Głośnik przenośny 200W

Głośnik przenośny 200W to rozwiązanie dość niestandardowe – zazwyczaj takie modele dysponują nieco mniejszą mocą – jednak istnieje całkiem sporo sytuacji, w których może się sprawdzić. Warto jednak wiedzieć, że możemy natknąć się na pewną minę. Okazuje się bowiem, że nieuczciwi sprzedawcy, oferujący produkty no-name, oferują najzwyczajniejsze głośniczki o niewielkich możliwościach, oznaczając je jako modele dysponujące mocą 200W. Tymczasem ich realna moc jest o wiele wyższa.

Co zatem warto wiedzieć, żeby się na to nie nabrać i jaki głośnik przenośny 200W jest najlepszy? W naszym poradniku znajdziecie garść wskazówek, które pozwolą Wam dobrać idealne urządzenie dla siebie. Na koniec prezentujemy też konkretne modele.

Czym jest głośnik przenośny 200W?

Zacznijmy od szybkiego wyjaśnienia, czym jest głośnik przenośny 200W. Jak się pewnie domyślacie, chodzi o urządzenie służące do odtwarzania dźwięku. W przeciwieństwie do słuchawek, robi to w taki sposób, by dźwięk niósł się możliwie daleko i mogło go usłyszeć jak najwięcej osób. Dzięki temu możemy dzielić się audio przeznaczonym dla naszych znajomych, uczniów, współpracowników, odbiorców. W dodatku urządzenie to ma charakter przenośny, co oznacza, że może być używane w dowolnym miejscu.

Głośnik przenośny 200W
Głośnik przenośny 200W / Opinie, cena, ranking najlepszych

Moc głośnika przenośnego 200W

Jak się pewnie domyślacie, wspomniane 200W dotyczy mocy głośnika przenośnego. Mamy tu jednak dwie możliwości. Może to być moc znamionowa, czyli całkiem realna. Jest to niezwykle mocne urządzenie, emitujące dźwięk na bardzo duże odległości i oferujące sporą głośność. Jednocześnie zużywa ono dość dużo energii. Po drugiej stronie możemy umieścić głośniki, w których 200W to moc szczytowa, tak zwana PMPO. Jest to maksymalna moc, jaką teoretycznie są w stanie osiągnąć głośniki w warunkach sterylnych na krótką chwilę. Zazwyczaj jest ona kilkukrotnie wyższa od realnej mocy ciągłej i gdybyśmy faktycznie ją wykorzystywali, urządzenie uległoby uszkodzeniu. Dlatego głośniki przenośne o mocy 200W PMPO to raczej niewielkie, niezbyt imponujące urządzenia do amatorskich zastosowań.

Zobacz też: Głośniki komputerowe do 150 zł

Jaki głośnik przenośny 200W wybrać i kupić?

A skoro tak, na początek musimy ustalić, jakie zastosowania planujemy dla naszego nowego urządzenia. Najlepszy głośnik przenośny 200W może należeć do jednej z dwóch grup:

  • Modele profesjonalne – są to duże i ciężkie głośniki przenośne, najczęściej z rączką do przenoszenia i/lub kółkami ułatwiającymi transport. Ich faktyczna, ciągła moc wynosi 200W, dzięki czemu sprawdzają się podczas imprezy, do karaoke, na wykład czy szkolenie, a także inne okazje wymagające, by dobry dźwięk słyszało jak najwięcej osób.
  • Głośniki amatorskie – w praktyce mają moc do 20W, a jedynie ich moc szczytowa sięga 200W. Mogą się sprawdzić podczas sprzątania, prac w ogrodzie, skromnych domówek, spotkań ze znajomymi, wypadu na plażę czy grilla. Ich zaletę stanowi fakt, że są niewielkie i mieszczą się w każdej torbie, a często nawet w kieszeni.

Zasilanie głośnika przenośnego 200W

Jeśli głośnik przenośny 200W działa z taką mocą w trybie ciągłym, będzie on zużywał dość sporo energii. To prawie wyklucza zasilanie akumulatorowe – bateria wyczerpałaby się bardzo szybko, a gdybyśmy chcieli mieć możliwość słuchania przez wiele godzin, musiałaby być bardzo duża i ciężka. Dlatego głośnik przenośny 200W musi być zasilany sieciowo. Oznacza to, że stale pozostaje podłączony do gniazdka i nie da się użyć go w miejscu, gdzie nie ma sieci elektrycznej lub przynajmniej generatora.

Sprawdź także: Głośnik przenośny do 100 zł

Jeżeli chodzi o małe głośniki przenośne 200W PMPO, w których taka moc jest tylko teoretyczna, możemy spotkać się z modelami zasilanymi akumulatorowo. To bardzo wygodne, bo możemy ich używać w terenie, z dala od cywilizacji. Musimy tylko pamiętać o regularnym ładowaniu. Ważne, żeby był to wbudowany akumulator wielorazowego użytku o jak największej pojemności, która wystarczy nawet na kilka godzin słuchania.

Jaki głośnik przenośny 200W
Jaki głośnik przenośny 200W wybrać?

Głośnik przenośny 200W a źródło dźwięku

Okazuje się, że sposób podłączenia nie jest taki oczywisty. Najlepszy głośnik przenośny 200W może działać zupełnie niezależnie. Posiada on wbudowany odtwarzacz, a także miejsce na kartę pamięci lub pamięć USB. Dzięki temu nie potrzebujemy żadnego zewnętrznego urządzenia do odtwarzania. Jeśli jednak chcemy je podłączyć, mamy dwie drogi:

  1. Przewodowo – najczęściej za pomocą kabla 3,5 mm. Pamiętajmy jednak, że kabel mocno ogranicza zasięg, może przypadkiem zostać wyrwany, a na dodatek nie wszystkie urządzenia posiadają odpowiednie gniazdo,
  2. Bezprzewodowo – najczęściej za pośrednictwem Bluetooth – w ten sposób jesteśmy w stanie podłączyć niemal wszystkie współczesne urządzenia: telefony, tablety, laptopy i inne.

Może Cię zainteresować: Głośnik przenośny do 500 zł

Jaki głośnik przenośny 200W jest najlepszy? Z mikrofonem czy bez?

Żeby wybrać najlepszy głośnik przenośny 200W, musimy zwrócić uwagę na parametry dźwięku. Jego impedancja zazwyczaj nie jest wysoka, gdyż w przeciwnym razie potrzebowałby wzmacniacza, za to powinien mieć sporą dynamikę. Podaje się ją w decybelach (dB) i określa ona różnicę między najgłośniejszymi i najcichszymi możliwymi do odtworzenia dźwiękami. Z kolei pasmo przenoszenia mówi o tym, jaka wysokość dźwięku jest odtwarzana. Ludzkie ucho rozróżnia dźwięki od 20 do 20000 herców, więc im większy zakres, tym lepszy i głębszy wydaje nam się dźwięk.

Warto zwrócić uwagę także na obecność mikrofonu. Duży głośnik przenośny 200W świetnie sprawdza się jako urządzenie do karaoke. Rozkręci on niejedną imprezę. Sprawdza się także jako sprzęt dla osób prowadzących wykłady i kursy – nie musimy aż tak wysilać głosu, by wszyscy nas usłyszeli. Jeśli wybieramy amatorski, niewielki głośnik mobilny, zwróćmy uwagę, czy posiada on wejście mikrofonowe.

Zobacz również: Głośnik przenośny 50W

Gdzie kupić głośnik przenośny 200W?

Sklepy, w których kupimy dobry głośnik przenośny 200W, to przede wszystkim markety z elektroniką i ze sprzętem audio. Możemy spróbować szczęścia też w sklepach internetowych, jednak pamiętajmy o różnicy między PMPO a realną mocą ciągłą. Producenci takich urządzeń to na przykład Rebeltec, Manta, Bowers&Wilkins, JBL i inni.

Najlepszy głośnik przenośny 200W
Najlepszy głośnik przenośny 200W

Cena głośnika przenośnego 200W

Ile kosztuje głośnik przenośny 200W? Cena pozwoli nam rozpoznać, czy realnie mamy taką moc do dyspozycji, czy to tylko chwyt marketingowy. Modele kosztujące mniej niż 300-400 zł raczej nie oferują nam tak dużej mocy. Najdroższe egzemplarze możemy kupić nawet za około 4000 zł.

Głośnik przenośny 200W – opinie

Chociaż duża moc bardzo nas kusi, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w ogóle jej potrzebujemy. Większości użytkowników wystarczy bowiem tańsze urządzenie. A jak Wy się na to zapatrujecie? Czekamy na opinie o głośnikach przenośnych 200W.

Głośnik przenośny 200W / Ranking najlepszych

Właśnie planujecie taki zakup i jesteście do niego w stu procentach przekonani? To świetnie się składa! Przygotowaliśmy bowiem ranking najlepszych głośników przenośnych 200W. Znajdziecie w nim polecane, dobrze oceniane urządzenia.

Dodaj opinie lub recenzję