Tani dron z GPS

Tani dron z GPS to zakup bardzo polecany na początek swojej przygody z pilotowaniem podobnych urządzeń. W najbardziej ogólnym ujęciu, chodzi o bezzałogowe urządzenie latające, sterowane zdalnie, wyposażone w moduł lokalizacji. W praktyce prawie zawsze są to tak zwane quadricoptery, niewielkie urządzenia oferujące ogromną sterowność dzięki czterem śmigłom. Chociaż drony pierwotnie powstały z myślą o zastosowaniach wojskowych, to szybko okazało się, że świetnie sprawdzają się także wśród osób cywilnych. Zapewniają rozrywkę, a czasem także znajdują zastosowania praktyczne.

Niezależnie od powodów, dla których zainteresowaliście się tym tematem, potrzebne będzie odpowiednie urządzenie. Przygotowaliśmy zatem poradnik, w którym podpowiadamy, jaki tani dron z GPS wybrać i kupić.

Tani dron z GPS Ranking
Jaki Tani dron z GPS?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia tani dron z GPS?

Wiecie już, czym jest dron, jednak co właściwie wyróżnia tani dron GPS spośród innych? Pierwszym kryterium jest oczywiście cena. Rozstrzał cenowy w tej kategorii jest ogromny. Najdroższe drony kosztują tyle, co dobry samochód, podczas gdy najtańsze kupimy za mniej niż 100 zł. Na potrzeby naszego poradnika przyjmujemy więc, że tani dron z GPS kosztuje maksymalnie 500 zł.

Tani dron z GPS
Tani dron z GPS / Opinie, ranking najlepszych i cena

Druga kwestia to oczywiście funkcja lokalizacji. GPS to skrót oznaczający global positioning system, czyli światowy system ustalania pozycji obiektu, który został wyposażony w ten moduł. Jest to niezwykle dokładna metoda, umożliwiająca ustalenie lokalizacji co do paru metrów. W dronach system GPS pełni kilka ciekawych funkcji, które postaramy się zwięźle przedstawić w naszym poradniku.

Zobacz też: Tani dron

Dlaczego warto kupić tani dron z GPS?

Jak podkreślają użytkownicy, tani dron z GPS to dobry pomysł na początek – jako zakup dla siebie, ale też na prezent, na przykład dla osoby zainteresowanej nowinkami technologicznymi, dziecka, nastolatka. Pilotowanie drona to świetna zabawa. Jeśli jest on dodatkowo wyposażony w kamerę, możemy stworzyć cudowne materiały, a nawet zdjęcia do ofert dotyczących nieruchomości czy samochodów. Niska cena sprawia, że nie szkoda nam wydać pieniędzy, by przekonać się, że pilotowanie jest w ogóle dla nas. Nie boimy się też uszkodzenia sprzętu. a kiedy już nauczymy się nim sterować, nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić droższe urządzenie.

A co z samym modułem lokalizacji? Okazuje się, że najlepszy tani dron z GPS ma kilka ciekawych funkcji właśnie dzięki zastosowaniu tego rozwiązania:

  • Automatyczny start i lądowanie,
  • Śledzenie użytkownika, na przykład gdy ten zjeżdża na nartach, rowerze lub prowadzi jakąkolwiek inną aktywność,
  • Powrót do miejsca startu w razie rozładowanej baterii lub utraty zasięgu,
  • Możliwość odnalezienia zgubionego drona,
  • Zapisanie lokalizacji konkretnych ujęć, przez co zawsze możemy odszukać miejsca, w których zostały zrobione,
  • Utrzymywanie stałej wysokości.

Sprawdź także: Tani dron z kamerą

Jaki tani dron z GPS wybrać i kupić?

A skoro tak, pozostaje nam już tylko odpowiedni zakup. Żeby wybrać najlepszy tani dron z GPS, musimy zwrócić uwagę na takie cechy, jak:

  1. Kamera,
  2. Sterowanie,
  3. Dodatkowe cechy i funkcje.
Jaki tani dron z GPS
Jaki tani dron z GPS wybrać i kupić?

Kamera w tanim dronie z GPS

Jedno z pytań, które słyszymy najczęściej, brzmi: jaki tani dron z GPS jest lepszy, z kamerą czy bez? Odpowiedź jest dość oczywista. Jeśli możemy sięgnąć po dodatkową, całkiem ciekawą funkcję, dlaczego mielibyśmy jej sobie odmawiać? Model zdolny nagrywać obraz pozwoli nam zrobić ciekawe ujęcia swojej okolicy czy do albumu rodzinnego, uczy nas też kadrowania i operowania latającą kamerą. Pozwoli zdobyć doświadczenie, które pomoże w pilotowaniu droższej maszyny. Do amatorskich zastosowań zresztą w zupełności wystarcza tani dron z GPS i kamerą, bez konieczności przesiadki na coś lepszego.

Może Cię zainteresować: Smartfon dla graczy

A skoro tak, warto zwrócić uwagę na jakość tej kamery. Tani dron z GPS oferuje nam przede wszystkim cyfrową stabilizację obrazu, optyczną znajdziemy w droższych urządzeniach. Możemy za to liczyć na całkiem sporą rozdzielczość. Minimum to Full HD, czyli 1920 na 1080 pikseli, jednak najlepszy tani dron z GPS nagrywa w 4K, czyli 3840 na 2160 pikseli. Ważna jest także liczba klatek na sekundę. Im większa, tym płynniejszy obraz.

Sterowanie tanim dronem z GPS

Okazuje się, że tani dron z GPS może być sterowany na dwa sposoby. Pierwszy z nich zakłada wykorzystanie łączności Bluetooth i naszego własnego telefonu lub tabletu. Sterujemy urządzeniem poprzez naciskanie odpowiednich miejsc na dotykowym ekranie. To jednak nie nauczy nas pożytecznych nawyków, przydatnych w pilotowaniu prawdziwego drona. Najlepszy tani dron z GPS oferuje więc urządzenie sterujące, przypominające pad do konsoli. Do niego także możemy podłączyć urządzenie mobilne, ale tylko po to, żeby uzyskać widok z kamery na żywo.

Zobacz również: Słuchawki gamingowe do 200 zł

Jaki tani dron z GPS jest najlepszy?

Czym jeszcze warto się kierować, by wybrać najlepszy tani dron z GPS? Polecamy zwrócić uwagę na zasilanie. Najlepiej, jeśli jest to dedykowany akumulator, a nie jednorazowe baterie, które trzeba będzie co chwilę kupować. Powinien on wystarczać przynajmniej na 15 minut lotu. Optymalnie, jeśli w zestawie otrzymujemy od razu dwa akumulatorki – wtedy możemy polatać dłużej. Oprócz tego tani dron z GPS może mieć w zestawie praktyczne etui, osłony na śmigła, zapobiegające ewentualnym uszkodzeniom oraz inne elementy zamienne.

To jednak nie wszystko. Nawet tani dron z GPS powinien być solidny, wykonany z twardego, wytrzymałego plastiku. To sprawi, że nie rozpadnie się on przy okazji pierwszego uderzenia. Jeśli zamierzamy latać na dworze, wybierzmy model wodoodporny i pyłoszczelny. Jeśli chodzi o drony dla dzieci, muszą być intuicyjne w obsłudze, najlepiej atrakcyjne i kolorowe. Dobrze, jeśli wydają dźwięki – niektóre modele oferują nawet dobudowywanie segmentów z klocków Lego!

Najlepszy tani dron z GPS
Najlepszy tani dron z GPS

Gdzie kupić tani dron z GPS?

W jakich sklepach polecamy szukać tego urządzenia? Dobry i tani dron z GPS kupimy przede wszystkim w dużych marketach z elektroniką użytkową, a także sklepach internetowych. Polecamy za to unikać azjatyckich witryn sprzedażowych, na których nie obejmuje nas rękojmia i tak naprawdę nie wiemy, co otrzymamy. Jeśli chodzi o polecanych producentów, warto tu wymienić na przykład DJI, Syma, Xiaomi, Overmax i innych.

Tani dron z GPS – opinie

Chociaż osoba mająca się przerzucić z droższego urządzenia na tańsze może odczuć różnicę, to jednak dla wielu osób, które nie zajmują się pilotowaniem w sposób profesjonalny, opisywane przez nas modele będą wystarczające. Musimy tylko pamiętać o poszanowaniu przepisów prawa – te warto sprawdzać na bieżąco, na przykład w Internecie. A jakie są Wasze doświadczenia i opinie o tanich dronach z GPS? Czekamy na komentarze!

Tanie drony z GPS / Ranking najlepszych

A skoro już o doświadczeniach mowa, warto wziąć pod uwagę te, które użytkownicy mają z poszczególnymi modelami. To pozwoli nam sięgnąć po sprawdzone i polecane opcje. Takie właśnie propozycje znajdziecie poniżej – jest to ranking najlepszych tanich dronów z GPS.

1.
DJI Mini 3 RC-N1
Tani dron z GPS DJI
6.
DJI Mini 2 SE
Tani dron z GPS DJI
9.
Xiaomi X8 Mini Pro 2021
Tani dron z GPS Xiaomi

Tani dron z GPS - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję