Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem to świetne rozwiązanie, jeśli mamy duże potrzeby związane z drukowaniem. Jak podkreślają dotychczasowi użytkownicy, sprawdza się ona zarówno w domu, jak i w biurze. Wiele zależy jednak od naszych potrzeb, ilości drukowanych plików, ich rodzaju, a nawet tego, na jakim papierze zamierzamy drukować. Na szczęście oferta najpopularniejszych sklepów jest na tyle szeroka, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Jako że zakup ten nie należy do tanich i prawdopodobnie zostanie z nami na lata, warto poświęcić mu odpowiednią dozę uwagi. Zapraszamy więc do lektury poniższego poradnika. Dowiecie się z niego, jaka drukarka laserowa kolorowa ze skanerem jest najlepsza oraz na jakie jej funkcje i parametry warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem Ranking
Jaka Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem?
Ranking najlepszych >>>

Jak działa drukarka laserowa kolorowa ze skanerem?

Wszyscy doskonale wiemy, czym jest urządzenie w postaci drukarki ze skanerem. Działa ono w dwie strony: może przenosić pliki cyfrowe na papier lub skanować wersje papierowe do plików cyfrowych. Jest to bardzo przydatna funkcja, która umożliwia nam poprawne prowadzenie dokumentacji, robienie kopii zapasowych (na przykład paragonów za drogie rzeczy objęte gwarancją), przesyłanie różnego rodzaju danych. Jednak najpopularniejsza drukarka to model atramentowy. Oprócz niej wyróżniamy także modele igłowe, sublimacyjne, a także laserowe, na których dziś się skupimy.

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem
Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem / Ranking najlepszych, ceny, opinie

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem opiera się na zasadzie działania znacznie bardziej skomplikowanej, niż w przypadku urządzeń atramentowych. Wewnątrz niej znajdują się specjalne bębny, na których laser wypala odpowiedni wzór. Jest on zgodny z tym, co chcemy wydrukować. Taka matryca obrazu jest w zasadzie niewidoczna. Następnie zostaje ona przeniesiona na kartkę za pomocą tonera, a my możemy się cieszyć gotowym wydrukiem.

Zobacz też: Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem – dla kogo?

Chociaż drukarka laserowa kolorowa ze skanerem ma swoje zalety, nie nadaje się dla każdego. Jeśli często zamierzamy drukować zdjęcia wysokiej jakości, zwłaszcza na papierze fotograficznym – wybierzmy drukarkę atramentową. Jeżeli zazwyczaj drukujemy bardzo małe ilości danych i robimy to sporadycznie – także wybierzmy drukarkę atramentową. Najlepsza drukarka laserowa kolorowa ze skanerem sprawdzi się za to przy drukowaniu dokumentów, plików tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych i nielicznych ilustracji. Dzięki funkcji drukowania w kolorze możemy wyróżnić niektóre partie tekstu, cieszyć się atrakcyjnymi tabelami i wykresami, obrazkami, a nawet zdjęciami.

Nie będzie to jednak jakość pozwalająca na wydrukowanie dużego formatu zdjęcia do powieszenia na ścianie. Model laserowy pozwala nam drukować dużo i często. Chociaż jest droższy od drukarki atramentowej, znikome ilości używanego toneru sprawiają, że koszt wydruku jednej strony jest znacznie mniejszy. Sama drukarka laserowa kolorowa ze skanerem cechuje się też większą żywotnością. To właśnie sprawia, że najlepiej nadaje się dla osób, które dużo drukują: nauczycieli, wykładowców, uczniów, studentów, właścicieli firm, do biura.

Sprawdź także: Drukarka dla domu

Jaka drukarka laserowa kolorowa ze skanerem jest najlepsza?

Okazuje się, że nie ma jednego uniwersalnego urządzenia, które sprawdzi się u wszystkich. Wybrane modele musimy dopasować do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Dlatego właśnie warto zwrócić uwagę na:

  • Jakość skanu i wydruku,
  • Format,
  • Sposób podłączenia,
  • Inne funkcje.
Jaka drukarka laserowa kolorowa ze skanerem
Jaka drukarka laserowa kolorowa ze skanerem jest najlepsza?

Jakość skanu i wydruku z drukarki laserowej kolorowej ze skanerem

Najważniejsze dla nas jest, by dokumenty wyglądały ładnie i profesjonalnie? Warto więc zwrócić uwagę na rozdzielczość, czyli liczbę pikseli na cal. Im jest ich więcej, tym ostrzejszy, bardziej szczegółowy wydaje się wydrukowany obraz. Absolutne minimum to 150 dpi, ale najlepsza drukarka laserowa kolorowa ze skanerem oferuje nam nawet 600 dpi. Daje to bardzo dobry wydruk, czy też skan wyglądający jak z profesjonalnego aparatu. Musimy się tylko przygotować, że maksymalna rozdzielczość powoduje, że wydruk lub skanowanie trwa dłużej. Jeśli się spieszymy, możemy zmniejszyć rozdzielczość w ustawieniach.

Może Cię zainteresować: Drukarka dla fotografa

Format druku drukarki laserowej kolorowej ze skanerem

Przeciętna drukarka laserowa kolorowa ze skanerem oferuje nam drukowanie stron A4. Jest to opcja w pełni wystarczająca, jeżeli chodzi o modele do domu lub przeciętnego biura. Większość z nas nie ma potrzeby drukowania większych arkuszy, natomiast urządzenie można dopasować do tych mniejszych. Jednak studenci technicznych czy artystycznych kierunków, a także osoby zajmujące się niektórymi specjalistycznymi zawodami, mogą mieć potrzebę drukowania na formacie A3 i skanowania treści w tym właśnie formacie. Wtedy warto się rozejrzeć za większym urządzeniem. Upewnijmy się też, że pozwala ono na drukowanie na kopertach, sztywniejszych kartkach, a nawet płytach CD.

Sposób podłączenia drukarki laserowej kolorowej ze skanerem

Nawet najlepsza drukarka laserowa kolorowa ze skanerem musi być podłączona do gniazdka, czerpie ona bowiem energię niezbędną do działania z sieci elektrycznej. Jednak możemy wybrać model, który nie potrzebuje połączenia z komputerem. O ile w przypadku stacjonarnych komputerów nie jest to uciążliwe, o tyle gdy często drukujemy z laptopa, tabletu, a nawet telefonu, nie chce nam się za każdym razem podłączać przewodu. Najlepsza drukarka laserowa kolorowa ze skanerem może posiadać moduł Bluetooth, który pozwala na przesyłanie danych do 20 metrów. Często ma także czytnik kart pamięci lub nośników USB, tak by można było wydrukować pliki bezpośrednio z nich.

Zobacz również: Drukarka dla architekta

Jaką drukarkę laserową kolorową ze skanerem wybrać? Dodatkowe funkcje

Czym jeszcze polecamy się kierować, by zdecydować, jaka jest najlepsza drukarka laserowa kolorowa ze skanerem? Funkcje, na które warto zwrócić uwagę, to:

  1. Szybkość drukowania – bardzo przydaje się, gdy drukujemy duże partie plików, na przykład całą książkę, większy dokument. Może wynosić nawet kilkadziesiąt arkuszy na sekundę.
  2. Koszty wydruku – przed zakupem sprawdźmy cenę tonerów. Może się okazać, że o ile sama drukarka jest tania, to części eksploatacyjne bardzo drogie i zupełnie nieopłacalne.
  3. Pamięć RAM – tak jak komputer, dobra drukarka laserowa kolorowa ze skanerem operuje pamięcią przechowującą aktualnie wykorzystywane dane. Im jest jej więcej, tym szybsza i płynniejsza praca. Optymalną wartością jest ta powyżej 512 megabajtów, choć rekordowe urządzenia mają nawet do 4GB RAM-u.
  4. Obciążenie normatywne – określa, ile wydruków można wykonać w miesiącu, nie obciążając nadmiernie podzespołów drukarki. W modelach laserowych dopuszczalna jest bardzo wysoka wartość.
Najlepsza drukarka laserowa kolorowa ze skanerem
Najlepsza drukarka laserowa kolorowa ze skanerem

Gdzie kupić drukarkę laserową kolorową ze skanerem?

W jakich sklepach możemy znaleźć takie urządzenie? Dobra drukarka laserowa kolorowa ze skanerem to akcesorium, które możemy znaleźć przede wszystkim w marketach z RTV i sprzętem komputerowym, a także sklepach internetowych. Do producentów należą na przykład Brother, Canon, HP, Kyocera i inni.

Cena drukarki laserowej kolorowej ze skanerem

Ile kosztuje drukarka laserowa kolorowa ze skanerem? Jeśli jesteśmy zdecydowani na urządzenie tej klasy, przygotujmy się na dość spory wydatek. Tego typu drukarka kosztuje znacznie więcej od atramentowej. Najtańsze propozycje zaczynają się od około 500 zł, jednak najdroższe mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem – opinie

Dlatego właśnie jesteśmy ciekawi, dlaczego jesteście gotowi na taki wydatek i czemu standardowe urządzenie atramentowe Wam nie odpowiada? Na co polecacie zwracać szczególną uwagę? Czekamy na opinie o drukarkach laserowych kolorowych ze skanerem w sekcji komentarzy.

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem / Ranking najlepszych

Potrzebujecie bardziej konkretnych podpowiedzi? W takim razie poniżej znajdziecie ranking najlepszych drukarek laserowych kolorowych ze skanerem. Są to urządzenia sprawdzone i polecane przez innych użytkowników. Wierzymy, że z naszym zestawieniem uda Wam się dokonać doskonałego zakupu!


Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję