Telewizor do pokoju

Telewizor do pokoju może znajdować różne zastosowania. Najczęściej oglądamy na nim telewizję, kanały naziemne lub satelitarne. Coraz częściej decydujemy się także na opłacanie licznych dostępnych platform VOD. Chociaż wielu użytkowników odtwarza zdobyte w ten sposób materiały na komputerze, duży ekran daje zdecydowanie lepsze wrażenia. To jednak nie koniec, bo najlepszy telewizor do pokoju pozwala także przeglądać strony internetowe, media społecznościowe (na przykład Youtube, TikTok), własne nagrania i filmy, a wreszcie grać w gry wideo.

W zależności od tego, jakie właściwie mamy wymagania, będziemy celować w nieco inne modele. Ale po kolei – zapraszamy Was do lektury poniższego poradnika. Podpowiadamy w nim, jaki telewizor do pokoju wybrać, czym się kierować i jakie funkcje są najważniejsze.

Telewizor do pokoju Ranking
Jaki Telewizor do pokoju?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Jaki telewizor do pokoju wybrać i kupić?

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, czym jest telewizor do pokoju. Najczęściej są to modele, które stanowią centrum rodzinnej rozrywki. Co prawda coraz częściej tego tytułu muszą ustąpić komputerowi, ale przecież wciąż są wykorzystywane. Możliwości jest sporo, a my musimy jasno określić swoje oczekiwania i potrzeby, by dokonać udanego zakupu.

Telewizor do pokoju
Telewizor do pokoju / Opinie, cena, ranking najlepszych

Cechy, które pomogą nam wybrać najlepszy telewizor do pokoju dla siebie, to przede wszystkim:

 • Wielkość,
 • Matryca,
 • Rozdzielczość,
 • Inne parametry obrazu,
 • Smart TV,
 • Pozostałe funkcje.
 • Zobacz też: Telewizor 55 cali do 4000 zł

  Wielkość telewizora do pokoju

  Chociaż utarło się, że im większy telewizor do pokoju, tym lepiej, to nie idźmy tą drogą. Źle dobrany do pomieszczenia ekran może sprawić, że oglądanie nie będzie komfortowe. Gdy znajdziemy się zbyt blisko, będzie nam przeszkadzać widoczność każdego jednego piksela, a także konieczność poruszana gałkami ocznymi, by ogarnąć cały ekran i zadzierania głowy. Z kolei zbyt daleko umiejscowiony ekran nie pozwala nam dostrzec wszystkich szczegółów. Dlatego najlepszy telewizor do małego pokoju nie powinien przekraczać 55 cali. Mowa tu przede wszystkim o ciasnych kawalerkach i małych salonach w bloku, pokojach dziecięcych, sypialniach. Z kolei telewizor do dużego pokoju daje nam znacznie szersze pole do popisu. Największe modele mogą mieć nawet 100 cali, choć już model powyżej 70 cali daje nam całkiem przyzwoity widok. Ciekawym rozwiązaniem są też ekrany zakrzywione, które tworzą panoramiczne wrażenie.

  Matryca telewizora do pokoju

  Czy wiecie, co decyduje o tym, jak dobry jest obraz w telewizorze do pokoju? Wchodzi tutaj wiele zmiennych, jednak jednym z podstawowych kryteriów powinna być matryca. Inaczej nazywamy ją technologią wyświetlania obrazu, co mówi o tej właśnie wadze. W dzisiejszych czasach telewizor do pokoju najczęściej posiada matrycę LED, wykorzystującą zwykłe diody celem wyświetlania pojedynczych pikseli. Na rynku istnieją także usprawnienia: diody z kropką kwantową, czyli QLED, a także diody organiczne – OLED. Te matryce cechują się głębszym kontrastem, lepszym nasyceniem kolorów i mniejszym zużyciem energii.

  Sprawdź także: Telewizor do 4000 zł

  Rozdzielczość telewizora do pokoju

  Jeśli wielkość podawana w calach to wymiary fizyczne, można uznać, że rozdzielczość to takie wymiary cyfrowe. Jest to bowiem liczba pikseli, które odpowiadają za wyświetlanie ekranu. Im więcej pikseli, tym bardziej szczegółowy i dokładny wydaje się obraz. Jeśli mamy do czynienia z telewizorem małym, do 55 cali, rozdzielczość waha się najczęściej od Full HD, czyli 1920 na 1080 pikseli, do 4K, czyli 3940 na 2160 pikseli. Z kolei najlepszy duży telewizor do pokoju ma rozdzielczość nawet w okolicach 8K.

  Jaki telewizor do pokoju
  Jaki telewizor do pokoju wybrać?

  Telewizor do pokoju a inne parametry obrazu

  Czym jeszcze się kierować, gdy zależy nam na wysokiej jakości wyświetlanych treści? Ważne kryteria, pozwalające nam wybrać najlepszy telewizor do pokoju pod tym względem, to:

  1. HDR – sprawia, że w ciemnych i jasnych partiach obrazu szczegóły są bardziej widoczne, ale nie odbija się to negatywnie na kontraście.
  2. Podświetlenie – sprawia, że obraz jest jasny i dobrze widoczny. Najlepiej nie krawędziowe, a równomierne.
  3. Częstotliwość odświeżania – w dużym uproszczeniu przekłada się na liczbę klatek na sekundę. Zazwyczaj wystarczy 60Hz, jednak do gier, dynamicznych obrazów i sportu przydaje się telewizor do pokoju o częstotliwości odświeżania od 120 do nawet 244Hz.

  Może Cię zainteresować: Telewizor 4K

  Telewizor do pokoju ze Smart T

  v
  Jak już wspomnieliśmy we wstępie, korzystanie z TV wygląda dziś nieco inaczej. Decydujemy się nie tylko na tradycyjne kanały telewizyjne, lecz cenimy sobie większą elastyczność. Dlatego najlepszy telewizor do pokoju ze Smart TV to dziś właściwie „must have”. Jest to model, który posiada system operacyjny oraz możliwość łączenia się z Internetem, na przykład poprzez Wi-Fi. Polecamy zwłaszcza Android TV i Google TV, które dają nam dostęp do wielu przydatnych aplikacji, zwłaszcza platform VOD (Netflix, Ipla, HBO Go, Player i inne). Dzięki temu to my decydujemy, co i kiedy chcemy oglądać.

  Jaki telewizor do pokoju jest najlepszy?

  To nie koniec naszych rozważań! Co jeszcze może posiadać najlepszy telewizor do pokoju? Polecamy zwrócić uwagę na dobre nagłośnienie, zwłaszcza jeśli nie planujemy dokupić zewnętrznych urządzeń. Przydaje się także sprawny pilot, optymalnie, by miał on klawiaturę QWERTY, jak również możliwość sterowania głosem. To nie koniec – najlepszy telewizor do pokoju łączy się z innymi urządzeniami poprzez Bluetooth, posiada odpowiednie tunery, wejście na konsolę i inne urządzenia, a także umożliwia zarówno postawienie na stoliku RTV, jak i zawieszenie na ścianie.

  Zobacz również: Telewizor do kuchni

  Gdzie kupić telewizor do pokoju?

  W jakich sklepach możemy dorwać dobry telewizor do pokoju? Polecamy odwiedzić przede wszystkim popularne markety ze sprzętem radiowo-telewizyjnym, tam możemy obejrzeć wybrane modele na żywo. Ponadto warto odwiedzić sklepy internetowe. Na fizycznych i wirtualnych półkach znajdziemy wielu renomowanych producentów, jak na przykład Samsung, LG, Hisense, Manta, Sharp, Sony, Philips, Xiaomi i wielu innych.

  Najlepszy telewizor do pokoju
  Najlepszy telewizor do pokoju

  Cena telewizora do pokoju

  Ile kosztuje telewizor do pokoju? To pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ta może brzmieć co najwyżej: zależy, jaki mamy budżet. Osoby wyjątkowo zamożne mogą sięgnąć nawet po modele za 80-100 tysięcy złotych, i nie ma tu pisarskiej pomyłki! Najtańsze są dostępne za mniej niż 500 zł, natomiast za rozsądny dla przeciętnej osoby budżet można uznać ten między 1000 a 5000 zł.

  Telewizor do pokoju – opinie

  Odpowiedni wybór jest bardzo ważny, ponieważ teraz zakupiony sprzęt pozostanie z nami na wiele lat. Zastanówmy się więc, czego tak właściwie potrzebujemy, co jest naszym priorytetem, bez jakich opisanych funkcji nie możemy się obyć. A może dodalibyście od siebie coś do tego, co już omówiliśmy? Czekamy na opinie o telewizorach do pokoju w sekcji komentarzy!

  Telewizor do pokoju / Ranking najlepszych

  Opracowaliśmy także zestawienie szczególnie polecanych, sprawdzonych propozycji, spośród których możecie wybrać tę najbardziej odpowiednią dla siebie. Nie przedłużając, poniżej prezentujemy ranking najlepszych telewizorów do pokoju. Głęboko wierzymy, że pomoże Wam to dokonać idealnego wyboru.

  10.
  Philips 65PML9008
  Telewizor do pokoju Philips

  Telewizor do pokoju - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

  Dodaj opinie lub recenzję