Tania klawiatura gamingowa

Tania klawiatura gamingowa to zapytanie, które wywołuje wiele kontrowersji. Możemy się spotkać z oburzonymi głosami, że ważna jest jakość, a nie cena i że w komfort gry trzeba wpakować całe swoje oszczędności. Kto jednak powiedział, że „tanio” nie może łączyć się z „dobrze”? Zwłaszcza że wszyscy chyba zauważamy, jak sztucznie pompowane są ceny gadżetów do gier. Okazuje się więc, że możemy kupić całkiem przyzwoity model, który nie zrujnuje domowego budżetu, zwłaszcza jeśli gramy amatorsko, nie zajmując się profesjonalnym e-sportem.

Zapraszamy więc do lektury poradnika, w którym skupiamy się na tym, co powinno być najważniejsze: jakości i jej stosunku do ceny. Wskazujemy, na co zwrócić uwagę, a także wyjaśniamy, jaka tania klawiatura gamingowa jest najlepsza.

Tania klawiatura gamingowa Ranking
Jaka Tania klawiatura gamingowa?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Cena taniej klawiatury gamingowej

Ile kosztuje tania klawiatura gamingowa? Takie ustalenia warto już poczynić na początku swoich poszukiwań, zwłaszcza że każdy z nas może przyjąć nieco inne kryteria. Wiele zależy od naszych wymagań, zarobków, tego, czy celujemy w markowe rozwiązania, czy też nie zależy nam na producencie. Na potrzeby naszego poradnika postanowiliśmy przyjąć, że tania klawiatura gamingowa to taka, która kosztuje nie więcej niż 200 zł. Biorąc pod uwagę, że najdroższe propozycje opiewają nawet na 1200 zł, jest to rozsądne założenie.

Tania klawiatura gamingowa
Tania klawiatura gamingowa / Opinie, ranking najlepszych i cena

Co wyróżnia tanią klawiaturę gamingową?

Być może zastanawiacie się właśnie, czy nie lepiej byłoby wybrać najzwyklejszą klawiaturę za kilkadziesiąt złotych, skoro „gamingowa” tylko podbija cenę. To jednak nie do końca na tym polega. Tania klawiatura gamingowa została zaprojektowana z myślą o graczach, nawet jeśli zastosowano w niej budżetowe rozwiązania, jest więc inwestycją w odpowiedni poziom wygody. Cechy, które powinny ją charakteryzować, to:

 • Ergonomiczna budowa, dostosowana do ludzkiego ciała i jego naturalnej pozycji,
 • Trwałe klawisze, które zniosą tysiące uderzeń w ciągu jednej sesji grania, również tych intensywnych, wykonywanych w emocjach,
 • Krótki czas reakcji, przekładający się na o wiele lepsze wyniki w grze, zwłaszcza dynamicznej, gdzie liczy się zręczność gracza.

Zobacz też: Klawiatura bezprzewodowa gamingowa

Jaką tanią klawiaturę gamingową wybrać i kupić?

Nawet w zakładanym przez nas budżecie wybór jest bardzo duży, znajdziemy w nim co najmniej kilkadziesiąt modeli. Czym zatem się kierować, by dobrać urządzenie do swoich potrzeb. Cechy, które pozwolą nam wybrać najlepszą tanią klawiaturę gamingową, to przede wszystkim:

 1. Rodzaj,
 2. Komunikacja,
 3. Podświetlenie,
 4. Funkcje.

Rodzaj taniej klawiatury gamingowej

Na pierwszy ogień idzie najprostszy podział tanich klawiatur gamingowych. Trzeba przyznać, że wśród nich dominuje najtańsze rozwiązanie, czyli klawiatura membranowa. Jest ona bardzo cicha, dzięki czemu zyskujemy pewność, że nie będzie przeszkadzała domownikom. Z drugiej strony, klawisze są tam w pewien sposób połączone, a ich skok – stosunkowo niski. To zwiększa prawdopodobieństwo przypadkowych kliknięć, zwanych popularnie missclick, a także uszkodzenia klawiatury podczas częstych i intensywnych rozgrywek.

Sprawdź także: Klawiatura gamingowa mechaniczna

Drugim rodzajem, na który warto zwrócić uwagę, jest mechaniczna tania klawiatura gamingowa. Co prawda okazuje się nieco droższa, ale nawet wśród modeli z niższej półki cenowej bez trudu ją znajdziemy. Tutaj mamy do czynienia z wysokim skokiem klawisza i niezależnym działaniem poszczególnych przycisków. Dzięki temu spada prawdopodobieństwo nieuważnych kliknięć czy nieprawidłowego ich zarejestrowania, a ryzyko uszkodzenia urządzenia staje się znacznie mniejsze.

Jaka tania klawiatura gamingowa
Jaka tania klawiatura gamingowa jest najlepsza?

Jest jeszcze trzecia możliwość – hybrydowa tania klawiatura gamingowa. Łączy w sobie zalety obu rozwiązań, jest cicha, wygodna, precyzyjna i trwała. W tym budżecie znajdziemy nieliczne modele, które należą do tej grupy, jednak w przypadku wysokich wymagań warto się za nią rozejrzeć.

Może Cię zainteresować: Klawiatura gamingowa

Komunikacja w taniej klawiaturze gamingowej

W jaki sposób tania klawiatura gamingowa powinna się komunikować z komputerem? To zależy od naszych preferencji i priorytetów. Opcje, jakie mamy, to klawiatura:

 • Przewodowa, najczęściej podłączana poprzez USB. Dzięki temu zyskujemy stabilne połączenie, które nie spowalnia reakcji i się nie zacina. Wadą jest natomiast konieczność poprowadzenia przewodu tak, by nie przeszkadzał. Istnieje też ryzyko, że przy dynamicznym posługiwaniu się klawiaturą przewód ulegnie uszkodzeniu.
 • Bezprzewodowa – wykorzystuje komunikację Bluetooth lub odbiornik radiowy, który wpinamy w port urządzenia. Trzeba pamiętać o jej ładowaniu, by nie wysiadła w najmniej oczekiwanym momencie. W tym segmencie cenowym bezprzewodowe połączenie może nieco spowalniać czas reakcji, ale są to nieznaczne różnice.

Tania klawiatura gamingowa z podświetleniem

Jedną z najbardziej oczekiwanych przez graczy funkcji jest podświetlenie. To tak naprawdę system diod, umieszczonych pod klawiszami. Dzięki temu dokładnie wiemy, w który przycisk właśnie uderzamy. Podświetlenie sprawdza się najlepiej w nocy, kiedy gramy bez zapalonej lampki w pokoju. Jakie podświetlenie jest lepsze: białe czy kolorowe (RGB)? Dla komfortu użytkowania nie ma różnicy, choć tęczowa klawiatura gamingowa wygląda designersko i ma walory estetyczne.

Zobacz również: Laptop z podświetlaną klawiaturą

Jaka tania klawiatura gamingowa jest najlepsza?

Jakimi jeszcze funkcjami powinna się wyróżniać najlepsza tania klawiatura gamingowa? My polecamy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

 1. Układ klawiszy – najważniejsze są WSAD i klawisze funkcyjne, natomiast klawiatura numeryczna jest całkowicie zbędna.
 2. Ergonomię – możliwość podniesienia klawiatury na odpowiedni poziom, regulacji jej pochylenia, a także optymalne podparcie dla nadgarstków.
 3. Makra – możliwość ustalenia kombinacji, która zostanie aktywowana po naciśnięciu określonego klawisza.
 4. Możliwość naciskania wielu klawiszy jednocześnie.
Najlepsza tania klawiatura gamingowa
Najlepsza tania klawiatura gamingowa

Gdzie kupić tanią klawiaturę gamingową?

Skoro znamy już zakres cenowy i z pewnością określiliśmy swoje oczekiwania, chociaż w przybliżeniu, pora na wizytę w sklepie. Oczywiste miejsce, jakie przychodzi nam do głowy, to sklep komputerowy. Możemy też odwiedzić duże markety z szeroko pojętą elektroniką, a także sklepy internetowe. Znajdziemy w nich takich producentów, jak na przykład Genesis, I-Box, Krux, E-Blue, Trust i innych.

Tania klawiatura gamingowa – opinie

Ważnym czynnikiem, który pomoże nam wybrać odpowiednie akcesorium, są doświadczenia dotychczasowych użytkowników. Dlatego jeśli takowe posiadacie, koniecznie podzielcie się nimi w sekcji komentarzy! Dajcie znać, jakie rozwiązania się u Was sprawdziły, których nie polecacie i jakie są Wasze opinie o tanich klawiaturach gamingowych.

Tania klawiatura gamingowa / Ranking najlepszych

Konkretną pomocą będzie również zestawienie konkretnych modeli, po które warto sięgnąć. Te, które zebraliśmy, są różnorodne, dzięki czemu na pewno znajdziecie coś dla siebie. Nie przedłużając, oto ranking najlepszych tanich klawiatur gamingowych.

2.
SteelSeries Apex 9 TKL
Tania klawiatura gamingowa SteelSeries
3.
Corsair Klawiatura mechaniczna K60 PRO
Tania klawiatura gamingowa Corsair
4.
LOGITECH G713 Linear 920-010678
Tania klawiatura gamingowa Logitech
8.
Corsair K65 RGB MINI 60% (CH-9194010-NA)
Tania klawiatura gamingowa Corsair
10.
SteelSeries Apex 9 mini
Tania klawiatura gamingowa SteelSeries

Tania klawiatura gamingowa - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję