Czytnik ebook 8 cali

Czytnik ebook 8 cali to dość niestandardowy wybór, zwłaszcza na pierwszy czytnik. Jednak już na pierwszy rzut oka jesteśmy w stanie stwierdzić, czy najpopularniejsze modele o przekątnej ekranu wynoszącej 6 cali są dla nas wystarczające. Chociaż dzięki odpowiednim proporcjom, ekran jest wykorzystany w stu procentach, dopasowany do potrzeb osoby czytającej i wydaje się większy niż w telefonie, to jednak wiele osób preferuje większe powierzchnie.

Zapraszamy więc do lektury poradnika, w którym podpowiadamy, jaki czytnik ebook 8 cali jest najlepszy. Skupiamy się nie tylko na jego wielkości, ale także parametrach i funkcjach, na które warto zwrócić uwagę. Dzięki temu będziecie w stanie wybrać urządzenie w stu procentach dopasowane do Waszych potrzeb.

Czytnik ebook 8 cali Ranking
Jaki Czytnik ebook 8 cali?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia czytnik ebook 8 cali?

Na pierwszy rzut oka czytnik ebook 8 cali wygląda jak tablet. Okazuje się jednak, że różnice są kolosalne. Tablet pełni w naszych rękach różne funkcje – pozwala na przeglądanie Internetu, odtwarzanie multimediów, filmów, robienie zdjęć. Nawet jeśli czytnik niektóre z tych funkcji posiada, to nigdy nie będą one na tak wysokim poziomie, jak w tablecie czy smartfonie. Ma on jednak inne atuty: jest przeznaczony do czytania i oferuje ogromną wygodę podczas lektury. Został zaprojektowany z myślą o tej czynności, dzięki czemu jest do niej jak najlepiej dostosowany. Spośród innych czytników wyróżnia go duży ekran. Choć niektóre modele mają nawet powyżej 10 cali, to jednak standardowo czytniki liczą sobie około 6 cali.

Czytnik ebook 8 cali
Czytnik ebook 8 cali / Opinie, ranking najlepszych i cena

Jaki czytnik ebook 8 cali wybrać i kupić?

Wiemy już, jakiej dokładnie przekątnej ekranu szukamy – to bardzo ułatwi sprawę. Wybór jest dość szeroki, ale ograniczamy go do konkretnej grupy sprzętów. Najlepszy czytnik ebook 8 cali powinien posiadać odpowiedni rodzaj matrycy, czyli sposób wyświetlania treści. To główna różnica między nim a tabletem z ekranem ciekłokrystalicznym. Czytnik ma bowiem matrycę e-ink, inaczej e-papierową. Bardzo przypomina ona klasyczny papier.

Zobacz też: Kolorowy czytnik ebook

Jest bowiem matowa, najczęściej czarno-biała (choć nie zawsze). Czytnik ebook 8 cali w najbardziej standardowej wersji nie produkuje własnego światła, lecz wykorzystuje to zastane. Dzięki temu nie atakuje oczu szkodliwym światłem niebieskim i nie przemęcza, przynajmniej nie bardziej niż zwykły papier. Matryca składa się z maleńkich kulek z atramentem. Wykorzystują one energię tylko po to, by odwrócić się odpowiednią stroną w kierunku naszych oczu, dlatego czytnik ebook 8 cali zużywa tak mało energii. Wykorzystuje ją wyłącznie do przewracania stron lub zmiany obrazu na ekranie. Dlatego właśnie musi mieć ekran e-papierowy. Jeśli zdecydujemy się na tani czytnik z wyświetlaczem LCD, będzie to tak naprawdę kiepski tablet, który nie da nam takiego komfortu czytania.

Dlaczego jeszcze warto kupić czytnik ebook 8 cali?

Wiele osób nie może się przekonać do czytania e-booków. Jeśli próbowaliście robić to na telefonie lub tablecie, wiecie już, w czym tkwił problem. W porównaniu do książek papierowych, najlepszy czytnik ebook 8 cali jest znacznie mniejszy i lżejszy. Razem z etui nie waży więcej niż pół kilograma, a w jego pamięci mieszczą się tysiące książek, które zawsze możemy mieć przy sobie.

Sprawdź także: Czytnik książek elektronicznych

Czytanie jest wygodniejsze w łóżku, komunikacji publicznej czy innych problematycznych miejscach. Osoby ze słabym wzrokiem z powodzeniem powiększą czcionkę tak, by stała się dobrze widoczna. Najlepszy czytnik 8 cali bez problemu odtwarza pliki PDF, które otrzymujemy od nauczycieli, wykładowców, uczniów, pracodawcy, klientów i innych osób. Jeśli chodzi o książki, są one znacznie tańsze niż w wersji papierowej. Możemy nawet opłacać abonament, który kosztuje tyle, co jedna książka, a daje nam nieograniczony dostęp do tysięcy pozycji.

Jaki czytnik ebook 8 cali
Jaki czytnik ebook 8 cali wybrać i kupić?

Jaki czytnik ebook 8 cali jest najlepszy?

Czym jeszcze się kierować, żeby wybrać najlepszy czytnik ebook 8 cali? Na początek warto ustalić swoje potrzeby. Jeśli czytamy dużo komiksów, reportaży, książek dla dzieci i innych pozycji ilustrowanych, ogromną zaletą może być kolorowa matryca. Jest ona dostępna także w wersji e-papierowej. Co prawda kolory nie są tak nasycone i różnorodne jak na ekranach LCD, jednak e-ink wciąż ma przewagę. Czytniki posiadają także podświetlenie. Diody nie świecą nam bezpośrednio w oczy, ale dają łagodne światło na ekran, tak że da się czytać w ciemności. Możemy wybrać urządzenie wodoodporne, wtedy będziemy się cieszyć pasjonującą lekturą nawet w kąpieli.

Może Cię zainteresować: Czytnik ebook do 100 zł

Oprócz tego, warto wziąć pod uwagę parametry techniczne. Najlepszy czytnik ebook 8 cali najczęściej posiada system operacyjny zaprojektowany przez producenta. Dzięki temu mamy pewność, że został on stworzony z myślą o czytaniu. Jest bardziej funkcjonalny i płynny, ale daje ograniczone możliwości. Nieco szerszą ofertę posiada system Android, który daje nam dostęp do rozlicznych aplikacji w sklepie Google. Może on jednak działać nieco wolniej, a do tego zużywa baterię znacznie szybciej. Tymczasem dobry czytnik ebook 8 cali powinien wytrzymać bez ładowania nawet kilka tygodni przy codziennym czytaniu.

Jak w każdym sprzęcie elektronicznym, ważne są zasoby pamięci RAM i procesor. Dobry czytnik ebook 8 cali powinien nam oferować co najmniej 4 gigabajty RAM-u i czterordzeniowy procesor, które zapewnią płynną pracę. Zasoby pamięci mają znaczenie drugorzędne. Już 4 gigabajty miejsca pomieszczą nawet ponad 1000 książek w formacie epub, a dodatkowo możemy rozszerzyć pamięć za pomocą karty pamięci. Przydaje się za to łączność bezprzewodowa: Wi-Fi do Internetu, na przykład ściągania książek w aplikacji czy poprzez email, a także Bluetooth do przesyłania ich z innych urządzeń, czasem także podłączenia słuchawek. Dzięki temu praktycznie nie musimy korzystać z przewodów, wyłączając oczywiście ładowanie.

Zobacz również: Czytnik ebook 10 cali

Czytnik ebook 8 cali do Legimi i Empik Go

Dwa najpopularniejsze abonamenty w naszym kraju to właśnie Legimi i Empik Go. Działają na zasadzie płatnej biblioteki. Co miesiąc płacimy określoną kwotę w zamian za nielimitowany dostęp do wszystkich pozycji w ich zasobach. Są inne usługi tego rodzaju, jednak te zrzeszają najwięcej wydawców i dają nam właściwie błyskawiczny dostęp do nowości czy znanych autorów. To coś jak Netflix, tyle że bez filmów czy seriali, a z książkami i audiobookami. Najlepszy czytnik ebook 8 cali musi obsługiwać obie te aplikacje.

Nie musi wcale posiadać systemu Android, byle producent przewidział ich obecność i przygotował odpowiednią nakładkę. Musimy uważać jedynie na czytniki marki Kindle – na ten moment przewidują one synchronizację abonamentu jedynie za pośrednictwem komputera, poprzez kabel i nakładają limity dotyczące ściągniętych pozycji. Pozostałe czytniki robią to online, bez użycia przewodów. Możemy wyszukać interesującą nas książkę w katalogu, dodać ją do biblioteki i ściągnąć na czytnik, gdy ten będzie miał dostęp do Internetu.

Najlepszy czytnik ebook 8 cali
Najlepszy czytnik ebook 8 cali

Gdzie kupić czytnik ebook 8 cali?

Mamy nadzieję, że te kilka wskazówek rozjaśniło Wam, jakiego właściwie urządzenia szukacie. Teraz wystarczy już tylko wybrać się na zakupy. Chociaż czytnik ebook 8 cali jest mniej popularny od 6-calowego, to wciąż znajdziemy go w większości marketów z elektroniką, zwłaszcza dużych i popularnych. Możemy też wykorzystać sklep internetowy, jak również witrynę wybranego producenta. Marki, które wychodzą do nas z taką ofertą, to na przykład Kindle Amazon, Inkbook, Pocketbook, Onyx Boox i inne.

Cena czytnika ebook 8 cali

Ile kosztuje czytnik ebook 8 cali? Cena zależy od funkcji, jednak zazwyczaj jest znacząco wyższa niż w przypadku modeli standardowych, mniejszych. Co więcej, sam ekran e-ink także jest kosztowny. Musimy więc być gotowi na kwotę od 900 zł do nawet 2500 zł. To jednak niewielkie pieniądze za ogromną wygodę, jaką oferuje nam czytnik.

Czytnik ebook 8 cali – opinie

Najczęściej sięgają po niego książkofile, jednak dobry czytnik to także doskonały pomysł na prezent. Sprawdzi się u dzieci i studentów, którzy chcą mieć dostęp do podręczników, notatek, lektur, a także u seniorów, dla których zwykła książka jest za ciężka i ma za małe literki. Przydaje się, gdy nie mamy już miejsca na tradycyjne książki lub chcemy zabierać je wszędzie ze sobą. A z jakiego powodu Wy decydujecie się na zakup? Czekamy na opinie o czytnikach ebook 8 cali.

Czytnik ebook 8 cali / Ranking najlepszych

Żeby wybrać urządzenie dla siebie, warto oprzeć się przede wszystkim na własnych potrzebach i oczekiwaniach, jednak nie tylko. Możemy także wesprzeć się doświadczeniem innych użytkowników. To właśnie umożliwiamy – przygotowaliśmy dla Was bowiem ranking najlepszych czytników ebook 8 cali. Znajdziecie w nim sprawdzone, polecane propozycje.

2.
PocketBook InkPad Color 3
Czytnik ebook 8 cali PocketBook
5.
Kobo Elipsa 2E
Czytnik ebook 8 cali Kobo
6.
InkBOOK Focus Czarny
Czytnik ebook 8 cali
9.
Lenovo Smart Paper ZAC00006PL
Czytnik ebook 8 cali Lenovo
10.
Kobo Nia
Czytnik ebook 8 cali Kobo

Czytnik ebook 8 cali - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję