Tani dron z kamerą

Tani dron z kamerą to świetny pomysł na prezent, i to nie tylko dla osoby dorosłej, ale także dla dziecka. Sprawdzi się również wtedy, gdy chcemy przetestować taki gadżet. Nie musimy wydawać całej wypłaty, by sprawdzić, czy operowanie dronem i kręcenie ciekawych ujęć w ogóle sprawia nam frajdę. Może się to okazać świetnym wstępem do nowego hobby. Tani dron dobrze sprawdza się podczas nauki, gdyż ewentualne błędy nie są tak kosztowne, jak w przypadku drogich urządzeń.

Jednak nawet w niewysokiej półce cenowej mamy całkiem spory wybór urządzeń. Przyda się więc nieco wiedzy, by wyłonić to, które najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Wiedzę tę znajdziecie w poniższym poradniku, w którym podpowiadamy, jaki tani dron z kamerą jest najlepszy.

Tani dron z kamerą Ranking
Jaki Tani dron z kamerą?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury!

Co wyróżnia tani dron z kamerą?

Dwie najważniejsze kwestie, które odróżniają tani dron z kamerą od pozostałych to właśnie kamera, a także niska cena. Kamera pozwala kręcić ciekawe ujęcia z góry. Chociaż nie ma wyśrubowanych parametrów, robione przez nią zdjęcia i filmy wyglądają świetnie. Natomiast niska cena dla każdego może oznaczać coś innego. Choć najtańsze drony kupimy już za około 100 zł, są to bardziej zabawki dla dzieci niż pełnoprawne urządzenia. Dlatego na potrzeby naszego poradnika przyjmujemy, że tani dron z kamerą to taki, który kosztuje maksymalnie 500 zł.

Tani dron z kamerą
Tani dron z kamerą / Opinie, ranking najlepszych i cena

Dlaczego warto kupić tani dron z kamerą?

kilku powodach związanych z zakupem już wspomnieliśmy. Dlaczego jeszcze warto kupić tani dron z kamerą? Przede wszystkim zapewnia on mnóstwo rozrywki! Sterowanie realnym, unoszącym się nad naszymi głowami urządzeniem jest dużo lepsze niż gra komputerowa. Kamera natomiast pomaga w uzyskaniu nowej perspektywy. Z góry wszystko wygląda ciekawiej, gdyż nieczęsto mamy okazję oglądać świat w ten właśnie sposób. Możemy filmować swoją okolicę, ciekawe miejsca, które odwiedzamy, swoje wyczyny sportowe, uroczystości rodzinne, a nawet nieruchomości, które chcielibyśmy sprzedać. W dzisiejszych czasach nawet tani dron z kamerą oferuje ujęcia, których nie będzie nam wstyd opublikować w Internecie.

Zobacz też: Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu

Jaki tani dron z kamerą?

Żeby w pełni cieszyć się z możliwości, jakie daje tani dron z kamerą, musimy wybrać odpowiednie urządzenie. Problem polega na tym, że jeden, uniwersalny, najlepszy tani dron z kamerą… nie istnieje. Każdy użytkownik ma bowiem swoje potrzeby i oczekiwania wobec podobnych urządzeń. Dlatego właśnie powinniśmy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

  • Sterowanie,
  • Jakość kamery,
  • Łączność,
  • Funkcje.

Sterowanie tanim dronem z kamerą

Jeśli chodzi o sterowanie urządzeniem, musi ono umożliwiać wzbijanie się bliżej i opadanie, poruszanie się do przodu, do tyłu, na boki, a także ewentualne obroty. Dzięki temu ujęcia, które uda nam się nakręcić, będą bardziej wyjątkowe. Jednak tani dron z kamerą możemy podzielić na dwie grupy:

  1. Sterowany telefonem – łączy się z nim za pomocą Bluetooth lub Wi-Fi. Nasz telefon pokazuje podgląd kamery, a także znajdują się na nim strzałki do sterowania. Chociaż wyjście to wydaje się wygodne, to jednak nie nauczy nas operowania droższym dronem.
  2. Sterowany padem – dlatego właśnie możemy powiedzieć, że najlepszy tani dron z kamerą posiada pad przypominający ten z konsoli. Dzięki temu od razu uczymy się też sterowania bardziej zaawansowanym sprzętem. Niektóre modele posiadają nawet uchwyt na tablet lub telefon, na którym możemy wyświetlić podgląd na żywo z kamery.

Sprawdź także: Aparat fotograficzny dla dziecka 6 lat

Tani dron z kamerą a jakość kamery

Jak już wspomnieliśmy, w niskim budżecie nie możemy się spodziewać cudów. Czy to oznacza, że nagrania muszą wyglądać jak z kalkulatora? Absolutnie nie! Obecnie tani dron z kamerą oferuje nam rozdzielczość co najmniej Full HD. To oznacza nagranie 1920 na 1080 pikseli i całkiem dużą szczegółowość. Będzie to wyglądało dobrze nawet na dużym ekranie komputera, nie mówiąc już o oglądaniu w telefonie. Ważna jest także stabilizacja obrazu – w tym budżecie cyfrowa. Odpowiada ona za to, by nagranie nie było rozmazane i drżące, nawet gdy dronem targają podmuchy wiatru. Najlepszy tani dron z kamerą posiada jasny obiektyw i świetnie sprawdza się nawet przy niewielkiej ilości światła dzięki odpowiedniej czułości ISO.

Jaki tani dron z kamerą
Jaki tani dron z kamerą wybrać i kupić?

Łączność w tanim dronie z kamerą

Czym jeszcze wyróżnia się najlepszy tani dron z kamerą? Może nam on oferować różne systemy łączności. Należą do nich:

  • Bluetooth – łączność radiowa o zasięgu nawet ponad 20 metrów. Umożliwia uzyskanie podglądu z kamery, a także bezprzewodowe przesyłanie plików.
  • Wi-Fi – za pośrednictwem tej sieci także możemy przesyłać podgląd i pliki.
  • GPS – zapisuje lokalizację czy to powstania nagrania, czy też położenie użytkownika, z którego startuje dron. Dzięki temu urządzenie zawsze do nas wróci.

Może Cię zainteresować: Kolorowy czytnik ebook

Jaki tani dron z kamerą jest najlepszy?

Żeby wybrać najlepszy tani dron z kamerą, musimy zwrócić uwagę jeszcze na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, musi on mieć wejście na kartę pamięci, które pozwoli zapisywać nawet duże pliki. Po drugie, atutem będzie zasilanie akumulatorem wielokrotnego użytku zamiast jednorazowymi bateriami. To korzystniejsze dla środowiska i naszego portfela. Dużą zaletą będzie automatyczny start i lądowanie, a także powrót na miejsce startu w razie utraty zasięgu lub kończącej się baterii. Możemy też zdecydować się na model, który posiada szerokie wyposażenie: dedykowaną torbę, zapasowe śmigła czy akumulator.

Najlepszy tani dron z kamerą
Najlepszy tani dron z kamerą

Gdzie kupić tani dron z kamerą?

W jakich sklepach kupimy najlepszy tani dron z kamerą? Polecamy odwiedzić markety z elektroniką, a także liczne sklepy internetowe. Polecani producenci to na przykład UGO, Overmax, Xerall, Xiaomi i inni.

Tani dron z kamerą – opinie

W jakim celu decydujecie się na taki zakup? Szukacie tylko przyjemnej rozrywki, czy może wiążecie poważniejsze plany z nową pasją? Czekamy na Wasze przemyślenia i doświadczenia w sekcji komentarzy. Będziemy też bardzo wdzięczni za opinie o tanich dronach z kamerą.

Tani dron z kamerą / Ranking najlepszych

A może przyszliście do nas w poszukiwaniu konkretnych inspiracji? To jest właśnie ten moment, w którym prezentujemy ranking najlepszych tanich dronów z kamerą. Stworzyliśmy go na podstawie doświadczeń dotychczasowych użytkowników, dzięki czemu macie pewność, że sięgacie po sprawdzony i polecany sprzęt.

2.
DJI Mini 3 RC-N1
Tani dron z kamerą DJI
3.
Overmax X-Bee Drone 9.5 GPS
Tani dron z kamerą Overmax
4.
Xiaomi X8 Mini Pro 2021
Tani dron z kamerą Xiaomi
7.
DJI RYZE Tello biały
Tani dron z kamerą DJI
8.
uGo Mistral 3.0
Tani dron z kamerą uGO

Tani dron z kamerą - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję