Czytnik ebook do 100 zł

Czytnik ebook do 100 zł to temat, któremu warto pilnie się przyjrzeć, nim zdecydujemy się na zakup. Cena jest kusząca, jednak warto sobie odpowiedzieć na pytanie, co jest dla nas najważniejsze – komfort czytania czy jak największa oszczędność? Prawda jest taka, że za niewiele większą kwotę możemy mieć markowe, renomowane urządzenie. Trzeba w tym miejscu jednak zaznaczyć, że zakup w tej kwocie także jest możliwy, wymaga jednak od nas więcej wysiłku oraz bacznego przyjrzenia się dostępnym propozycjom.

Jeśli ma to być nasze pierwsze urządzenie tego typu, możemy jeszcze nie mieć dość doświadczenia, żeby to ocenić. Na szczęście z pomocą przychodzi nasz poradnik. Podpowiadamy, jaki czytnik ebook do 100 zł jest najlepszy, wskazujemy najważniejsze cechy i funkcje takiego sprzętu. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić do lektury!

Czytnik ebook do 100 zł Ranking
Jaki Czytnik ebook do 100 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia czytnik ebook do 100 zł?

Czytniki to urządzenia przeznaczone do wyświetlania ebooków. Możemy na nich wyświetlić także grafiki czy inne treści, jednak to właśnie czytanie książek elektronicznych stanowi ich podstawową funkcję. Jednak w przypadku czytnika ebook do 100 zł wyróżnia go przede wszystkim jego niezwykle niska cena. Markowe produkty tego typu kosztują od 250 do nawet 3000 zł, więc różnica jest całkiem spora.

Czytnik ebook do 100 zł
Czytnik ebook do 100 zł / Opinie i ranking najlepszych

Jaki czytnik ebook do 100 zł wybrać i kupić?

Wiemy już, że w zakładanej kwocie nie jesteśmy w stanie kupić nowego, a zarazem markowego czytnika. To jednak niczego nie przekreśla. Dobry czytnik ebook do 100 zł może spełnić swoją funkcję pomimo braku odpowiedniego logo na opakowaniu! W tej kwestii mamy jednak dwie drogi i warto zdecydować, która jest dla nas najlepsza:

  • Czytnik używany – kupiony z drugiej ręki, najczęściej od osoby prywatnej. Dzięki temu za małą kwotę możemy mieć dobry, markowy sprzęt, oczywiście noszący ślady użytkowania. Jest to jednak ryzyko. Gdy kupujemy od innej osoby, a nie od sklepu, nie obejmuje nas prawo do zwrotu bez podania przyczyny w ciągu dwóch tygodni, nie mamy też gwarancji, tylko rękojmię. Czytnik jest wyeksploatowany i nie wiadomo, czy w najbliższym czasie nie dojdzie w nim do usterki.
  • Nowy czytnik no-name – najczęściej pochodzący z rynku azjatyckiego. To również ryzyko, ponieważ nie posiadają dużego producenta, który dbałby o swoją renomę i proklienckie podejście. Zazwyczaj w takich modelach znajdziemy najtańsze, niezbyt trwałe komponenty, jednak jako wyjście doraźne lub czytnik testowy dla określenia, czy to w ogóle jest dla nas, taki sprzęt może się sprawdzić.

Zobacz też: Tani czytnik ebook

Jaki czytnik ebook do 100 zł jest najlepszy?

Skoro jednak decydujemy się wybrać najlepszy czytnik ebook do 100 zł, warto wiedzieć, na czym powinniśmy się skupić przed zakupem. Najważniejsze cechy takiego sprzętu to:

  1. Ekran,
  2. Rozmiary i waga,
  3. Podświetlenie.

Ekran w czytniku ebook do 100 zł

Ekran to najważniejszy element czytnika, w końcu to na nim pojawia się tekst, który chcemy przeczytać. Warto jednak zauważyć, że tkwi tu pewna pułapka. Standardowo w urządzeniach takich montuje się wyświetlacz e-ink, czyli e-papierowy. W zbliżeniu wygląda on niemal dokładnie tak, jak papier. Dzieje się tak dlatego, że składa się on z maleńkich kapsułek wypełnionych atramentem, które odwracają się białą lub czarną stroną w kierunku wyświetlacza. Taki czytnik powinien więc być monochromatyczny. Ekran e-papierowy ma swoje wady, między innymi wyższą cenę i wolniejsze działanie, jednak to zalety przeważają.

Sprawdź także: Czytnik ebooków

Przede wszystkim, czytnik ebook do 100 zł z ekranem e-ink nie męczy tak wzroku. Nie emituje też światła niebieskiego, które zaburzałoby produkcję melatoniny, a w efekcie i spokojny sen. Niektóre tanie czytniki mają w jego miejsce ekran LCD, a więc złożony z małych diod LED. Jest on kolorowy i świecący, ale to wcale nie zaleta. Korzystając z takiego urządzenia, rzadziej mrugamy i bardziej męczymy wzrok. Tak naprawdę czytnik z ekranem LCD to kiepski tablet z ograniczonymi funkcjami.

Jaki czytnik ebook do 100 zł
Jaki czytnik ebook do 100 zł jest najlepszy?

Rozmiary i waga czytnika ebook do 100 zł

Jedną z podstawowych zalet czytnika ebook do 100 zł jest fakt, że zmieścimy w nim tysiące książek w formacie epub, mobi, pdf, doc i innych. Jest to niewielkie urządzenie, którego przekątna ekranu wynosi około 6 cali. Do tego dochodzi także ramka, niejednokrotnie dość spora, gdyż mieści przyciski do zmieniania stron i obsługiwania czytnika. Jednak waga takich urządzeń rzadko przekracza 0,5 kilograma. To sprawia, że najlepszy czytnik ebook do 100 zł pozwala nam zabrać całą bibliotekę książek bez dźwigania czy napychania sobie walizki, torby tudzież plecaka.

Może Cię zainteresować: Czytnik książek

Czytnik ebook do 100 zł z podświetleniem

Wydawałoby się, że skoro magia ekranu e-ink polega na tym, że nie emituje on światła, to produkcja modeli z podświetleniem będzie bez sensu. Nic bardziej mylnego. Ekran e-papierowy z podświetleniem emituje lekkie, rozproszone światło, które umożliwia czytanie, ale nie wpływa negatywnie na wzrok. Pozwala nam czytać w nocy, a także w miejscach, gdzie nie ma wystarczającego oświetlenia, na przykład pociągu czy samolocie. Najlepszy czytnik ebook do 100 zł z podświetleniem to rzadkość, ale możemy natrafić na takie oferty.

Najlepszy czytnik ebook do 100 zł
Najlepszy czytnik ebook do 100 zł

Gdzie kupić czytnik ebook do 100 zł?

W jakich sklepach kupić dobry czytnik ebook do 100 zł? Warto sprawdzić oferty polskich sklepów internetowych, gdyż w stacjonarnych raczej nie znajdziemy zbyt wielu ofert. Najwięcej propozycji mają dla nas azjatyckie portale aukcyjne, jednak pamiętajmy, ze zamówienie zza granicy to zawsze ryzyko.

Czytnik ebook do 100 zł – opinie

Specjaliści podkreślają, że zakup dobrego, trwałego i sprawnie działającego, a przy tym nowego urządzenia w tym budżecie może być niemożliwy. Jeśli więc naprawdę zależy nam na komforcie czytania, warto zastanowić się nad rozszerzeniem budżetu – zwłaszcza że wiele sklepów oferuje atrakcyjne raty. A co Wy o tym sądzicie? Czekamy na opinie o czytnikach ebook do 100 zł.

Czytnik ebook do 100 zł / Ranking najlepszych

Przyszliście do nas w poszukiwaniu konkretnych propozycji w określonym budżecie? w takim razie Was nie zawiedziemy. Poniżej znajdziecie ranking najlepszych czytników ebook do 100 zł. Mamy nadzieję, że to zestawienie bardzo pomoże Wam w zakupie.


Czytnik ebook do 100 zł - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję