Smartfon z wytrzymałą baterią

Smartfon z wytrzymałą baterią to inteligentny telefon, który może wytrzymać nawet parę dni bez ładowania. Modele wielofunkcyjne, z dużym ekranem, do których jesteśmy niemal przyklejeni, przyzwyczaiły nas do konieczności codziennego ładowania telefonu. Nie musi tak jednak być. Odpowiednie urządzenie wytrzyma o wiele dłużej. Istnieje też kilka sztuczek, by oszczędzać akumulator w telefonie i przedłużyć czas jego działania.

Jeśli nurtuje Was właśnie to zagadnienie, wiele podpowiedzi znajdziecie w poniższym poradniku. Wskazujemy, jaki smartfon z wytrzymałą baterią jest najlepszy. Podpowiadamy też, na co zwrócić uwagę oraz jak użytkować telefon, by wytrzymał on jak najdłużej.

Smartfon z wytrzymałą baterią Ranking
Jaki Smartfon z wytrzymałą baterią?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co oznacza smartfon z wytrzymałą baterią?

Smartfony to rodzaj telefonów, które na dobre zadomowiły się w naszych kieszeniach. Umożliwiają nie tylko dzwonienie i wysyłanie wiadomości, lecz znacznie więcej. Posiadają system operacyjny, dzięki czemu możemy instalować różne aplikacje. Mają też dotykowy ekran, służący do sterowania, oraz moduły umożliwiające różnego rodzaju łączność, czy to z Internetem, czy też z innymi urządzeniami. W rzeczywistości są to bardziej małe, nieco ograniczone komputery niż telefony, jakie znaliśmy jeszcze dwadzieścia lat temu.

Smartfon z wytrzymałą baterią
Smartfon z wytrzymałą baterią / Ranking najlepszych, opinie, cena

A co z tą wytrzymałą baterią? Niestety, przeciętny smartfon ma duży, jasny ekran oraz oprogramowanie pożerające sporą ilość energii. Dodatkowo wykorzystujemy go do różnych rzeczy, niemal cały czas jest w ruchu, przez co używamy go częściej. To wszystko sprawia, że nie wytrzymuje on kilku, kilkunastu dni bez ładowania, niczym legendarna Nokia 3310 i inne podobne telefony. Zwykle telefon ten ładujemy codziennie, nawet po kilka razy, jednak możemy przedłużyć ten czas.

Zobacz też: Smartfon z dużą baterią

Kiedy warto kupić smartfon z wytrzymałą baterią?

Wiele osób nie potrzebuje smartfona z wytrzymałą baterią i codzienne ładowanie im nie przeszkadza. Jeśli i Wy należycie do tej grupy, tak naprawdę nie ma większej różnicy w wyborze. Jeśli jednak potrzebujecie niezawodnego sprzętu, który nie rozładuje się w najbardziej newralgicznym momencie, jest to poradnik dla Was. Takie urządzenie przydaje się zwłaszcza podczas długich wędrówek i wycieczek, gdy znajdujemy się daleko od miejsc, gdzie można naładować baterię. Sprawdzi się też w przypadku osób, które większość dnia spędzają poza domem – przez kilkanaście godzin w pracy czy na uczelni potrzebujemy sprawnego i gotowego do działania telefonu.

Jaki smartfon z wytrzymałą baterią jest najlepszy?

Jak jednak ocenić, że wybrany przez nas telefon to najlepszy smartfon z wytrzymałą baterią? To pytanie, które na etapie zakupu wydaje nam się najtrudniejsze. Żeby na nie odpowiedzieć, musimy najpierw określić swoje potrzeby, a później zwrócić uwagę na takie cechy, jak:

 • Ekran,
 • Pojemność baterii,
 • System operacyjny,
 • Łączność,
 • Użytkowanie.

Sprawdź także: Smartfon dla starszej osoby

Ekran smartfona z wytrzymałą baterią

Niemal każdy telefon tego typu udostępnia nam statystyki zużycia baterii. Gdy się im przyjrzymy, szybko zauważymy, że lwią część pożera ekran. Składa się on bowiem ze świecących diod LED, musi reagować na dotyk i świecić odpowiednio jasno, by pozostać widocznym nawet w pełnym słońcu. Dlatego właśnie powinniśmy na niego zwrócić uwagę. Im mniejszy ekran, tym mniej zużywa baterii. Jednak nie ma co popadać w skrajności – zbyt mały nie będzie wygodny w użytkowaniu. Za optymalną wartość uznajemy około 5-5,5 cala.

Jaki smartfon z wytrzymałą baterią
Jaki smartfon z wytrzymałą baterią wybrać i kupić?

Jednak nie tylko wymiary, ale także rodzaj mają znaczenie. Nowoczesne technologie pozwoliły na uzyskanie energooszczędnych diod LED. Najlepszy smartfon z wytrzymałą baterią powinien posiadać matrycę AMOLED, która nie tylko pozwala uzyskać lepszą jakość obrazu, ale także znacząco zmniejsza zużycie energii.

Może Cię zainteresować: Mały smartfon z dobrą baterią

Pojemność baterii smartfona

Żeby smartfon z wytrzymałą baterią wytrzymał jak najdłużej, musi posiadać odpowiednią pojemność baterii. Podaje się ją w miliamperogodzinach. Wiele zależy od wymiarów telefonu, jednak przyjmuje się, że duża pojemność zaczyna się od około 5000mAh w górę. Typ baterii również ma duże znaczenie. Obecnie stosuje się głównie modele litowo-jonowe, choć istnieją też nowocześniejsze, bardziej pojemne (przy tych samych gabarytach) i szybciej ładujące się rozwiązania.

System operacyjny smartfona z wytrzymałą baterią

Dla czasu działania na jednym ładowaniu ma znaczenie także używane oprogramowanie. Im bardziej wymagających i obciążających aplikacji używamy, tym szybciej rozładowuje się akumulator. Dlatego właśnie system także jest ważny. Przyjmuje się, że Android jest najbardziej obciążający, choć w najnowszych wersjach wypada już nieco lepiej. Dobrze swoją baterię wykorzystują telefony z systemem iOS, zaprojektowanym dla telefonów Apple. Jest on lepiej zoptymalizowany pod tym kątem.

Jaki smartfon z wytrzymałą baterią jest najlepszy? Łączność

W nowoczesnych smartfonach z wytrzymałą baterią możemy spotkać różne typy łączności. Pamiętajmy, by wyłączyć je, by przedłużyć działanie naszego akumulatora, i włączać je tylko wtedy, gdy ich używamy. W przeciwnym razie będą działały w tle i pożerały energię. Do takich systemów należą:

 1. LTE/5G – pozwala na korzystanie z Internetu od operatora sieci komórkowej, wszędzie tam, gdzie mamy zasięg,
 2. Wi-Fi – korzystamy z domowego Internetu,
 3. Bluetooth – najlepiej w wersji 5.0, umożliwia łączenie z innymi urządzeniami i przesyłanie danych,
 4. GPS – ustala naszą lokalizację i nawiguje,
 5. NFC – umożliwia płatności zbliżeniowe telefonem.

Zobacz również: Smartfon dla seniora

Jak użytkować smartfon, by poprawić funkcjonowanie baterii?

Nie macie najlepszego smartfona z wytrzymałą baterią i w najbliższym czasie nie zapowiada się na zmianę? W takim razie warto wdrożyć kilka prostych sztuczek:

 • Usuwaj aplikacje działające w tle,
 • Sprawdzaj, czy przypadkiem jakiś program nie dostał stosownych uprawnień i nie uruchamia się sam,
 • Włączaj tryb samolotowy (tylko pamiętaj, że nikt nie może się do Ciebie dodzwonić),
 • Nigdy nie ładuj akumulatora do 100% i nie rozładowuj do 0%, zmniejsza to żywotność baterii,
 • Ściemniaj ekran, o ile nie potrzebujesz wysokiej jasności,
 • Zmniejsz czas, po którym ekran automatycznie się zablokuje.
Najlepszy smartfon z wytrzymałą baterią
Najlepszy smartfon z wytrzymałą baterią

Gdzie kupić smartfon z wytrzymałą baterią?

Załóżmy jednak, że decydujecie się na zakup. Dobry smartfon z wytrzymałą baterią znajdziecie zarówno w dużych marketach z elektroniką, jak i mniejszych sklepach, a nawet w salonach operatorów. Ogromny wybór dają sklepy internetowe. Oferują one takie marki, jak na przykład Hammer, Xiaomi, Oppo, Huawei, Sony i inne.

Cena smartfona z wytrzymałą baterią

Ile kosztuje smartfon z wytrzymałą baterią? Cena wcale nie musi iść za pojemnością akumulatora. Najtańsze telefony z tego segmentu kupimy już za około 250 zł. Najdroższe mogą jednak kosztować nawet 5000 zł, mają jednak liczne dodatkowe funkcje i atuty.

Smartfon z wytrzymałą baterią – opinie

Co jest dla Was ważniejsze: funkcjonalność czy pojemność baterii, i dlaczego? Może znacie jakieś mało popularne perełki, których akumulator może wytrzymać naprawdę długo? Jeśli tak, koniecznie się podzielcie. Czekamy na opinie o smartfonach z wytrzymałą baterią.

Smartfon z wytrzymałą baterią / Ranking najlepszych

Wytrzymałość akumulatora zależy także od wielu innych cech danego sprzętu. Warto się więc oprzeć nie tylko na suchych danych, ale i wrażeniach użytkowników. Przygotowaliśmy więc dla Was zestawienie najbardziej polecanych i dobrze ocenianych modeli. Poniżej znajdziecie ranking najlepszych smartfonów z wytrzymałą baterią.

2.
Samsung Galaxy S23 5G 8GB/128GB Dual Sim Czarny
Smartfon z wytrzymałą baterią Samsung
3.
Xiaomi 13T Pro 5G 12GB/512GB Dual Sim Zielony
Smartfon z wytrzymałą baterią Xiaomi
4.
Realme GT Neo 3 5G 12GB/256GB Dual Sim Niebieski
Smartfon z wytrzymałą baterią Realme
5.
Samsung Galaxy A54 5G 8GB/128GB Dual Sim Czarny
Smartfon z wytrzymałą baterią Samsung
7.
Apple iPhone 15 5G 128GB Dual Sim Czarny
Smartfon z wytrzymałą baterią Apple
8.
SAMSUNG Galaxy A55 5G 8/128GB Czarny
Smartfon z wytrzymałą baterią Samsung
9.
XIAOMI 14 12/512GB 5G Czarny
Smartfon z wytrzymałą baterią Xiaomi
10.
Motorola Razr 2022 5G 8GB/256GB Dual Sim Czarny
Smartfon z wytrzymałą baterią Motorola

Smartfon z wytrzymałą baterią - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję