Laptop z podświetlaną klawiaturą

Laptop z podświetlaną klawiaturą jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych opcji. Pozwala on na komfortową pracę w każdych warunkach oświetleniowych. Jeśli więc czeka nas właśnie wymiana sprzętu na nowy, jest to bardzo dobry pomysł, za którym warto się rozejrzeć. Jednak musimy pamiętać, że dobry laptop to nie tylko ta jedna funkcja. Trzeba wziąć pod uwagę znacznie więcej kwestii, by nowy sprzęt dobrać do swoich potrzeb i oczekiwań.

Zapraszamy do lektury poradnika, w którym rozwijamy tę kwestię. Podstawowe pytanie, na które chcemy w nim odpowiedzieć, brzmi: jaki laptop z podświetlaną klawiaturą jest najlepszy. W tym celu omawiamy najważniejsze funkcje i atuty, a także prezentujemy konkretne modele.

Laptop z podświetlaną klawiaturą Ranking
Jaki Laptop z podświetlaną klawiaturą?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia laptop z podświetlaną klawiaturą?

Nie ma chyba wśród naszych Czytelników osoby, która nie wiedziałaby, co to jest laptop. Chodzi o komputer przenośny, który wszystkie komponenty potrzebne do działania mieści w jednym urządzeniu, w jednolitej obudowie. Składa się on na pół, dzięki czemu zyskuje bardzo przenośne wymiary – choć oczywiście zależy to od konkretnego modelu. Podświetlana klawiatura to funkcja, która czyni go jeszcze wygodniejszym. Jest to system diod LED, znajdujących się pod klawiszami, dzięki czemu są one doskonale widoczne.

Laptop z podświetlaną klawiaturą
Laptop z podświetlaną klawiaturą / Cena, ranking najlepszych, opinie

Dlaczego warto kupić laptop z podświetlaną klawiaturą?

Jest wiele powodów, dla których warto kupić dobry laptop z podświetlaną klawiaturą. Sprawdza się on przede wszystkim podczas pracy lub zapewniania sobie rozrywki w nocy, ale nie tylko. Przydaje się także w trudnych warunkach oświetleniowych, na przykład w pociągu lub innych miejscach. Podświetlana klawiatura sprawia, że nie potrzebujemy dodatkowego źródła światła, na przykład w postaci dodatkowej lampki. Nie mówiąc już o tym, że odciąża nasz wzrok i sprawia, że nie musimy go aż tak wysilać.

Zobacz też: Laptop 13 cali

Jaki laptop z podświetlaną klawiaturą wybrać i kupić?

Ilu użytkowników, tyle pomysłów na dobry laptop z podświetlaną klawiaturą. Wszystko dlatego, że mamy różne potrzeby i oczekiwania wobec nowego sprzętu, a producenci starają się na nie odpowiedzieć. Innych parametrów czy funkcji będzie wymagał grafik, innych programista, a jeszcze innych gracz albo osoba kupująca laptop głównie dla rozrywki. Zwróćmy więc uwagę na takie kwestie, jak:

  • Rozmiar,
  • Ekran,
  • Płynność działania,
  • Inne atuty i funkcje.

Rozmiar laptopa z podświetlaną klawiaturą

Ile cali powinien mieć dobry laptop z podświetlaną klawiaturą? To chyba najbardziej indywidualna cecha, którą musimy dobrać do siebie, bo w dużej mierze zależy od naszego trybu życia. Modele 13-calowe i mniejsze świetnie sprawdzają się, kiedy potrzebujemy mobilnego sprzętu, który możemy zabrać właściwie wszędzie. Z kolei laptop 14-, 15-, a nawet 17-calowy sprawia, że wszystkie treści są doskonale widoczne, obraz duży, a na ekranie wyświetlają się duże partie tekstu czy cyfr, na przykład w arkuszach kalkulacyjnych. Taki sprzęt jest jednak większy i cięższy, a przez to może być nieporęczny, gdy często pracujemy w plenerze, podróżujemy środkami transportu publicznego czy piechotą.

Sprawdź także: Laptop dotykowy

Ekran w laptopie z podświetlaną klawiaturą

Jak już ustaliliśmy, ekran może mieć od około 11 do 17 cali, jeśli chodzi o przekątną. A co z pozostałymi parametrami? Na jakość obrazu bardzo wpływa rozdzielczość. Jest to liczba pikseli, które składają się na wyświetlane treści. Kiedy jest ich zbyt mało, obraz wydaje się niewyraźny, kanciasty, brakuje na nim szczegółów. Dobry laptop z podświetlaną klawiaturą oferuje nam nawet powyżej 1920 na 1080 pikseli.

Jaki laptop z podświetlaną klawiaturą
Jaki laptop z podświetlaną klawiaturą wybrać i kupić?

Ważnym parametrem ekranu jest też powłoka matrycy. Jeśli często pracujemy w pełnym słońcu, w miejscach, gdzie nie mamy wpływu na odbijające się światło, wybierzmy powłokę matową. Z kolei w domu lepiej sprawdza się błyszcząca powłoka, która sprawia, że kontrasty są wyraźniejsze, a kolory bardziej nasycone. Z kolei gracze i miłośnicy sportu powinni zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania ekranu. Im jest większa, tym bardziej płynny obraz i tym szybciej możemy dostrzec ewentualne zagrożenie ze strony przeciwnika.

Może Cię zainteresować: Laptop 11 cali

Płynność działania laptopa z podświetlaną klawiaturą

Bardzo ważne jest także, by nasz laptop z podświetlaną klawiaturą działał płynnie i nie zacinał się przy obsłudze nawet wymagających programów. Wobec tego powinniśmy zwrócić uwagę na:

  1. Dobry procesor, gamingowy lub nie, o jak największej liczbie rdzeni,
  2. Pamięć RAM – służy do przechowywania danych aktualnie wykorzystywanych do różnych operacji, dlatego 16 gigabajtów lub więcej to optymalna wartość,
  3. Dysk – nie tylko jego pojemność, lecz także rodzaj ma znaczenie. Pod tym względem najlepiej wypada nowoczesny, szybki i bezawaryjny dysk SSD w miejsce nieco przestarzałego HDD,
  4. Karta graficzna – do zwykłych zastosowań wystarczy zintegrowania, jednak laptop do gry, obsługi programów graficznych czy obróbki wideo powinien być wyposażony w kartę dedykowaną.

Zobacz również: Laptop gamingowy do 3500

Jaki laptop z podświetlaną klawiaturą jest najlepszy? Inne funkcje i atuty

Najlepszy laptop z podświetlaną klawiaturą wychodzi w stronę użytkownika, dając mu szeroki szereg ustawień i możliwość dopasowania do swoich potrzeb. Wyłączyć lub regulować możemy także podświetlenie, najczęściej za pomocą klawiszy funkcyjnych. Niektóre modele wyposażone są w białe światło, inne w RGB – te drugie to najczęściej laptopy gamingowe. Oprócz tego najlepszy laptop z podświetlaną klawiaturą może posiadać przednią kamerę wysokiej jakości, dotykowy ekran czy czytnik linii papilarnych. Nim wybierzemy się na zakupy, ustalmy swoje priorytety.

Gdzie kupić laptop z podświetlaną klawiaturą?

W jakich sklepach najłatwiej kupić dobry laptop z podświetlaną klawiaturą? Warto odwiedzić przede wszystkim duże markety z elektroniką, jak również sklepy internetowe. Jeśli zależy nam na atrakcyjnej cenie, rozwiązaniem może się okazać oferta outletowa. Jeśli chodzi o producentów, którzy oferują nam podświetlaną klawiaturę, są to na przykład Huawei, Acer, Asus, HP, MSI i wielu innych.

Najlepszy laptop z podświetlaną klawiaturą
Najlepszy laptop z podświetlaną klawiaturą

Cena laptopa z podświetlaną klawiaturą

Ile kosztuje laptop z podświetlaną klawiaturą? Czy jego cena znacząco różni się od zwykłego? Okazuje się, że różnice co prawda istnieją, ale raczej minimalne. Najtańsze egzemplarze możemy kupić już za około 1500 zł. Najdroższe modele mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Laptop z podświetlaną klawiaturą – opinie

Was także chcielibyśmy zapytać o zdanie wobec takiego zakupu. Co sądzicie o podobnych sprzętach? Dlaczego cenicie sobie podświetlenie i w jakich warunkach Wam się przydaje? Czekamy na opinie o laptopach z podświetlaną klawiaturą – możecie nimi wypełnić sekcję komentarzy!

Laptop z podświetlaną klawiaturą / Ranking najlepszych

Kiedy chcemy zainwestować w nowy sprzęt, warto sprawdzić, co sprawdziło się u innych użytkowników – zwłaszcza że deklaracje producentów nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością. My wyłoniliśmy dla Was modele, które cechują się doskonałymi ocenami i dużą popularnością. Tak właśnie powstał poniższy ranking najlepszych laptopów z podświetlaną klawiaturą.

1.
Lenovo ThinkPad T480 (20L50002PB)
Laptop z podświetlaną klawiaturą Lenovo
5.
Acer Predator Helios 700 (NH.Q92EP.001)
Laptop z podświetlaną klawiaturą Acer
7.
Apple MacBook Air (MGND3ZE) MGND3ZE/A
Laptop z podświetlaną klawiaturą Apple

Laptop z podświetlaną klawiaturą - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję