Głośniki do laptopa bezprzewodowe

Głośniki do laptopa bezprzewodowe to jedna z najwygodniejszych opcji, żeby zasilić nasz przenośny komputer o wysokiej jakości dźwięk. Co prawda większość nowoczesnych laptopów posiada własne głośniki, jednak ich jakości nie możemy porównywać z osobnym nagłośnieniem. Są małe, posiadają niewielki zakres częstotliwości, a dźwięk, który się z nich wydobywa, nie jest zbyt głośny, brzmi elektronicznie i często trzeszczy przy wyższych poziomach głośności. Jeśli więc zależy nam na odpowiedniej oprawie audio, najwyższy czas na taki zakup.

A skoro tak, dobrym wstępem będzie poniższy poradnik zakupowy. Podpowiadamy w nim, jakie głośniki do laptopa bezprzewodowe są najlepsze, wskazujemy na ich najważniejsze funkcje i parametry, a także przedstawiamy różne możliwości. Wierzymy, że dzięki temu znajdziecie odpowiedni model dla siebie.

Głośniki do laptopa bezprzewodowe Ranking
Jakie Głośniki do laptopa bezprzewodowe?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić głośniki do laptopa bezprzewodowe?

Wiele osób przyjmuje, że głośniki do laptopa bezprzewodowe są zbędnym zakupem. W końcu każdy laptop ma swój wbudowany sprzęt audio. To, dlaczego jego używanie na co dzień nie jest tak dobrym pomysłem, jak się wydaje, omówiliśmy już we wstępie. Inni natomiast podnoszą, że wystarczą słuchawki. I rzeczywiście, jeśli zależy nam na dobrym dźwięku, jednocześnie liczymy się z tym, że otoczenie będzie wygłuszone i nikt poza nami nie będzie słyszał dźwięku, jest to całkiem sensowne wyjście. Jednak głośniki do laptopa bezprzewodowe odpowiadają na zupełnie inne potrzeby.

Głośniki do laptopa bezprzewodowe
Głośniki do laptopa bezprzewodowe / Ranking najlepszych, opinie

Najczęściej oferują o wiele głębszy, bardziej donośny dźwięk niż głośniki domyślne. Przydają się, kiedy nie przepadamy za słuchawkami i nie zależy nam na tym, by dźwięk był niesłyszalny dla osób w otoczeniu. Czasem jest wręcz przeciwnie – chcemy podzielić się aktualnie słuchanym audio z innymi ludźmi. Dobre głośniki do laptopa bezprzewodowe nadadzą się do słuchania muzyki, grania w gry, słuchania audiobooków i podcastów, również przy sprzątaniu czy innych obowiązkach, ale też do mniej oczywistych rzeczy. W zależności od wybranego modelu, pozwolą nam urządzić domówkę z muzyką, wieczór karaoke, a nawet prezentacje multimedialne czy prelekcje dla innych osób, gdy chcemy podeprzeć się dodatkowymi materiałami dźwiękowymi.

Zobacz też: Głośniki do komputera do 200 zł

Jakie głośniki do laptopa bezprzewodowe wybrać i kupić?

Zasadniczo możemy podzielić głośniki do laptopa bezprzewodowe na dwie podstawowe grupy. Pierwsza z nich to głośniki stacjonarne. Najczęściej są to mniejsze lub większe zestawy. Wybieramy, gdzie je ustawić, rozkładamy odpowiednio i cieszymy się dźwiękiem. Chociaż łączą się z laptopem bezprzewodowo, dzięki czemu nie musimy martwić się, że przenosząc go w inne miejsce, uszkodzimy przewody, ale zasilanie czerpią z gniazdka. Z tego powodu nie ma raczej zbyt dużej swobody w ich przenoszeniu. W zamian oferują nam większą moc, a więc i głośność. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza wtedy, gdy najczęściej korzystamy z laptopa w domu, w jednym pokoju, na przykład biurze, salonie, sypialni.

Drugie wyjście to głośniki do laptopa bezprzewodowe przenośne. Tutaj zestaw zwykle jest mniejszy, składa się z jednego lub dwóch urządzeń. W przeciwnym razie trudno byłoby je przenosić pomiędzy poszczególnymi lokacjami. W przeciwieństwie do poprzednio omówionej opcji, możemy je wrzucić do plecaka czy torby wraz z laptopem i zabrać w dowolne miejsce. Znajdziemy tutaj zarówno głośniki, które należy ustawić w pobliżu laptopa, ale też i takie, które umieszczamy na ekranie, na przykład przypinamy klipsem, stosujemy w formie nakładki. Dzięki temu nie zgubimy ich, nawet jeśli się przemieszczamy. Ta opcja najczęściej wyposażona jest we własne zasilanie w postaci akumulatora. Najlepsze głośniki do laptopa bezprzewodowe mogą działać nawet kilka godzin bez dostępu do gniazdka.

Sprawdź także: Głośniki do laptopa

Głośniki do laptopa bezprzewodowe a elementy zestawu

Jak już wspomnieliśmy, nie każdy zestaw jest taki sam. Pora tę wiedzę uporządkować i określić swoje potrzeby także w tym zakresie. Jeśli chodzi o najlepsze głośniki do laptopa bezprzewodowe, mamy do wyboru:

  • Pojedynczy głośnik – nie posiada dźwięku stereo, ale jest bardzo mobilny, niewielki, wygodny w podłączeniu. Mniejsze wersje są tak małe, że mogą służyć za breloczek do kluczy! Większe natomiast dają całkiem dużą głośność i wysoką jakość dźwięku. Możemy je podłączyć nie tylko do laptopa, ale także telefonu, tabletu i innych źródeł dźwięki.
  • Soundbar – najczęściej wąski i szeroki głośnik do laptopa bezprzewodowy. Z zewnątrz wygląda jak pojedyncze urządzenie, jednak w środku są tak naprawdę dwa głośniki, prawy i lewy, dzięki czemu dźwięk staje się lekko przestrzenny.
  • 2.0 – to zestaw dwóch osobnych głośników, prawego i lewego. Odpowiednie ich ustawienie gwarantuje odpowiednio przestrzenny dźwięk.
  • 2.1 – zestaw dwóch głośników, prawego i lewego, połączonych z subwooferem. Ten ostatni to tak zwany głośnik niskotonowy, odpowiedzialny za generowanie bassów. Świetnie sprawdza się przy muzyce, filmach i grach, dając naprawdę realistyczne wrażenie. Jest to jednak zestaw, którego będziemy używać raczej stacjonarnie, w domu.
  • Większe zestawy, na przykład 5.1, 7.1 – również posiadają głośnik niskotonowy, a oprócz tego kilka głośników do laptopa bezprzewodowych, które rozmieszczamy w różnych miejscach. Dzięki temu możemy cieszyć się bardzo przestrzennym dźwiękiem, robiącym rzeczywiste wrażenie.
Jakie głośniki do laptopa bezprzewodowe
Jakie głośniki do laptopa bezprzewodowe wybrać i kupić?

Jakie głośniki do laptopa bezprzewodowe są najlepsze?

Czym jeszcze powinniśmy się kierować, by wybrać najlepsze głośniki do laptopa bezprzewodowe? Oczywiście, odpowiedź na to pytanie zależy od naszych potrzeb i oczekiwań, bo czego innego będzie potrzebował amator muzyki w domu, przy sprzątaniu czy ćwiczeniach fizycznych, czego innego nauczyciel czy wykładowca, a jeszcze czego innego imprezowicz. Kwestie, na które polecamy dodatkowo zwrócić uwagę, to przede wszystkim:

  1. Częstotliwość odtwarzania – jest to wysokość generowanych dźwięków. W większości przypadków ludzkie ucho słyszy od 20 do 20000 herców, dlatego ten zakres powinien być zbliżony, by dźwięk wydawał się głęboki.
  2. Dynamika – inaczej głośność, podawana w decybelach.
  3. Moc – decyduje o głośności i donośności dźwięku, a także jego jakości. Przenośne rozwiązania mają najczęściej od 10 do 50 watów, a te, które podłączamy do gniazdka, oferują nawet powyżej 150 watów.
  4. Sposób podłączenia – najczęściej głośniki do laptopa bezprzewodowe możemy podłączyć poprzez Bluetooth, w który jest wyposażona większość nowoczesnych urządzeń. Rzadziej do tego celu służy Wi-Fi. To oznacza, że możemy się oddalić z laptopem na odległość nawet 20 metrów bez zerwania połączenia i konieczności ciągnięcia za sobą plątaniny kabli.

Może Cię zainteresować: Głośniki do komputera

Gdzie kupić głośniki do laptopa bezprzewodowe?

Podobnie jak laptopy, dobre głośniki do laptopa bezprzewodowe zyskują na popularności. Dzięki temu są dostępne w tak wielu miejscach: w dużych marketach z elektroniką, sklepach internetowych, salonach sieci komórkowej i nie tylko. Jeśli chodzi o polecanych producentów, warto tutaj wymienić na przykład Edifier, Marshall, JBL, Creative, Sony, Genius i innych.

Cena głośników do laptopa bezprzewodowych

Ile kosztują głośniki do laptopa bezprzewodowe? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o cenę. Wiele zależy bowiem od tego, na jaką opcję się zdecydujemy. Najtańszą znajdziemy już za około 30 zł, jednak można mieć wątpliwości co do jej jakości. Najdroższe opiewają nawet na ponad 5 tysięcy złotych, jednak wcale nie musimy tyle wydawać, by cieszyć się dobrym dźwiękiem.

Najlepsze głośniki do laptopa bezprzewodowe
Najlepsze głośniki do laptopa bezprzewodowe

Głośniki do laptopa bezprzewodowe – opinie

W dzisiejszych czasach, gdzie liczy się duża mobilność, a my nie spędzamy czasu z komputerem tylko przy biurku, lecz także na kanapie, w łóżku czy nawet poza pomieszczeniem, to bardzo rozsądna opcja. Odpinanie przewodów za każdym razem mogłoby być uciążliwe, a gdybyśmy o tym zapomnieli – groźne w skutkach dla sprzętu. A jakie są Wasze pobudki do tego zakupu? Czekamy na opinie o głośnikach do laptopa bezprzewodowych.

Głośniki do laptopa bezprzewodowe / Ranking najlepszych

Żeby jeszcze bardziej ułatwić Wam zakup, przygotowaliśmy garść rekomendacji. Są to konkretne modele, które w ostatnim czasie zdobyły duże zaufanie klientów i dobre oceny. Poniżej znajdziecie ranking najlepszych głośników do laptopa bezprzewodowych.

1.
JBL Flip 6 Zielony
Głośniki do laptopa bezprzewodowe JBL
2.
JBL Boombox 3 WiFi Czarny
Głośniki do laptopa bezprzewodowe JBL
3.
JBL Flip Essential 2 Czarny
Głośniki do laptopa bezprzewodowe JBL
4.
JBL Xtreme 2 Gun Metal
Głośniki do laptopa bezprzewodowe JBL
5.
JBL Charge 5 Czarny
Głośniki do laptopa bezprzewodowe JBL
6.
JBL Boombox 3 Czarny
Głośniki do laptopa bezprzewodowe JBL
7.
JBL Xtreme 3 Czarny
Głośniki do laptopa bezprzewodowe JBL
8.
Aiwa BST-500BK Czarny
Głośniki do laptopa bezprzewodowe Aiwa
9.
BOSE SoundLink Color Bluetooth II Czarny
Głośniki do laptopa bezprzewodowe Bose
10.
JBL Charge 5 Moro
Głośniki do laptopa bezprzewodowe JBL

Głośniki do laptopa bezprzewodowe - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję