Smartwatch dla 7 latka

Smartwatch dla 7 latka może być niezwykle cennym gadżetem. Rodzice kupują go głównie z myślą o sobie. Siedmiolatki to jeszcze maluchy, a tymczasem zaczynają już szkołę, nas odciąga od nich konieczność pracy zawodowej i zdarza się, że wracają ze szkoły same lub zostają z opiekunką, której nie do końca ufamy. Wybieramy więc sprzęt, który pozwala nam kontrolować dziecko, ale nie na tyle nachalnie, by było to dla niego uciążliwe. Jednak opisywany przez nas smartwatch jest atrakcyjny także dla samego zainteresowanego, dzięki czemu mamy pewność, że nie zapomni on założyć zegarka.

Nie uprzedzajmy jednak faktów. Żeby w pełni z tego korzystać, musimy najpierw kupić odpowiedni sprzęt. Zapraszamy więc do lektury poniższego poradnika. Podpowiadamy w nim, jaki smartwatch dla 7 latka wybrać i kupić oraz czym się przy tym kierować.

Smartwatch dla 7 latka Ranking
Jaki Smartwatch dla 7 latka?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Czym jest smartwatch dla 7 latka?

Zanim jednak do tego dojdziemy, wyjaśnijmy szybko, czym charakteryzuje się smartwatch dla 7 latka. Jest to tak zwany inteligentny zegarek. Posiada on ciekawe systemy łączności bezprzewodowej, system operacyjny, a także liczne aplikacje, wpływające na jego funkcjonalność. Jednocześnie wygląda jak zupełnie przeciętny zegarek dziecięcy, nosimy go na przegubie, dzięki czemu dziecko nie zgubi drogiego smartfona czy nie zostanie okradzione. Poza tym dzieci w wieku 7 lat nie zawsze są już gotowe na własny telefon – odpowiedni zegarek z powodzeniem zastąpi go tam, gdzie będzie potrzebny.

Smartwatch dla 7 latka
Smartwatch dla 7 latka / Opinie, ranking najlepszych i ceny

Jaki smartwatch dla 7 latka wybrać i kupić?

Najlepszy smartwatch dla 7 latka to kwestia, którą warto ustalić w porozumieniu ze swoim dzieckiem. Maluch w tym wieku zyskuje coraz większą autonomię. To on decyduje, w co chce się ubierać, jakich przedmiotów chce używać, jakie są jego ulubione kolory. Warto pozwolić mu na pewną swobodę, oczywiście tam, gdzie możemy pójść na ustępstwa. Jeśli pozwolimy, by dziecko wybrało sobie zegarek inteligentny, mamy niemal pewność, że będzie ono go nosić. Jeśli natomiast zaczniemy cokolwiek narzucać, może być tak, że dziecko będzie się buntować.

Zobacz też: Smartwatch dla 10-latka

Na co jednak warto zwrócić uwagę, żeby wybrać dla naszej pociechy kilka modeli, spośród których może zdecydować się na ten wymarzony? Dobry smartwatch dla 7 latka pozwolą nam wyłonić takie cechy, jak:

  • Pasek,
  • Koperta i ekran,
  • GPS,
  • Funkcja rozmowy,
  • Dodatki.

Pasek w smartwatchu dla 7 latka

Pasek jest niezwykle ważnym elementem, gdyż wpływa na wygodę całego rozwiązania. Chroni też cenną kopertę przed uszkodzeniami. W przypadku dzieci w tym wieku warto wybrać smartwatch dla 7 latka, który posiada szeroki zakres regulacji rozmiaru. Niektóre siedmiolatki są bowiem bardzo drobne, inne zbudowane nieco lepiej. Dzieci też bardzo szybko rosną, a warto sięgnąć po taki model, który zostanie z nimi na dłużej.

Sprawdź także: Elegancki smartwatch męski

Druga istotna kwestia to rodzaj paska. Wśród modeli dla dzieci rzadko możemy spotkać się z innymi paskami niż tworzywo sztuczne. Ważne, żeby było ono bezpieczne dla skóry, nie powodowało obtarć, dyskomfortu ani alergii. Chociaż na rynku znajdziemy twarde paski z tworzywa przypominającego plastik, lepiej wybrać te elastyczne, które doskonale dopasowują się do przegubu. Jeśli nasze dziecko ma uczulenie na nikiel, zadbajmy o to, by zapięcie nie posiadało tego dodatku.

Jaki smartwatch dla 7 latka
Jaki smartwatch dla 7 latka wybrać?

Koperta i ekran smartwatcha dla 7 latka

W przeciwieństwie do tradycyjnego zegarka, smartwatch dla 7 latka nie posiada tarczy – ani cyfrowej, ani tradycyjnej. W trybie uśpienia może jednak ją udawać. Po odblokowaniu jest to natomiast zwykły wyświetlacz dotykowy, jak na przykład w telefonie. Mówi się, że im większy ekran, tym łatwiej się nim steruje. Z drugiej jednak strony, na dziecięcym przegubie 2-calowe zegarki nie wyglądałyby zbyt dobrze. Od 1 do 1,2 cala w zupełności wystarczy. Jeśli mamy dość funduszy, wybierzmy smartwatch dla 7 latka z wyświetlaczem AMOLED. Jest on lepiej widoczny w słońcu, a na dodatek zużywa mniej energii.

Może Cię zainteresować: Smartwatch sportowy męski

Smartwatch dla 7 latka z GPS

Najlepszy smartwatch dla 7 latka musi wręcz posiadać funkcję GPS. Jest to system łączności, który doskonale znamy. Pozwala on ustalić lokalizację z dokładnością właściwie do kilku metrów. Jeśli więc połączymy zegarek z naszym telefonem, będziemy mogli zdalnie uruchomić ten moduł i sprawdzić, gdzie znajduje się dziecko. Nie chodzi o brak zaufania czy nadmierną kontrolę, ale to naprawdę pomaga rozwiązać trudne dla rodzica sytuacje, gdy nie wiemy, gdzie jest nasze dziecko i nie możemy się z nim skontaktować.

Smartwatch dla 7 latka z funkcją rozmowy

Co więcej, najlepszy smartwatch dla 7 latka powinien posiadać wejście na kartę SIM. Dzięki temu działa on właściwie dokładnie tak jak telefon. Dziecko może odbierać wiadomości i połączenia bez użycia smartfona. Nieważne, czy w ogóle go nie posiada, czy telefon się rozładuje, czy może dziecko zapomni o nim z domu, ze szkoły, z plecaka. My zawsze możemy skontaktować się z naszą pociechą. Taki zegarek musi też posiadać mikrofon oraz głośnik, umożliwiające prowadzenie rozmów głosowych.

Zobacz również: Smartwatch na prezent dla kobiety

Jaki smartwatch dla 7 latka jest najlepszy?

Okazuje się, że najlepszy smartwatch dla 7 latka oferuje nam o wiele więcej. Może on na przykład dysponować własnym aparatem. Nie dość, że pozwala na prowadzenie rozmów wideo – z rodzicami, dziadkami, ze znajomymi – to jeszcze fotografowanie siebie, czy też otaczającego świata. Dla dzieci w tym wieku dokumentowanie codziennego życia to niesamowita przygoda. Kolejna istotna sprawa związana z inteligentnymi zegarkami dla dzieci to możliwość płatności. Możemy założyć dziecku powiązane subkonto i lepiej organizować jego wydatki, a jednocześnie nie narażać go na kradzież gotówki. Najlepszy smartwatch dla 7 latka może mieć też ciekaw wzornictwo, na przykład być ozdobiony ulubionymi postaciami z bajek.

Najlepszy smartwatch dla 7 latka
Najlepszy smartwatch dla 7 latka

Gdzie kupić smartwatch dla 7 latka?

W jakich sklepach możemy kupić smartwatch dla 7 latka? Warto odwiedzić przede wszystkim duże markety z elektroniką – w mniejszych sklepach możemy tego nie znaleźć, gdyż takie zegarki nie są zbyt popularne. Największy wybór czeka jednak po otwarciu witryn sklepów internetowych. Producenci, z którymi z pewnością się spotkamy, to na przykład Maxcom, Garett, Garmin, Calmean i inni.

Cena smartwatcha dla 7 latka

Ile kosztuje smartwatch dla 7 latka? Cena takiego akcesorium może zależeć od wielu czynników. Najważniejszy z nich stanowi jakość urządzenia, a także jego funkcje – czasem także renoma marki. Najtańsze smartwatche dziecięce kupimy za około 100 zł. Najdroższe to koszt nawet do 500 zł.

Smartwatch dla 7 latka – opinie

Wiele osób podnosi, że takie nowoczesne gadżety w życiu dziecka są zupełnie zbędne. W dodatku jest to forma kontroli, która nie daje miejsca na zaufanie. Z drugiej jednak strony, z odpowiednim zegarkiem dziecko może dostać więcej swobody, bo nie będziemy odchodzić od zmysłów, że nie wiemy, gdzie jest i co się z nim dzieje. A jak Wy na to patrzycie? Czekamy na opinie o smartwatchach dla 7 latków.

Smartwatch dla 7 latka / Ranking najlepszych

W ramach podsumowania naszego poradnika przygotowaliśmy ranking najlepszych smartwatchów dla 7 latka. Zamieściliśmy w nim propozycje, które spełniają wszystkie opisane przez nas warunki, cechują się wysoką jakością i przystępną ceną, a co najważniejsze – zdążyły sobie zaskarbić zaufanie innych rodziców.

1.
Bemi Kid Czarny
Smartwatch dla 7 latka Bemi
2.
Garett Kids Essa 4G Czarny
Smartwatch dla 7 latka Garett
4.
Bemi Linko Różowy
Smartwatch dla 7 latka Bemi
5.
Manta Kevin SWK02BK Czarny
Smartwatch dla 7 latka Manta
6.
MAXCOM FW59 KIDDO Różowy
Smartwatch dla 7 latka Maxcom
7.
KidWatch A7s X-pro Zielony
Smartwatch dla 7 latka KidWatch
8.
Forever Look Me KW-510 Różowy
Smartwatch dla 7 latka Forever
10.
MAXCOM FW59 KIDDO NIEBIESKI
Smartwatch dla 7 latka Maxcom

Smartwatch dla 7 latka - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję