Czytnik ebook do 300 zł

Czytnik ebook do 300 zł to rozwiązanie dobre zwłaszcza na początek. Jeśli papierowe książki zaczynają nas denerwować, bo na przykład nie znajdujemy już na nie miejsca albo trudno spakować na wakacje tyle tytułów, ile byśmy chcieli, przychodzi czas, by przerzucić się na e-czytanie. Niektórym odpowiada tablet czy nawet telefon, my jednak przestrzegamy przed tym wyjściem – męczy ono wzrok i może nie dawać tyle radości, ile powinno. Dlatego warto wypróbować specjalne urządzenia, a skoro nie wiemy, czy się u nas sprawdzą, na początek wcale nie musimy wydawać na nie dużych sum.

Jeśli więc zastanawiacie się, jaki czytnik ebook do 300 zł i właśnie planujecie zakup, poniższy poradnik powstał właśnie dla Was. Podpowiadamy w nim nie tylko, jakie konkretne modele mamy do wyboru, ale także na które cechy warto zwrócić szczególną uwagę.

Czytnik ebook do 300 zł Ranking
Jaki Czytnik ebook do 300 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić czytnik ebook do 300 zł?

Na początek ustalimy, czym jest czytnik ebook do 300 zł i dlaczego warto go kupić. Na pierwszy rzut oka może on przypominać tablet. Ma dość duży ekran, do tego także przyciski oraz stosunkowo szeroką ramkę. Po włączeniu odkryjemy, że jego wyświetlacz różni się od tych stosowanych w tabletach. Nie świeci, a także działa wolniej i najczęściej jest czarno-biały. Chociaż nie brzmi to zachęcająco, jest to właśnie największa zaleta czytnika ebook do 300 zł!

Czytnik ebook do 300 zł
Czytnik ebook do 300 zł / Ranking najlepszych i opinie

Jeśli porównamy najlepszy czytnik ebook do 300 zł, to okazuje się, że czytanie na nim jest dużo wygodniejsze. Zamiast opasłych tomiszczy, mamy małe, płaskie i lekkie urządzenie. W jego pamięci mieszczą się tysiące książek, a więc cała biblioteka! Możemy zabrać go gdziekolwiek tylko chcemy: do autobusu, na uczelnię, do szkoły, na wakacje. Nie musimy polować na ulubione książki, lecz kupujemy je lub wybieramy jeden z ciekawych abonamentów i natychmiast po premierze pojawiają się na naszym czytniku. E-booki są też tańsze od wersji papierowych.

Zobacz też: Duży czytnik ebook

Wydawałoby się, że ze wszystkich tych zalet możemy korzystać, wybierając tablet z odpowiednią aplikacją do czytania. Nic bardziej mylnego. W tablecie mamy sprawnie działający Internet, aplikacje społecznościowe i inne, dlatego przy czytaniu ciągle nas coś rozprasza. Co więcej, ekran ciekłokrystaliczny to tak naprawdę miliony migających żaróweczek, emitujących błyskające światło wprost do naszego oka. To nie jest dobre dla wzroku. Może powodować nadmierne zmęczenie, bóle głowy i zaburzenia w produkcji melatoniny, skutkujące pogorszeniem jakości snu.

Ekran czytnika ebook do 300 zł

A najlepszy czytnik ebook do 300 zł? Chociaż jego ekran często także jest dotykowy, to działa on na zupełnie innej zasadzie. Gdy obejrzymy go w powiększeniu, zamiast małych, świecących diod dojrzymy kuleczki atramentu. Obracają się one odpowiednią stroną w kierunku ekranu, by ułożyć monochromatyczny obraz. To sprawia, że ekran czytnika bardziej przypomina zadrukowaną książkę niż wyświetlacz. Dzięki temu oczy się nie męczą i możemy czytać o wiele dłużej. Nawet jeśli czytnik ebook do 300 zł ma podświetlenie, nie emituje niebieskiego światła wprost do naszych oczu, lecz delikatnie rozlewa je po ekranie. Musimy tylko wybrać urządzenie z wyświetlaczem e-ink.

Sprawdź także: Czytnik ebook 8 cali

Jaki czytnik ebook do 300 zł jest najlepszy?

Chociaż nie dysponujemy zbyt dużym budżetem, zakup dobrego urządzenia w tej kwocie jest jak najbardziej możliwy. Trzeba tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę, by wybrać najlepszy czytnik ebook do 300 zł. Są to przede wszystkim takie cechy, jak:

  • Podświetlenie,
  • System,
  • Płynność działania,
  • Inne funkcje.
Jaki czytnik ebook do 300 zł
Jaki czytnik ebook do 300 zł wybrać?

Podświetlenie w czytniku ebook do 300 zł

Jak już wspomnieliśmy, najlepszy czytnik ebook do 300 zł może posiadać podświetlenie. Jest to funkcja, która bardzo przydaje się podczas czytania nocnego, podczas podróży, w transporcie publicznym i innych miejscach, gdzie nie ma idealnych warunków oświetleniowych. Zazwyczaj jest to od kilku do kilkunastu diod pod ekranem. Im ich więcej, tym bardziej równomierne podświetlenie. Dobry czytnik ebook do 300 zł pozwala, żeby regulować intensywność podświetlenia, a także jego barwę. Dzięki temu zawsze dopasujemy oświetlenie do naszych preferencji.

Może Cię zainteresować: Kolorowy czytnik ebook

System w czytniku ebook do 300 zł

Wspominaliśmy też, że dobry czytnik ebook do 300 zł przypomina trochę tablet. Tak jak on, ma system operacyjny. To dlatego może obsłużyć tyle aplikacji. Niektóre modele posiadają system Android, dzięki czemu możemy sami instalować na nich setki aplikacji ze sklepu Google. To jednak powoduje szybsze zużycie baterii, a także wolniejsze działanie czytnika. Dlatego polecamy modele, w których jest specjalny system dopasowany do ekranów e-ink i zastosowań czytnika. Jeśli zamierzamy korzystać z abonamentów, musimy wybrać dobry czytnik ebook do 300 zł z Legimi i Empik-Go.

Płynność działania czytnika ebook do 300 zł

Jak szybko się przekonamy, czytniki z ekranem e-ink nie działają tak szybko, jak tablety czy smartfony. To wynika ze specyfiki ekranu. Na co dzień nie powinno to przeszkadzać, ponieważ czytnik służy przede wszystkim do czytania, nie zaś długiego przeglądania Internetu czy innych zastosowań. Jednak płynne działanie bardzo się przydaje. Najlepszy czytnik ebook do 300 zł powinien posiadać sprawnie działający system operacyjny, a także jak najwięcej pamięci RAM i co najmniej czterordzeniowy procesor. Im większe zasoby czytnika, tym lepiej, gdyż w miarę zapełniania się dysku może on działać wolniej.

Zobacz również: Czytnik książek elektronicznych

Jaki czytnik ebook do 300 zł wybrać i kupić? Dodatkowe funkcje

Przechodzimy do ostatniej części naszego poradnika – licznych funkcji dodatkowych, które oferuje nam urządzenie w tym budżecie. Mimo że sięgamy po stosunkowo tani sprzęt, może być ich całkiem sporo. Miłym dodatkiem jest na przykład możliwość zmiany wygaszacza ekranu na okładkę ostatnio czytanej książki lub wybrany obraz. Bardzo przydaje się także funkcja wybudzania okładką. Najlepszy czytnik ebook do 300 zł może się nawet łączyć przez Bluetooth z głośnikiem i słuchawkami oraz odtwarzać audiobooki. To jednak w tym budżecie rzadko spotykane – dużo częściej mamy do czynienia z czytnikiem z Wi-Fi oraz przeglądarką internetową.

Najlepszy czytnik ebook do 300 zł
Najlepszy czytnik ebook do 300 zł

Gdzie kupić czytnik ebook do 300 zł?

W jakich sklepach znajdziemy dobry czytnik ebook do 300 zł? Możemy spróbować szczęścia w niektórych marketach z elektroniką. Największy wybór czeka na nas jednak w sklepach internetowych. To tam, zwłaszcza w okresie intensywnych promocji lub ofertach outletowych możemy znaleźć niedrogie, ale bardzo dobre modele. Producenci takich urządzeń to na przykład Inkbook, Kindle, Pocketbook, Bemi, Kobo i inni.

Czytnik ebook do 300 zł – opinie

Czy macie jakieś doświadczenia z e-czytaniem? Jeśli tak, to jakiego urządzenia używaliście w tym celu i jak się ono sprawdziło? Jesteśmy bardzo ciekawi, jak to wyglądało u Was, dlatego czekamy na opinie o czytnikach ebook do 300 zł.

Czytnik ebook do 300 zł / Ranking najlepszych

Żeby jeszcze bardziej ułatwić Wam zakup, przygotowaliśmy ranking najlepszych czytników ebook do 300 zł. Sięgając po nasze propozycje, macie pewność sprawdzonych i polecanych produktów. Są to bowiem konkretne modele, cieszące się najlepszą renomą wśród dotychczasowych użytkowników.


Czytnik ebook do 300 zł - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję