Drukarka dla nauczyciela

Wiele nauczycieli wspomaga się teraz różnymi pomocami, które mają zachęcić lub pomóc uczniom nauczyć się danego materiału. Często są to już gotowe materiały, które np. dodawane są do książek jako dodatek, ale bardzo często nauczyciele tworzą je sami lub wykorzystują gotowe z internetu i z książek. Zatem bardzo przydatna jest drukarka dla nauczyciela, zwłaszcza to wielofunkcyjna. A nie zawsze mamy dostęp do drukarni czy też nie chcemy przepłacać. Dlatego warto zainwestować w swój sprzęt.

Zanim jednak tego dokonacie, to warto zastanowić się, jaka drukarka dla nauczyciela będzie dla nas odpowiednia, jakie funkcje nam się przydadzą? Czy wszystkie modele są takie same? Który z wielu dostępnych modeli przyda nam się najbardziej? Nie zastanawiajcie się już dłużej! Zachęcamy do przeczytania naszego poradnika, w którym znajdziecie wiele istotnych informacji.

Drukarka dla nauczyciela Ranking
Jaka Drukarka dla nauczyciela?
Ranking najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury.

Jaką drukarkę dla nauczyciela wybrać i kupić?

Zależy Wam, aby zakupić dobrą drukarkę dla nauczyciela? Zatem dokładnie zastanówcie się, jakie parametry by Wam się najbardziej przydały. Warto sprawdzić, co oferują producenci. Oto kilka najważniejszych elementów, których nie można przegapić:

  1. rodzaj,
  2. papier,
  3. wielofunkcyjność,
  4. szybkość drukowania,
  5. łączność.
Drukarka dla nauczyciela
Drukarka dla nauczyciela / Ranking, cena, opinie

Rodzaj drukarki dla nauczyciela

Drukarka dla nauczyciela to nie tylko jeden uniwersalny rodzaj. Do wyboru mamy dwa podstawowe. Pierwszym z nich jest drukarka atramentowa, klasyczna. Powstała jako pierwsza, na bazie maszyny do pisania. Wykorzystujemy tu atrament, który wchłania się we wgłębienia na kartce. Ten rodzaj świetnie radzi sobie z czarno-białymi wydrukami dokumentów, ale też grafik i zdjęć.

Sprawdź: Drukarka dla studenta

Drugi rodzaj jest nieco nowszy i jest to drukarka laserowa. A to oznacza, że używany jest laser lub diody led, które nanoszą toner na kartkę papieru. Ten rodzaj świetnie drukuje zarówno w czarno-białym, jak i w kolorze, jednak zdecydowanie lepiej wychodzą dokumenty, niż grafiki.

Papier w drukarce dla nauczyciela

Wszystkie drukarki dla nauczyciela wykorzystują zwykły papier biały A4. Jednak w zależności od modelu dostępne są także inne możliwości. Przykładem jest inny rozmiar wydruku np. nieco mniejszy A5 czy też większy A3. Na wypadek gdybyśmy chcieli wydrukować więcej lub większą pomoc naukową ale też jakiś plakat informacyjny. A małe ulotki idealnie nadają się w wersji A5.

Co do papieru to możemy też drukować na różnym jego rodzaju. Oczywiście trzeba sprawdzić przed zakupem, czy dany model to oferuje. Ale niektóre dają nam możliwość wydruku na papierze fotograficznym czy też grubszej kopercie.

Wielofunkcyjność drukarki dla nauczyciela

Niekiedy drukarka dla nauczyciela posiada też bardzo wiele ciekawych funkcji. One z kolei przydają się nam czasem w codziennym użytkowaniu czasem bardziej czasem mniej. Najbardziej znaną funkcją dodatkową jest opcja skanowania. Ona pozwala nam zeskanować wydrukowany już dokument, aby móc mieć wersję elektroniczną do przechowania lub wysłania e-mailem.

Jaka drukarka dla nauczyciela
Jaka drukarka dla nauczyciela? Sprawdź ceny, ranking oraz opinie

Innym przykładem jest możliwość kopiowania. To oznacza, że gdy mamy już wydrukowany plik i potrzebujemy jego dodatkowe egzemplarze, a nie mamy go już w komputerze, to po prostu kopiujemy za pomocą drukarki. Wtedy możemy drukować tyle kopi ile potrzebujemy.

Szybkość drukowania w drukarce dla nauczyciela

Jaka powinna być szybkość drukowania w drukarce dla nauczyciela? Oczywiście zapewne każdy chciałby mieć wszystko wydrukowane w jak najszybszym czasie, jednak musimy pamiętać, że nie szybkość się liczy, a jakość. Zwłaszcza, że te dokumenty będą przekazywane zwykle dzieciom, ale mogą też być rodzicom czy dyrekcji. Wtedy muszą być czytelne. Warto dlatego zaopatrzyć się w cierpliwość, niż mieć źle wydrukowany plik. Najbardziej optymalne to możliwość wydruku od 20 do 50 kartek na minutę. Zarówno w kolorze, jak i czarno-białe.

A może: Drukarka do firmy ?

Łączność w drukarce dla nauczyciela

Jak łączymy drukarkę dla nauczyciela z innym urządzeniem, z którego będziemy drukować? Najstarszy i najbardziej znany sposób to taki, że złączem jest kabel USB. Jest to łączenie przewodowe. Drukarka musi być stale podłączona do prądu oraz do innego urządzenia, jeśli drukujemy. Jednak to pewne ograniczenie, gdyż laptop czy komputer musi stać bezpośrednio tam, gdzie stoi nasz gadżet. i Jeszcze muszą być ze sobą połączone. Dlatego też nowsze urządzenia oferują nieco wygodniejsze rozwiązanie.

Drugim rodzajem złącza jest Bluetooth, który występuje tylko w nowszych, droższych modelach. Jest to zdecydowanie bardziej wygodny wariant, gdyż nie mamy plączącego się kabla, do tego wydruki można dokonywać z dowolnego urządzenia, z którym się sparujemy i może to być także telefon czy też tablet. Do tego również to urządzenie nie musi stać bezpośrednio przy drukarce, bo możemy tego dokonać np. z drugiego końca pokoju.

Zalety drukarki dla nauczyciela

Drukarka dla nauczyciela ma wiele zalet. Przede wszystkim raczej jest to niewielkie urządzenie, za to może posiadać wiele dodatkowych funkcji. Co najważniejsze mamy go w domu i możemy użyć w każdej chwili. Przy tym nie przepłacamy, co by nastąpiło w przypadku korzystania z usług drukarni. Dokumenty, pomoce a może grafiki? Możemy drukować wiele. A zamienniki drogiego tuszu pozwolą nam dodatkowo zaoszczędzić.

Najlepsza drukarka dla nauczyciela

Najlepsza drukarka dla nauczyciela to taka, która spełni nasze oczekiwania. Powinniśmy ją dobrać tak, aby miała wszystkie potrzebne dla nas funkcje. Przede wszystkim może to być kopiowanie oraz skanowanie. Liczą się też jej parametry, bezawaryjność czy tanie zamienniki tuszu. To wszystko, co powinniśmy sprawdzić przed zakupem.

Gdzie kupić drukarkę dla nauczyciela?

Dobrą drukarkę dla nauczyciela możemy zakupić stacjonarnie w sklepach i marketach z RTV. Wtedy bez problemu porównamy dostępne modele oraz ich parametry. Jednak możemy też skorzystać z internetu i to właśnie tam dokonać zakupu. Do znanych producentów zaliczamy: Canon, HP, Epson i inni.

Najlepsza drukarka dla nauczyciela
Najlepsza drukarka dla nauczyciela

Cena drukarki dla nauczyciela

Ile kosztuje drukarka dla nauczyciela? Rozpiętość cenowa może się pojawić, w zależności od tego jakie parametry i funkcje wybierzemy. Jeśli wystarczy nam podstawowa drukarka, która po prostu drukuje to zapłacimy za taką od 100 zł w górę. Jednak te bardziej wypasione, z dodatkami kosztują od 300 zł w górę, zwykle najlepiej wybrać te w okolicy 500 zł. Najdroższe kosztują nawet do 1000 zł.

Zobacz także: Drukarka dla ucznia

Drukarka dla nauczyciela – opinie

Drukarka dla nauczyciela to dobry gadżet? Warto w niego zainwestować? Jaki model sprawdza się u Was, a jaki zdecydowanie możecie odradzić? Czy jakiś rodzaj sprawdza się Wam najbardziej? Na co zwróciliście uwagę podczas zakupu? Co Wam się przydaje najbardziej? Dajcie nam znać w komentarzach. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać Waszych komentarzy!

Drukarka dla nauczyciela / Ranking najlepszych

Czy w swojej pracy często potrzebujecie dodatkowych materiałów? Jakiś pomocy naukowych? Jeśli tak, zachęcamy Was do zajrzenia do naszego ranking najlepszych drukarek dla nauczyciela. Znajdziecie w nim tylko najbardziej polecane modele, przez innych użytkowników chętnie wybierane. Do tego jest także pełen opis oraz aktualna cena. Sprawdźcie sami i wybierzcie dla siebie to co najlepsze!

2.
Epson EcoTank L1250
Drukarka dla nauczyciela Epson
3.
Brother HL-L2352DW
Drukarka dla nauczyciela Brother
4.
HP 150nw (4ZB95A)
Drukarka dla nauczyciela HP
7.
Canon LBP631Cw 5159C004AA
Drukarka dla nauczyciela Canon
8.
Canon Selphy Square QX10 czarna
Drukarka dla nauczyciela Canon
9.
Brother HL-L2372DN
Drukarka dla nauczyciela Brother
10.
Epson EcoTank L1210 (C11CJ70401)
Drukarka dla nauczyciela Epson

Drukarka dla nauczyciela - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję