Telewizor do kuchni

Telewizor do kuchni to rozwiązanie, z którym coraz częściej możemy się spotkać w wielu domach. Sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy dysponujemy dość sporą kuchnią. Zdarza się, że jest ona połączona z salonem lub jadalnią, wtedy dochodzą też dodatkowe warunki. Jednak nawet kiedy nasza kuchnia jest w pełni samodzielna, warto zastanowić się nad takim urządzeniem, oprócz głównego telewizora, który zwykle znajduje się w salonie lub pokoju dziennym.

Zastanawiacie się, jakie dokładnie warunki powinno spełnić takie urządzenie, czego szukać w sklepach i na jakich cechach się skupić? Chcecie dopasować odpowiedni model do swoich potrzeb i oczekiwań? Trafiliście na właściwy poradnik zakupowy! Podpowiadamy w nim, jaki telewizor do kuchni jest najlepszy, a także omawiamy najważniejsze cechy i parametry.

Telewizor do kuchni Ranking
Jaki Telewizor do kuchni?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto kupić telewizor do kuchni?

Telewizor już od wielu lat jest nieśmiertelnym centrum domowej rozrywki. Z reguły jednak kupujemy go do pomieszczeń takich jak salon, pokój dzienny, gabinet, w ostateczności sypialnia lub pokój dziecięcy. Okazuje się jednak, że dobry telewizor do kuchni ma całkiem sporo sensu! Tam toczy się przecież całkiem spora część życia rodziny. Podobne urządzenie sprawia, że nie musimy wybierać między obowiązkami domowymi a ulubionym filmem czy serialem.

Telewizor do kuchni
Telewizor do kuchni / Ranking najlepszych, opinie, cena

Niczego nie przegapimy. Możemy w ten sposób umilić sobie na przykład zmywanie naczyń, gotowanie czy inne czynności. Nie mówiąc już o sytuacji, gdy w kuchni znajdują się także miejsca do jedzenia, a my lubimy, gdy podczas posiłku coś gra w tle. Zamyka to także wszelkie spory na temat tego, co chcemy aktualnie oglądać. Mąż może okupować telewizor w salonie, żona w kuchni lub odwrotnie.

Zobacz też: Telewizor dla seniora

Jaki telewizor do kuchni wybrać i kupić?

Chyba nie musimy Was dłużej przekonywać, że to całkiem sensowny zakup. Jest jednak kilka warunków, które warto spełnić, by wybrać najlepszy telewizor do kuchni. Po pierwsze, przemyślmy miejsce jego ustawienia. To wcale nie taka łatwa sprawa, gdyż nie może się on znajdować w pobliżu zlewu czy kuchenki, bo ryzykujemy uszkodzeniami. Nie powinien także znajdować się dokładnie naprzeciwko okna – wtedy odbijające się promienie słoneczne będą uniemożliwiać oglądanie. Najlepiej powiesić go na ścianie, by nie przeszkadzał i nie zajmował niepotrzebnie miejsca, a jednocześnie był dobrze widoczny. W kuchni, w której chcemy umieścić telewizor, powinien być także wysokiej klasy wyciąg, by pozbyć się wilgoci i innych zanieczyszczeń. Kiedy przez dłuższy czas dostawałyby się do wnętrza urządzenia, szybko mogłyby je uszkodzić.

A na co zwrócić uwagę, wybierając sam najlepszy telewizor do kuchni, warto zwrócić uwagę na takie cechy, jak:

  • Rozmiar,
  • Parametry ekranu,
  • Smart TV.

Sprawdź także: Mały telewizor do pokoju dziecka

Rozmiar telewizora do kuchni

Małe telewizory do kuchni to strzał w dziesiątkę. Zdajemy sobie sprawę, że jakoś tak się utarło, że im większy ekran, tym większa przyjemność z oglądania. Jednak to nie do końca działa, a przynajmniej nie na ograniczonej przestrzeni, gdzie odległość osoby oglądającej od wyświetlacza jest dość skromna. Dobry telewizor do kuchni zwykle nie przekracza 55 cali, a większość modeli ma około 32 cale. Pamiętajmy, że nie jest to główny TV w naszym mieszkaniu, a jedynie dodatek. Natomiast w przypadku bardzo dużych kuchni, na przykład w nowoczesnych loftach, możemy się pokusić o większy wyświetlacz.

Jaki telewizor do kuchni
Jaki telewizor do kuchni wybrać?

Ekran w telewizorze do kuchni

Na wielkości ekranu ważne jego cechy się nie kończą. Dobry telewizor do kuchni musi nam także oferować przyzwoity obraz, przy czym warto zaznaczyć, że wcale nie musi być cudem nowoczesnej techniki. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na jego rozdzielczość, gdyż to ona definiuje, czy obraz będzie ostry i szczegółowy. Przy czym przy tak małym ekranie z powodzeniem sprawdzi się Full HD, czyli 1920 na 1080 pikseli. Oczywiście jeśli mamy wolne środki finansowe, 4K także będzie w porządku. Podobnie jak inwestycja w telewizor do kuchni z ekranem QLED albo OLED i funkcją HDR, która poprawia widoczność szczegółów w najciemniejszych i najjaśniejszych partiach obrazu, a także sprawia, że ten wydaje się żywy i realistyczny.

Może Cię zainteresować: Telewizor 50 cali do 3500 zł

Jaki telewizor do kuchni jest najlepszy? Smart T

v
Jest jednak nowinka technologiczna, której nie powinniśmy przegapić. Najlepszy telewizor do kuchni posiada Smart TV, czyli oprogramowanie przypominające systemy operacyjne w telefonach i tabletach. Łączy się też z Internetem. Dzięki temu możemy korzystać z licznych platform VOD, czyli telewizji na życzenie. To my decydujemy, jaki film, program czy serial chcemy w danej chwili oglądać, nie oglądając się na ramówki poszczególnych stacji. Smart TV pozwala nam też zatrzymać odtwarzanie, na przykład w chwili, gdy nasze zajęcie potrzebuje stu procent uwagi i wznowić je, gdy mamy ochotę.

Gdzie kupić telewizor do kuchni?

Odpowiednie do tego pomieszczenia odbiorniki nie są w żaden sposób specjalnie oznaczone. To oznacza, że dobry telewizor do kuchni kupimy praktycznie w każdym markecie RTV, mniejszym sklepie, a także w sklepach internetowych. Wśród producentów możemy wymienić takie firmy, jak na przykład Toschiba, Manta, Sencor, Philips, LG, Samsung i wiele innych.

Zobacz również: Telewizor 65 cali do 3500 zł

Najlepszy telewizor do kuchni
Najlepszy telewizor do kuchni

Cena telewizora do kuchni

Ile kosztuje telewizor do kuchni? Tak naprawdę nie ma sensu wydawać zbyt dużych kwot. Mimo środków ostrożności, takie urządzenie wciąż jest narażone na niesprzyjające czynniki, mogące doprowadzić do jego zepsucia, a poza tym nie jest to nasz główny telewizor. Musimy więc pogodzić niewygórowany budżet z komfortem użytkowania. Takie możliwości daje kwota od 600 zł do około 3500 zł.

Telewizor do kuchni – opinie

Czy Waszym zdaniem w tym pomieszczeniu jest stosowne miejsce na takie urządzenie? A może odciąga ono naszą uwagę od obowiązków czy relacji rodzinnych? Każdy ma na to inny pogląd, nieco odmienne doświadczenia, dlatego czekamy na opinie o telewizorach do kuchni w sekcji komentarzy.

Telewizor do kuchni / Ranking najlepszych

Na tym jednak nie kończy się nasza rola. Przygotowaliśmy też ranking najlepszych telewizorów do kuchni. Dzięki niemu możecie sprawdzić, jakie rozwiązania cieszą się dobrymi ocenami realnych użytkowników, są sprawdzone i polecane. Wierzymy, ze to ułatwi nadchodzący zakup.

2.
LG 24TN510S
Telewizor do kuchni LG
5.
Sencor SLE 2472TCS
Telewizor do kuchni Sencor
6.
Philips 24PHS6808
Telewizor do kuchni Philips
7.
JVC LT-24VH4300 24" LED
Telewizor do kuchni JVC
10.
Philips 24PHS5507/12
Telewizor do kuchni Philips

Telewizor do kuchni - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję