Głośnik przenośny 1000W

Głośnik przenośny 1000W to niezwykle rozbudowany, funkcjonalny sprzęt. Został zaprojektowany głównie z myślą o imprezach, jednak znajduje zastosowanie także w innych sytuacjach. Możemy wykorzystywać go na co dzień do słuchania muzyki, zwłaszcza jeśli lubimy mocniejsze brzmienia. Po odpowiednim ustawieniu głośności, z powodzeniem odtworzy audiobooki, podcasty czy ścieżkę dźwiękową filmu. Przydaje się też do celów zawodowych, na przykład prowadzenia wykładów, szkoleń czy przeprowadzania prezentacji multimedialnych z dźwiękiem przed większą publicznością.

Jeśli właśnie czeka Was zakup, z pewnością zastanawiacie się, jaki głośnik przenośny 1000W jest najlepszy. W takim razie zapraszamy do lektury naszego poradnika. Nie tylko wskazujemy konkretne modele, lecz przede wszystkim podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Co wyróżnia głośnik przenośny 1000W?

Zdążyliśmy już zacząć kojarzyć głośniki przenośne z niewielkimi urządzeniami audio do odtwarzania muzyki – takimi, które zmieszczą się w kieszeni, w ostateczności plecaku czy torebce. I faktycznie, dobry głośnik przenośny 1000W także przystosowany jest do tego, by go dowolnie przenosić. Ma jednak zwykle większą konstrukcję, wymagającą od nas nieco większego zachodu. Nie jest to model, który wrzucamy do kieszeni jeansów i idziemy, gdzie nam się podoba, nawet tego nie odczuwając. Pełni on zupełnie inną rolę. Wyróżnia się dużą mocą, która daje ogromne możliwości, ale i wymaga nieco większej konstrukcji.

Głośnik przenośny 1000W
Głośnik przenośny 1000W / Cena, ranking najlepszych, opinie

Dlaczego warto wybrać głośnik przenośny 1000W?

O kilku zastosowaniach opisywanego przez nas urządzenia już wspomnieliśmy. Czym jeszcze może się wyróżniać dobry głośnik przenośny 1000W? Dzięki sporej mocy pozwala on na uzyskanie mocnego, donośnego dźwięku. Dzięki temu nie tylko my sami cieszymy się głośnym audio, lecz także możemy podzielić się nim z innymi. Świetnie sprawdzi się więc na domówce, w ogrodzie, przy grillu czy innych okazjach, a także dla muzyków ulicznych. Nawet głośne rozmowy go nie zagłuszą, tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłych, małych głośników przenośnych o mocy do 50W.

Zobacz też: Tanie głośniki przenośne

Jaki głośnik przenośny 1000W wybrać i kupić?

Przed nami jednak trudne zadanie: musimy wybrać najlepszy głośnik przenośny 1000W. Warto sobie odpowiedzieć na pytanie, do czego właściwie będziemy go wykorzystywać i czego od niego oczekujemy. By to zrobić, zwróćmy uwagę przede wszystkim na budowę głośnika. Często zdarza się, że sprzedawca deklaruje moc na poziomie 1000W, tymczasem w praktyce jest ona wielokrotnie mniejsza. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku produktów niemarkowych, zamawianych bezpośrednio z krajów azjatyckich. Nie wpadajmy w tę pułapkę i korzystajmy tylko z renomowanych sklepów oraz producentów, a także weźmy pod uwagę, że dobry głośnik przenośny 1000W ma pewne ograniczenia.

Po pierwsze, jest to sprzęt dość duży. Nie byłoby sensu ładować takiej mocy w małe urządzenie, które nie wykorzysta jej potencjału. Drugą wskazówką jest zasilanie głośnika przenośnego 1000W. Chociaż znajdziemy nieliczne modele na akumulator, to jednak urządzenie dysponujące podobną mocą błyskawicznie pożera energię. Z tego powodu większość modeli zasilana jest sieciowo, poprzez podłączenie do gniazdka. Owszem, ogranicza to nieco ich mobilność, gdyż nie skorzystamy z nich bez dostępu do sieci elektrycznej. Obecnie jednak nie powinno to być problemem, a jednocześnie sprawia, że sprzęt jest możliwy do użytku przez cały czas, a nie tylko krótką chwilę przed rozładowaniem się akumulatora.

Sprawdź także: Głośnik przenośny 50W

Głośnik przenośny 1000W do karaoke

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które zasługuje na dodatkową uwagę, jest głośnik przenośny do karaoke. Posiada on wejście mikrofonowe, a często także dobry mikrofon w zestawie. Świetnie sprawdza się podczas imprez, ponieważ jest w stanie odtwarzać nie tylko muzykę, ale jednocześnie także głos śpiewającej osoby w czasie rzeczywistym. Jednak można go także wykorzystać jako nagłośnienie podczas wykładów czy szkoleń. Znajduje więc szerokie zastosowanie nie tylko w przemyśle rozrywkowym.

Jaki głośnik przenośny 1000W
Jaki głośnik przenośny 1000W wybrać i kupić?

Głośnik przenośny 1000W a źródło dźwięku

Chociaż głośnik przenośny 1000W zasilany jest zazwyczaj sieciowo, to wcale nie oznacza, że sposób przekazywania danych do odtwarzania także jest mocno ograniczony. Oczywiście, większość tego typu modeli posiada wejście słuchawkowe. Dzięki temu możemy podłączyć je do innego urządzenia, na przykład laptopa, telefonu czy tabletu, za pomocą specjalnego kabla i w ten sposób odtwarzać dźwięk.

Może Cię zainteresować: Głośnik przenośny 100W

Jednak nowoczesne rozwiązania coraz częściej posiadają także moduł Bluetooth. Jest to sposób na bezprzewodowe przekazywanie danych na odległość nawet 20 metrów. Dzięki temu nie musimy bawić się w podłączanie kabli i ograniczać zasięgu, łatwo też zmienić urządzenie, gdy na przykład inny uczestnik imprezy chce włączyć swoją własną muzykę. Co więcej, najlepszy głośnik przenośny 1000W posiada także czytnik kart pamięci i własny odtwarzacz, który pozwala cieszyć się muzyką bez jakiegokolwiek pośrednictwa.

Jaki głośnik przenośny 1000W jest najlepszy?

Żeby wybrać najlepszy głośnik przenośny 1000W, warto zwrócić uwagę na jakość muzyki. Powinien pokrywać on jak najszersze pasmo przenoszenia – od 20 do 20000 herców lub nawet szerzej, dzięki czemu odtwarza zarówno wysokie, jak i niskie dźwięki. Jeśli odtwarza częstotliwości poniżej 20 herców, odczuwamy je jako tak zwane bassy, co może być niewątpliwym atutem. Najlepszy głośnik przenośny 1000W jest też wielokierunkowy, dzięki czemu doskonale słyszymy odtwarzany dźwięk, niezależnie od naszego położenia.

Zobacz też: Głośnik przenośny do 300 zł

To jednak nie wszystko. Dobry głośnik przenośny 1000W miewa też liczne dodatkowe atuty. Może na przykład posiadać podświetlenie, które często pulsuje w rytm odtwarzanego dźwięku. Dzięki temu nie tylko wygląda świetnie i tworzy unikatowy nastrój, ale też nikt nie potknie się o niego w ciemności. Urządzenie może także posiadać wygodną rączkę, przypominającą tę w walizkach, a także kółka transportowe, ułatwiające przenoszenie.

Najlepszy głośnik przenośny 1000W
Najlepszy głośnik przenośny 1000W

Gdzie kupić głośnik przenośny 1000W?

Ze względu na niską popularność, głośnik przenośny 1000W nie jest zbyt szeroko dostępny. Znajdziemy go przede wszystkim w sklepach internetowych i największych marketach z elektroniką. Marki, które mogą przedstawić nam taką właśnie ofertę, to na przykład JBL, Sony, BOSE, Panasonic, Samsung i inne.

Cena głośnika przenośnego 1000W

Ile kosztuje głośnik przenośny 1000W? Cena jest dość wysoka, przynajmniej w porównaniu do tańszych urządzeń. Musimy przygotować budżet na poziomie co najmniej 400 zł. Jednak najbardziej profesjonalne urządzenia mogą być wielokrotnie droższe – niektóre kosztują nawet około 4000 zł.

Głośnik przenośny 1000W – opinie

Jeśli rozważamy taki zakup, by cieszyć się muzyką w domu, podczas codziennych obowiązków, uprawiania sportu, sprzątania czy relaksu, lepiej wybrać modele o niższej mocy i bezprzewodowym zasilaniu. Opisywane przez nas egzemplarze to propozycje dla użytkowników wymagających o specjalnych potrzebach. A dlaczego Wy decydujecie się na ich zakup? Czekamy na opinie o głośnikach przenośnych 1000W.

Głośnik przenośny 1000W / Ranking najlepszych

Żeby nie natknąć się na minę, warto sięgać wyłącznie po sprawdzone rozwiązania. Tylko gdzie je znaleźć? W tym celu wcale nie musicie przekopywać się przez fora czy grupy dyskusyjne, gdyż wszystko przygotowaliśmy w jednym miejscu. Na podstawie rekomendacji użytkowników powstał poniższy ranking najlepszych głośników przenośnych 1000W.

Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję