Klawiatura gamingowa do 100 zł

Klawiatura gamingowa do 100 zł jest najlepszym dowodem na to, że wcale nie trzeba przepłacać, by zyskać funkcjonalny, sensowny sprzęt. Coraz więcej nowoczesnych technologii i ciekawych rozwiązań upowszechnia się, a przez to staje się dostępnych nawet w niewielkim budżecie. Zrozumiałym jest, że jeśli nie jesteśmy profesjonalnymi e-sportowcami, inwestycja sporych pieniędzy w okołokomputerowy sprzęt nam nie odpowiada – wolimy na przykład wyższe parametry samego komputera. Na szczęście istnieją rozwiązania, które są przyjazne i dla naszego portfela, i dla przebierających po klawiszach dłoniach.

Nie przedłużając, zapraszamy do lektury poradnika, w którym podpowiadamy, jaka klawiatura gamingowa do 100 zł jest najlepsza. Nie ograniczamy się jednak do listy polecanych modeli – omawiamy też najważniejsze cechy, funkcje i parametry.

Klawiatura gamingowa do 100 zł Ranking
Jaka Klawiatura gamingowa do 100 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury!

Czym się wyróżnia klawiatura gamingowa do 100 zł?

Klawiatura jest praktycznie niezbędna przy każdym stanowisku komputerowym, chyba że mówimy o laptopie, który już takową posiada. Jednak czasem i do niego potrzebny jest nam dodatkowy sprzęt, bo na przykład boimy się ją uszkodzić przy dynamicznej grze lub posiada zbyt mały skok. Wszyscy wiemy, jak wygląda i do czego służy, ale czym właściwie różni się klawiatura gamingowa do 100 zł od standardowej?

Klawiatura gamingowa do 100 zł
Klawiatura gamingowa do 100 zł / Opinie i ranking najlepszych

Pierwszą, najbardziej widoczną różnicą jest oczywiście estetyka. Taki sprzęt wygląda nowocześnie, można wręcz powiedzieć, że agresywnie. Jest zaprojektowany w taki sposób, by wpisywał się w design pozostałych sprzętów gamingowych, na przykład komputera, fotela, biurka. Oprócz tego, dobra klawiatura gamingowa do 100 zł jest zaprojektowana zgodnie z założeniami ergonomii. To oznacza, że uwzględnia naszą wygodę i jest komfortowa w użytkowaniu, zapewnia odpowiednie podparcie dłoniom i nadgarstkom. Powinna być także wytrzymała, by nie uszkodziła jej nawet najbardziej dynamiczna rozgrywka.

Zobacz też: Tania klawiatura gamingowa

Jaką klawiaturę gamingową do 100 zł wybrać i kupić?

Oczywiście nie możemy po budżetowym sprzęcie oczekiwać takiej wytrzymałości, jak w przypadku modeli wielokrotnie droższych – a klawiatury tego typu mogą kosztować nawet do kilku tysięcy złotych. Jednak warto zwrócić uwagę przede wszystkim na typ klawiatury gamingowej do 100 zł. Do wyboru mamy modele:

  • Membranowe – w tym budżecie są najbardziej powszechne. Tutaj wszystkie klawisze są w pewien sposób połączone, ułożone na specjalnej membranie. To sprawia, że działają cicho, mają dość niski skok, ale są też mniej wytrzymałe. Niestety, nie jest to najlepszy wybór do gier, a to ze względu na dłuższy czas reakcji, większe ryzyko uszkodzenia i tak zwanego missclick, czyli nieodpowiedniego zarejestrowania uderzonego klawisza przez komputer. Jednak w kwocie do 100 zł może nam się nie udać upolować innej, zwłaszcza jeśli pod uwagę bierzemy tylko sklepy stacjonarne.
  • Mechaniczne – tutaj każdy klawisz umieszczony jest na osobnym przełączniku mechanicznym. Dzięki temu świetnie sprawdzają się do bardzo dynamicznych gier, gdzie liczy się czas reakcji, a także jak najmniejsze ryzyko uszkodzenia klawiatury. Jednak w tym budżecie może być problem z dostępnością tej opcji.
  • Hybrydowe – to chyba najsensowniejsza opcja, jeśli chodzi o określony budżet. Taka klawiatura gamingowa do 100 zł posiada większość klawiszy umieszczonych na membranie, natomiast te najbardziej wykorzystywane podczas gry – do sterowania, walki i inne – są przeważnie umieszczone na osobnych, mechanicznych przełącznikach. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko ich uszkodzenia i wzrasta wygoda grania.

Sprawdź także: Klawiatura bezprzewodowa gamingowa

Jak podłączyć klawiaturę gamingową do 100 zł?

Sposób podłączenia także pozwala nam podzielić dostępne na rynku sprzęty na dwie grupy. Okazuje się jednak, że o ile w przypadku droższych opcji nie ma to przełożenia na samą rozgrywkę, to tutaj jest trochę inaczej. Bezprzewodowa klawiatura gamingowa do 100 zł może mieć obniżoną szybkość i stabilność połączenia, a to przez zastosowanie przestarzałych podzespołów.

Jaka klawiatura gamingowa do 100 zł
Jaka klawiatura gamingowa do 100 zł jest najlepsza?

Trzeba pamiętać o ładowaniu baterii, gdyż zazwyczaj nie wystarcza ona na zbyt długo. Jej zaletą jest natomiast wygoda podłączenia bez konieczności szukania odpowiedniego gniazda, prowadzenia przewodu, i tak dalej. Z kolei przewodowa klawiatura gamingowa do 100 zł daje nam szybszy czas reakcji, przekłada się więc na wyniki w grze.

Może Cię zainteresować: Laptop z podświetlaną klawiaturą

Jaka klawiatura gamingowa do 100 zł jest najlepsza?

To nie wszystkie kwestie, którymi powinniśmy się kierować przy zakupie takiego sprzętu. powinien nas zainteresować także układ klawiatury. Najbardziej rozbudowana wersja posiada szereg klawiszy funkcyjnych, a także wydzieloną klawiaturę numeryczną. Jednak dla bardziej kompaktowych rozmiarów, można zrezygnować z jej wydzielenia, a nawet z klawiatury numerycznej w ogóle. Bardziej przydaje się ona bowiem do pracy na arkuszach kalkulacyjnych, aniżeli do gry. Z kolei najbardziej okrojone wersje nie posiadają nawet wszystkich liter. Mają klawisze funkcyjne, strzałki, a także najważniejsze klawisze potrzebne do sterowania grą. Proces przyzwyczajenia się do tego rozwiązania trochę trwa, jednak możemy w ten sposób zaoszczędzić sporo miejsca na biurku.

Warto w tym miejscu dodać też, że najlepsza klawiatura gamingowa do 100 zł to model podświetlany. Dzięki temu umożliwia pracę nawet po zmroku, kiedy nie chcemy zapalać światła w pomieszczeniu. Pod każdym klawiszem znajdują się diody LED, które oświetlają go, by był doskonale widoczny. Diody te mogą być białe, ale też RGB – w tym drugim przypadku tworzą ciekawy, tęczowy efekt. Nie zmienia to wygody pracy, jednak wpływa na walory estetyczne.

Zobacz również: Klawiatura gamingowa mechaniczna

Gdzie kupić klawiaturę gamingową do 100 zł?

W jakich sklepach możemy kupić dobrą klawiaturę gamigową do 100 zł? Nieliczne egzemplarze znajdziemy u sprzedawców stacjonarnych, przede wszystkim w dużych marketach z elektroniką i sklepach komputerowych. Możemy przejrzeć oferty outletowe. Jednak największy wybór oferują sklepy internetowe. Marki, które są dostępne w tym budżecie, to na przykład Genesis, Logitech, Redragon, Mad Dog, Fury i inne.

Najlepsza klawiatura gamingowa do 100 zł
Najlepsza klawiatura gamingowa do 100 zł

Klawiatura gamingowa do 100 zł – opinie

Nie przejmujmy się tym, że profesjonalni gracze złapaliby się za głowę. Najważniejsze jest, by nowy sprzęt nie zrujnował domowego budżetu, a jednocześnie zapewniał komfort i dobre wyniki w grze. Dlatego właśnie jesteśmy ciekawi, jak wyglądają Wasze opinie o klawiaturach gamingowych do 100 zł. Dajcie znać w komentarzach!

Klawiatura gamingowa do 100 zł / Ranking najlepszych

Gdy chodzi o mały budżet, łatwo natknąć się na bubel, który do niczego się nie nadaje. Jak się przed tym ustrzec? Sięgając po sprawdzone, dobrze oceniane przez użytkowników modele. Takie właśnie znajdziecie w naszym zestawieniu. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych klawiatur gamingowych do 100 zł.

1.
Logitech K120 (920-002528)
Klawiatura gamingowa do 100 zł Logitech
2.
Esperanza EK129
Klawiatura gamingowa do 100 zł Esperanza
3.
Trust GXT 833 Thado TKL
Klawiatura gamingowa do 100 zł Trust
4.
Logitech K120 OEM 920-002479
Klawiatura gamingowa do 100 zł Logitech
5.
TRUST Basic srebrna
Klawiatura gamingowa do 100 zł Trust
6.
XPG Summoner Mini (Outemu Blue) - Czarna
Klawiatura gamingowa do 100 zł XPG
7.
Krux Solar (KRX0022)
Klawiatura gamingowa do 100 zł Krux
8.
HP 125 (266C9AA)
Klawiatura gamingowa do 100 zł HP
9.
Klawiatura Gamingowa USB HUB K2
Klawiatura gamingowa do 100 zł
10.
C-Tech WLTK-01 czarna
Klawiatura gamingowa do 100 zł C-Tech

Klawiatura gamingowa do 100 zł - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję