Tani dron

Tani dron to bardzo popularny wybór na początek swojej przygody z pilotowaniem. Nie wymaga dużych nakładów finansowych, a jednocześnie pozwala nam zdobyć niezbędne doświadczenie, które przyda się, gdy będziemy chcieli operować droższym sprzętem. Możemy też przekonać się, czy w ogóle pilotowanie drona sprawia nam frajdę. Po co do tego celu inwestować duże pieniądze? Nie mówiąc już o tym, że tani dron to świetny pomysł na prezent: dla dziecka, nastolatka, osoby dorosłej zainteresowanej nowinkami technologicznymi.

Okazuje się jednak, że ilu operatorów, tyle pomysłów na idealne urządzenie. Jak zatem wybrać to, które odpowiada wszystkim naszym potrzebom i budżetowi? Warto zacząć od lektury poniższego poradnika, w którym podpowiadamy, jaki tani dron jest najlepszy.

Tani dron Ranking
Jaki Tani dron?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia tani dron?

Na początek wyjaśnijmy, co to jest tani dron i co go wyróżnia. Drony to urządzenia przygotowane początkowo na potrzeby przemysłu wojskowego, które z czasem znalazły zastosowania cywilne. Przyjmuje się, że są to bezzałogowe obiekty latające, zdalnie sterowane, o masie do dwudziestu pięciu kilogramów (choć tanie drony zwykle są lżejsze). Najczęściej mają cztery śmigła, które odpowiadają za wzbijanie się w górę oraz dość precyzyjne sterowanie.

Tani dron
Tani dron / Cena, ranking najlepszych, opinie

Co jednak oznacza tani dron? Biorąc pod uwagę, że najdroższe urządzenia tego typu to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, można przyjąć tu całkiem szerokie widełki. My jednak uznajemy, że najlepszy tani dron to urządzenie, które kosztuje do około 400 zł. Z jednej strony nie zrujnuje budżetu domowego, z drugiej w tej kwocie można już wyrwać całkiem ciekawe funkcje i nie rezygnować z jakości czy trwałości różnych rozwiązań.

Zobacz też: Tani dron z kamerą

Jaki tani dron wybrać i kupić? Z kamerą czy bez?

Zanim zdecydujemy się na tani dron, musimy zdecydować, do czego zamierzamy go używać. Chodzi nam tylko o zapewnienie sobie rozrywki i naukę sterowania? Wtedy z powodzeniem nada się dron bez kamery, który jest znacznie tańszy. Jednak wybór taniego drona z kamerą pozwala nam uzyskać zupełnie nową perspektywę. Możemy tworzyć zdjęcia i filmy z góry, nagrywać ciekawe materiały o swojej okolicy czy z różnych wydarzeń.

Co więcej, tani dron z kamerą może nam pozwolić na naukę kadrowania i tworzenia interesujących nagrań. To zaprocentuje w przyszłości. Nawet niedrogie urządzenie pozwala tworzyć ciekawe treści do mediów społecznościowych, rodzinnego albumu czy nawet ofert sprzedażowych – czy to samochodu, czy nieruchomości. Pamiętajmy jednak, że by używać drona z kamerą, na ten moment trzeba przejść internetowy kurs i uzyskać stosowne pozwolenie. Warto więc sprawdzić aktualnie obowiązujące przepisy, by niepotrzebnie nie narażać się na mandat.

Sprawdź także: Głośniki komputerowe do 50 zł

Jaka kamera w tanim dronie?

Skoro już zdecydowaliśmy się na tani dron z kamerą, musimy zwrócić uwagę na jej jakość. To właśnie od parametrów kamery zależy jakość nagrania. Musimy przede wszystkim zainwestować w stabilizację obrazu. Dron narażony jest na wibracje wynikające m.in. z podmuchów wiatru, dlatego to takie ważne. W tym budżecie jednak rzadko możemy uzyskać optyczną stabilizację, raczej będziemy liczyć na cyfrową.

Jaki tani dron
Jaki tani dron wybrać i kupić?

Niezwykle istotna jest także rozdzielczość kamery. Najlepszy tani dron powinien nagrywać obraz przynajmniej w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 na 1080 pikseli. To daje zadowalający obraz nawet na monitorze komputera, nie tylko małym ekranie. Jednak producentom coraz częściej udaje się stworzyć przystępne cenowo urządzenia, oferujące rozdzielczość 4K, czyli 3940 na 2160 pikseli. Taki obraz jest bardzo wyraźny i szczegółowy, świetnie wygląda nawet na telewizorze. Kamera może nagrywać w 30 lub 60 klatkach na sekundę. Im ich więcej, tym bardziej płynny obraz możemy uzyskać.

Może Cię zainteresować: Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat

Sterowanie tanim dronem

Dla nauki pilotowania ważny jest także sposób sterowania tanim dronem. Producenci często decydują się oszczędzić na urządzeniu sterującym. Zamiast niego, dron jest wyposażony w Wi-Fi lub Bluetooth i musimy pobrać dedykowaną aplikację na nasz smartfon. Wydawałoby się, ze to dobra opcja – nie dość, że uzyskujemy podgląd z kamery na żywo, to jeszcze sterujemy dronem poprzez urządzenie, które już znamy, dotykając jego ekranu.

Jeśli jednak na poważnie myślimy o pilotowaniu takimi urządzeniami, wybierzmy najlepszy tani dron z urządzeniem sterującym. Przypomina ono pada do konsoli. Chociaż na początku może wydawać się skomplikowane, szybko odkryjemy, że oferuje ono znacznie większą precyzję niż telefon. Przygotowujemy się w ten sposób także do pilotowania droższych dronów, które zazwyczaj posiadają taki właśnie kontroler. Różnica tkwi także w zasięgu – w telefonie jest to około 20 metrów, podczas gdy urządzenie sterujące z łącznością radiową może działać nawet na odległość kilkudziesięciu metrów.

Zobacz również: Słuchawki gamingowe z mikrofonem

Jaki tani dron jest najlepszy?

Zastanawiacie się, czym jeszcze warto się kierować, wybierając najlepszy tani dron? Polecamy zwrócić uwagę na takie cechy, jak:

  • Zasilanie – dedykowany akumulatorek o jak największej pojemności. Jako że wytrzymuje on maksymalnie 15-30 minut lotu, warto zaopatrzyć się od razu w dwie sztuki,
  • Osłony śmigieł – sprawiają, że nawet początkująca osoba niczego nie uszkodzi,
  • Automatyczny start i lądowanie – dzięki temu ta najtrudniejsza część lotu nie sprawi nam problemu,
  • Funkcje dla dzieci – tani dron dla maluszków powinien być kolorowy, pełny światełek i melodyjek, łatwy w obsłudze, a także odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniem,
  • Zapasowe śmigła,
  • Jakość wykonania – solidny, twardy plastik, zabezpieczone elementy elektroniczne, wodoodporność i pyłoszczelność.
Najlepszy tani dron
Najlepszy tani dron

Gdzie kupić tani dron?

Zastanawiacie się pewnie, w jakich sklepach możemy kupić dobry tani dron. Warto zrezygnować z azjatyckich portali aukcyjnych – jakość oferowanych tam produktów bywa bardzo różna. Zamiast tego możemy wybrać renomowane sklepy internetowe, a także markety z elektroniką, jakie znajdziemy w każdym większym mieście. Wśród producentów możemy wymienić na przykład Syma, Overmax, MTP, UGO i innych.

Tani dron – opinie

Chociaż tanie urządzenie także może przynieść nam mnóstwo satysfakcji, musimy pamiętać o tym, by nieco ograniczyć oczekiwania. Siłą rzeczy będzie to sprzęt ograniczony w stosunku do wielokrotnie droższych możliwości. Na początek swojej przygody, a także dla osób, które nie zamierzają zajmować się pilotowaniem profesjonalnie, może w pełni wystarczyć. A jakie Wy macie doświadczenia z tymi urządzeniami? Czekamy na opinie o tanich dronach.

Tani dron / Ranking najlepszych

Mamy nadzieję, że zestawienie szczególnie polecanych, doskonale ocenianych urządzeń pomoże Wam podjąć ostateczną decyzję zakupową. Poniżej znajdziecie ranking najlepszych tanich dronów, stworzony na podstawie doświadczeń użytkowników. Dzięki temu macie pewność, że są to sprawdzone propozycje.


Tani dron - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję