Słuchawki Bluetooth douszne

Słuchawki Bluetooth douszne to obecnie chyba najpopularniejsze rozwiązanie na rynku. Kiedy o nich myślimy, kojarzymy je głównie z mobilnością i wygodą. Nie bez powodu, ponieważ urządzenia należące do tej kategorii posiadają wiele zalet, jakimi nie może poszczycić się żaden inny sprzęt audio. Duży wybór i spora różnorodność cenowa sprawiają, że każdy, niezależnie od potrzeb czy budżetu, znajdzie tu coś dla siebie. Mogą jednak sprawiać, że trudniej nam podjąć ostateczną decyzję o zakupie.

Zapraszamy więc do lektury poniższego poradnika. Podpowiadamy, jakie słuchawki Bluetooth douszne są najlepsze. Nie tylko wskazujemy konkretne rozwiązania, lecz przede wszystkim wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę, by dopasować odpowiedni model dla siebie.

Słuchawki Bluetooth douszne Ranking
Jakie Słuchawki Bluetooth douszne?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia słuchawki Bluetooth douszne?

Już po nagłówku łatwo stwierdzić, że słuchawki Bluetooth douszne wyróżniają dwie kwestie: sposób podłączenia do urządzenia wyjściowego oraz budowa samych słuchawek. Bluetooth to rodzaj łączności radiowej, w którą wyposażona jest większość telefonów, tabletów, laptopów, komputerów stacjonarnych, odtwarzaczy i innych urządzeń. Każdy z nas z pewnością posiada przynajmniej kilka sprzętów, obsługujących ten standard. Bluetooth pozwala na przesyłanie danych, a także połączenie ze sobą dwóch urządzeń bez konieczności używania przewodu. To oznacza, że słuchawki nie muszą być połączone z naszym telefonem, by bez problemu odtwarzać z niego dźwięki.

Słuchawki Bluetooth douszne
Słuchawki Bluetooth douszne / Opinie, ranking najlepszych i cena

A co z ich budową. Słuchawki Bluetooth douszne umieszcza się tuż przy wlocie do kanału słuchowego lub wręcz wewnątrz niego – wtedy mówimy o słuchawkach dokanałowych. Takie modele są wielokrotnie mniejsze od słuchawek nausznych. Niektórzy uznają je też za wygodniejsze, gdyż nic nie uciska małżowiny usznej i nie powoduje dyskomfortu podczas słuchania. Nie można odmówić im dużej mobilności, gdyż takie słuchawki zmieszczą się bez problemu nawet w ciasnej kieszeni jeansów.

Zobacz też: Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne

Zalety słuchawek Bluetooth dousznych

Dlaczego warto kupić słuchawki douszne Bluetooth? Powodów jest całkiem sporo. Przydają się one na co dzień, do oglądania filmów, słuchania muzyki, podcastów, audiobooków. Sprawiają, że nikt inny nie słyszy odtwarzanego dźwięku, a jednocześnie dobrze wygłuszają hałasy z otoczenia. Słuchawki Bluetooth douszne są też niezwykle wygodne i dyskretne. Brak przewodu sprawia, że ich zasięg staje się bardzo duży – nawet do 20 metrów – i nie musimy przejmować się prowadzeniem kabla z kieszeni czy plecaka. Łatwo w nich pracować, nawet fizycznie, czy uprawiać sport. Są też dyskretne – gdy odpowiednio się odwrócimy lub zakryjemy je włosami, nawet nie widać, że mamy w uchu słuchawkę.

Jakie słuchawki Bluetooth douszne wybrać i kupić?

Ustaliliśmy już, jakim kanałem dostarczane są dane do odtwarzania, a także jaką budowę ma nasz nowy, wymarzony sprzęt. To jednak nie wszystkie czynniki, jakie składają się na najlepsze słuchawki Bluetooth douszne. Powinniśmy zwrócić uwagę także na takie kwestie, jak:

  • Zasilanie,
  • Sterowanie,
  • Aktywna redukcja szumów,
  • Jakość.

Sprawdź także: Słuchawki Bluetooth do telefonu

Zasilanie słuchawek Bluetooth dousznych

Skoro słuchawki Bluetooth douszne nie są podłączone do telefonu, nie mogą czerpać energii z jego baterii. Zamiast tego, posiadają własny akumulator, który ładujemy dokładnie tak, jak baterię w innych urządzeniach. Ze względu na małe rozmiary, gromadzi on niewiele energii, jednak zwykle wystarcza na kilka, nawet kilkanaście godzin słuchania. Ciekawą kategorią są tak zwane słuchawki True Wireless, małe pchełki, które nie są ze sobą w żaden sposób połączone. Możemy używać ich niezależnie, gdyż każda ma osobny akumulator i system sterowania, a także razem. Po wszystkim odkładamy je do pudełka, które zarazem pełni rolę powerbanku.

Jakie słuchawki Bluetooth douszne
Jakie słuchawki Bluetooth douszne są najlepsze?

Sterowanie słuchawkami Bluetooth dousznymi

Nie zawsze mamy telefon pod ręką lub możemy po niego sięgnąć, gdy chcemy zmienić ustawienia muzyki. Na szczęście nie musimy – najlepsze słuchawki Bluetooth douszne posiadają swój własny system sterowania. Te, które nie są w żaden sposób połączone, zwykle mają jeden guzik lub miejsce dotykowe. Sterowanie zależy od tego, ile razy go dotkniemy/naciśniemy i jak długo przytrzymamy. Z kolei słuchawki Bluetooth douszne połączone przewodem lub pałąkiem często posiadają bardziej rozbudowany panel. Umożliwia on zmianę głośności, przewijanie utworów i ich fragmentów, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania.

Może Cię zainteresować: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

Słuchawki Bluetooth douszne z aktywną redukcją szumów

Zależy nam na bardzo dobrym dźwięku? To świetnie się składa! Z pomocą przychodzą nam producenci słuchawek Bluetooth dousznych z aktywną redukcją szumów. ANR, gdyż takim skrótem określa się tę funkcję, to tak naprawdę mały komputer, analizujący dźwięki emitowane ze słuchawek i te, które do nich docierają. Dla dźwięków, hałasów z otoczenia, zebranych przez mikrofon, wytwarzana jest „przeciwwaga”, która następnie je redukuje i sprawia, że możemy cieszyć się czystym, niczym niezakłóconym audio.

Jakie słuchawki Bluetooth douszne są najlepsze?

Żeby wybrać najlepsze słuchawki Bluetooth douszne, zwróćmy też uwagę na jakość ich wykonania. Powinny być solidne, wykonane z odpornego na pęknięcia plastiku. Optymalnie, jeśli są pyło- i wodoszczelne. Polecamy też modele, w których otrzymujemy kilka rodzajów końcówek, by dopasować je kształtem i rozmiarem do swojego ucha. Jeśli zaś chodzi o jakość dźwięku, warto wybrać jak największą moc (w W) oraz dynamikę (w dB) słuchawek.

Zobacz również: Słuchawki do muzyki

Gdzie kupić słuchawki Bluetooth douszne?

W jakich sklepach kupimy dobre słuchawki Bluetooth douszne? Okazuje się, że… w niemal każdym. Możemy wybrać się do dużego marketu z elektroniką, dyskontu, w którym codziennie robimy zakupy, do małego sklepiku z akcesoriami do telefonu czy do salonu operatora sieci komórkowej. Możemy też skorzystać z oferty sklepów internetowych. Jeśli chodzi o producentów, warto tu wymienić na przykład JBL, Jabra, Qcy, Sony, Philips i wielu innych.

Najlepsze słuchawki Bluetooth douszne
Najlepsze słuchawki Bluetooth douszne

Cena słuchawek Bluetooth dousznych

Ile kosztują słuchawki Bluetooth douszne? Tutaj również występuje ogromna różnorodność, dzięki czemu na pewno znajdzie się coś ciekawego dla naszego budżetu. Najtańsze egzemplarze kupimy bowiem już za mniej niż 40 zł. Najdroższe jednak mogą kosztować nawet powyżej 400 zł, dając nam oczywiście wyższy komfort i jakość dźwięku.

Słuchawki Bluetooth douszne – opinie

Czy zgadzacie się z twierdzeniem, że jest to najwygodniejsza opcja zarówno dla osób aktywnych, jak i tych poszukujących odpowiedniego sprzętu audio na co dzień? A może wolicie inny typ słuchawek? Wasze doświadczenia pomogą nam ulepszyć kolejne poradniki, dlatego czekamy na opinie o słuchawkach Bluetooth dousznych.

Słuchawki Bluetooth douszne / Ranking najlepszych

Przygotowaliśmy dla Was także ranking najlepszych słuchawek Bluetooth dousznych, a w nim modele polecane, cieszące się dobrą opinią i dużą popularnością. Są one na tyle różnorodne, że wierzymy, iż każdy Czytelnik znajdzie tam propozycję dopasowaną w stu procentach do siebie.

2.
Samsung Buds 2 Czarne (SM-R177NZKAEUE)
Słuchawki Bluetooth douszne Samsung
4.
Apple AirPods MV7N2ZM-A
Słuchawki Bluetooth douszne Apple
5.
JBL Tune Flex Ghost Czarne
Słuchawki Bluetooth douszne JBL
6.
Pods Pro Air Pods Iphone Do Apple
Słuchawki Bluetooth douszne Pods Pro
7.
JBL Tune Flex Niebieskie
Słuchawki Bluetooth douszne JBL
8.
Marshall Minor III Czarne
Słuchawki Bluetooth douszne Marshall
9.
JBL VIBE100 TWS czarne
Słuchawki Bluetooth douszne JBL
10.
JBL Live Flex różowy
Słuchawki Bluetooth douszne JBL

Słuchawki Bluetooth douszne - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję