w sieci. Dzięki temu łatwiej się nim podzielić. Koszt wykonania jednego zdjęcia jest właściwie żaden (jeśli nie liczyć samego zakupu), dzięki czemu dziecko może pozwolić sobie na eksperymenty i robić dziesiątki zdjęć jednej i tej samej rzeczy w poszukiwaniu idealnego kadru.

Sprawdź także: Profesjonalny aparat fotograficzny

Jeśli jednak szukamy czegoś niestandardowego, dobrym pomysłem może być natychmiastowy aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat. Jest to tak zwany polaroid. Ma wbudowaną drukarkę, dzięki czemu wywołuje zdjęcia od razu po ich zrobieniu. Zobaczenie swojego kadru w wersji papierowej to dla dzieci niesamowita frajda. Takie rozwiązania zwykle są jednak droższe, dochodzi także koszt zakupu wkładów.

Jaki aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat
Jaki aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat wybrać?

Wywołanie każdego zdjęcia to dodatkowy koszt, dlatego najlepszy aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat tego typu powinien być hybrydą. Wtedy zapisuje zdjęcia w formie cyfrowej, a my możemy wybrać najbardziej udany, ostry kadr i go wydrukować. Dzięki temu nie tracimy funduszy na wyjątkowo zepsute zdjęcia. Pamiętajmy też, że aparat natychmiastowy jest większy i cięższy, a przez to mniej poręczny od zwykłej cyfrówki.

Może Cię zainteresować: Zabawka aparat fotograficzny dla dzieci

Jaki aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat jest najlepszy?

Czym jeszcze kierować się, by wybrać najlepszy aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat dla swojej pociechy lub na prezent? Ważne cechy urządzenia to na przykład:

 1. Ergonomia – wybrany przez nas model powinien mieć gumowy, antypoślizgowy uchwyt,
 2. Pasek – najlepiej na szyję lub na nadgarstek, zapobiega przypadkowemu upuszczeniu sprzętu,
 3. Sterowanie – jak już wspomnieliśmy, proste i intuicyjne, najlepiej w formie piktogramów, gdyż pięciolatki nie zawsze potrafią czytać,
 4. Pamięć – miejsce na kartę pamięci zwiększy liczbę zdjęć,
 5. Rozdzielczość – przynajmniej 8 megapikseli, tak by fotografie wyglądały dobrze nawet na większym ekranie,
 6. Jasność – wysoka czułość ISO i duży otwór przysłony,
 7. Gry – dodatkowa rozrywka świetnie sprawdzi się w różnych sytuacjach, na przykład w kolejce, w podróży, u lekarza, gdy nasza pociecha się nudzi,
 8. Możliwość nagrywania filmów – to dodatkowa opcja utrwalania rzeczywistości wokół nas,
 9. Stylistyka – dzieci uwielbiają intensywne kolory i ciekawe ozdoby. Dodatkową atrakcją będą zwierzątka czy motywy z ich ulubionych bajek,
 10. Wytrzymałość – najlepszy aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat jest solidny, wstrząsoodporny i wodoszczelny, dzięki czemu nie ulegnie uszkodzeniu tak szybko.

Zobacz również: Aparat fotograficzny dla dziecka 8 lat

Gdzie kupić aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat?

W jakich sklepach znajdziemy najlepszy aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat? Możemy odwiedzić market z elektroniką, zwłaszcza jeśli chcemy zwykłą cyfrówkę, lub też sklep z zabawkami. Największy wybór czeka na nas jednak w sklepach internetowych. Marki, które mają co nieco do zaoferowania naszym pociechom, to na przykład Fuji Film, Agfa Photo, Ekids, SJCam, Polaroid, Instax i inne.

Najlepszy aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat
Najlepszy aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat

Cena aparatu fotograficznego dla dziecka 5 lat

Ile kosztuje aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat? Cena zależy od jego parametrów i funkcji. Najtańsze modele znajdziemy już za około 50 zł, jednak nie będą one robić zbyt dobrych zdjęć. Dlatego właśnie polecamy zainwestować kwotę między 100 a 350 zł. Droższe aparaty to ryzyko wyrzucenia pieniędzy w błoto, jeśli dziecko przypadkowo zniszczy sprzęt.

Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat – opinie

Czy Waszym zdaniem warto od początku uczyć dzieci korzystania z takich nowoczesnych technologii? A może jesteście za tym, by umiejętność robienia zdjęć wprowadzić nieco później? Będziemy wdzięczni za opinie o aparatach fotograficznych dla dziecka 5 lat.

Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat / Ranking najlepszych

Właśnie planujecie zakup? Świetnie się składa, bo przygotowaliśmy ranking najlepszych aparatów fotograficznych dla dziecka 5 lat. Są to modele dopasowane do naszego małego człowieka, które cieszą się doskonałymi opiniami.

1.
ExtraLink H20 Różowy
Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat EXTRALINK
2.
Forever SKC-100 niebieski
Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat Forever
3.
Easypix Kiddypix Galaxy
Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat Easypix
4.
DENVER KCA-1350 różowy
Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat Denver
5.
AgfaPhoto Reali Kids Cam 2 Różowy
Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat AgfaPhoto
6.
ExtraLink EXTRALINK H28 Single Niebieski
Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat EXTRALINK
7.
ExtraLink H28 Dual Różowy
Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat EXTRALINK
8.
Bobino Kotek z Kartą Pamięci 32 GB, Różowy
Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat Bobino
9.
Easypix Kiddypix Mystery
Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat Easypix
10.
ExtraLink Kids Camera H23 Różowy
Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat EXTRALINK

Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję