Smartwatch dla 10 latka

Smartwatch dla 10-latka to gadżet, który pozwala pogodzić potrzeby dziecka i jego rodziców. Opiekunowie wiedzą, gdzie znajduje się ich pociecha, co robi i czy jest bezpieczna. Młody człowiek natomiast może cieszyć się nowoczesnym gadżetem, który nie tylko wzbudza podziw u kolegów, ale też okazuje się niezwykle praktyczny. Z tego właśnie powodu jest to doskonały pomysł na prezent. Zwłaszcza że dziecko już wkrótce wejdzie w wiek nastoletni, zacznie chadzać własnymi ścieżkami i możliwość łatwego złapania z nim kontaktu okaże się na wagę złota.

Zapraszamy do przeczytania poradnika, w którym wyjaśniamy, jaki smartwatch dla 10-latka jest najlepszy. Wskazujemy funkcje, parametry, ale także konkretne modele, na które warto zwrócić uwagę. Wierzymy, że pomoże Wam to w podjęciu ostatecznej decyzji.

Smartwatch dla 10 latka Ranking
Jaki Smartwatch dla 10 latka?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Czym jest smartwatch dla 10-latka?

Przyzwyczailiśmy się już do obecności inteligentnych gadżetów w codziennym życiu. Mamy inteligentne telefony, telewizory, nawet lodówki – przyszedł więc czas także na inteligentne zegarki. Świetnie sprawdzają się w przypadku zorganizowanych rodziców, którzy łączą wychowanie, opiekę nad domem, a nierzadko i pracę zawodową. Okazuje się jednak, że taki gadżet będzie równie cenny na przegubie naszej pociechy.

Smartwatch dla 10-latka
Smartwatch dla 10-latka / Cena, opinie, ranking najlepszych

Dobry smartwatch dla 10-latka pozwala łączyć się z telefonem naszego dziecka, a jeśli go nie posiada – także z naszym. Może pełnić funkcję budzika, wyświetlać przypomnienia o ważnych wydarzeniach, plan lekcji, powiadomienia i połączenia od rodziców. Kontakt działa także w drugą stronę – rodzic w każdej chwili może sprawdzić, gdzie znajduje się jego dziecko. Dzięki temu unikniemy wielu nerwów i rodzinnych kłótni.

Zobacz też: Mały smartwatch damski

Jaki smartwatch dla 10-latka wybrać i kupić?

Żeby wybrać najlepszy smartwatch dla 10-latka, trzeba określić swój budżet, a także oczekiwania. Wszystko zależy od tego, jak bardzo chcemy sprawdzać swoje dziecko, a także czy posiada ono smartfon i jak zamierza ono wykorzystywać zegarek. Dziesięciolatki to już bardzo inteligentne, aktywne dzieciaki, dlatego im więcej funkcji, tym bardziej będzie im się podobał nowy gadżet. A stąd już tylko krok do tego, by nie zapominały go założyć przed wyjściem do szkoły. Rodzice natomiast powinni zwrócić uwagę na takie cechy, jak:

  • Ekran i pasek,
  • GPS,
  • Funkcja rozmowy,
  • Inne dodatki.

Ekran i pasek w smartwatchu dla 10-latka

Najłatwiej będzie nam ocenić cechy smartwatcha dla 10-latka, które widać gołym okiem. Jako pierwszy rzuca się w oczy ekran. Zegarek nie posiada tradycyjnej tarczy, lecz dotykowy wyświetlacz, który nie tylko przekazuje nam informacje, ale też pozwala na sterowanie. Może on mieć przekątną od 1 do 2,5 cala. W przypadku dzieci warto jednak postawić na mniejsze wartości, tak aby sprzęt nie był zbyt masywny i ciężki na przegub naszej pociechy. Możemy wynagrodzić to sobie kształtem – ekrany prostokątne i kwadratowe cechują się lepszym wykorzystaniem przestrzeni od okrągłych.

Sprawdź też: Aparat fotograficzny dla dziecka 8 lat

Ważny jest także pasek, na którym została osadzona koperta. Musi on pasować do stylu młodego człowieka, w końcu dziecko w tym wieku samo decyduje już, jak się ubiera i co lubi. To jednak nie wszystko – pasek pełni też funkcję ochronną względem drogiego sprzętu. Jeśli chodzi o najlepszy smartwatch dla 10-latka, polecamy przede wszystkim regulowane paski gumowe, które będą rosnąć razem z naszym dzieckiem. Zwróćmy jednak uwagę na zapięcia – niektóre z nich posiadają domieszkę niklu, który może uczulać niektóre dzieciaki.

Jaki smartwatch dla 10-latka
Jaki smartwatch dla 10-latka jest najlepszy?

Smartwatch dla 10-latka z GPS

Zaryzykujemy twierdzenie, że najlepszy smartwatch dla 10-latka musi posiadać GPS. Pod tym skrótem kryje się Global Positioning System, czyli funkcja umożliwiająca dokładne ustalenie lokalizacji sprzętu. wystarczy zsynchronizować zegarek z komputerem, telefonem lub innym urządzeniem należącym do rodzica i ten może w dowolnej chwili zlokalizować urządzenie, a więc i dziecko. Nie chodzi o sprawowanie permanentnej kontroli, a o sytuacje, gdy na przykład dziecko długo nie wraca lub nie ma z nim kontaktu, a rodzic zaczyna wpadać w panikę. Przydaje się to także wtedy, gdy dziecko przypadkowo zgubi swój zegarek.

Może Cię zainteresować: Smartfon dla dziecka

Funkcja rozmowy a smartwatch dla 10-latka

Najlepszy smartwatch dla 10-latka powinien posiadać także funkcję rozmowy. Dzięki temu możemy skontaktować się ze swoim dzieckiem w dowolnym momencie. Chociaż równie dobrze może posłużyć do tego smartfon, dzieci często wyciszają go i zapominają włączyć dźwięki po lekcjach, chowają do plecaka lub szafki, zostawiają w różnych miejscach i nie odbierają. Z zegarkiem nie ma tego ryzyka. Jednak powinien on posiadać wejście na kartę SIM, by połączenie odbywało się bezpośrednio, bez udziału smartfona. Może to być także możliwość zainstalowania e-SIM. Oprócz tego smartwatch dla 10-latka z funkcją rozmowy musi posiadać mikrofon oraz głośnik lub możliwość podłączenia słuchawek.

Jaki smartwatch dla 10-latka jest najlepszy?

Chociaż wielu rodziców wybiera dla dorastających dzieci klasyczne smartwatche, dedykowane dla dorosłych, są też inne rozwiązania. Coraz więcej producentów przygotowuje również modele z myślą o najmłodszych. Taki dobry smartwatch dla 10-latka cechuje się prostą, intuicyjną obsługą i szerokim zakresem kontroli rodzicielskiej. Mamy pewność, że nie posłuży naszemu dziecku do nieodpowiednich celów, ma także solidną budowę, często jest wodoodporny. Warto wybrać model kompatybilny z telefonem naszego dziecka lub naszym. Większość modeli współpracuje z systemem Android, jednak dla iOS też powinniśmy znaleźć całkiem sporo propozycji.

Zobacz również: Elegancki smartwatch męski

Gdzie kupić smartwatch dla 10-latka?

W jakich sklepach kupimy dobry smartwatch dla 10-latka? Możemy zapytać o niego swojego operatora sieci komórkowej, często jest w stanie zaoferować nam atrakcyjne ceny. Warto się udać także do dużych marketów z elektroniką. Ale jeśli naprawdę zależy nam na jak największym wyborze, optymalnym wyjściem będą sklepy internetowe. Producenci, których w nich znajdziemy, to na przykład Garett, Forever, Garmin, Xblitz, TCL i inni.

Najlepszy smartwatch dla 10-latka
Najlepszy smartwatch dla 10-latka

Cena smartwatcha dla 10-latka

Ile kosztuje smartwatch dla 10-latka? Wszystko zależy od tego, które wyjście wybierzemy: model dla dzieci czy dla dorosłych? Sprzęt dla dzieci raczej jest okrojony w funkcjach i kosztuje od 150 do 500 zł. Z kolei smartwatche dedykowane dorosłym dają naszemu dziecku więcej możliwości, a ich cena waha się od 200 do nawet 2000 zł.

Smartwatch dla 10-latka – opinie

Wiele osób przeciwstawia się takiej formie kontroli naszego dziecka. Jeśli jednak wszystko jest zrobione z poszanowaniem jego godności i zaufania, dziecko wie, dlaczego rodzic podjął taką decyzję i się z nią zgadza, nie ma to negatywnego wpływu na wychowanie. A sami dobrze wiemy, jak wiele niebezpieczeństw czyha w świecie na nasze pociechy. Jesteśmy ciekawi Waszego zdania na ten temat – w komentarzach czekamy na opinie o smartwatchach dla 10-latka.

Smartwatch dla 10 latka / Ranking najlepszych

Poszukujesz odpowiedniego urządzenia dla swojej pociechy? A może już masz coś na oku i chcesz się utwierdzić w tym wyborze? Sprawdź, co polecają inni rodzice! Poniżej znajdziesz ranking najlepszych smartwatchów dla 10-latka, a w nim szczególnie godne uwagi modele.

1.
Bemi Kid Czarny
Smartwatch dla 10 latka Bemi
2.
Garett Kids Essa 4G Czarny
Smartwatch dla 10 latka Garett
4.
Manta Kevin SWK02BK Czarny
Smartwatch dla 10 latka Manta
5.
Garmin Venu 2 Czarny (010-02430-11)
Smartwatch dla 10 latka Garmin
6.
Bemi Linko Różowy
Smartwatch dla 10 latka Bemi
7.
Garrett Kids Tech 4G Różowy
Smartwatch dla 10 latka Garrett
8.
Bemi Kid Niebieski
Smartwatch dla 10 latka Bemi
9.
GoGPS X01BK
Smartwatch dla 10 latka GoGPS
10.
MAXCOM FW59 KIDDO Różowy
Smartwatch dla 10 latka Maxcom

Smartwatch dla 10 latka - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję