Smartwatch dla dzieci

Smartwatch dla dzieci to inaczej inteligentny zegarek. Coraz więcej dorosłych sięga po takie technologie. Wydawałoby się, że dla maluchów jeszcze przyjdzie na to czas, a tymczasem modele dedykowane najmłodszym mają mnóstwo ciekawych funkcji. I nie chodzi tylko o zapewnienie rozrywki użytkownikowi, lecz także spokoju jego rodzicom. Możemy w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo naszej pociechy nawet wtedy, gdy my jesteśmy w pracy lub w domu, a ona znajduje się daleko od nasz. Jest to więc dobry pomysł na prezent dla dziecka z najbliższego otoczenia.

Zapraszamy do lektury poradnika, w którym wspólnie wybierzemy odpowiedni zegarek inteligentny dla naszej pociechy. Podpowiadamy, jaki smartwatch dla dzieci jest najlepszy, a także zwracamy Waszą uwagę na najważniejsze cechy i funkcje takich modeli.

Smartwatch dla dzieci Ranking
Jaki Smartwatch dla dzieci?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia smartwatch dla dziecka?

Jak już wspomnieliśmy, smartwatch dla dzieci to inaczej inteligentny zegarek. Wygląda on jak zwykły czasomierz, który maluchy często noszą na swoich przegubach, ma jednak o wiele większe możliwości. Posiada bowiem system operacyjny, jak telefon, a także liczne aplikacje. Ma dotykowy ekran oraz różne systemy łączności, umożliwiające korzystanie z licznych funkcji. W porównaniu do zwykłego smartwatcha dla dorosłych, charakteryzuje się prostym interfejsem, który nie wymaga nawet umiejętności czytania, a także nieco innymi rozwiązaniami. Jest bowiem nastawiony na to, by łączyć się ze smartfonem rodzica i przekazywać mu informacje o dziecku.

Smartwatch dla dzieci
Smartwatch dla dzieci / Cena, ranking najlepszych, opinie

Funkcje smartwatcha dla dzieci

Dlaczego warto kupić dobry smartwatch dla dzieci? Przede wszystkim ze względu na jego liczne funkcje. Należą do nich między innymi lokalizowanie dziecka i nawiązywanie z nim kontaktu. Możemy przeprowadzić rozmowę głosową lub nawet wideo. Smartwatch dla dziecka pozwala śledzić położenie malucha na naszym telefonie lub innym urządzeniu. Umożliwia także włączenie mikrofonu lub kamery zdalnie. Robimy to najczęściej, kiedy dziecko nie odbiera, by się przekonać, czy wszystko u niego w porządku. Oprócz tego urządzenie może posiadać inne funkcje, jak na przykład gry mobilne, aparat do robienia zdjęć, monitorowanie aktywności fizycznej dziecka i inne.

Zobacz też: Smartwatch dla 7 latka

Kiedy kupić smartwatch dla dzieci?

Wielu rodziców decyduje się na dobry smartwatch dla dzieci nieco zbyt wcześnie. Kupujemy taki gadżet już dla przedszkolaków i owszem, poradzą sobie one z jego obsługą, jednak tak naprawdę inteligentny zegarek jest im całkowicie niepotrzebny. Dzieci w tym wieku nie poruszają się przecież same, cały czas znajdują się pod czyjąś opieką. Dlatego właśnie najlepiej kupić dobry dla dzieci, gdy maluch ma już około siedmiu lat i idzie do szkoły. Nie zawsze będziemy bowiem w stanie go odbierać i zaprowadzać na zajęcia. Z czasem zacznie też jeździć na wycieczki, a my będziemy spokojniejsi, jeśli będziemy wiedzieli, gdzie się znajduje.

Jaki zegarek smartwatch dla dzieci wybrać i kupić?

Przechodzimy do najważniejszej części naszego poradnika! Musimy Wam bowiem podpowiedzieć, jaki jest najlepszy smartwatch dla dzieci. Niestety, żeby sprawa nie była zbyt łatwa – nie istnieje jeden, uniwersalny model, który będzie odpowiadał wszystkim dzieciom i rodzicom. Należy go dopasować do swoich potrzeb, upodobań dziecka, a także oczekiwań i budżetu. Dlatego właśnie musimy zwrócić uwagę na takie cechy, jak:

  • Koperta i pasek,
  • Komunikacja,
  • Aparat.

Sprawdź także: Smartwatch dla 10-latka

Koperta i pasek w smartwatchu dla dzieci

Jak w klasycznym zegarku, w przypadku smartwatcha dla dzieci mamy do czynienia z paskiem oraz kopertą. Pasek powinien być wygodny, rozciągliwy, tak by jak najlepiej dopasowywał się do nadgarstka. Jako że dzieci szybko rosną, warto wybrać model z szerokim zakresem regulacji. Dzięki temu mamy pewność, że będzie rósł razem z dzieckiem. W tym segmencie produktów najczęściej mamy do czynienia z tworzywem sztucznym, przypominającym gumę. Jeśli nasze dziecko ma uczulenie na nikiel, zwróćmy uwagę na jego obecność w metalowym zapięciu.

Jaki smartwatch dla dzieci
Jaki smartwatch dla dzieci wybrać i kupić?

A co z kopertą? Tak naprawdę jest to ekran. Najlepszy smartwatch dla dzieci oferuje przekątną od 1 do 1,5 cala. Większy zegarek nie sprawdziłby się na drobnym przegubie dziecka. Warto wybrać model, który posiada energooszczędną matrycę AMOLED. Nie tylko zużywa ona mniej energii, ale także oferuje doskonały kontrast i widoczność nawet w słoneczne dni. Koperta zegarka powinna być wodoodporna i pyłoszczelna, a szkło – wzmocnione przed ewentualnym uszkodzeniem.

Może Cię zainteresować: Smartwatch dla nastolatków

Smartwatch dziecięcy a komunikacja

Jak już wspomnieliśmy, najlepszy smartwatch dla dziecka jest tak funkcjonalny, ponieważ komunikuje się z naszym smartfonem. Może do tego wykorzystywać różne systemy. Najważniejsze z nich to:

  1. Bluetooth – pozwala na przesyłanie plików, a także łączenie się z innym urządzeniem, na przykład smartfonem rodzica, słuchawkami;
  2. Wi-Fi – umożliwia komunikację z Internetem bezprzewodowym tam, gdzie mamy zasięg domowej sieci;
  3. LTE lub 5G – do komunikacji z Internetem od operatora sieci komórkowej;
  4. Karta SIM – umożliwia prowadzenie rozmów nawet wtedy, gdy nasza pociecha nie posiada telefonu, bezpośrednio z zegarka;
  5. GPS – to właśnie on odpowiada za precyzyjną lokalizację dziecka, jest w stanie ją podać z dokładnością do paru metrów.

Jaki smartwatch dla dzieci jest najlepszy? Aparat

Wielu rodziców podkreśla, że najlepszy smartwatch dla dzieci powinien mieć aparat. Pozwala on na prowadzenie rozmów wideo. Najczęściej znajduje się w górnej części ekranu. Kiedy chcemy sprawdzić, co robi i gdzie jest nasze dziecko, wystarczy po prostu zerknąć, co znajduje się za nim. Często mamy nawet możliwość zdalnego włączenia aparatu, bez konieczności dzwonienia do dziecka. Ponadto aparat pozwala kręcić krótkie filmiki i robić zdjęcia, co daje dziecku niesamowitą satysfakcję. Maluchy uwielbiają utrwalać ciekawe rzeczy wokół siebie.

Zobacz również: Smartfon dla dziecka

Gdzie kupić smartwatch dla dzieci?

W jakich sklepach znajdziemy dobry smartwatch dla dzieci? Na zakupy stacjonarne możemy udać się do popularnych marketów z elektroniką, a nawet salonu operatora. Tam mamy możliwość przymierzenia wybranych modeli na przegub dziecka. Największy wybór czeka jednak w sklepach internetowych. Popularne marki to na przykład Garett, Forever, Locon, Bemi, XBlitz i inne.

Najlepszy smartwatch dla dzieci
Najlepszy smartwatch dla dzieci

Cena smartwatcha dla dzieci

Ile kosztuje smartwatch dla dzieci? Jako że ma on raczej ograniczone funkcje, nie powinien być drogi. Znajdziemy tu jednak zarówno korzystniejsze, jak i droższe opcje. Najtańszy model znajdziemy już za około 150 zł. Najdroższy może kosztować nawet powyżej 800 zł.

Smartwatch dla dzieci – opinie

Jesteśmy ciekawi, co sądzicie o sprawowaniu kontroli w taki sposób. Czy Waszym zdaniem jest to dmuchanie na zimne i dbanie o bezpieczeństwo dziecka, czy uważacie to raczej za jego sprawdzanie i brak zaufania? Koniecznie dajcie znać w sekcji komentarzy. Czekamy na opinie o smartwatchach dla dzieci.

Smartwatch dla dzieci / Ranking najlepszych

Stoimy przed poważnym wyborem – po jaki konkretnie model sięgnąć? Warto sobie pomóc, biorąc pod uwagę doświadczenia innych rodziców. Nie musicie ich jednak szukać na forach i grupach dyskusyjnych. Poniżej znajdziecie ranking najlepszych smartwatchów dla dzieci.

1.
Bemi Kid Czarny
Smartwatch dla dzieci Bemi
2.
Garett Kids Essa 4G Czarny
Smartwatch dla dzieci Garett
4.
Manta Kevin SWK02BK Czarny
Smartwatch dla dzieci Manta
6.
Bemi Linko Różowy
Smartwatch dla dzieci Bemi
7.
Garrett Kids Tech 4G Różowy
Smartwatch dla dzieci Garrett
8.
Bemi Kid Niebieski
Smartwatch dla dzieci Bemi
9.
GoGPS X01BK
Smartwatch dla dzieci GoGPS
10.
MAXCOM FW59 KIDDO Różowy
Smartwatch dla dzieci Maxcom

Smartwatch dla dzieci - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję