Telewizor do 4000 zł

Telewizor do 4000 zł jest popularnym przedziałem cenowym, jaki obecnie wybierają użytkownicy. W tej właśnie kwocie możemy wybrać całkowicie funkcjonalny sprzęt, dysponujący licznymi dodatkami, udogodnieniami i nowinkami technologicznymi. Nie mówiąc już o tym, co przy zakupie telewizora powinno być najważniejsze – jakości obrazu. Z drugiej strony, kwota ta nie jest na tyle wygórowana, by przeciętne gospodarstwo domowe nie mogło sobie na nią pozwolić. Wiele zależy jednak od naszych potrzeb i oczekiwań odnośnie sprzętu – to jednak temat, który rozwijamy w dalszej części naszego poradnika.

Jesteście ciekawi, jaki telewizor do 4000 zł i co najczęściej wybierają użytkownicy? A może zastanawiacie się, na jakie funkcje czy atuty warto zwrócić szczególną uwagę? Zapraszany do lektury, a wszystkie odpowiedzi staną się jasne!

Telewizor do 4000 zł Ranking
Jaki Telewizor do 4000 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić telewizor do 4000 zł?

Jak już wspomnieliśmy, telewizor do 4000 zł należy raczej do średniej półki cenowej. Nie musimy rezygnować z większości udogodnień, a jednocześnie nie wydamy na niego równowartości kilku wypłat. To właśnie sprawia, że jest on rozwiązaniem tak uniwersalnym. Chociaż coraz częściej telewizory zostają wyparte przez komputery i laptopy, to jednak w większości domów pozostają centrum rodzinnej rozrywki. Świetnie sprawdzają się w salonie, ale i sypialni, pokoju dziecięcym czy kuchni. Wiele zależy też od zastosowania, jakie planujemy dla nowego sprzętu. warto bowiem wiedzieć, że najlepszy telewizor do 4000 zł może służyć do:

  • Oglądania programów telewizyjnych, zarówno cyfrowej telewizji naziemnej, jak i telewizji satelitarnej,
  • Korzystania z platform VOD – telewizji na życzenie,
  • Odtwarzania plików filmowych z nośników, jak płyty, Blue-Ray, odtwarzacz USB,
  • Gier wideo – konieczne będzie podłączenie konsoli, na przykład Xbox, Play Station i innych,
  • Pracy – na przykład w szkole, na uczelni, w sali konferencyjnej, i tak dalej.
Telewizor do 4000 zł
Telewizor do 4000 zł / Ranking najlepszych i opinie

Zobacz też: Telewizor 4K

Jaki telewizor do 4000 zł wybrać i kupić?

Mamy już ustalone widełki cenowe, a to całkiem przydatna wskazówka, która pomoże nam w poszukiwaniach i nieco ograniczy liczbę dostępnych modeli. Mimo to, baza, od której wychodzimy, będzie bardzo pokaźna. Dlatego powinniśmy zawęzić poszukiwania o inne parametry, na których nam zależy. Co warto wziąć przy tym pod uwagę? Najważniejsze kwestie do rozważenia to przede wszystkim:

  1. Rozmiar,
  2. Obraz,
  3. Smart TV,
  4. Opcje dla graczy,
  5. Funkcje dodatkowe.

Rozmiar telewizora do 4000 zł

Najważniejszą cechą, o której warto zdecydować już na samym początku, jest rozmiar telewizora do 4000 zł. Tutaj wcale nie działa zasada: im więcej, tym lepiej. Zbyt duży telewizor w małym pomieszczeniu nie zapewni bowiem komfortowego oglądania. Chodzi o to, by zachować odpowiednią odległość osoby oglądającej od ekranu. Dzięki temu nie widzimy pojedynczych pikseli, a także ogarniamy obraz polem widzenia. Dlatego poleca się, by w niewielkim pomieszczeniu telewizor do 4000 zł miał nie więcej niż 55 cali. Jeśli do dyspozycji mamy przynajmniej kilka metrów wolnej przestrzeni, możemy się pokusić o ekran aż do 80 cali, bo i takie są dostępne w zakładanym budżecie.

Sprawdź także: Telewizor do kuchni

Obraz w telewizorze do 4000 zł

Przejdźmy do jakości obrazu, która jest nie mniej ważna. Najlepszy telewizor do 4000 zł powinien posiadać jak największą rozdzielczość, czyli liczbę pikseli przypadających na ekran. Dzięki temu obraz wydaje się ostry i bardzo wyraźny, a pojedyncze piksele nie są widoczne podczas oglądania nawet z bliższej odległości. W przypadku ekranów mniejszych niż 55 cali możemy zaakceptować rozdzielczość Full HD, czyli 1920 na 1080 pikseli. Natomiast przy większych ekranach polecamy 4K, liczące 3940 na 2160 pikseli.

Jaki telewizor do 4000 zł
Jaki telewizor do 4000 zł wybrać?

A co z innymi parametrami obrazu? Bardzo ważne jest także podświetlenie, które sprawia, że ekran ma równomierną jasność. Pod tym względem o wiele lepiej wypada podświetlenie punktowe w miejsce krawędziowego. Dobrym wyborem będzie także telewizor do 4000 zł OLED. Wykorzystuje on diody organiczne, które pozwalają osiągnąć wyższy kontrast, lepsze nasycenie kolorów i głębszą czerń, a jednocześnie ograniczyć zużycie energii. Dobrym wyborem jest wybór telewizora z HDR.

Może Cię zainteresować: Telewizor dla seniora

Telewizor do 4000 zł ze Smart TV

W dzisiejszych czasach najlepszy telewizor do 4000 zł ze Smart TV to właściwie pozycja obowiązkowa. Taki model jest wyposażony w system operacyjny, tak jak tablet, telefon czy komputer. Może to być na przykład Android TV, Tinzen i inne systemy przygotowane pod telewizory. Pozwalają one na przeglądanie stron internetowych, a także obsługę platform VOD, takich jak Netflix, Ipla, HBO Go, Player i inne. Dzięki temu nie musimy polegać na ramówkach konkretnych stacji, lecz sami decydujemy, co i kiedy zamierzamy oglądać. Nie ma problemu, by zatrzymać odtwarzanie w dowolnym momencie i wrócić do niego, gdy będziemy mieli więcej czasu.

Telewizor do 4000 zł dla graczy

Jak już wspomnieliśmy, dobry telewizor do 4000 zł to także rozwiązanie dla osób, które chciałyby go podłączyć do konsoli do gier. Trzeba jednak zwrócić uwagę na pewne kwestie. Najważniejszą stanowi dynamika obrazu, a konkretnie – częstotliwość jego odświeżania. Standardowo jest to 60 klatek na sekundę, natomiast najlepszy model w tym budżecie oferuje nam nawet 244Hz. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybciej wykryć zagrożenie ze strony przeciwnika i zareagować. Ważne są także technologie upłynniania obrazu, zapobiegające efektowi smużenia, odpowiednie nagłośnienie i złącza, które pozwalają podłączyć konsolę.

Zobacz również: Telewizor 50 cali do 3500 zł

Jaki telewizor do 4000 zł jest najlepszy?

Co jeszcze może nam zaoferować najlepszy telewizor do 4000 zł? Możemy zwrócić uwagę na przykład na sposób montażu. Standardowo stawiamy go na szafce RTV, jednak kiedy mamy dzieci albo chcemy zaoszczędzić przestrzeń w pomieszczeniu, lepszym rozwiązaniem będzie model do zawieszenia na ścianie. Nagrywarka sprawi, że nie przegapimy oczekiwanego programu, a Bluetooth pozwoli połączyć się z innymi urządzeniami: telefonem, kamerą lub aparatem, słuchawkami, zestawem audio.

Najlepszy telewizor do 4000 zł
Najlepszy telewizor do 4000 zł

Gdzie kupić telewizor do 4000 zł?

W jakich sklepach możemy kupić dobry telewizor do 4000 zł? Oczywistym wyborem będą duże markety ze sprzętem radiowo-telewizyjnym. Dobrym tropem są także sklepy internetowe, gdzie czekają atrakcyjne ceny i okresowe zniżki. Mamy także szeroki wachlarz producentów, którzy wychodzą nam naprzeciw, na przykład Samsung, LG, Hisense, Xiaomi, Philips, Sony, Manta, Sharp i wielu innych.

Telewizor do 4000 zł – opinie

O ile nie wymagamy kinowych wymiarów i wrażeń, będzie to całkiem rozsądny wybór, jeśli chodzi o podstawowy odbiornik telewizyjny w domu. Gdy nie stać nas na wyłożenie takiej kwoty za jednym zamachem, z pomocą przychodzą atrakcyjne oferty ratalne. A dlaczego Wy zdecydowaliście się akurat na ten konkretny budżet? Czekamy na opinie o telewizorach do 4000 zł.

Telewizor do 4000 zł / Ranking najlepszych

Jeśli liczycie na konkretną pomoc, tę również dla Was przygotowaliśmy. Stworzyliśmy ranking najlepszych telewizorów do 4000 zł. Powstał na podstawie opinii i ocen użytkowników, dzięki czemu macie pewność, że znajdują się w nim tylko sprawdzone opcje. W efekcie wystarczy znaleźć tę, która wydaje się Wam najbardziej atrakcyjna i dopasowana pod indywidualne potrzeby domowników.

1.
Sony KD-50X85K
Telewizor do 4000 zł Sony
2.
PHILIPS 65PUS8818 65" LED 4K
Telewizor do 4000 zł Philips
4.
Samsung QLED QE65Q80CAT - 65"
Telewizor do 4000 zł Samsung
5.
SAMSUNG QE55QN85C 55"
Telewizor do 4000 zł Samsung
8.
Sony KD-43X80L - 43"
Telewizor do 4000 zł Sony
9.
TCL 55C845 55" MINILED 4K
Telewizor do 4000 zł TCL
10.
PHILIPS 70PUS8118 70" LED 4K
Telewizor do 4000 zł Philips

Telewizor do 4000 zł - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję