Aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką

Aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką to świetny pomysł na prezent, nie tylko na urodziny, ale także Dzień Dziecka, pod choinkę, na Mikołajki czy z innych okazji. Musimy tylko wiedzieć, jaki dokładnie model kupić, by nasze dziecko było z niego zadowolone. Okazuje się bowiem, że taka zabawka nie tylko zapewnia rozrywkę naszym pociechom, lecz przede wszystkim rozwija liczne umiejętności, o których jeszcze porozmawiamy.

Czego dowiecie się z naszego poradnika? Podpowiadamy, jaki aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką wybrać i kupić. Wskazujemy, czym charakteryzuje się takie rozwiązanie, a także na co zwrócić uwagę, by wybrać odpowiedni egzemplarz dla siebie.

Czym jest aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką?

Na początek może ustalmy, co charakteryzuje aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką. Można nim robić oczywiście zdjęcia, co dla dzieci już samo w sobie jest interesujące. Do tego jednak wystarczyłby zwykły aparat cyfrowy. Tymczasem model z drukarką od razu przenosi nasze dzieła na papier! Możemy wydrukować je i powiesić na tablicy, lodówce, wręczyć komuś w prezencie. Jest to tak zwany aparat natychmiastowy, ponieważ nie musimy używać osobnej drukarki, by nasze zdjęcia zyskały fizyczną formę.

Aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką
Aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką / Cena, ranking najlepszych, opinie

Jak działa aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką?

Jak sama nazwa mówi, aparat natychmiastowy dla dzieci to urządzenie, które posiada wbudowaną drukarkę. Najbardziej podstawowe modele drukują każde zrobione zdjęcie. Sprawia to, że uważniej dobieramy kadry i nie tworzymy przypadkowych ujęć, jak ma to miejsce w aparatach cyfrowych. Jest to dobra droga, jednak nie w przypadku kilkuletniego dziecka. Jeśli to początki przygody z fotografią, warto wybrać aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką, który najpierw robi zdjęcia w formie cyfrowej, a dopiero my wybieramy te najbardziej udane ujęcia, by je wydrukować. To sprawia, że nie marnujemy cennych zasobów.

Zobacz też: Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat

Dlaczego warto kupić aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką?

Wspomnieliśmy już, że najlepszy aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką niesie za sobą liczne korzyści. Pozwala nauczyć się kadrowania i dostrzegać ciekawe rzeczy wokół siebie. Wyciąga nasze dziecko na zewnątrz w poszukiwaniu idealnego kadru. Rozwija kreatywność i być może zaowocuje w przyszłości bardzo ciekawą pasją. Dobry aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką pozwala natychmiast cieszyć się efektami swojej pracy, a szybka gratyfikacja zwłaszcza dla młodszych dzieci jest bardzo ważna. Sprawia on, że dzieci rozsądniej podchodzą do tematu robienia zdjęć i decydują, co jest dla nich najbardziej ciekawe, gdyż mają ograniczoną pulę zdjęć do wydrukowania.

Jaki aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką wybrać i kupić?

Jeśli chodzi o dobry aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką, na rynku mamy różne możliwości. Pierwszą są aparaty typowo dla dzieci. posiadają one kolorowe, przyjazne dla malucha obudowy, często zdobione dodatkowymi motywami z bajek, zwierzątkami czy podobnymi akcentami. Są one mniejsze i lżejsze, choć wbudowana drukarka wymusza, by rozmiar takiego aparatu wciąż pozostawał dość słuszny. Warto też zauważyć, że charakteryzują się zazwyczaj niską jakością zdjęć, za którą niekoniecznie idzie niższa cena. Polecamy je więc przede wszystkim dla maluszków, gdyż są przygotowane z myślą o małych dłoniach i dzieciach, które nie potrafią jeszcze czytać.

Sprawdź także: Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat

A jaki jest najlepszy aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką dla starszaka? Możemy wybrać model dedykowany dla dorosłych. Tutaj mamy do wyboru znacznie więcej opcji, dzięki czemu dziecko zdobywa szersze doświadczenie w fotografowaniu. Okazuje się, że modele dla dorosłych często są tańsze, a jednocześnie wykonują lepsze zdjęcia. Musimy tylko wziąć pod uwagę możliwości fizyczne dziecka, gdyż taki aparat natychmiastowy często jest dość ciężki.

Jaki aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką
Jaki aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką wybrać i kupić?

Aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką a koszt zrobienia zdjęcia

Musimy brać też pod uwagę, że koszt zrobienia pojedynczego zdjęcia aparatem natychmiastowym jest dość wysoki. W aparacie cyfrowym robimy tysiące ujęć właściwie żadnym kosztem, jeśli nie liczyć karty pamięci, która może być wielokrotnie wykorzystana. Tymczasem tutaj mamy do czynienia z fizyczną formą, musimy kupować wkłady, które pozwalają na wydrukowanie określonej ilości zdjęć. Dlatego właśnie polecamy zwrócić uwagę na ich cenę i dostępność. Może się bowiem okazać, że tani fotograficzny dla dzieci z drukarką posiada bardzo drogie wkłady, przez co tracimy więcej, niż wydalibyśmy na droższe urządzenie. Lub, co gorsza, wkładów nie można nigdzie dostać, a po wypstrykaniu pierwszej serii sprzęt staje się bezużyteczny, a dziecko – zawiedzione.

Może Cię zainteresować: Aparat fotograficzny dla dziecka 6 lat

Jaki aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką jest najlepszy?

Czym jeszcze się kierować, by wybrać najlepszy aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką? Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Nie ma uniwersalnego modelu, który sprawdzi się u każdego, warto jednak zwrócić uwagę na takie cechy, jak:

  • Ergonomia – antypoślizgowy uchwyt, wygodny grip i intuicyjne rozmieszczenie przycisków,
  • Tryby – automatyczny, manualny dla starszych dzieci, do makro, portretowy, do zdjęć w ruchu i inne,
  • Ustawienia – możliwość domknięcia przesłony, zmiany czasu naświetlania czy światłoczułości ISO,
  • Zoom – inaczej przybliżenie. Najlepiej, by odbywało się optycznie, poprzez wydłużenie obiektywu. Dzięki temu mamy pewność, że jakość zdjęcia nie pogorszy się, nawet jak przybliżymy fotografowany obiekt,
  • Zasilanie – zamiast baterii, najlepszy aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką powinien posiadać wbudowany akumulator. To przyjaźniejsze dla naszego portfela i ekologii,
  • Wygoda – uchwyt na nadgarstek lub pasek na szyję, a także wytrzymałe etui.

Zobacz również: Zabawka aparat fotograficzny dla dzieci

Gdzie kupić aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką?

Jeśli celujemy w aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką typowo dla maluchów, możemy rozejrzeć się w sklepie z zabawkami. Jednak dużo ciekawsze opcje znajdziemy w marketach z elektroniką, a także sklepach internetowych. Producenci, którzy mają nam co nieco do zaoferowania, to na przykład Fuji Film, Redleaf, Agfaphoto, R2Invest i inni.

Najlepszy aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką
Najlepszy aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką

Cena aparatu fotograficznego dla dzieci z drukarką

Ile kosztuje aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką? Cena zależy od różnych czynników, między innymi parametrów technicznych czy nawet renomy producenta. Najtańsze modele znajdziemy już za 150 zł, jednak ich jakość może być różna. Warto więc założyć rozsądny budżet w zakresie od 200 do 400 zł, choć znajdziemy i droższe egzemplarze.

Aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką – opinie

Jak pokazuje nasze doświadczenie, taki sprzęt do fotografowania sprawdza się nawet u małych dzieci, i to o wiele lepiej niż zwykła cyfrówka. Zdjęcia drukowane od razu po zrobieniu mają bowiem niepowtarzalny klimat. A co Wy myślicie? Czekamy na opinie o aparatach fotograficznych dla dzieci z drukarką.

Aparat fotograficzny dla dzieci z drukarką / Ranking najlepszych

Szukacie konkretnych propozycji? W takim razie coś dla Was mamy. I to nie byle co, a ranking najlepszych aparatów fotograficznych dla dzieci z drukarką! Jest to zestawienie, w którym znajdziecie tylko sprawdzone i polecane modele.

Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję