Głośniki komputerowe do 50 zł

Głośniki komputerowe do 50 zł to modele dedykowane przede wszystkim dla amatorów. Mimo niskiej ceny, świetnie sprawdzą się w warunkach domowych. Nie jest to na wpół profesjonalny sprzęt audio, jednak z powodzeniem zapewnią nam całkiem przyzwoitą jakość dźwięku. Jedynie bardzo wprawne ucho dostrzeże różnicę na tyle istotną, by miało to wpływać na jakość słuchania.

Zastanawiacie się właśnie nad takim zakupem? W takim razie zacznijcie od lektury poniższego poradnika. Znajdziecie w nim wskazówki, które pozwolą zdecydować, jakie głośniki komputerowe do 50 zł są najlepsze. Podpowiadamy też, gdzie szukać takich okazyjnych ofert, a nawet wskazujemy konkretne modele.

Głośniki komputerowe do 50 zł Ranking
Jakie Głośniki komputerowe do 50 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić głośniki komputerowe do 50 zł?

Chociaż zdarza się to już coraz rzadziej, to jednak niektóre komputery stacjonarne wciąż nie posiadają wbudowanych głośników. A nawet jeśli – oferują nam one bardzo, ale to bardzo ograniczone możliwości. Podobnie zresztą sprawa ma się z laptopami. Chociaż teoretycznie mogą one odtwarzać audio, to jednak często jest ono bardzo spłycone, trzeszczące i nieprzyjemne. Dość, żeby zrozumieć, ale nie, by czerpać przyjemność ze słuchania.

Głośniki komputerowe do 50 zł
Głośniki komputerowe do 50 zł / Opinie, ranking najlepszych

Z pewnością znajdą się puryści, którzy stwierdzą, że tak tani zestaw głośników także nam w tym nie pomoże. Trzeba jednak przyznać, ze dedykowane urządzenie do odtwarzania dźwięku robi ogromną różnicę. Dobre głośniki komputerowe do 50 zł sprawdzą się do odtwarzania podcastów, filmików, seriali i filmów, audiobooków, a nawet muzyki. Mało kto ma na tyle wyczulony słuch, by przeszkadzały mu ewentualne drobne niedociągnięcia. Jeśli należycie do tej grupy – warto pomyśleć nad zwiększeniem budżetu. Jeśli nie, głośnik w kwocie do 50 zł będzie w porządku.

Zobacz też: Głośniki komputerowe do 500 zł

Jakie głośniki komputerowe do 50 zł wybrać i kupić?

Chociaż oferta jest bardzo szeroka, sięgnięcie po pierwsze lepsze urządzenie to błąd. Nawet jeśli dysponujemy niewielką kwotą, warto pochylić się nad zakupem. Dzięki temu nie będziemy musieli w przyszłości kupować kolejnych i kolejnych egzemplarzy, bo poprzednie się zepsuje lub nie spełni naszych oczekiwań. Jak zatem wybrać najlepsze głośniki komputerowe do 50 zł? Na początek warto określić, jaki konkretnie rodzaj nas interesuje. Do wyboru mamy:

  • Zestaw głośników,
  • Soundbar,
  • Głośnik przenośny.

Zestaw głośników komputerowych do 50 zł

Większość głośników komputerowych do 50 zł występuje w zestawie. To oznacza, że jest ich co najmniej dwa. Zestaw, w którym występuje głośnik prawy i lewy, oznaczamy jako 2.0. Wystarczy umieścić oba elementy po obu stronach monitora i możemy cieszyć się całkiem przyzwoitym, przestrzennym dźwiękiem. Jeśli natomiast wymagamy czegoś więcej, możemy wybrać głośniki komputerowe do 50 zł z subwooferem. Jest to zestaw 2.1, ponieważ zawiera dwa zwykłe głośniki oraz jeden niskotonowy. Jak sama nazwa mówi, jest on odpowiedzialny za odtwarzanie niskich tonów, tak zwanych bassów. Dzięki temu głośniki komputerowe do 50 zł oferują większą głębię dźwięku i szersze pasmo przenoszenia.

Sprawdź także: Głośniki komputerowe 2.1 Bluetooth

Soundbar do komputera do 50 zł

Czym jest soundbar? Można powiedzieć, że to głośniki komputerowe do 50 zł zmieszczone w jednym urządzeniu. Ma on formę długiego głośnika, jakby przedzielonego na pół. Jego lewa strona przejmuje rolę głośnika lewego, prawa – prawego. Chociaż w ten sposób uzyskamy nieco mniej przestrzenny dźwięk, to jest to metoda na ograniczenie potrzebnego miejsca, funduszy, a także podłączania. Soundbar najlepiej umieścić na wysokości monitora, naprzeciwko osoby korzystającej z komputera.

Jakie głośniki komputerowe do 50 zł
Jakie głośniki komputerowe do 50 zł wybrać i kupić?

Głośnik przenośny do komputera do 50 zł

Coraz częściej sięgamy po głośniki przenośne zamiast tradycyjnych. Owszem, możemy zdecydować się na dokładnie taki głośnik, jaki podłączamy do telefonów czy tabletów. Większość współczesnych komputerów posiada bowiem łączność Bluetooth. Jednak są także inne możliwości. Najlepsze przenośne głośniki komputerowe do 50 zł to małe modele, które umieszczamy nad monitorem, zupełnie jak kamerkę internetową. Nakładamy je lub przypinamy specjalnym klipsem.

Może Cię zainteresować: Głośniki komputerowe 5.1

Mogą one być podłączone zarówno bezprzewodowo, jak i przewodowo, poprzez kabel mini-jack. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku laptopów. Z głośników komputerowych do 50 zł tego typu możemy bowiem korzystać, gdziekolwiek tylko chcemy. Nie ma też ryzyka, że zapomnimy o przypiętych głośnikach stacjonarnych i wyszarpiemy przewód, uszkadzając go lub gniazdo słuchawkowe.

Jakie głośniki komputerowe do 50 zł są najlepsze?

Skoro tę kwestię już ustaliliśmy, przyjrzyjmy się także innym cechom, które pozwolą nam wyłonić najlepsze głośniki komputerowe do 50 zł. Warto zwrócić uwagę na takie cechy, jak:

  1. Zasilanie – najczęściej przewodowe, poprzez sieć, ewentualnie z komputera jak słuchawki. Czasem możemy spotkać się z modelami akumulatorowymi, dedykowanymi do laptopów.
  2. Podłączenie – najczęściej poprzez złącze jack 3,5 mm, nieco rzadziej przez USB. Niektóre głośniki komputerowe do 50 zł łączą się z naszym urządzeniem także poprzez Bluetooh, bez użycia przewodów.
  3. Moc – im większa, tym lepszą głośność bez utraty jakości jest w stanie osiągnąć urządzenie. Minimum to 2W na każdy głośnik, jednak najlepsze głośniki komputerowe do 50 zł oferują nawet 10W na każdy głośnik.
  4. Pasmo przenoszenia – inaczej wysokość odtwarzanych dźwięków. Ludzkie ucho najczęściej rozróżnia pasmo od 20Hz do 20kHz i głośniki komputerowe do 50 zł powinny pokrywać jak największą część tego zakresu. Najlepiej pod tym względem wypadają zestawy z subwooferem.

Zobacz również: Głośniki komputerowe 5.1

Gdzie kupić głośniki komputerowe do 50 zł?

Często pytacie, gdzie właściwie można upolować najlepsze głośniki komputerowe do 50 zł. Oczywiście możemy sięgnąć po portale z używanymi sprzętami, jednak zawsze to jest ryzyko. Jeśli chodzi o nowe modele, polecamy odwiedzić zwłaszcza duże markety z elektroniką i sklepy internetowe. Dobrym posunięciem może być poczekanie na okresowe wyprzedaże. Producenci, którzy mają dla nas coś w tym budżecie, to na przykład Genius, Microlab, Esperanza, Natec, Sven i inni.

Głośniki komputerowe do 50 zł – opinie

Jak już wspomnieliśmy, wytrawni audiofile mogliby uznać to za profanację. W praktyce jednak takie niedrogie rozwiązania także znajdą swe zastosowanie w naszych domach. A dlaczego Wy zdecydowaliście się na ich zakup? Co jest dla Was najważniejsze? Czekamy na opinie o głośnikach komputerowych do 50 zł.

Głośniki komputerowe do 50 zł / Ranking najlepszych

Zdajemy sobie sprawę, że w tym budżecie można trafić zarówno na ukryte perełki, jak i wyjątkowe buble. Pomagamy więc znaleźć te pierwsze i wyeliminować drugie. Jak dokładnie? Przygotowaliśmy ranking najlepszych głośników komputerowych do 50 zł, a w nim wyłącznie sprawdzone i polecane modele.

1.
iBox IGLSP1 jasne drewno
Głośniki komputerowe do 50 zł iBox
2.
Głośnik wysokotonowy dynamiczny E124
Głośniki komputerowe do 50 zł Dibeisi
3.
Esperanza GŁOŚNIKI 2.0 FOLK EP122
Głośniki komputerowe do 50 zł Esperanza
4.
Marvo SG-117
Głośniki komputerowe do 50 zł Marvo
5.
Media-Tech MT3151
Głośniki komputerowe do 50 zł Media-Tech
6.
Esperanza EP122 (MULESPGLO0022)
Głośniki komputerowe do 50 zł Esperanza
8.
Esperanza Ranbow baila (EGS103)
Głośniki komputerowe do 50 zł Esperanza
9.
Genius SP-Q160 Iron Grey (31730027400)
Głośniki komputerowe do 50 zł Genius
10.
Głośnik AVD 502
Głośniki komputerowe do 50 zł Dibeisi

Głośniki komputerowe do 50 zł - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję