Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu to popularne rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób. Sądzimy – całkiem słusznie – że jest to model znacznie nowocześniejszy od tradycyjnej drukarki atramentowej. Faktycznie, znacznie różnią się one sposobem drukowania, jednak nie tylko. Ich przeznaczenie i jakość wydruku także są zupełnie inne. Warto więc zwrócić uwagę, czy drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu to w ogóle rozwiązanie dla nas, a jeśli tak, to jaki dokładnie model wpisze się w nasze potrzeby.

Skąd czerpać taką wiedzę? Zapraszamy do lektury poniższego poradnika. Podpowiadamy nie tylko, co ją wyróżnia i kiedy warto po nią sięgnąć, ale przede wszystkim jaka drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu jest najlepsza. Znajdziecie tu też konkretne rekomendacje sprzętów, które wyrobiły sobie na rynku odpowiednie zaufanie ze strony użytkowników.

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu Ranking
Jaka Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu?

Użytkownicy komputera często mają potrzebę coś wydrukować. Czasem jest to etykieta na właśnie nadawaną paczkę, innym razem potrzebujemy różnego rodzaju dokumentów. Czasem chcemy zrobić kolaż lub potrzebujemy jakiegoś zdjęcia. Zdarza się, że prowadzimy w domu nierejestrowaną lub jednoosobową działalność gospodarczą, wtedy też sporo drukujemy. Największe potrzeby w tym zakresie mają uczniowie i studenci – często potrzebują oni nie tylko wydrukować własne prace, prezentacje czy inne zadania, ale też fragmenty książek. Czytanie na papierze jest bowiem wygodniejsze od tego na ekranie.

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu
Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu / Opinie, cena, ranking najlepszych

We wszystkich tych rozwiązaniach pomoże nam odpowiednia drukarka. W dwudziestym pierwszym wieku trudno funkcjonować bez niej. najważniejsze pytanie brzmi jednak: jakie powinno to być urządzenie. Dostępne na rynku modele możemy bowiem podzielić na atramentowe i laserowe. Warto więc przed podjęciem decyzji poznać różnice między nimi.

Zobacz też: Drukarka do 150 zł

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu czy drukarka atramentowa?

Zarówno modele atramentowe, jak i drukarki laserowe występują w wersji kolorowej. Dzięki temu nasz wydruk nie będzie monochromatyczny. Jeśli zdecydujemy się pewne partie tekstu wyróżnić innym kolorem, będzie to doskonale widoczne, podobnie zresztą jak obrazki. Warto jednak wiedzieć, że o ile drukarka atramentowa świetnie radzi sobie z drukowaniem zdjęć na specjalnym papierze, o tyle drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu polecana jest raczej do dokumentów. Owszem, ona także może wydrukować obrazy, jednak często nie jest to oczekiwana przez nas jakość. O ile na ilustracje poglądowe można przymknąć oko, o tyle fotografie do rodzinnego albumu czy ramki powinny mieć lepszą jakość.

To jednak nie koniec, jeśli chodzi o różnice. Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu jest także znacznie droższa. W praktyce jednak koszt wydruku jednej strony jest na niej niższy. W dłuższej perspektywy może się okazać, że w ten sposób oszczędzamy. Z tego właśnie powodu modele laserowe polecane są do domów, w których drukuje się dużo i często, natomiast atramentowe do sporadycznego drukowania.

Sprawdź także: Drukarka dla domu

To tyle na temat różnic – natomiast oba te urządzenia może łączyć obecność skanera. To właśnie on pozwala przenieść papierowe dokumenty do pamięci skanera. Wygląda to znacznie lepiej, niż gdybyśmy po prostu zrobili im zdjęcie. Wydawałoby się, że w dobie powszechnych aparatów w telefonach jest to już przeżytek, jednak skaner oferuje znacznie lepszą jakość, a zeskanowanych treści nie trzeba przycinać czy poddawać obróbce graficznej. Możemy też szybko skserować interesujące nas treści.

Jaka drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu
Jaka drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu jest najlepsza?

Jaka drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu jest najlepsza?

Skoro już zdecydowaliśmy o zakupie konkretnego urządzenia, jakim jest drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu, musimy jeszcze przyjrzeć się jej cechom i parametrom. Najważniejsze dla potencjalnego użytkownika będą:

  • Prędkość wydruku – może wynosić od 5 do nawet kilkudziesięciu stron na minutę. Większe wartości polecane są jednak przede wszystkim do biur i firm, w domu zaś nie mamy aż tak dużych oczekiwań – chyba że drukujemy wielostronicowe dokumenty. Dotyczy to zwłaszcza nauczycieli, wykładowców czy innych osób pracujących naukowo.
  • Rozdzielczość – im wyższa, tym lepsza dokładność wydruku. Podaje się ją w dpi. Już 150 dpi będzie bardzo przyzwoitą wartością, jak na domowe warunki.
  • Łączność – zazwyczaj drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu oferuje podłączenie za pośrednictwem kabla. To sprawdza się przy komputerze stacjonarnym, jednak my coraz częściej drukujemy z urządzeń mobilnych: laptopa, a nawet telefonu. Wtedy urządzenie powinno posiadać Bluetooth lub Wi-Fi, byśmy mogli robić to bezprzewodowo.
  • USB i wejście na kartę pamięci – pozwalają drukować bezpośrednio z nośnika, bez korzystania z komputera.
  • Dotykowy panel sterowania – znacznie wygodniejszy i bardziej intuicyjny od tradycyjnych przycisków.
  • Inne funkcje – na przykład druk dwustronny, możliwość zmiany formatu kartki, drukowanie na kopertach, a nawet płytach CD, możliwość drukowania na grubym papierze, automatyczne czyszczenie drukarki.

Może Cię zainteresować: Drukarka dla fotografa

Gdzie kupić drukarkę laserową kolorową ze skanerem do domu?

W jakich sklepach znajdziemy urządzenie, jakim jest najlepsza drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu? Okazuje się ona na tyle popularna, że możemy szukać jej w dowolnym markecie z elektroniką oraz sklepie komputerowym. Największy wybór oferują jednak sklepy internetowe. Producenci, na jakich się natkniemy, to na przykład Brother, Canon, HP, Epson i inni.

Najlepsza drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu
Najlepsza drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu

Cena drukarki laserowej kolorowej ze skanerem do domu

Ile kosztuje drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu? Cena jest wyższa niż w przypadku urządzenia atramentowego. Musimy się przygotować na wydatek co najmniej 500 zł, jednak zwróci nam się on w kosztach eksploatacji. Natomiast najdroższe urządzenia do użytku domowego kosztują nawet ponad 3000 zł.

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu – opinie

Dlaczego decydujecie się na takie właśnie połączenie: laser, kolor i skaner? Jak wyglądają Wasze potrzeby odnośnie drukowania w domu i czy zgadzają się z tym, co prezentujemy w powyższym poradniku? Czekamy na opinie o drukarkach laserowych kolorowych ze skanerem do domu!

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu / Ranking najlepszych

Po konkretne inspiracje zapraszamy poniżej. Prezentujemy tu ranking najlepszych drukarek laserowych kolorowych ze skanerem do domu. Dzięki temu, że oparliśmy go na opiniach użytkowników, macie pewność sprawdzonych, polecanych urządzeń.


Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję