Słuchawki przewodowe nauszne

Słuchawki przewodowe nauszne coraz częściej zastępowane są przez bezprzewodowe rozwiązania. Istnieją jednak takie sytuacje, gdy potrzebujemy stabilnego i pewnego łącza. Nie mówiąc już o walorach cenowych takiego urządzenia. niektórych rodzajów słuchawek nie wyobrażamy sobie nawet w wersji bezprzewodowej. Nie uprzedzajmy jednak faktów – omówimy to w dalszej części poradnika zakupowego!

Czym jeszcze zajmiemy się w naszym poradniku? Wskażemy najważniejsze funkcje i parametry takich urządzeń. Mało tego, podpowiemy też, jakie słuchawki przewodowe nauszne są najlepsze, i to uwzględniając Wasze potrzeby i oczekiwania. Na koniec prezentujemy szczególnie polecane modele, wśród których na pewno znajdziecie ten idealny dla siebie.

Słuchawki przewodowe nauszne Ranking
Jakie Słuchawki przewodowe nauszne?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia słuchawki przewodowe nauszne?

Tego sprzętu chyba nie musimy nikomu przedstawiać – jest on obecny na rynku już od dobrych kilkudziesięciu lat. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że słuchawki nauszne przewodowe to sprzęt audio, który z powodzeniem zastępuje głośniki w sytuacji, gdy chcemy, by dźwięk trafiał bezpośrednio do naszych uszu. Może to wynikać z różnych przyczyn – o zaletach tego typu sprzętu jeszcze porozmawiamy. Jednak opisywane przez nas urządzenia charakteryzuje też fakt, że podłączamy je za pomocą przewodu, najczęściej do gniazda audio 3,5 mm, a także charakterystyczna budowa. Składają się bowiem z okrągłych lub kwadratowych muszli, przykrywających ucho. Najczęściej są połączone pałąkiem, który opiera część ciężaru urządzenia na naszej głowie, rozkładając go równomiernie.

Słuchawki przewodowe nauszne
Słuchawki przewodowe nauszne / Ranking najlepszych, cena i opinie

Zalety słuchawek przewodowych nausznych

Dlaczego warto wybrać dobre słuchawki przewodowe nauszne? Emitują one dźwięk bezpośrednio do naszego ucha, dzięki czemu jest on głośny, dobrze słyszalny i precyzyjny. Jednocześnie nie musimy wkładać ich do przewodu słuchowego, za czym nie przepada wielu użytkowników. Najlepsze słuchawki przewodowe nauszne mogą dobrze wygłuszać otoczenie. Co to oznacza? Nie słyszymy ruchu ulicznego, pracy maszyn, rozmów innych osób, hałasów. Dzięki temu świetnie sprawdzają się na siłowni, w autobusie lub pracy. Warto dodać, że działa to także w odwrotnym kierunku – odpowiednio wygłuszone słuchawki sprawiają, że inne osoby nie słyszą audio, którego słuchamy, a więc nikomu nie przeszkadzamy.

Zobacz też: Słuchawki nauszne

Jakie słuchawki przewodowe nauszne wybrać i kupić? Przeznaczenie

Zanim przyjrzymy się parametrom jako takim, warto w ogóle zastanowić się, w jakim celu chcemy kupić słuchawki przewodowe nauszne. Dostępne na rynku modele możemy bowiem podzielić według przeznaczenia. Podstawowy podział obejmuje słuchawki:

  • Klasyczne,
  • Gamingowe,
  • Sportowe,
  • Studyjne.

Klasyczne słuchawki nauszne przewodowe to uniwersalne modele, które sprawdzą się do muzyki, audiobooków, podcastów, oglądania filmów i innych czynności. Najczęściej mają dość neutralny design, są niedrogie, wygodne.

Sprawdź także: Słuchawki bezprzewodowe douszne do 100 zł

Gamingowe słuchawki przewodowe nauszne są projektowane przede wszystkim z myślą o graczach. Muszą się więc cechować dużą wytrzymałością, charakterystycznym designem pasującym do pozostałego sprzętu komputerowego, a także obecnością mikrofonu. Ten ostatni przydaje się zwłaszcza przy grach zespołowych, jak również streamowaniu gier.

Jakie słuchawki przewodowe nauszne
Jakie słuchawki przewodowe nauszne wybrać?

Chociaż do aktywności fizycznej polecamy zwłaszcza modele bezprzewodowe, to również sportowe słuchawki przewodowe nauszne znajdują takie zastosowanie. Zwykle dobrze trzymają się na uszach. W miejsce tradycyjnego pałąku, mają elastyczny, wygodnie układający się na ciele. Powinny także być wzmocnione, zwłaszcza w miejscu łączenia przewodu. Przydają się do biegania, jazdy na rowerze, ćwiczeń na siłowni i innych aktywności.

Może Cię zainteresować: Słuchawki z ANC do 200 zł

Studyjne słuchawki przewodowe nauszne są to profesjonalne modele do muzyki. Przydają się do studia nagrań, ale też dla audiofilów. To zazwyczaj duże egzemplarze, zasłaniające całą małżowinę uszną i okolicę. Charakteryzują się perfekcyjnym oddaniem każdego jednego dźwięku, bardzo szerokim pasmem przenoszenia, doskonałą jakością i precyzją. Nie można ich jednak zaliczyć do przystępnych cenowo.

Jakie słuchawki przewodowe nauszne są najlepsze?

Skoro ten podział mamy już za sobą, przyjrzyjmy się także innym różnicom i cechom naszego urządzenia. jeśli chodzi o najważniejsze kwestie, jakie warto wziąć w tym miejscu pod uwagę, będą to przede wszystkim:

  1. Mikrofon – umożliwia prowadzenie rozmów i nagrywanie swojego głosu.
  2. ANC / ANR – jest to funkcja zwana aktywną redukcją hałasu. Można uznać, że takie słuchawki nauszne przewodowe są inteligentne. Wyłapują one dźwięki z otoczenia, następnie sztuczna inteligencja przetwarza je w taki sposób, by stworzyć dla nich przeciwwagę. Dzięki temu hałasy stają się całkowicie niesłyszalne, również wtedy, kiedy nie odtwarzamy żadnej muzyki.
  3. Impedancja – decyduje o jakości dźwięku. Podajemy ją w Ohmach. Im więcej ohmów, tym lepsza jakość dźwięku, ale też cichszy się on wydaje. Dlatego jeśli nie posiadamy wzmacniacza, dobrym wyborem będzie model do 30 ohmów – to uniwersalna wartość dla telefonów, tabletów, komputerów i innych powszechnych odtwarzaczy.
  4. Pasmo przenoszenia – ludzkie ucho jest w stanie rozróżnić dźwięki o częstotliwości od 20Hz do 20kHz. Im większą część zakresu pokrywają słuchawki przewodowe nauszne, tym głębszy, bardziej realistyczny dźwięk się wydaje. Najlepsze modele są w stanie pokryć cały zakres.
  5. Sterowanie – najczęściej są to przyciski i pokrętła, które pozwalają zmienić utwór, wstrzymać lub wznowić odtwarzanie, manipulować głośnością. Najlepsze słuchawki przewodowe nauszne posiadają zamiast tego dotykowy panel, dzięki czemu sterowanie nimi staje się jeszcze łatwiejsze.

Zobacz również: Słuchawki z ANC do 300 zł

Gdzie kupić słuchawki przewodowe nauszne?

W jakich sklepach możemy dorwać dobre słuchawki przewodowe nauszne? To wszystko zależy, na jaki typ polujemy. Najbardziej popularne modele znajdziemy nawet w dyskontach czy kioskach, większy wybór jest w sklepach internetowych i dużych marketach z elektroniką. Natomiast słuchawki studyjne znajdziemy w sklepach audiofilskich. Jeśli chodzi o marki, które z pewnością nam się przewiną, możemy tu zaliczyć na przykład Genesis, Sennheiser, Edifier, Creative, JBL, Philips, Sony, Razer i inne.

Najlepsze słuchawki przewodowe nauszne
Najlepsze słuchawki przewodowe nauszne

Cena słuchawek przewodowych nausznych

Ile kosztują słuchawki przewodowe nauszne? Cena zależy od wielu czynników. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że budżet waha się między 30 zł a nawet 5 tysięcy zł. Najtańsze opcje mogą jednak nie spełnić naszych oczekiwań co do jakości, najdroższe natomiast to najczęściej profesjonalne modele studyjne dla twórców muzyki.

Słuchawki przewodowe nauszne – opinie

Jak widać, rynek jest tak szeroki, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jesteśmy ciekawi, w który z opisanych przez nas typów celujecie? Na co Wy zwracacie szczególną uwagę, kiedy stajecie przed takim wyborem i dlaczego? Liczymy, że sekcję komentarzy zapełnią Wasze opinie o słuchawkach przewodowych nausznych!

Słuchawki przewodowe nauszne / Ranking najlepszych

Czym jeszcze warto się kierować? Na pewno poleceniami użytkowników, w końcu to właśnie oni wiedzą, co sprawdza się w praktyce. Nie musicie ich jednak szukać na własną rękę. Poniżej znajdziecie ranking najlepszych słuchawek bezprzewodowych nausznych, a w nim – najbardziej polecane modele. Zapraszamy!

2.
SteelSeries Arctis 1 czarne (61427)
Słuchawki przewodowe nauszne SteelSeries
3.
JBL Live 770NC czarne
Słuchawki przewodowe nauszne JBL
4.
JBL Live 770NC Niebieskie
Słuchawki przewodowe nauszne JBL
5.
JBL Live 770NC białe
Słuchawki przewodowe nauszne JBL
6.
Beyerdynamic DT 990 PRO Black Edition 250 Ohm
Słuchawki przewodowe nauszne Beyerdynamic
7.
STEELSERIES Arctis Nova 3 Czarny
Słuchawki przewodowe nauszne SteelSeries
8.
JBL Quantum 100 Białe
Słuchawki przewodowe nauszne JBL
9.
Razer Kraken Kitty Edition Czarny
Słuchawki przewodowe nauszne Razer
10.
Focal CELESTEE Czarno-Miedziane
Słuchawki przewodowe nauszne Focal

Słuchawki przewodowe nauszne - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję