Smartwatch dla 10-latka

Smartwatch dla 10-latka to gadżet, który pozwala pogodzić potrzeby dziecka i jego rodziców. Opiekunowie wiedzą, gdzie znajduje się ich pociecha, co robi i czy jest bezpieczna. Młody człowiek natomiast może cieszyć się nowoczesnym gadżetem, który nie tylko wzbudza podziw u kolegów, ale też okazuje się niezwykle praktyczny. Z tego właśnie powodu jest to doskonały pomysł na prezent. Zwłaszcza że dziecko już wkrótce wejdzie w wiek nastoletni, zacznie chadzać własnymi ścieżkami i możliwość łatwego złapania z nim kontaktu okaże się na wagę złota.

Zapraszamy do przeczytania poradnika, w którym wyjaśniamy, jaki smartwatch dla 10-latka jest najlepszy. Wskazujemy funkcje, parametry, ale także konkretne modele, na które warto zwrócić uwagę. Wierzymy, że pomoże Wam to w podjęciu ostatecznej decyzji.

Czym jest smartwatch dla 10-latka?

Przyzwyczailiśmy się już do obecności inteligentnych gadżetów w codziennym życiu. Mamy inteligentne telefony, telewizory, nawet lodówki – przyszedł więc czas także na inteligentne zegarki. Świetnie sprawdzają się w przypadku zorganizowanych rodziców, którzy łączą wychowanie, opiekę nad domem, a nierzadko i pracę zawodową. Okazuje się jednak, że taki gadżet będzie równie cenny na przegubie naszej pociechy.

Smartwatch dla 10-latka
Smartwatch dla 10-latka / Cena, opinie, ranking najlepszych

Dobry smartwatch dla 10-latka pozwala łączyć się z telefonem naszego dziecka, a jeśli go nie posiada – także z naszym. Może pełnić funkcję budzika, wyświetlać przypomnienia o ważnych wydarzeniach, plan lekcji, powiadomienia i połączenia od rodziców. Kontakt działa także w drugą stronę – rodzic w każdej chwili może sprawdzić, gdzie znajduje się jego dziecko. Dzięki temu unikniemy wielu nerwów i rodzinnych kłótni.

Zobacz też: Mały smartwatch damski

Jaki smartwatch dla 10-latka wybrać i kupić?

Żeby wybrać najlepszy smartwatch dla 10-latka, trzeba określić swój budżet, a także oczekiwania. Wszystko zależy od tego, jak bardzo chcemy sprawdzać swoje dziecko, a także czy posiada ono smartfon i jak zamierza ono wykorzystywać zegarek. Dziesięciolatki to już bardzo inteligentne, aktywne dzieciaki, dlatego im więcej funkcji, tym bardziej będzie im się podobał nowy gadżet. A stąd już tylko krok do tego, by nie zapominały go założyć przed wyjściem do szkoły. Rodzice natomiast powinni zwrócić uwagę na takie cechy, jak:

  • Ekran i pasek,
  • GPS,
  • Funkcja rozmowy,
  • Inne dodatki.

Ekran i pasek w smartwatchu dla 10-latka

Najłatwiej będzie nam ocenić cechy smartwatcha dla 10-latka, które widać gołym okiem. Jako pierwszy rzuca się w oczy ekran. Zegarek nie posiada tradycyjnej tarczy, lecz dotykowy wyświetlacz, który nie tylko przekazuje nam informacje, ale też pozwala na sterowanie. Może on mieć przekątną od 1 do 2,5 cala. W przypadku dzieci warto jednak postawić na mniejsze wartości, tak aby sprzęt nie był zbyt masywny i ciężki na przegub naszej pociechy. Możemy wynagrodzić to sobie kształtem – ekrany prostokątne i kwadratowe cechują się lepszym wykorzystaniem przestrzeni od okrągłych.

Sprawdź też: Aparat fotograficzny dla dziecka 8 lat

Ważny jest także pasek, na którym została osadzona koperta. Musi on pasować do stylu młodego człowieka, w końcu dziecko w tym wieku samo decyduje już, jak się ubiera i co lubi. To jednak nie wszystko – pasek pełni też funkcję ochronną względem drogiego sprzętu. Jeśli chodzi o najlepszy smartwatch dla 10-latka, polecamy przede wszystkim regulowane paski gumowe, które będą rosnąć razem z naszym dzieckiem. Zwróćmy jednak uwagę na zapięcia – niektóre z nich posiadają domieszkę niklu, który może uczulać niektóre dzieciaki.

Jaki smartwatch dla 10-latka
Jaki smartwatch dla 10-latka jest najlepszy?

Smartwatch dla 10-latka z GPS

Zaryzykujemy twierdzenie, że najlepszy smartwatch dla 10-latka musi posiadać GPS. Pod tym skrótem kryje się Global Positioning System, czyli funkcja umożliwiająca dokładne ustalenie lokalizacji sprzętu. wystarczy zsynchronizować zegarek z komputerem, telefonem lub innym urządzeniem należącym do rodzica i ten może w dowolnej chwili zlokalizować urządzenie, a więc i dziecko. Nie chodzi o sprawowanie permanentnej kontroli, a o sytuacje, gdy na przykład dziecko długo nie wraca lub nie ma z nim kontaktu, a rodzic zaczyna wpadać w panikę. Przydaje się to także wtedy, gdy dziecko przypadkowo zgubi swój zegarek.

Może Cię zainteresować: Smartfon dla dziecka

Funkcja rozmowy a smartwatch dla 10-latka

Najlepszy smartwatch dla 10-latka powinien posiadać także funkcję rozmowy. Dzięki temu możemy skontaktować się ze swoim dzieckiem w dowolnym momencie. Chociaż równie dobrze może posłużyć do tego smartfon, dzieci często wyciszają go i zapominają włączyć dźwięki po lekcjach, chowają do plecaka lub szafki, zostawiają w różnych miejscach i nie odbierają. Z zegarkiem nie ma tego ryzyka. Jednak powinien on posiadać wejście na kartę SIM, by połączenie odbywało się bezpośrednio, bez udziału smartfona. Może to być także możliwość zainstalowania e-SIM. Oprócz tego smartwatch dla 10-latka z funkcją rozmowy musi posiadać mikrofon oraz głośnik lub możliwość podłączenia słuchawek.

Jaki smartwatch dla 10-latka jest najlepszy?

Chociaż wielu rodziców wybiera dla dorastających dzieci klasyczne smartwatche, dedykowane dla dorosłych, są też inne rozwiązania. Coraz więcej producentów przygotowuje również modele z myślą o najmłodszych. Taki dobry smartwatch dla 10-latka cechuje się prostą, intuicyjną obsługą i szerokim zakresem kontroli rodzicielskiej. Mamy pewność, że nie posłuży naszemu dziecku do nieodpowiednich celów, ma także solidną budowę, często jest wodoodporny. Warto wybrać model kompatybilny z telefonem naszego dziecka lub naszym. Większość modeli współpracuje z systemem Android, jednak dla iOS też powinniśmy znaleźć całkiem sporo propozycji.

Zobacz również: Elegancki smartwatch męski

Gdzie kupić smartwatch dla 10-latka?

W jakich sklepach kupimy dobry smartwatch dla 10-latka? Możemy zapytać o niego swojego operatora sieci komórkowej, często jest w stanie zaoferować nam atrakcyjne ceny. Warto się udać także do dużych marketów z elektroniką. Ale jeśli naprawdę zależy nam na jak największym wyborze, optymalnym wyjściem będą sklepy internetowe. Producenci, których w nich znajdziemy, to na przykład Garett, Forever, Garmin, Xblitz, TCL i inni.

Najlepszy smartwatch dla 10-latka
Najlepszy smartwatch dla 10-latka

Cena smartwatcha dla 10-latka

Ile kosztuje smartwatch dla 10-latka? Wszystko zależy od tego, które wyjście wybierzemy: model dla dzieci czy dla dorosłych? Sprzęt dla dzieci raczej jest okrojony w funkcjach i kosztuje od 150 do 500 zł. Z kolei smartwatche dedykowane dorosłym dają naszemu dziecku więcej możliwości, a ich cena waha się od 200 do nawet 2000 zł.

Smartwatch dla 10-latka – opinie

Wiele osób przeciwstawia się takiej formie kontroli naszego dziecka. Jeśli jednak wszystko jest zrobione z poszanowaniem jego godności i zaufania, dziecko wie, dlaczego rodzic podjął taką decyzję i się z nią zgadza, nie ma to negatywnego wpływu na wychowanie. A sami dobrze wiemy, jak wiele niebezpieczeństw czyha w świecie na nasze pociechy. Jesteśmy ciekawi Waszego zdania na ten temat – w komentarzach czekamy na opinie o smartwatchach dla 10-latka.

Smartwatch dla 10-latka / Ranking najlepszych

Poszukujesz odpowiedniego urządzenia dla swojej pociechy? A może już masz coś na oku i chcesz się utwierdzić w tym wyborze? Sprawdź, co polecają inni rodzice! Poniżej znajdziesz ranking najlepszych smartwatchów dla 10-latka, a w nim szczególnie godne uwagi modele.

Dodaj opinie na forum