Tanie głośniki przenośne

Tanie głośniki przenośne to rodzaj sprzętu audio, który stał się dostępny właściwie wszędzie. Można powiedzieć, że w ostatnich latach zrobiła się na niego wręcz moda. Z powodzeniem wypiera z rynku klasyczne radio, pozwalając nam słuchać na głos wszystkich treści, które nas interesują. Ze względu na niższą cenę, może sobie na niego pozwolić większość indywidualnych konsumentów, nawet nastolatków. Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami czy przeciwnikami tego sprzętu w miejscach publicznych, musimy przyznać, że do pewnego stopnia zrewolucjonizował rynek.

Znajduje też wiele zastosowań i stanowi doskonały pomysł na prezent. To natchnęło nas do stworzenia poniższego poradnika. Podpowiadamy w nim, czym charakteryzuje się opisywane przez nas rozwiązanie, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie, a także jakie tanie głośniki przenośne są najlepsze.

Tanie głośniki przenośne Ranking
Jaki Tanie głośniki przenośne?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia tanie głośniki przenośne?

Tanie głośniki przenośne to urządzenia do odtwarzania dźwięku, na przykład muzyki, audiobooków, ścieżki audio filmu i innych treści. Mają one charakter mobilny, co oznacza, że możemy zabrać je wszędzie ze sobą. Najczęściej charakteryzują się bezprzewodowym zasilaniem. Powinny posiadać wbudowany akumulator, który ładujemy dokładnie tak, jak ten w telefonie, często nawet używając tej samej ładowarki. Dzięki temu głośnik działa nawet w plenerze, w miejscach, gdzie nie mamy dostępu do gniazdka.

Tanie głośniki przenośne
Tanie głośniki przenośne / Cena, ranking najlepszych, opinie

Jednak to nie wszystko. Tanie głośniki przenośne rzadko występują w zestawie. Najczęściej jest to pojedyncze urządzenie, a dopiero dokupując kolejne egzemplarze, możemy połączyć je w jakiś bardziej zaawansowany sprzęt audio. Jednak również taki pojedynczy głośnik może sprawdzić się do wielu zastosowań. Zwłaszcza, że wyróżnia go niska cena – a przynajmniej niższa niż na rynku. Głośniki mobilne mogą kosztować od 30 do nawet 3000 zł, dlatego na potrzeby naszego poradnika przyjmujemy, że cena tanich głośników przenośnych nie powinna przekraczać 200 zł.

Zobacz też: Głośnik przenośny 50W

Dlaczego warto kupić tanie głośniki przenośne?

Skoro wiecie już, czym się charakteryzują, z pewnością jesteście w stanie wymyślić sporo zastosowań tanich głośników przenośnych w swoim codziennym życiu. Sprzyjają uprzyjemnieniu sobie obowiązków domowych, na przykład sprzątania, prasowania czy pielenia ogródka. Możemy włączyć muzykę swojemu dziecku albo też zaproszonym gościom. Głośnik działa nie tylko w domu, ale też w plenerze, na przykład w ogrodzie, przy grillu, na plaży, w parku. Może się też sprawdzić na uczelni, na przykład gdy przeprowadzamy prezentację multimedialną z dźwiękiem, a głośniki w komputerze nie wystarczają, by usłyszała nas cała grupa. Musimy jednak pamiętać, że najlepsze tanie głośniki przenośne należy dopasować właśnie do zastosowania i swoich oczekiwań.

Jaki tani głośnik przenośny wybrać i kupić?

Skoro informacje wstępne mamy już za sobą, musimy zająć się tym, co najważniejsze i wybrać najlepszy tani głośnik przenośny. Jak już wspomnieliśmy, ilu użytkowników, tyle potrzeb i oczekiwań. Na szczęście oferta też jest szeroka, dlatego na pewno znajdziemy coś dopasowanego do siebie. Musimy zwrócić uwagę tylko na takie kwestie, jak:

  • Źródło dźwięku,
  • Zasilanie,
  • Wielkość i waga,
  • Dodatkowe funkcje.

Sprawdź także: Głośnik przenośny 100W

Źródło dźwięku w tanim głośniku przenośnym

Jakoś tak utarło się, że tani głośnik przenośny jest tożsamy z głośnikiem Bluetooth. Rzeczywiście, znakomita większość takich urządzeń działa właśnie w tym standardzie. To jednak nie oznacza, że jest to ścisłą regułą. Owszem, Bluetooth jest wygodny: działa na dość długi dystans, na dodatek nie wymaga kabli i możemy za jego pośrednictwem podłączyć wiele urządzeń, na przykład telefon, tablet, laptop i inne. Jednak najlepszy tani głośnik przenośny posiada także wejście słuchawkowe, a więc źródło muzyki możemy podłączyć za pośrednictwem przewodu.

Jakie tanie głośniki przenośne
Jakie tanie głośniki przenośne wybrać i kupić?

Powiedzieliśmy też, że najlepszy tani głośnik przenośny zastępuje radio. Czasem ma to miejsce dosłownie! Może odbierać stacje FM, a nawet DAB i działać bez jakiegokolwiek zewnętrznego urządzenia. Zdarza się też, że posiada wbudowany odtwarzacz oraz miejsce na kartę pamięci. Wystarczy skopiować na nią wybrane utwory i cieszyć się odtwarzaniem.

Może Cię zainteresować: Głośnik przenośny do 300 zł

Zasilanie, wielkość i waga tanich głośników przenośnych

Z zasilaniem sprawa jest dość prosta. W tym segmencie cenowym raczej na pewno mamy do czynienia z urządzeniem akumulatorowym. Długość działania bez konieczności ładowania zależy od jakości i pojemności akumulatora. Zazwyczaj jest to kilka godzin nieprzerwanej pracy, choć rekordziści mogą działać nawet przez kilkanaście godzin. Małe głośniki zwykle oferują nam nieco krótszy czas, gdyż nie mają fizycznie miejsca na baterię o większej pojemności. Są jednak wygodniejsze w przenoszeniu, mieszczą się w kieszeni, czasem można je przypiąć jako breloczek do kluczy. Z drugiej strony, model ciężki jest bardziej wytrzymały oraz stabilniejszy.

Jakie tanie głośniki przenośne są najlepsze? Dodatkowe funkcje

W ramach podsumowania warto dodać, czym jeszcze wyróżniają się najlepsze tanie głośniki przenośne. Mogą one na przykład posiadać system sterowania głosem oraz dotykowy panel sterujący. Często bywają też podświetlane. Nie dość, że mogą pełnić rolę odblasku, gdy poruszamy się po zmroku, stają cię lepiej widoczne podczas imprez, to jeszcze nadają specyficznego nastroju. Najlepsze modele mogą nawet pulsować i zmieniać kolory.

Zobacz również: Głośnik przenośny do 200 zł

Gdzie kupić tanie głośniki przenośne?

W jakich sklepach kupimy tanie głośniki przenośne? Bardzo dużo różnych miejsc zawiera całkiem atrakcyjne oferty. Najbardziej oczywistym wyborem będzie duży market z elektroniką, możemy też odwiedzić salon operatora i sklep z akcesoriami do telefonów. Duży wybór znajdziemy także w sklepach internetowych. W ich ofercie są takie marki, jak na przykład Sony, Samsung, Xiaomi, JBL, Manta, Vido i inne.

Najlepsze tanie głośniki przenośne
Najlepsze tanie głośniki przenośne

Tanie głośniki przenośne – opinie

Jak sądzicie, czy urządzenia w tym pułapie cenowym mogą spełnić swoją rolę? Może znacie jakieś niepopularne perełki, które jednak w Waszym przypadku okazały się strzałem w dziesiątkę? Lub wręcz przeciwnie, kompletne buble? Każda taka wskazówka jest na wagę złota, dlatego czekamy na opinie o tanich głośnikach przenośnych.

Tanie głośniki przenośne / Ranking najlepszych

Wiecie, co jeszcze może ułatwić zakup? Rekomendacje konkretnych modeli! A dokładnie – zestawienie takich konkretnych rekomendacji, stworzone na podstawie opinii i ocen realnych użytkowników. Poniższy ranking najlepszych tanich głośników przenośnych daje gwarancję, że sięgacie po sprawdzony sprzęt.

1.
Abee Beathive szary
Tanie głośniki przenośne Abee
2.
Abee Beathive czerwony
Tanie głośniki przenośne Abee
3.
Abee Beathive czarny
Tanie głośniki przenośne Abee
4.
Głośnik Bluetooth JBL Go 4 Squad
Tanie głośniki przenośne JBL
5.
Hopestar H54 moro
Tanie głośniki przenośne Hopestar
6.
JBL Go 3 Moro
Tanie głośniki przenośne JBL
7.
JBL Go Essential Czarny
Tanie głośniki przenośne JBL
9.
Hopestar H54 czarny
Tanie głośniki przenośne Hopestar
10.
JBL Go 3 Czarny
Tanie głośniki przenośne JBL

Tanie głośniki przenośne - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję