Głośniki bezprzewodowe do komputera

Głośniki bezprzewodowe do komputera to zupełnie nowy poziom wygody. Coraz więcej osób się na nie decyduje, choć naprawdę wytrawni audiofile kręcą nosem, że podobne rozwiązania nie oferują takiej jakości, jak powinny. Czy faktycznie? Istnieje wiele mitów i niesłusznych przekonań na ten temat, które chcielibyśmy rozwiać. Chociaż w naszym poradniku skupiamy się na przeciętnych sprzętach, a nie profesjonalnych urządzeniach audiofilskich, mogą one mieć całkiem przyzwoitą jakość dźwięku.

Nie uprzedzajmy jednak faktów, o tym porozmawiamy w dalszej części poradnika. Czego jeszcze możecie się po nim spodziewać? Na pewno omówienia najważniejszych cech, funkcji czy zasady działania, a także wskazówek, jakie głośniki bezprzewodowe do komputera są najlepsze.

Głośniki bezprzewodowe do komputera Ranking
Jakie Głośniki bezprzewodowe do komputera?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia głośniki bezprzewodowe do komputera?

Wydawałoby się, że każdy nowoczesny komputer, zwłaszcza laptop, ale też model stacjonarny, domyślnie posiada własne głośniki. Są one wbudowane w monitor lub inny element sprzętu. Jednak to tylko dodatek, najczęściej bardzo mały, który nie osiąga odpowiedniej jakości. Dźwięk odtwarzany w ten sposób nie ma głębi, trzeszczy, jest dość cichy. Tymczasem to właśnie jakość audio często decyduje o tym, jak bardzo „wkręcimy się” w odtwarzane treści: muzykę, gry, filmy. Niektórzy w tej sytuacji sięgają po słuchawki, inni po dobre głośniki bezprzewodowe do komputera.

Głośniki bezprzewodowe do komputera
Głośniki bezprzewodowe do komputera / Cena, ranking najlepszych, opinie

Jak sama nazwa wskazuje, nie wymagają one użycia przewodów, lecz wykorzystują bezprzewodowe systemy transmisji danych. Dzięki temu unikamy żmudnego podłączania sprzętu do komputera, wystarczy tylko sparować urządzenia. To szczególnie ważne w przypadku laptopów, bo gdy zabieramy je z biurka, nie ryzykujemy, że zapomnieliśmy odłączyć jakiś przewód, który zaraz ulegnie uszkodzeniu. Jednak w komputerach stacjonarnych też może się zdarzyć, że mamy słaby dostęp do odpowiedniego wejścia lub wszystkie miejsca są już zajęte. To właśnie przypadki, gdy głośniki bezprzewodowe do komputera okazują się zbawienne.

Zobacz też: Głośniki do laptopa bezprzewodowe

Jakie głośniki bezprzewodowe do komputera wybrać i kupić?

Wiemy już, dlaczego warto po nie sięgnąć i co wyróżnia je spośród innych propozycji na rynku. Teraz pozostaje nam tylko wybrać najlepsze głośniki bezprzewodowe do komputera. Jak to zrobić? My polecamy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • Zasilanie,
  • Łączność,
  • Wielkość zestawu,
  • Parametry dźwięku,
  • Obudowa.

Zasilanie głośników bezprzewodowych do komputera

Chociaż głośników z komputerem nie łączy żaden przewód, to nie zawsze oznacza to, że z przewodami nie mamy do czynienia w ogóle. Owszem, znajdziemy akumulatorowe głośniki bezprzewodowe do komputera, które nie wymagają podłączenia do gniazdka. Trzeba je jednak regularnie ładować i wystarczają na kilka godzin słuchania. Dużo lepszym wyjściem są modele stacjonarne. Podłączamy je na stałe do gniazdka, ale do komputera już nie musimy – połączy się z nimi bezprzewodowo.

Sprawdź także: Głośniki do komputera do 200 zł

Łączność w głośnikach bezprzewodowych do komputera

Jak głośniki bezprzewodowe do komputera łączą się z naszym komputerem? Mogą wykorzystywać do tego dwie technologie:

  1. Bluetooth – stabilne połączenie o zasięgu nawet do 20 metrów, znajdujące się w niemal wszystkich urządzeniach, od komputera, laptopa, aż po smartfony i tablety,
  2. Wi-Fi – nieco mniej popularna opcja ze względu na mniejszy zasięg i stabilność.
Jakie głośniki bezprzewodowe do komputera
Jakie głośniki bezprzewodowe do komputera warto wybrać?

Wielkość zestawu głośników bezprzewodowych do komputera

Najlepsze głośniki bezprzewodowe do komputera najczęściej występują w zestawach. Dlaczego? Dzięki temu dźwięk staje się znacznie bardziej przestrzenny i realistyczny, gdyż – tak jak w rzeczywistości, dobiega do nas z różnych stron. Podstawowy zestaw 2.0 posiada dwa głośniki, prawy i lewy. W zestawie 2.1 są one uzupełnione o subwoofer, czyli głośnik niskotonowy. Zestawy 5.1 i 7.1 wymagają bardziej zaawansowanego montażu, gdyż trzeba je jakoś rozlokować w pomieszczeniu, ale dają naprawdę przyzwoity, przestrzenny, niemal kinowy dźwięk. Są też oczywiście droższe, dlatego wymagania warto dopasować do swojego budżetu.

Może Cię zainteresować: Głośniki do laptopa

Parametry dźwięku w głośnikach bezprzewodowych do komputera

Popularny mit głosi, że dźwięk oferowany przez urządzenia bezprzewodowe jest gorszy od tego po kablu. To prawda, ale tylko pod warunkiem, że porównujemy ze sobą naprawdę porządny model przewodowy i najtańsze głośniki bezprzewodowe do komputera no-name. Współczesna technologia sprawia, że bezprzewodowy przesył danych jest szybki i przepustowy, więc w każdym innym przypadku nie musimy się o to martwić. Jakość dźwięku poprawi jak największa moc, a także dynamika czy pasmo przenoszenia. Zwłaszcza modele z subwooferem, czyli głośnikiem niskotonowym, mogą emitować przyjemne dla ucha bassy. Ważne, żeby głośnik bezprzewodowe do komputera pokrywał całe pasmo słyszalne przez ludzkie ucho, czyli 20-20000 herców.

Jakie głośniki bezprzewodowe do komputera są najlepsze?

Najlepsze głośniki bezprzewodowe do komputera to zawsze kwestia konkretnych wymagań. Podczas naszych poszukiwań możemy spojrzeć także na obudowę. Na jej powierzchni znajdują się pokrętła i panel do sterowania urządzeniem. Dobrze też, jeśli jest solidna i wytrzymała. Specjaliści podkreślają, że drewniana obudowa nie tylko wygląda elegancko, lecz także sprawia, że dźwięk lepiej się roznosi. Atutem bywa także podświetlenie, dzięki któremu głośnik dobrze wygląda i jest widoczny w ciemności.

Zobacz również: Głośniki do telewizora

Gdzie kupić głośniki bezprzewodowe do komputera?

W jakich sklepach możemy znaleźć najlepsze głośniki bezprzewodowe do komputera? Istnieją sprzedawcy sprzętu audio, którzy mogą nam pomóc, a także duże markety z elektroniką, sprzętem komputerowym i radiowo-telewizyjnym. Ogromną ofertę mają też sklepy komputerowe. Producenci to na przykład Edifier, Creative, Genesis, Logitech, Tracer i wielu innych.

Głośniki bezprzewodowe do komputera
Głośniki bezprzewodowe do komputera

Cena głośników bezprzewodowych do komputera

Ile kosztują głośniki bezprzewodowe do komputera? Ich cena nie zawsze musi być wyższa niż w głośnikach tradycyjnych. Przygotujmy się na wydatek od około 50 zł w górę. Co prawda najdroższe egzemplarze kosztują nawet do 5000 zł, ale takie łączące wysoką jakość z przystępną ceną znajdziemy już za 300-500 zł.

Głośniki bezprzewodowe do komputera – opinie

Dlaczego zdecydowaliście się na rezygnację z przewodów i tradycyjnych rozwiązań? Co jest dla Was najważniejsze przy takim zakupie, na jakie funkcje liczycie? Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne, dlatego czekamy na komentarze i opinie o głośnikach bezprzewodowych do komputera.

Głośniki bezprzewodowe do komputera / Ranking najlepszych

Polecamy sięgnąć po sprawdzone opcje, które zdały już egzamin u innych użytkowników. Jak je znaleźć? Możecie do tego wykorzystać poniższy ranking najlepszych głośników bezprzewodowych do komputera. Na pewno znajdziecie wśród nich propozycje dla siebie!

1.
JBL Xtreme 2 Gun Metal
Głośniki bezprzewodowe do komputera JBL
2.
SONY ULT FIELD 7
Głośniki bezprzewodowe do komputera Sony
3.
Głośnik Bluetooth JBL Go 4 Squad
Głośniki bezprzewodowe do komputera JBL
4.
Apple HomePod Mini Biały
Głośniki bezprzewodowe do komputera Apple
5.
JBL Flip Essential 2 Czarny
Głośniki bezprzewodowe do komputera JBL
6.
JBL Flip 6 Czarny
Głośniki bezprzewodowe do komputera JBL
7.
JBL Charge 5 Czarny
Głośniki bezprzewodowe do komputera JBL
8.
JBL Xtreme 4 Niebieski
Głośniki bezprzewodowe do komputera JBL
9.
BOSE SoundLink Color Bluetooth II Czarny
Głośniki bezprzewodowe do komputera Bose

Głośniki bezprzewodowe do komputera - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję